Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Taki certyfikat to w zasadzie wiadomo, że jest, niby potrzebny, ale wcale nie egzekwowany. Teraz mogą go mieć zapaleni kolekcjonerzy i pasjonaci :-)

Jak na razie, nikt nie jest do tego obligowany.

 

Niestety od 1-go stycznia jesteśmy zobligowani :evil: - choć po jaką cholerę? Gdybym sprzedawał dom to rozumiem, nabywca chce wiedzieć w co się pakuje, ale w sytuacji gdy budujemy dla siebie - żaden rzeczoznawca nie wie tyle co my o domu budowanym własnymi rękoma - dla mnie to tylko świstek papieru, bez którego nie dostanę odbioru domu.

Dla armi urzędasów i rzeczoznawców okazja by wyszarpać od inwestora trochę grosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieobligowani w tym sensie, że myślałem że z powodu braku tego dokumentu nie ma żadnych restrykcji ani ograniczeń.

Faktycznie nie można dostać odbioru bez tego dokumentu??

 

Wiesz, w sumie sens jakiś jest, nawet jeśli tego nie sprzedajesz...

Po prostu domy muszą być stawiane zgodnie z założonymi kryteriami cieplnymi, może o to chodzi??

 

Znając życie, przyjdzie magik albo magiczka weźmie X x 100 zł podstempluje i nawet domu nie obejrzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieobligowani w tym sensie, że myślałem że z powodu braku tego dokumentu nie ma żadnych restrykcji ani ograniczeń.

Faktycznie nie można dostać odbioru bez tego dokumentu??

 

Wiesz, w sumie sens jakiś jest, nawet jeśli tego nie sprzedajesz...

Po prostu domy muszą być stawiane zgodnie z założonymi kryteriami cieplnymi, może o to chodzi??

 

Znając życie, przyjdzie magik albo magiczka weźmie X x 100 zł podstempluje i nawet domu nie obejrzy....

 

Brak świadectwa energetycznego nie zawsze jest wymagany przyz sprzedaży domu na wtórnym, nowe domy mieszkania na pierwotnym takie świadectwa ponoć muszą już mieć. Piszę ponoć bo dokładnie nie zgłębiałem tego wątku - natomiast na pewno bez tego papierku nie dostaniemy odbioru domu. Ceny na początku roku za świadectwo oscylowały około 2 kpln, teraz można już znaleźć wykonawcę za około 1 kpln, z czasem pewnie jeszcze poleci to w dół.

 

Czekamy na forumowiczów, którzy klocki ze świadectwem mają za sobą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu domy muszą być stawiane zgodnie z założonymi kryteriami cieplnymi, może o to chodzi??

 

No chyba niezupełnie niestety. Domy muszą być stawiane zgodnie z projektem, a całe ocieplenie jest w projekcie uwzględnione. Wytyczne dotyczące norm ocieplenia muszą być uwzględnione w projekcie. Teoretycznie zatem można by świadectwo energetyczne wystawiać z góry i sprzedawać od razu z projektem, zakładając że inwestor nie wprowadzi istotnych zmian. Wtedy kupując projekt inwestor miałby świadomość energetycznych aspektów budowanego domu. Wystawianie świadectwa po zbudowaniu jest lekko bez sensu i niczemu ani nikomu nie służy.

Z kolei przy sprzedaży nieruchomości bardziej wiarygodne dla kupującego będą rachunki za media niż wątpliwej jakości świadectwo energetyczne.

Wniosek - kasa kasa kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję dostać się do książki kontaktowej na stronie naszej grupy, ale formularz kontaktowy nie działa... już kilka razy starałam się skontaktować z As'em, ale za każdym razem wyskakuje mi okienko z tekstem "Upewnij się, że formularz jest kompletny i poprawnie wypełniony". Czy Wy też tak macie?

 

Ja mam ten sam problem :(

Szkoda, bo na wiosnę zaczynam budowę i takie dostęp bardzo ułatwiłby życie ...

 

Może komuś się ta operacja udała ostatnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrip - nie wiem jak jest teraz ale gdy ja się chciałem zarejestrować to obowiązywał wymóg min. 10 postów na forum.

 

Dzięki psed .

wymaganie zapewne musiały się zmienić, bo w opisie jest napisane, że:

 

"trzeba być "aktywnym" użytkownikiem "grupy nadarzyńsko-grodziskiej" forum muratora - czyli mieć na koncie jakieś napisane posty (w zasadzie wystarczy, jak w pierwszym poście się przedstawisz i np. napiszesz w kilku słowach co i gdzie budujesz lub zamierzasz budować)"

 

a najlepsze jest na końcu:

 

"W przypadku problemów związanych z rejestracją na stronie oraz w innych sprawach technicznych dotyczących strony naszej Grupy, należy kontaktować się z AS-em, najlepiej korzystając z formularza kontaktowego."

 

chętnie bym im zglosił ten problem, tylko jak ? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbke o namiar na jakiś namiar na tani kontener taki na smieci i gruz. Bo jak na razie średnia cena tej uzługi to 500-550 zł brutto :cry: u tych co się juz dowiadywałem.

Thank's from the mountain :wink:

 

370 za 7m3?

 

:o Jestem w pozytywnym szoku Dzieki!!! Może jeszcze jakiś phone number please please please ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbke o namiar na jakiś namiar na tani kontener taki na smieci i gruz. Bo jak na razie średnia cena tej uzługi to 500-550 zł brutto :cry: u tych co się juz dowiadywałem.

Thank's from the mountain :wink:

 

370 za 7m3?

 

:o Jestem w pozytywnym szoku Dzieki!!! Może jeszcze jakiś phone number please please please ! :lol:

 

Racja, taki drobiazg że zapomniałem :wink:

 

AMINEX Sp. z o. o

Wólka Grodziska 33

05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel. (022) 755-50-73

 

Acha, nie wiem ile mają tych kontenerów, ale JEDEN JEST NA TEN WEEKEND ZAREZERWOWANY przeze mnie :D

 

Może komuś się przyda lista firm które wywożą takie różne:

http://www.grodzisk.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=653&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyłącza wody i hydraulika

tel.501-577-276

 

Ja właśnie drążę temat przyłącz wodociągowego.

Coś więcej na temat tego namiaru.

 

Mam dwie wyceny w zasadzie takie same:

4200 i 4100 netto (wykonanie, materiały, geodeta i odbiór).

Jeśli dobrze odczytuję wszystkie dane to długość ciągniętego do mnie wodociągu to 15 m.

To co, dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyłącza wody i hydraulika

tel.501-577-276

 

Ja właśnie drążę temat przyłącz wodociągowego.

Coś więcej na temat tego namiaru.

 

Mam dwie wyceny w zasadzie takie same:

4200 i 4100 netto (wykonanie, materiały, geodeta i odbiór).

Jeśli dobrze odczytuję wszystkie dane to długość ciągniętego do mnie wodociągu to 15 m.

To co, dobra cena?

 

witam,

cieżko powiedzieć ,

Czy podłączą Ci to w Domu czy będą robić studzienkę bo nam mają podłączać w domu ( znaczy w fundamenty) a później na ścianę...

nam wyszło za mapke przyłącza 400PLN i 3600 przyłącze z odbiorem i całością.

to ceny BRUTTO a do budynku od wodociągu mamy 40m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...