Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hej

 

szukam ekipy do wykończeniówki: glazura, terakota. Możecie polecić kogoś z okolicy? Budowa: Kanie, termin od połowy czerwca można wchodzić albo później. dom 200m2 czyli front robót jest duży ;)

pytam tutaj bo mam problem aby wejść do książki adresowej fachowców na stronie naszej grupy.

z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda sprawa przyłącza gazowego na odcinku gazomierz - dom?

Gazownia Pruszków zrobi nam na podstawie umowy przyłącze do gazomierza znajdującego się w ogrodzeniu. Myśleliśmy, że instalator, który rozprowadza gaz w domu położy również rurę między domem, a gazomierzem.

Dzisiaj zadzwoniła firma, której gazownia zleciła realizację odcinku przyłącza od gazociągu do gazomierza i zaproponowała projekt odcinka gazomierz - dom za jedyny tysiąc zł. Czy ten projekt prostej rury z jednym zaworem jest przez kogokolwiek wymagany?

Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami w budowie tego rodzaju przyłącza? A może nawet ktoś napisze jak wyglądał odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda sprawa przyłącza gazowego na odcinku gazomierz - dom?

Gazownia Pruszków zrobi nam na podstawie umowy przyłącze do gazomierza znajdującego się w ogrodzeniu. Myśleliśmy, że instalator, który rozprowadza gaz w domu położy również rurę między domem, a gazomierzem.

Dzisiaj zadzwoniła firma, której gazownia zleciła realizację odcinku przyłącza od gazociągu do gazomierza i zaproponowała projekt odcinka gazomierz - dom za jedyny tysiąc zł. Czy ten projekt prostej rury z jednym zaworem jest przez kogokolwiek wymagany?

Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami w budowie tego rodzaju przyłącza? A może nawet ktoś napisze jak wyglądał odbiór?

 

To trochę bardziej skomplikowane - instalacja od gazomierza do piecyka czy kuchenki wymaga zwykłego projektu, pozwolenia na budowę i związany z tym wszystkim cały cyrk - mapka projektowa, architekt który wykona projekt, opinia kominiarza - jeżeli możesz, to zabierz się za to jak nawcześniej - bo trwa to niestety trochę czasu. Ale głowa do góry, przejdziesz przez to jak każdy z nas :) Ja za projekt płaciłem około 800 pln rok temu, teraz ceny powinny być takie same jak nie niższe - 1000 pln to spora kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam namiarów na stolarza, który jest w stanie porządnie wykonać niewielki mebel łazienkowy - szafkę pod dwie umywalki wpuszczane w blat.

Dodatkowo poszukuję fachowca, który mógłby pociąć płytki na mozaikę.

Dzięki

 

dobrego stolarza nadal szukam, natomiast mogę podzielić się namiarem na człowieka, który tnie płytki na mozaikę: Tel. 721 301 645. Znaleźć go można przy drodze Żyrardów - Mszczonów, jakieś 2 km za Żyrardowem po prawej stronie, zielony budynek z banerami Opoczna na ogrodzeniu. Cena 170 PLN za m2 mozaiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę bardziej skomplikowane - instalacja od gazomierza do piecyka czy kuchenki wymaga zwykłego projektu (...) Ja za projekt płaciłem około 800 pln rok temu, teraz ceny powinny być takie same jak nie niższe - 1000 pln to spora kwota.

Ntku, dzięki za informację. W tej sytuacji muszę się chyba rozejrzeć za projektantem tego odcinka. Czy możesz podzielić się telefonem do swojego?

 

Powstaje też smutne pytanie :( - czy jeszcze jakieś instalacje poza gazowymi wymagają takiej biurokracji? (np. elektryczność też mam tylko "do płota" - czy to znaczy, że na 6 m przewodu, który zalegnie w gruncie między licznikiem, a skrzynką w domu - też potrzebuję dodatkowego projektu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje też smutne pytanie :( - czy jeszcze jakieś instalacje poza gazowymi wymagają takiej biurokracji? (np. elektryczność też mam tylko "do płota" - czy to znaczy, że na 6 m przewodu, który zalegnie w gruncie między licznikiem, a skrzynką w domu - też potrzebuję dodatkowego projektu?)

