Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie jaki styropian stosuje się na ocieplenie zewnętrzne chodzi mi o symbol oznaczenie na co zwrócić uwagę...????

Dzięki z góry za info!! :D

generalnie jak zapytasz w jakimkolwiek składzie o styro na ścianę to taki CI zaoferują 8)

a o ile dobrze pamiętam to oznaczenie jest EPS 70 - z tym że nie wiem czy wszyscy producenci je stosują, na pewno Austrotherm , bo akurat ten kupowałem, ważny jest współczynnik przewodzenia ciepła im niższy tym lepszy styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki styropian stosuje się na ocieplenie zewnętrzne chodzi mi o symbol oznaczenie na co zwrócić uwagę...????

Dzięki z góry za info!! :D

generalnie jak zapytasz w jakimkolwiek składzie o styro na ścianę to taki CI zaoferują 8)

a o ile dobrze pamiętam to oznaczenie jest EPS 70 - z tym że nie wiem czy wszyscy producenci je stosują, na pewno Austrotherm , bo akurat ten kupowałem, ważny jest współczynnik przewodzenia ciepła im niższy tym lepszy styro

 

ok dzięki serdeczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ktoś słyszał o wolnej "na już" ekipie do glazury i terakoty to poproszę o namiary.

Na już to nie mam , ale od 14.09.2009 jest ekipa 2 osobowa. Jak będziesz zainteresowany dam Ci namiar.

 

Kurcze 14 to trochę daleko. Dobrzy są? Może na wszelki wypadek poproszę o namiar na priva.

Niestety na 2 tygodnie przed umówionym dużo wcześniej terminem fachowiec się wypiął zostawiając mnie w sytuacji podbramkowej - lada moment przeprowadzka na goły beton i bez łazienki :evil: Jeszcze żeby zadzwonił i powiedział, ale nie - lepiej unikać kontaktu i nie odbierać telefonu :evil: a ty szanowny inwestorze bujaj się sam z problemem. Nie ma chyba bardziej niesłownych i nieterminowych ekip niż glazurnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nadal poszukujemy namiarów na ekipę od ogrodzenia: siatka + podmurówka.

Możecie kogoś polecić i podać jakie krążą ceny za taką usługę?

Witam

Wiosną jak mi stawiali prafabrykaty z betonu pytałem się gościa - wtedy liczył sobie 100 PLN za metr bieżący wykonania siatki , słupka + cokolik z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nadal poszukujemy namiarów na ekipę od ogrodzenia: siatka + podmurówka.

Możecie kogoś polecić i podać jakie krążą ceny za taką usługę?

Witam

Wiosną jak mi stawiali prafabrykaty z betonu pytałem się gościa - wtedy liczył sobie 100 PLN za metr bieżący wykonania siatki , słupka + cokolik z płyty.

to cena z materiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nadal poszukujemy namiarów na ekipę od ogrodzenia: siatka + podmurówka.

Możecie kogoś polecić i podać jakie krążą ceny za taką usługę?

Witam

Wiosną jak mi stawiali prafabrykaty z betonu pytałem się gościa - wtedy liczył sobie 100 PLN za metr bieżący wykonania siatki , słupka + cokolik z płyty.

to cena z materiałem?

Tak , cena z materiałem.Taniej wychodzi wykonanie samodzielne, mi wyszło za 26 mb siatki, cokolika z lanego betonu - niecałe 1800 PLN, ale jak się domyślam nie wchodzi to w rachubę.

Dla porwnania ta sama ekipa za płot betonowy wysokości 2m i długości 43 m wzięła 3500 z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ktoś słyszał o wolnej "na już" ekipie do glazury i terakoty to poproszę o namiary.

Ja rozmawiałem z gościem około 2 tygodnie temu miał wolny termin, namiar znalazłem na forum: http://forum.muratordom.pl/solidni-warszawa-i-okolice,t61043-1740.htm)

polecał go domownik forum, ale jednak wybrałem inną opcjię - co nie oznacza absolutnie że jest coś nie tak!!!! Po prostu rozmawiałem z innym wykonawcą, także polecanym na forum i mi osobiście bardziej podpasował, być może ma termin nadal wolny - w tym wątku poleca go andy_n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ktoś słyszał o wolnej "na już" ekipie do glazury i terakoty to poproszę o namiary.

Ja rozmawiałem z gościem około 2 tygodnie temu miał wolny termin,

 

Nooo, rozmawiałem, jest szansa, dzięki za namiar :D

Przeglądałem tamten wątek i nie wiem czemu przegapiłem ten kontakt, chyba zasugerowałem się tym że na zdjęciach był taras... A wszyscy inni mają terminy na luty`2010 :o Ciekawy jestem jakim cudem można ustalić termin kładzenia glazury z takim wyprzedzeniem. No ale nazbiera się zamówień, jakieś obsuwy i potem się ma dwóch-trzech klientów na jeden termin i ktoś musi zostać na lodzie. Jak ja teraz. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by ktoś słyszał o wolnej "na już" ekipie do glazury i terakoty to poproszę o namiary.

Na już to nie mam , ale od 14.09.2009 jest ekipa 2 osobowa. Jak będziesz zainteresowany dam Ci namiar.

Widzę że zygzak już znalazł ekipę, więc ja poproszę o kontakt na tą dwu osobowa ekipę.

Wysłałem na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, jesli chodzi o stal, czy w naszej okolicy można gdzieś kupić niedrogo z transportem i cięciem? I czy ewentualnie szukaliście stali przez allegro?

Jak my braliśmy stal (od razu na całą budowę) to najtańsza na Mazowszu była w KONSORCJUM STALI w Ursusie. Transport bezproblemowy. Wszystkie składy się tam zaopatrują.

pozdrawiamy,

OM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze, jesli chodzi o stal, czy w naszej okolicy można gdzieś kupić niedrogo z transportem i cięciem? I czy ewentualnie szukaliście stali przez allegro?

Jak my braliśmy stal (od razu na całą budowę) to najtańsza na Mazowszu była w KONSORCJUM STALI w Ursusie. Transport bezproblemowy. Wszystkie składy się tam zaopatrują.

pozdrawiamy,

OM

Co do zakupów na allegro, to ja kupowałem gotowe strzemiona, na ławy i nadproża, klient je produkuje, są świetnej jakości, pozostaje tylko zarzucić na druty i belki kręcić, a jeżeli budowa systemem gospodarczym i wiele się robi samemu, to czas na pocięcie i wygięcie strzemion tez ma swoją cenę, osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to mam ;-)

Dlatego warto już przed budową-na etapie papierkologii zakupić wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne segregator (a nawet dwa) i każdy papierek wpinać - bez względu na to czy wydaje nam się istotny czy nie. Dodatkowo parę kopii aktu notarialnego, zaświadczenia o prawie dysponowania..., warunków zabudowy, projektu domu.

Wypracować sobie zachowanie biurwy - każdy dokument składany do jakiegokolwiek urzędu w 2 egz., potwierdzenie, itp. itd.

Pomysłowość "procedur" urzędowych przekracza granice zdrowego rozsądku :lol:

Miałem kiedyś przypadek zlecania kolejnego projektu czegoś tam i jak gość zaczął wymieniać dokumenty niezbędne mu do przyjęcia zlecenia to połowę segregatora wyjąłem :lol:

W przypadku jakiegoś "ale" urzedu wyjmujesz kopię i stwierdzasz że dnia tego złożyłeś to i tamto...Ustalenia tel. zanotować, dane rozmówcy i trzymać!

Wtedy odbiór budynku będzie tylko formalnością :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...