Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Serdeczne dzięki zygzak za gruz po budowie.

Cała przyjemność po mojej stronie :D Cieszę się że się przydał, a ja pozbyłem się kłopotu.

A domek świetny :)

:oops: Dziękuję. Kurcze ale ze mnie... Nawet nie zaproponowałem obejrzenia w środku... :oops: No ale fakt, było zamieszanie bo zawsze jak pojawię się w polu widzenia ekip to się na mnie rzucają. Teraz przez chwilę ich nie ma, jest posprzątane, więc jakby co to zapraszamy, i chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z budową :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze sie przydaly. Zamieszczam zdjecie naszej fatalnej "ziemi" przez podlaczenie do wodociagu jest takie bajoro ze nawet wjechac sie nie da :)

Za zaproszenie serdecznie dziekujemy, ale sam wiesz jak jest "na budowie", ciagle sie cos dzieje :) Ja z synkiem jestesmy chorzy takze na budowie bylam tylko raz :(

Napewno sie spotkamy. dzieki za zaproszenie :)

http://images36.fotosik.pl/90/7a098f4f1ccc7d25med.jpg

 

 

sami widziecie ile ziemi i gruzu potrzeba zeby chociaz podjazd zrobic :)

 

tak wyglada domek po 3 dniach pracy murarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokalizacja Jaktorów k. grodz. maz. - gdzie najblizej znajde dilera bram garazowych Normstahla? Najlepiej firme swiadczaca rowniez serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jeszcze lepiej sprawdzona z pozytywnym skutkiem ;) - chodzi mi o montaz.

Pozdr

strix

My braliśmy z Janek - firma Hugo. Robiliśmy też wycenę w Pruszkowie (ale było drogo) i jeszcze w Biarkem... zawsze warto wysłać do kilku firm...

tutaj jest lista autoryzowanych punktów serwisowych:

http://www.normstahl.pl/pl/autoryzowane-punkty-serwisowe/mazowieckie.html

 

Negocjowaliśmy trochę w Hugo.. co prawda niewiele się udało utargować, ale zawsze można spróbować.

Ogólnie jesteśmy zadowoleni z montażu. Trzeba było wszystko zgrać razem z montażem okien i alarmu ... ale po małych perypetiach się udało (firma zapomniała je sprowadzić z Marek z magazynu centralnego...)

Firmę ogólnie mogę polecić, chociaż trzeba, jak większość wykonawców, przypilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy budować się w Żelechowie.

Chętnie skonsultuję to jeszcze z jakimś wykonawcą.

Dzwoniłam do tego pana co podał Browar.

Mam do niego podjechać.

 

Rozmawiałam jeszcze z innym wykonawcą i zasugerował wykonanie przyłącza od razu do fundamentów z pominięciem studzienki czyli byłoby o 1500 zł mniej. Tylko czy to wymaga zmiany w projekcie? Pan twierdzi, że nie. Drugi tylko stwierdził, że nie można zrobić odbioru jak nie będzie stanu zamkniętego budynku. Nie dopytałam się czy wówczas jak nie ma odbioru, to można korzystać z wody?

 

 

U mnie było przyłącze do samych funamentów bez żadnej studzienki i nie było zmian w projekcie. Odbiór był zrobiony już jak rura z licznikiem i kranikiem sterczała z ziemi (potem tylko przełożenie do budynku i ponowne zaplombowanie)

 

 

pozdr

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję firmy/osoby do założenia alarmu. Możecie kogoś polecić? Dużo osób poleca Zbycha ale On robi tylko bardziej zaawansowane alarmy a to już jest koszt na jaki nie mogę sobie pozwolić. Może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie typu: wybierz alarm firmy X a nie Y itd itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję firmy/osoby do założenia alarmu. Możecie kogoś polecić? Dużo osób poleca Zbycha ale On robi tylko bardziej zaawansowane alarmy a to już jest koszt na jaki nie mogę sobie pozwolić. Może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie typu: wybierz alarm firmy X a nie Y itd itp?

ja też polecam Zbycha i NIKOGO innego

jak masz robić alarm atrapę, to w ogóle sobie odpuść, bo szkoda kasy

w dzisiejszych czasach prawidłowo wykonany alarm to największe dobro jakie mamy w domu

ono zapewnia Ci dobre samopoczucie i większe bezpieczeństwo

moi znajomi zostali właśnie obrobieni, bo mieli alarm atrapę, a z takimi złodzieje sobie świetnie radzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tynkarzy z agregatem do tynków cementowo wapiennych. Mozecie polecić kogoś?