 

Elektrykę na szczęście wystarczy załatwić z elektrykiem, narysuje jakiś bzdetny schemat kreskowy, da papierek z uprawnieniami i tak w skrócie to całość formalności. Niestety powtórka cyrku z gazem czeka inwestorów w przypadku podłączenia do sieci wod-kan - projekt, mapki, pozwolenia czyli... gdzieś już to przerabiałem :o

 

Ntku, dzięki za informację. W tej sytuacji muszę się chyba rozejrzeć za projektantem tego odcinka. Czy możesz podzielić się telefonem do swojego?

 

Swojego nie polecę nawet wrogowi - szkoda nerwów (biuro z Milanówka).

Wolałbym zapłacić dwa razy tyle, niż jeszcze raz spotkać się z tym babsztylem jeszcze raz (zresztą nie ja jeden). Zatem wybacz, nie podam Ci namiarów (chyba, że jako ostrzeżenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda sprawa przyłącza gazowego na odcinku gazomierz - dom?

Gazownia Pruszków zrobi nam na podstawie umowy przyłącze do gazomierza znajdującego się w ogrodzeniu. Myśleliśmy, że instalator, który rozprowadza gaz w domu położy również rurę między domem, a gazomierzem.

Dzisiaj zadzwoniła firma, której gazownia zleciła realizację odcinku przyłącza od gazociągu do gazomierza i zaproponowała projekt odcinka gazomierz - dom za jedyny tysiąc zł. Czy ten projekt prostej rury z jednym zaworem jest przez kogokolwiek wymagany?

Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami w budowie tego rodzaju przyłącza? A może nawet ktoś napisze jak wyglądał odbiór?

 

W moim przypadku ceny z br:

- projekt przyłącza i instalacji w domu 1403 PLN brutto z fakturą

- pozwolenia, uzgodnienia, dziennik budowy, materiały i robocizna 4173 PLN brutto z fakturą.

Długość przyłącza od linii gazowej do ogrodzenia 1,5 m.

Długość gazociągu od ogrodzenia do domu 12 m.

Długość gazociągu w domu 10 m w miedzi.

Papierkowe sprawy rozpoczęły się w styczniu a wykonanie przyłącza i instalacji w ciągu jednega dnia pod koniec kwietnia. Firma z Błonia polecana przez Gazownię w Pruszkowie. Tel. kontaktowy 601 963 572 Pani Joanna Świerkowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam:

 

- stolarza, który zrobi kilka drobiazgów z drewna (parapety, stelaż pod umywalki, etc.)

- fachowca od naklejania płytek kamiennych na elewację

- gościa, który elegancko wyrówna teren wokół domu, czyli dysponującego spycharką oraz broną tudzież innym sprzętem kopiąco-pchająco-wyrównującym :)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś mi może powiedzieć jak wygląda sprawa przyłącza gazowego na odcinku gazomierz - dom?

Gazownia Pruszków zrobi nam na podstawie umowy przyłącze do gazomierza znajdującego się w ogrodzeniu. Myśleliśmy, że instalator, który rozprowadza gaz w domu położy również rurę między domem, a gazomierzem.

Dzisiaj zadzwoniła firma, której gazownia zleciła realizację odcinku przyłącza od gazociągu do gazomierza i zaproponowała projekt odcinka gazomierz - dom za jedyny tysiąc zł. Czy ten projekt prostej rury z jednym zaworem jest przez kogokolwiek wymagany?

Czy ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami w budowie tego rodzaju przyłącza? A może nawet ktoś napisze jak wyglądał odbiór?

 

W moim przypadku ceny z br:

- projekt przyłącza i instalacji w domu 1403 PLN brutto z fakturą

- pozwolenia, uzgodnienia, dziennik budowy, materiały i robocizna 4173 PLN brutto z fakturą.

Długość przyłącza od linii gazowej do ogrodzenia 1,5 m.

Długość gazociągu od ogrodzenia do domu 12 m.

Długość gazociągu w domu 10 m w miedzi.

Papierkowe sprawy rozpoczęły się w styczniu a wykonanie przyłącza i instalacji w ciągu jednega dnia pod koniec kwietnia. Firma z Błonia polecana przez Gazownię w Pruszkowie. Tel. kontaktowy 601 963 572 Pani Joanna Świerkowska.

 

Skoro psed zapuściłeś się aż do Błonia, to ja proponuję uderzyć bezpośrednio do Pana Olejniczaka, który szefuje jakiemuś zespołowi inwestycyjnemu w spółce GAZ - u mnie parametry przyłącza gazowego były podobne, ale cena jakieś 25% mniejsza (też brutto z fakturkami).

Tel. 693-061-718

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...