Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

możecie polecić elektryka, który sprawdzi instalację elektryczną i podpisze oświadczenie o poprawności instalacji potrzebne do oddania budynku do użytkowania? Jakie krążą stawki za taką usługę?

U nas robił pan Sobolewski (tel. 602667035). Mieszka gdzieś w okolicy Siestrzeni.

Ale nie mam pojęcia ile to kosztuje.

Witam.

Podpinam się do pytania. Ile właśnie taki odbiór może kosztować ??

A może to jest tak, że elektryk wrzuca już tę kwotę w tzw punkt ??

 

JA dostałem taki papier w cenie wykonanej usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska!!! mieszkamy od soboty już na swoim :D :D :D , bez firanek, i gniazdek w naszej sypialni (bo nie mam kurde kiedy ich powkręcać :-? ) ale mieszkamy i jest super dzieciaki cieszą się a najstarszy pierworodny w niedzielę tak powiedział

" Tato ja ciągle nie mogę uwierzyć że my jesteśmy w naszym domy, ciągle myślę że jesteśmy u kogoś w gościach" ......

 

acha i bez internetu...z pracy piszę ciiiiii :D

 

a pierwsze pustaki na fundamencie stanęły 29 lipca 2008 - to chyba nieźle no nie (po prostu cieszę się jak dziecko - rachunki za prąd i gaz dopiero przyjdą to co mam się nie cieszyć???)

 

a jak założą internet to po świętach uroczyście sobie i forumowiczom szanownym obiecuję podzielę się zdjęciami, może nawet dziennik napiszę kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi powie ktoś mądry

czy jesli zamierzam mieć wodę użytkową ciepła z dwóch źródeł czyli

a) piec gazowy

b) kominek z płaszczem wodnym

to czy ja powinnam nabyć droga kupna wymiennik wody z dwoma wężownicami czy z jedną?

pomóżcie bo ja już głupia jestem

 

Nie będę się wypowiadał co potrzebujesz bo nie jestem ekspertem. Napiszę co jest u mnie. Otórz kupiłem kompletną kotłownię z piecem gazowym Viessmann, turbokominkiem Makroterm i zbiornikiem c.w.u. na 220 L Biawar z dwiema wężownicami. Piec gazowy jest przystosowany do współpracy z obcym źródłem ciepła a więc solarem, kominkiem z płaszczem wodnym, pompą ciepła. Piec gazowy trzeba ręcznie przestawić na pracę z turbokominkiem i to piec gazowy zajmuje sie dystrybucją ciepła z kominka do grzejników ściennych, podłogówki i zbiornika c.w.u. Nie widziałem w tym układzie wymiennika ciepła (zwykle stosuje się płytowy wielkości kartki papieru A4 lub trochę mniejszy więc trudno przeoczyć). Prawdopodobnie wynika to stąd, że kominek Makroterm ma dwa układy wodne. Jeden jest otwarty płaszcza wodnego a drugi zamknięty wężownicy i to on jest podłączony do pieca gazowego. Tak długo jak kominek dostarcza wystarczającej ilości ciepła, palnik pieca gazowego nie włącza się, ale gdy ogień przygaśnie, piec gazowy bierze na siebie całe grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska!!! mieszkamy od soboty już na swoim :D :D :D , bez firanek, i gniazdek w naszej sypialni (bo nie mam kurde kiedy ich powkręcać :-? ) ale mieszkamy i jest super dzieciaki cieszą się a najstarszy pierworodny w niedzielę tak powiedział

" Tato ja ciągle nie mogę uwierzyć że my jesteśmy w naszym domy, ciągle myślę że jesteśmy u kogoś w gościach" ......

 

acha i bez internetu...z pracy piszę ciiiiii :D

 

a pierwsze pustaki na fundamencie stanęły 29 lipca 2008 - to chyba nieźle no nie (po prostu cieszę się jak dziecko - rachunki za prąd i gaz dopiero przyjdą to co mam się nie cieszyć???)

