Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Dokładnie w lecie i tak nie ma wody w wodociągu :evil: :evil: :evil: więc lezeli nie chcesz chodzic do lasu lub jexdzić do maximusa do kibelka i sie umyć od czasu do czasu spróbuj jednak ze studnia. Ja 2 lata wytrzymałem tego wodociągu i mam studnie made in paluchowsky 10m głebokosci koszt 550 zł i swięty spokój korzystam w miare mozliwosci z wodociagu ale mam bypas i moge korzystac tylko ze studni. Jest OK.

Przepraszam bardzo za głupie pytanie, ale co to znaczy, że latem i tak nie ma wody w wodociągu?

 

Wcale nie głupie juz piszę:

studnia jest 1 w Waledowie wis a wiz maximusa i my znajdujemy sie na końcu wodociagu wiec cisnienie było ale podłaczono maximus, duzo nowych domów, osiedle ventana itd w czerwcu w 2006 wody nie było ani kropli przez 4 dni wiec mieszkancy poszli do gminy i wyrazili swoje niezadowolenie wburzliwy sposb.

Podłączono "ogon" naszego wodociagu bypasem do studni w Woli Krakowiańskiej i cisnienie sie wyrównało i było super do zeszłego roku bo znowu zaczeły sie zaniki wody oraz znaczne spadki cisnienia z powodu wzrostu liczby odbiorców, nie było wtedy jeszcze zasiedlonej beliny. W to lato na bank wiem ze polubie moja studnie jeszcze bardziej :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a nie lepiej studnię wywiercić? :roll:

Też tak myślę... ale wyżej kolega argumentuje czemu jednak nie...

A może warto porozmawiać jednak z Paluchowskim.. on robi w całej okolicy studnie wiercone, więc na pewno ma pojęcie czy faktycznie woda aż na 50 m...

 

aniawmuratorze, a ty gdzie się budujesz?

 

No właśnie powiedź gdzie to ci powiem czy tam mniej wiecej ktos ma studnie lub próbował bvo mam małe rozeznanie :roll:

przecież napisał: Nowa ulica o nazwie Rodzinna. Dokładnie jest to w kwadracie ulic: Środkowa, Osiedlowa, Górna, Cicha.

Zobacz na mapie Nadarzyna. kolejna równoległa do środkowej.... bliżej Schenkera.

A brama wjazdowa bedzie przy jakiej ulicy??? to latwiej sobie wyobrazic moze srodkowa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej studnię wywiercić? :roll:

Też tak myślę... ale wyżej kolega argumentuje czemu jednak nie...

A może warto porozmawiać jednak z Paluchowskim.. on robi w całej okolicy studnie wiercone, więc na pewno ma pojęcie czy faktycznie woda aż na 50 m...

 

aniawmuratorze, a ty gdzie się budujesz?

 

No właśnie powiedź gdzie to ci powiem czy tam mniej wiecej ktos ma studnie lub próbował bvo mam małe rozeznanie :roll:

przecież napisał: Nowa ulica o nazwie Rodzinna. Dokładnie jest to w kwadracie ulic: Środkowa, Osiedlowa, Górna, Cicha.

Zobacz na mapie Nadarzyna. kolejna równoległa do środkowej.... bliżej Schenkera.

A brama wjazdowa bedzie przy jakiej ulicy??? to latwiej sobie wyobrazic moze srodkowa :wink:

Rodzinnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na srodkowej tak od skrzyzowania z cicha to były problemy z wodą ale to kwestia tego czego sie chce jak chcesz miec wode super to trzeba krecic do 80m ale do celów sanitarnych to moze być płytrza nie jest to ideał ale pod wzgledem bakteriologicznym jest ok. Do picia można sobie filtrowac lub napuscic u sasiada z wodociagu. Ja tankuje sasiadów :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na srodkowej tak od skrzyzowania z cicha to były problemy z wodą ale to kwestia tego czego sie chce jak chcesz miec wode super to trzeba krecic do 80m ale do celów sanitarnych to moze być płytrza nie jest to ideał ale pod wzgledem bakteriologicznym jest ok. Do picia można sobie filtrowac lub napuscic u sasiada z wodociagu. Ja tankuje sasiadów :wink:

Dlatego do celów spożywczych podciągamy całą ulicą wodociąg. Na 2 lub 3 sąsiednich działkach były próbne odwierty i bryndza. Wiec teraz wszyscy nauczeni doświadczeniem od razu wkopujemy kilka kręgów. Obecnie do celów budowlanych a potem do podlewania ogródka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie głupie juz piszę:

studnia jest 1 w Waledowie wis a wiz maximusa i my znajdujemy sie na końcu wodociagu wiec cisnienie było ale podłaczono maximus, duzo nowych domów, osiedle ventana itd w czerwcu w 2006 wody nie było ani kropli przez 4 dni wiec mieszkancy poszli do gminy i wyrazili swoje niezadowolenie wburzliwy sposb.

