Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Muszę usunąć humus pod budowę. Czy może ktoś podać mi namiary jakąś sprawdzoną ekipę z okolic Grodziska Mazowieckiego.

 

Witaj,

U mnie na jesieni 2007 robił korytowanie (tak w terminologii koparkowych nazywa się usuwanie humusu) sprawny i dokładny pracownik od Marka Kłosiewicza po 100 PLN/godz. Tel. 601 088 750.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie czy możecie kogoś mi polecić od ogrodzenia ?

(prócz namiarów z książki grupy)

Ogrodzenie- podmurówka, siatka, przęsła pod sztachety.

 

Witaj Aniu,

U mnie ogrodzenie robił Waldemar Radzanowski + 3 tel. 660 186 003.

Jak chcesz zobaczyć to wpadnij - Kady ul. Środkowa róg Podwiejskiej. Ul. Środkowa jest skrótem z Nadarzyńskiej do Milanówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy podbitkę powinno się kłaść po ociepleniu i tynkach czy można przed?

 

ja uważam, że rozsądniej jest po ociepleniu i po tynkach. Ocieplenie powinno sięgać do samej połaci dachowej. Masz ocieploną wtedy ścianę kolankową wraz ze słupkami betonowymi wzmacniającymi i/lub wieńcem pod murłatą - o ile taką masz konstrukcję. Niecieplone słupki są mostkami termicznymi. Otynkowanie przed podbitką ratuje ją przed pochlapaniem tynkiem - to chyba jedyny powód żeby otynkować wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy podbitkę powinno się kłaść po ociepleniu i tynkach czy można przed?

 

ja uważam, że rozsądniej jest po ociepleniu i po tynkach. Ocieplenie powinno sięgać do samej połaci dachowej. Masz ocieploną wtedy ścianę kolankową wraz ze słupkami betonowymi wzmacniającymi i/lub wieńcem pod murłatą - o ile taką masz konstrukcję. Niecieplone słupki są mostkami termicznymi. Otynkowanie przed podbitką ratuje ją przed pochlapaniem tynkiem - to chyba jedyny powód żeby otynkować wcześniej.

dodam -w zakresie tynkowania - że wcześniejsze tynkowanie (przed podbitką) to więcej materiału. Dobra ekipa podbitkę przed tynkiem zabezpieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję fachowca do obudowy kominka. W książce adresowej grupy jest tylko jeden wpis z 2007r. Proszę o Wasze rekomendacje.

 

Przypominam się z prośbą o kontakt do fachowca kominkowego.

 

polecam tego pana palę w kominku 2 rok jest ok. Pierwszy sezon rok temu grzałam tylko kominkiem i poszło mi tylko 6 m3 drewna. Kominek jest dobrany do domku z reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę w kominku 2 rok jest ok. Pierwszy sezon rok temu grzałam tylko kominkiem i poszło mi tylko 6 m3 drewna. Kominek jest dobrany do domku z reku.

Czy możesz podać szczegóły - przeglądałem dziennik, ale nie jestem pewien:

a) ten pierwszy sezon to był 2007/2008? i wtedy jeszcze nie korzystaliście z rekuperatora i pompy ciepła, ale już mieszkaliście w domku?

b) jaki model kominka wykorzystujecie? z zamkniętą komorą i powietrzem doprowadzonym z zewnątrz? jakiej mocy?

c) jaki sposób ogrzewania był wykorzystywany w opisywanym sezonie? sam kominek / DGP / płaszcz wodny?

d) jak często musieliście dokładać drewna w opisywanym sezonie?

 

Przepraszam, że tak szczegółowo pytam, ale temat praktyczne doświadczenia są zawsze najciekawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podać szczegóły - przeglądałem dziennik, ale nie jestem pewien:

a) ten pierwszy sezon to był 2007/2008? i wtedy jeszcze nie korzystaliście z rekuperatora i pompy ciepła, ale już mieszkaliście w domku?

tak pierwszy sezon to był 2007/2008 korzystaliśmy z rekuperatora nie było pompy ciepła. Jedynie bufor nagrzewał się prądem w taniej taryfie i oddawał ciepło by rano podłoga była ciepła (tak z 2 -3 godziny) do opróżnienia bufora li i tylko n (obecnie wiem że to było bez sensu)

 

b) jaki model kominka wykorzystujecie? z zamkniętą komorą i powietrzem doprowadzonym z zewnątrz? jakiej mocy?

kominek mamy z zakmnięta komora spalania, powietrze do spalania doprowadzane z zewn., moc nominalna 8 kW maksymalna 12 kW model ten ale z takimi pierścieniami:

 

c) jaki sposób ogrzewania był wykorzystywany w opisywanym sezonie? sam kominek / DGP / płaszcz wodny?

DGP

 

d) jak często musieliście dokładać drewna w opisywanym sezonie?

przychodziliśmy z pracy ok 17 rozpalaliśmy w kominku ok 22-23 dorzucaliśmy jeszcze ostatni raz i szliśmy spać. Tule że jak widać do naszego kominka maksymalny załadunek to raptem 3-4 mniejsze klocki.

 

Jakby coś to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez korzystalem z centrum komina.

Zalety: bardzo konkurencyjna cena, terminowo, czysto, wizualizacja

wady - nie wykańczają :-( z szlifowaniem, gladzia i malowaniem męcze się kolejny weekend.

 

p. Bielawski - prawdziwy fachowiec ale ciężko się dogadać i dodzwonić. Ja byłem w 100 % zdecydowany ale nie udało sie dojść do porozumienia przez ponad rok czasu.

 

pozdrawiam

koza dalej do sprzedania - 50 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie czy możecie kogoś mi polecić od ogrodzenia ?

(prócz namiarów z książki grupy)

Ogrodzenie- podmurówka, siatka, przęsła pod sztachety.

 

Witaj Aniu,

U mnie ogrodzenie robił Waldemar Radzanowski + 3 tel. 660 186 003.

Jak chcesz zobaczyć to wpadnij - Kady ul. Środkowa róg Podwiejskiej. Ul. Środkowa jest skrótem z Nadarzyńskiej do Milanówka.

 

dzięki psed :D

a co znaczy + 3 (ma trzech ludzi?) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupię używaną siatkę ogrodzeniową do ogrodzenia placu budowy (min. 1,5m wys). Jakby ktoś chciał sprzedać poproszę o info na priv.

 

Podbijam ogłoszenie - skupiłem już 30m od piotrek_w. Jeszcze tak ze 130m bym

chętnie zaabsorbował. :wink:

 

ja będę miała ok 70m za jakieś 3 tygodnie ale siatka leśna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...