Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Bobinko, ten fachowiec przez duze F to raczej powinien byc bez duze M jak Twoj Majster. A moze nawet TM - dla czytajacego, a MM dla Ciebie :-).

SenserJestem zadowolony z goscia, aczkolwiek nie wiem, czy na samo GK to bedzie chcial teraz ruszac. Gdybys mial ten problem zimą, to co inszego... W razie jakby co: +48 608 487 659, Mr Joozef Koosek. U nas robi wszystko od stanu surowego zamknietego.

Co do Dachluxu, to przypomina mi sie, jak zeszlego roku szukalem ofert na dach. Bylem tez u tych Panow w Wolicy... Tylko raz. I jeszcze odebralem jeden telefon. Za samo polozenie blachy z materialami krzyczeli mi 35 tysi. Gwoli przypomnienia dodam, ze za caly dach wraz z konstrukcja drewniana w sumie zaplacilem kolo 40 tysi. I jeszcze jestem zadowolony :-). BTW, W DachSerwis krzykneli za to samo 47 tysi...

I gzie tu sprawiedliwos?

Idem po kolejne pifko...

 

Acha jeszcze mje siem przypomniauo. Ile mozna zaplacic za:

- ulozenie deski podlogowej na legarach z polakierowaniem i listwami,

- pomalowanie lakierobejcom drzwi, wraz z wyszlifowaniem i t d...

- mb podmurowki wraz z naciagnieciem siatki itd.

Pytam, bo juz mam mentlik od tego, a kasy juz prawie wcale...

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich!

Forum czytam od jakiegoś czasu, a w szczególności wątek grupy nadarzyńsko-grodziskiej.

Muratora natomiast od mniej-więcej 10 lat.

Mam działkę w na przedłużeniu Odranowolskiej (Rdońskiej?), w Opypach, w miejscu, gdzie kończą się Szczęsne, a zaczynają Radonie, na tzw. osiedlu Na Polanie.

W przyszłym roku zaczynam budowę.

 

Pierwsze moje pytania:

Do tej pory jadąc od trasy katowickiej na działkę skręcałem w Siestrzeni w prawo, a potem w Opypach w lewo, koło kapliczki i przez las do Radoni.

Patrząc na mapę z kolei zauważyłem drogę z Książenic do Radoni.

Czy da się tą drogą przejechać i czy się w ogóle opłaca? Jaka jest nawierzchnia?

Którędy dojeżdzacie do Warszawy i ile czasu zajmuje Wam dojazd?

 

Pozdrawiam

KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMalin, sądze, że drogą którą dojedziesz prawdopodobnie znacznie szybciej do swojej działki (jeśli nie to się zorientujesz), będzie to kolejny (od Warszawy jadąc) skręt w prawo, za Siestrzenią...Z tym że, ten zakręt jest coś ok. 2-3km dalej, w stronę Katowic. To jest tuż za stcją Paliw Orlen (nie tak dawno JET). Kieruj się dorogowskazem na Zalesie. Tuż przy katowickiej oraz tej drodze jest na winklu jest skład Budowlany...i prosto, prosto tak jak wiedzie asfalt aż w pewnym momencie na skrzyżowaniu asfaltowym (jakie 4km od Katowickiej) będiesz miał takie mało skrzyżowanko, to ty na tym skrzyżowaniu jedziesz w prawo i po prawej będziesz miał Klasztor zakonnic...a już za parę metrów już poznasz okolicę, bo właśnie będziesz dojeżdzał do tej kapliczki...dalej już chyba będziesz wiedział :-)

 

Tak notabene to ja często i regularnie przejeżdzam koło tego twojego Osiedla...swego czasu nawet przymierzaliśmy się do kupna tam działki...więc jesteś kolejny w tych rejonach....a grupa Grodziska się umacnia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMalin, da się przejechać tą drogą i raczej się opłaca. Jedziesz najpierw betonowymi płytami od ronda w Książenicach i kiedy już wjedziesz w las trzeba skręcić w prawo. Ten odcinek jest najgorszy - leśna droga z wertepami ale jest jej tylko 20-30 m. Kiedy przejedziesz ten odcinek wyjeżdżasz koło osiedla z działkam i sprzedanymi przez gminę na zakręcie. Z Warszawy jadę zawsze trasą katowicką. Ponieważ najczęściej jadę z Mokotowa jadę Puławską, skręcam w prawo na Dawidy, w Dawidach w lewo tam gdzie jest drogowskaz na "Meble" i dalej opłotkami wyjeżdżam koło CPNu w Jankach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie,

budowa wre, (aktualnie murarze układają ściankę kolankową) i jakoś mało czasu zostaje na inne sprawy. Mam pytanie/prośbę raczej do Tych, którzy są na ukończeniu budowy. Otóż zamierzamy szarpnąć jakiś kredyt, do którego potrzebny jest kosztorys inwestorski. Nauczony doświadczeniem stanu surowego chciałbym te koszty możliwie najdokładniej oszacować. Może ktoś ma jakieś wskaźniki/własne wyliczenia na podstawie tego co faktycznie wydał. Chodzi mi o robociznę i materiał. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, priv, email...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Trochę mnie tu nie było. Ale to dlatego, że mamy sporo pracy na budowie. Kończymy poprawki elektryczne i układanie okablowania antenowego, komputerowego i telefonicznego. W przyszłym tygodniu wchodzi tynkarz.

Senser u nas robił człowiek od wełny, jestem z niego zadowolony. Potem będzie potem robił GK. Jak będziemy mieli dalsze doświadczenia to dam znać. Ale to będzie nie wcześniej niż w grudniu. Człowiek jest raczej zajęty i trudno u niego o terminy. Mieliśmy go z polecenia. Jest średnio drogi, ale podobno dobry. Zobaczymy. A na kiedy Ty go byś chciał?