Podłączono "ogon" naszego wodociagu bypasem do studni w Woli Krakowiańskiej i cisnienie sie wyrównało i było super do zeszłego roku bo znowu zaczeły sie zaniki wody oraz znaczne spadki cisnienia z powodu wzrostu liczby odbiorców, nie było wtedy jeszcze zasiedlonej beliny. W to lato na bank wiem ze polubie moja studnie jeszcze bardziej :lol: :lol: :lol:

 

No to mnie kurcze zmartwiłeś! W związku z tym jeśli można to rzeczywiście poprosiłbym o namiary do pana Paluchowskiego. To przynajmniej skonsultuję z nim, czy w mojej lokalizacji jest sens kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy opłacalna głębokość? Bo jeśli n Ale i tak chcę sobie wkopać kilka kręgów. Bo to co tam napływa do celów budowlanych jest o.k. Więc nie chcę płacić z wodomierza za hektolitry wody do budowy.

Witam

Wbrew pozorom do budowy nie potrzeba tak dużo wody. Najwięcej wody to zużywa się na WC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomimo wszystko na czas budowy i "na potem" do podlewania przyda się swoja woda. Choć to co napływa do studni jest zielonkawym błotkiem.

 

Proponuję zrobić te studnię z kręgów ale jej wykonanie z materiałem pozostawić hydraulikowi. Jak trzeba to dam kontakt do tego, który u mnie zrobił podwójną studnię chłonną po 4 kręgi o wysokosci 60 cm kazdy. Zdecydowałem się na nią bo w czasie korytowania (usuwanie humusu) okazało się, że oprócz gliny są też warstwy żwiru. Do studni jest podłączona opaska zbierająca wodę z rynien oraz drenaż odwadniająca fundament. Studnie funkcjonują od sierpnia i jak dotąd nie przelały się - widać, że warstwy żwiru odbierają wodę. W czasie budowy studni woda pojawiła się w żwirze na głębokości 1,8m obecnie od 3 tygodni utrzymuje się na 0,3 m. Woda bardzo przydała się do tynkowania i będzie potrzebna do wylewek a potem po zamieszkaniu do celow gospodarczych. Studnie są blisko ogrodzenia tak aby szambiarka mogła wybrać wodę gdy zajdzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pośmiejcie się... Wczoraj ściągnęli do mnie elektrycy na tzw. poprawki i dokończenie tego co poprzedni elektryk( słabe ogniwo mojego budowania) nie zakończył i wśród różnych tzw. kfiatków okazało się, że instalacja odgromowa czy jakoś tak siedzi jako gustowna kostka w skrzynce bez wpięcia w instalację.... Atrapa po prostu! Tak więc jakby piorun strzelił to miałabym przechlapane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pochwalę, że mam PnB do odbioru :D

 

Szukam też kogoś kto mi wykona przyłącze wodociągowe. Możecie kogoś polecić? Jaki może być koszt wykonania przyłącza?

 

gratulacje :)

polecam firmę p. Janiny Sokół, tel. 605 653 520.

Załatwia wszelkie formalności urzędowe, projekt oraz wykonuje samo przyłącze. Mnie całość kosztowała 7k PLN (wykop i rura długości 60m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, buduję się w Rozalinie, w zasadzie to już domek stoi, okna są, tynki no właśnie szukam 2 rzeczy: piec gazowy jaka firma i jaki: cały czas się zastanawiam, choć

http://forum.muratordom.pl/wybor-kotla-gazowego,t6493-660.htm

już wpisałem że kondensat ale jeszcze nie wiem na 100%

a druga sprawa i tu bardzo liczę na pomoc grupy :) czy ktoś może polecić firmę do montażu wentylacji reku+gwc z naszej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witm Szanowną Grupę. W tym tygodniu odebrałem pozwolenie na budowe. Budowa w Owczarni, planuję rozpocząć w lipcu 2010. Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie jakiejś sprawdzonej ekipy budowlanej do SSO za rozsądną cenę. Pozdrawiam serdecznie.

 

budowali u mnie http://www.domykujawa.pl

Poecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...