 

Mogę polecić ekipę, która robi recznie lepiej i tak samo szybko jak z agregatu. Tynki zacierane piaskiem kwarcowym, gotowe do malowania. U nas prawie 600m2 zrobili w tydzien (w poniedziałek rano zaczeli, w piątek o 20:00 skończyli).

 

Tomasz Hamiga, tel: 604628838

godny polecenia :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj 605 205 205 - firma z okolic Radomia , ale transport w cenie przy tej ilości, ja za 38 płaciłem 2,80 - cena brutto/netto :D

Dzięki wielkie za namiar. Cena konkurencyjna, termin krótki więc raczej skorzystam. Mam nadzieję, że jakościowo było wszystko o.k.?

z jakością nie było problemu też brałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj 605 205 205 - firma z okolic Radomia , ale transport w cenie przy tej ilości, ja za 38 płaciłem 2,80 - cena brutto/netto :D

Dzięki wielkie za namiar. Cena konkurencyjna, termin krótki więc raczej skorzystam. Mam nadzieję, że jakościowo było wszystko o.k.?

z jakością nie było problemu też brałem

 

tak, potwierdzam - murarze powiedzieli że ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj 605 205 205 - firma z okolic Radomia , ale transport w cenie przy tej ilości, ja za 38 płaciłem 2,80 - cena brutto/netto :D

Dzięki wielkie za namiar. Cena konkurencyjna, termin krótki więc raczej skorzystam. Mam nadzieję, że jakościowo było wszystko o.k.?

z jakością nie było problemu też brałem

 

tak, potwierdzam - murarze powiedzieli że ok

No trochę się zaniepokoiłem. Przechodził koło mojej działki jeden z wielu w naszym kraju "speców" co to się na wszystkim znają. No i powiedział, że to chłam, bo ma na pewno w środku dużo wapnia i fundament będzie ciągnął wodę a zimą pękał. A ponieważ się na tym nie bardzo jeszcze wyznaję, to trochę się zaniepokoiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj 605 205 205 - firma z okolic Radomia , ale transport w cenie przy tej ilości, ja za 38 płaciłem 2,80 - cena brutto/netto :D

Dzięki wielkie za namiar. Cena konkurencyjna, termin krótki więc raczej skorzystam. Mam nadzieję, że jakościowo było wszystko o.k.?

z jakością nie było problemu też brałem

 

tak, potwierdzam - murarze powiedzieli że ok

No trochę się zaniepokoiłem. Przechodził koło mojej działki jeden z wielu w naszym kraju "speców" co to się na wszystkim znają. No i powiedział, że to chłam, bo ma na pewno w środku dużo wapnia i fundament będzie ciągnął wodę a zimą pękał. A ponieważ się na tym nie bardzo jeszcze wyznaję, to trochę się zaniepokoiłem.

 

Jesli chodzi i bloczki to warto zapytać o bloczki BUDOKRUSZOWSKIE bo sa podobno dużo mocniejsze.

a jeżeli chodzi o "ciągnięcie wody" przez bloczek to jest coś takiego jak DYSPERBIT którym malujesz bloczki po wymurowaniu i wody nie cięgnie bo działa na zasadzie izolacji przed wodą.

ewentualnie podobne materiały izolujace którymi warto ten fundement pomazać :)

:p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś namiary na firmę z ogrodzeniami systemowymi/panelowymi??

W sumie to jaki materiał lepszy ocynk czy malowany proszkowo?? Co trwalsze??

 

Ile ew. kosztuje słupek i panel?? Słupek wys. hmm no właśnie chyba 210 cm dla ogrodzenia wys. ??

No właśnie na jaką wysokość zrobić ogrodzenie?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś namiary na firmę z ogrodzeniami systemowymi/panelowymi??

W sumie to jaki materiał lepszy ocynk czy malowany proszkowo?? Co trwalsze??

 

Ile ew. kosztuje słupek i panel?? Słupek wys. hmm no właśnie chyba 210 cm dla ogrodzenia wys. ??

No właśnie na jaką wysokość zrobić ogrodzenie?? :-)

ze 3 m :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...