Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Skoro psed zapuściłeś się aż do Błonia, to ja proponuję uderzyć bezpośrednio do Pana Olejniczaka, który szefuje jakiemuś zespołowi inwestycyjnemu w spółce GAZ - u mnie parametry przyłącza gazowego były podobne, ale cena jakieś 25% mniejsza (też brutto z fakturkami).

Tel. 693-061-718

 

Ale mnie spieniłeś. Pani Świerkowska jest ze spółki GAZ, właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje w instalacjach alarmowych? lepiej to robic "samemu" czy zlecić firmie swiadczącej usługi ?

 

jeśli będziesz szukać dobrego fachowca od instalacji alarmowych, polecam p. Roberta, na forum znajdziesz go pod nickiem Arm.pl

 

Ramotki,

wrzuć na pw jak to u Ciebie wyszło cenowo i co robiłes w ramach instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje w instalacjach alarmowych? lepiej to robic "samemu" czy zlecić firmie swiadczącej usługi ?

 

jeśli będziesz szukać dobrego fachowca od instalacji alarmowych, polecam p. Roberta, na forum znajdziesz go pod nickiem Arm.pl

 

Ramotki,

wrzuć na pw jak to u Ciebie wyszło cenowo i co robiłes w ramach instalacji.

 

Też poproszę o taką informację na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rozmawiałem z jednym "kandydatem"

chce 2 tys (w tym 5 wizyt), każda następna 400 PLN.

Wydaje mi się drogo, jak za zwykły domek jednorodzinny ale nie mam porównania.

Cena jest rynkowa ?

 

Trochę drogo. Ja zapłaciłam 2400, mam w tym 12 wizyt, a za każdą kolejną płacę 200 złotych. To dwa razy taniej niż Twój "kandydat". Tyle że nasza kierowniczka jest na emeryturze i chyba w ten sposób dorabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje też smutne pytanie :( - czy jeszcze jakieś instalacje poza gazowymi wymagają takiej biurokracji? (np. elektryczność też mam tylko "do płota" - czy to znaczy, że na 6 m przewodu, który zalegnie w gruncie między licznikiem, a skrzynką w domu - też potrzebuję dodatkowego projektu?)

 

Jestem w tej samej głupiej sytuacji i nie bardzo wiem, jak się odnaleźć w biurokratycznym labiryncie. Elektryk załatwił formalności i przyłączył nam prąd na czas budowy (skrzynka, liczniki etc). Na razie wodę mamy od życzliwych sąsiadów (spróbujemy też jeszcze raz ze studnią), ale chcę złożyć wniosek o warunki przyłączenia do wodociągu, zlecić projekt przyłącza etc.

 

Geodeta musi więc zrobić nowe mapy i załatwić uzgodnienia w ZUDzie, dlatego pyta mnie o przyłącze elektryczne, aby nie robić kilka razy map. A ja nie wiem, co mam mu powiedzieć. Że elektryk mi zrobił przyłącze? Czy to jest już na jakichś mapach, czy może geodeta ma mi to wyrysować? On twierdzi, że musi uzgodnić wszystko, co "jest zakopane w ziemi". :evil:

 

Cholera jasna, wodę mam przy działce, a przyłączać ją będę pewnie do jesieni. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu sobie czytam i czytam, zadowolony że wszysko zgodnie z harmonogramem moim sie toczy :D , a tu okazało się dziś jak poruszyłem z małżowinką moją - która się miała - dobrze napisane miała - zająć tematem gazowni jakies 2 mc temu - że wszystko jest u niej w samochodzie i zapomniała :evil: .

 

i jak zadzwoniłem to mi powiedzieli - minimum 6mc - cały misterny plan w ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakies namiary na firmę od szamb betonowych szczelnych ( interesuje mnie 10 m3 ) - i jeśli takie montowaliscie to jakie koszty?

nas wyszło ok. 4500 zł z montażem za szambo 10m3.

4000 szambo bez płyty najazdowej, za najazdową była dopłata ok. 200 zł, plus płyta żeliwna, plus coś tam jeszcze czego nie pamiętam.

Gościu robi w okolicach i przede wszystkim tym się zajmuje.

tel.: 602 377 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakies namiary na firmę od szamb betonowych szczelnych ( interesuje mnie 10 m3 ) - i jeśli takie montowaliscie to jakie koszty?

 

obok niedawno była realizacja za szambo 10m3 - 4200 z płytą pod podjazd, w cenie kopanie, podłączenie fullserwis - 508 288 458 - nie wiem czy to dobra stawka - może inni sie wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakies namiary na firmę od szamb betonowych szczelnych ( interesuje mnie 10 m3 ) - i jeśli takie montowaliscie to jakie koszty?

ja brałem http://www.makrobet.com.pl/szamba.htm

transport obejmuje 2 szt. zatem warto się dogadać z kimś z oklicy lub ustalić kiedy firma będzie wiozła towar w okolice inwestycji. mają dobrego HDSa i mogą wsadzić w dziure-jeśli przygotowana :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie może jakies namiary na firmę od szamb betonowych szczelnych ( interesuje mnie 10 m3 ) - i jeśli takie montowaliscie to jakie koszty?

ja brałem http://www.makrobet.com.pl/szamba.htm

transport obejmuje 2 szt. Zatem warto się dogadać z kimś z oklicy lub ustalić kiedy firma będzie wiozła towar w okolice inwestycji. Mają dobrego hdsa i mogą wsadzić w dziure-jeśli przygotowana :lol:

 

dobra stawka wow - 1600 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...