KMalin, witamy nowego sąsiada. To budujesz blisko nas. My też na przedłużeniu Radońskiej, kilkaset metrów za początkiem Odrano Woli, w prawo, tuż przed zakrętami. A czy wiecie, że przedłużenie Radońskiej w Odrano Woli ma swoja nazwę? To jest teraz ulica Lazurowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć krajanie, dawno mnie tu nie było.

1. Stanowczo odradzam branie jakichkolwiek ekip dekarskich z któregokolwiek Dachluxu. To w większości partacze!!!! Nie warto ryzykować. Jedna dziewczyna z forum właśnie podaje ich do sądu, bo tak jej spiep....... dach. Ptaki jej załozyły gniazda pod dachówką na wiosnę. Dekarz który jej ten dach naprawiał, tzn. zrywał i kładł jeszcze raz, powiedział, że takiego dachu jeszcze nie widział, chociaż już dużo po Dachluxie naprawiał. Polecam skład, w którym ja kupowałam dachówkę.

Dlaczego nie polecasz jakiejkolwiek ekipy z Dachluxu? Ja ze swojej jestem zadowolony - Dachlux Wolica. Widziałem w wątkach dotyczących Dachluxu, że z tej właśnie ekipy są też inni zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam, witam po latach... a właściwie miesiącach.

 

Wchodzę na wątek a tu całkiem dotyczący mnie temat na tapecie:

Mój dach też wykonywał Dachlux z Wolicy i nie mogę narzekać. Co prawda bardzo niepokoiłem się czy dobrze wykonali mi dach, bo cena jaką zapłaciłem była najniższa spośród ofert na dachówkę ceramiczną i bałem się, że przyjdzie ostatnia z ostatnich ekip... ale dość miło się rozczarowałem. Po wykonaniu miałem kilka uwag, ale sprawnie poprawili błędy i na razie jest OK. Dach leży już rok, przetrwał deszcze, zimę, burze i inne taki, a ponieważ nie mam jeszcze ocieplonego poddasza wszystko widać od spodu jak na dłoni.

Gdyby coś było nie tak pewno bym zauważył. Jak chce ktoś zobaczyć - zapraszam już teraz, bo niedługo będę robił poddasze i nie będzie już takiego dostępu.

 

Wydaje mi się, że Dachlux jak i każda firma mająca kilka ekip i kilkadziesiąt czy kilkaset realizacji będzie mogła "pochwalić się" jakimiś wpadkami. Warto chyba w tym wypadku sprawdzić samemu ekipę, która będzie wykonywała prace.

 

Dla "uspokojenia": mój kolega wybrał jedną z droższych (a w zasadzie jedną z najdroższych) ekip w okolicach W-wy. Wystarczy chyba dodać, że jako referencje pokazywali m.in. swoje zdjęcia z budowy dachu, który później firma (jeszcze wtedy) Wiekor zamieszczała na swoich materiałach reklamowych, i.... jak by sam nie dopilnował miał by piękną wklęsłą kołyskę zamiast płaskiej połaci dachu. Oczywiście czy ten jeden przypadek sprawił by, że nie brał bym ich przy szukaniu wykonawców, gdybym robił to jeszcze raz i stać było by mnie na nich? Mam wątpliwości, ale chyba nie: w sumie kolega też jest zadowolony a dach prezentuje się całkiem okazale.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

zgodnie z wczesniejsza obietnica - oto info jak sie toczy dalej sprawa mojego dachu.

A wiec zwrocilem sie o kosztorys do kilku poleconych przez was miejsc, oprocz tego poszukalem jeszcze kilku dekarzy. I tak: do Dach Polska nie moglem sie niestety dodzwonic (choc probowalem wielokrotnie). W Dachlux Wolica skosztorysowali mi materialy i robocizne: przyznam szczerze ze ceny byly nie niskie ale tez nie byly te najdrozsze. Na podstawie ich oferty stwierdzilem ceny na materialy (a kupuje je w Dachluxie Pulawska) mam bardzo dobre. Potem skontaktowalem sie jeszcze z kilkoma dekarzami i wybralem tego ktory mial dobre referencje, spodobal mi sie w kontaktach, no i oprocz tego okazalo sie ze ma najnizsze ceny. A co najwazniejsze - chcial podpisac umowe taka jaka chcialem. A kontakt mam z internetu: http://www.dach.warszawa.pl

Tak wiec w ta sobote podpisuje z nim umowe i za dwa tygodnie zaczynamy robic dach!

Pozdrawiam

Guliwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka, że ta sama i jedna ekipa u jednego mogą być OK natomiast u drugiego wielka du..pa, więc się nie dziwcie, że Bobo może mieć takie obserwacje, sam to na sobie już przećwiczyłem że ekipa którą wziąłem z polecenia bo wszędzie zbierali opinię 100/100 tak u mnie już idealnie nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek, nie bądź taki, zdradź kto to! Umieram z ciekawości. Czy ktoś sie przyznaje?

 

 

Nie polecam Dachluxu, bo rozmawiałam z kimś komu dach zniszczyli i nie chcą uznać reklamacji. Maja inwestora gdzieś. Mój dekarz mówił też , że już kilka dachów po Dachluxie naprawiał.

 

 

U nas wylewane są nadproża. Zbliżamy się do stropu. Na razie wszystko OK. Dziś zabroniłam ekipie wrzucania resztek wełny do gruzu. Ciężkie mają ze mną życie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...