Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bobo 30 - a propos jednego z Twoich poprzednich postow - nie martw sie za bardzo ze majster czasem zamawia za malo - to znaczy ze szanuje twoje pieniadze (czego cp prawda nie da sie powiedziec o czasie :-? ). Ja mam podobnego majstra, ktory do tego bardzo uwaza aby za materialy nie przeplacac, i aby wyszly jak najtaniej (przy odpowiedniej jakosci oczywiscie). I w sumie chwale sobie takie podejscie - bo wiem ze nie naciagnie mnie na koszty. Co prawda z drugiej strony to ja musze pilnowac czy aby na pewno jutro im sie nie skonczy cement czy piach - ale juz taka uroda budowania w systemie gospodarczym :lol:

 

A poza tym to od wczoraj ruszyla wiezba i wreszcie zobaczylem jaka bedzie w rzeczywistosci przestrzen na poddaszu. :p :p :p :p Cos niesamowitego! Prawie takie same uczucie jak mi koparka zdzierala humus dwa miesiace temu..

Pozdrawiam wszystkich i zgodnie z tym co juz napisala moja zona (Agasza) chcialbym powiedziec ze spotkanie w sobote bylo super! Bardzo dobrze bylo was poznac i zobaczyc "w realu". Jesli ktokolwiek chce wpasc na budowe i zobaczyc jak sie buduje z porothermu to zapraszamy!

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj w końcu uruchomili mi piec :)

Miałem wygrzewać podłogę więc ustawiłem na sterowanie ręczne i puściłem w podłogę ciepłą wodę. Ustawia się to takim pokrętłem na mieszaczu i patrzy na termomet jaka jest temp. wody.

Zostawiłem wczoraj wieczorem na 30stopniach a dzisiaj dzwoni glazurnik, że się pracować nie da tak jest gorąco. Każę mu iść do kotłowni a tam na termometrze 40 stopni :o Miałem bardzo przyspieszone wygrzewanie wylewki. Kazałem zmniejszyć i sprawdzić czy nic nie popękało. Na szczęście jest OK.

Pewnie za krótko czekałem na ustabilizowanie się temperatury albo ten termometr ma taką bezwładność (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy mają jakieś atrakcje :) .

Guliwer, my może w sobotę sie do Książenic przejedziemy. jak Was znaleźć?

Nam hydraulik przeniósł już WC, chłopcy zagęścili piasek, a dziś wylewają podłogę na gruncie. Zagęszczarkę przewiozłam moim spracowanym samochodem aż z Zalesia Dolnego, bo w Grodzisku wszystkie wyszły.

A tak a propos, czemu kupowaliście szamba aż pod Radomiem? Czy w naszej okolicy nie ma porządnych firm?

Wg, będziesz w sobotę? Mam ciągle tę biżuterię, a dziecko pewnie tęskni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nam też fajnie było się z Wami spotkać. Niestety nie udało się ze wszystkimi porozmawiać. Myślę, że może następnym razem. A może jednak lokalnie, na budowie. Niedługo będzie więcej do obejrzenia. Właśnie skończyli nam układać wełnę w dachu. Teraz jeszcze drobne poprawki elektryka (nie wszystko zostało dograne i przewidziane) i startujemy z tynkami wewnętrznymi.

Victoria,

my przejście zostawiliśmy, tylko trochę przebudowaliśmy korytarz w dodatkowym mieszkaniu (kosztem łazienki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy mają jakieś atrakcje :) .

Guliwer, my może w sobotę sie do Książenic przejedziemy. jak Was znaleźć?

Nam hydraulik przeniósł już WC, chłopcy zagęścili piasek, a dziś wylewają podłogę na gruncie. Zagęszczarkę przewiozłam moim spracowanym samochodem aż z Zalesia Dolnego, bo w Grodzisku wszystkie wyszły.

A tak a propos, czemu kupowaliście szamba aż pod Radomiem? Czy w naszej okolicy nie ma porządnych firm?

Wg, będziesz w sobotę? Mam ciągle tę biżuterię, a dziecko pewnie tęskni.

Szambo pod Radomiem ponieważ razem z transportem i zamontowaniem było o połowę tańsze niż w okolicach Warszawy. Ponadto był to namiar sprawdzony przez forumowiczów.

Niestety w sobotę nas nie będzie, jedziemy pod Poznań, jeśli możesz to przechowaj na razie biżuterię, na szczęście Ania o niej na razie zapomniała. Odezwę się żeby się umówić, ale na razie mamy tyle załatwiania że nie bardzo jest czas o czymkolwiek innym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg a na co ty masz ten piec??

A te twoje szabo to betonowe?? Daj namiar...ile dałeś za swoje i jakiej pojemności?? Pytam, bo chcę wiedzieć czy da się radę w nim wykompać czy umyć samochód... :lol:

A co do glazurnika....to my już wiemy...ty masz różne sposoby żeby kogoś uśmiercić jeszcze przed wykonaniem roboty Mr. Hide :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam wyszło 600 zł.

Ale my z Nimi mieszkamy rzut beretem, nie wiem jak będzie gdy będą mieli pojechać dalej.

 

Chłopcy wylali z betoniary, zazbrioli, wykopali i wywieźli ziemię pod podjazd w garażu. Mój tata im pomagał, ale tylko w kwestii "pokazania palcem" co gdzie i jak, bo sam nie może dźwigać. A chłopakom się robota w rękach paliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo 30 - nas niestety nie ma w ten weekend. Zona wyjechala do tesciow na dwa tygodnie a ja wyjezdzam na meski weekend do kumpla ( :-? ). Trzeba troche odpoczac od budowy.... :lol: :lol:

 

Ale moge podac jak dojechac, tam w sobote pewnie bedzie jeszcze ekipa od ogrodzenia. Osiedle Agrirol to jest wjazd przy ostrym skrecie w prawo (jadac od trasy katowickiej) w Ksiazenicach. Przy tym skrecie trzeba skrecic w lewo i wjechac w droge z plyt. Nastepnie po 200-300m bedzie druga tablica "osiedle Ksiazenice II", wtedy przed ta tablica zjechac z plyt w lewo i wjechac w osiedle drugim wjazdem w lewo (wazne: drugim wjazdem a nie pierwszym!). Nastepnie juz na osiedlu skrecic w druga w prawo i na koncu po lewej stronie duzy dom z czerwonego prothermu pod lasem z wysokich brzozek - to my. Proste, prawda ? :lol: :lol:

 

W kolejny weekend tez nas nie bedzie bo jade odebrac zone i corcie od tesciow z Wroclawia - takze za dwa tygodnie na pewno bedziemy, wtedy zapraszamy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...