 

a jak założą internet to po świętach uroczyście sobie i forumowiczom szanownym obiecuję podzielę się zdjęciami, może nawet dziennik napiszę kto wie...

 

 

GRATULUJĘ

 

My też od końca sierpnia w identycznych warunkach. Teraz po tych paru miesiącach brakuje nam już tylko jednej firanki ale duuużej na witryny w salonie, na szczęście mamy tu rolety zewnętrzne. Brakuje też mebli więc trochę pudeł z "niewiadomczym" chowa się po kątach no i to echo nie jest już tak dotkliwe dzieki tym firankom, zasłonom i paroma dywanikami. Nadal jest uciążliwy piasek w wiatrołapie i na korytarzu bo na podjazd zabrakło kasy. Został tylko jeden kabel elektryczny wystający ze ściany - to zasilanie do domofonu - też czeka na przypływ gotówki. No i połowa oświetlenia to ciągle pobudowlane oprawki + kompaktowa świetlówka. Ale i tak jest fajnie. Z internetem jest klapa. TP SA z braku możliwości technicznych odmówiła nam przeniesienia numeru. Jak zacząłem sprwdzać możłiwości internetu bezprzewodowego to okazało sie, że mieszkamy w "czarnej dziurze internetowej". Sąsiad ma całekiem dobre szybkości transmisji odkąd opadły liście z drzew ale na wiosnę będzie znowu kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrykę robiłem sam, a za taki odbiór zapłaciłem 500 zł

 

Hej,

 

Jesłi osoba która robiła u Ciebie odbiór (papier) wykonywała przy tym pomiary instalacji to proszę o jakis kontakt do niej.

 

Pozdrawiam.

Magda i MIchał polecam mojego elektryka : Jan Lubas 509950088 nie powiem ile za pomiary bo u mnie robił całą elektrykę i miałam w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już pisałem nie mam ale:

- na Mifamie jest maszt (nie pamiętam operatora) więc jak Ci drzewa nie zasłaniają to będzie dobrze,

- u mnie sąsiedzi też mają z TP SA po kablu ale po drugiej stronie ulicy, a brak możliwości technicznych polegał na tym, że dom nie ma ściany szczytowej o odpowiedniej wysokości (jak to w parterowcu) aby było gdzie podwiesić kabel tak by samochody go nie zerwały. Na tzw sztycę na dachu się nie zgodziłem. Jeśli masz odpowiednio wysoką ścianę od strony ulicy to pewnie możesz mieć Neostradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy już kupowaliście żywe choinki? Po ile teraz chodzą i gdzie? Macie w doniczkach czy w stojaku?

Ja chciałabym kupić tak z 2,5 m... i żeby chociaż trochę pachniała...:)

Dwa lata temu kupiłem w donicy - proekologicznie. Potem wsadziłem na działce-nie przyjęła się. W zeszłym roku brałem ze szkółki. Trzeba trochę połazić, poszukać-najgorzej jak człek ma wybór-trudno podjac decyzję :lol: Faktem jest, że zabawa też była (cięcie piłą, pakowanie, itp)-pół krótkiego dnia zmarnowane.

W tym roku podjadę do pobliskiego sklepu ogrodniczego i biorę pierwszą z brzegu, pasującą-nie chce mi się kombinować. Poza tym za zimno ma być (w sobotę) na robienie radochy dzieciakom. Pachnieć będzie, ino trzeba podlewać systematycznie. Też jestem ciekaw po ile to dobro. We wsi widziałem ogłoszenie o sprzedaży choinek prosto ze szkółki w okolicach Nadarzyna, przy trasie katowickiej-numeru nie zapisałem, ale mogę podejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już pisałem nie mam ale:

- na Mifamie jest maszt (nie pamiętam operatora) więc jak Ci drzewa nie zasłaniają to będzie dobrze,

- u mnie sąsiedzi też mają z TP SA po kablu ale po drugiej stronie ulicy, a brak możliwości technicznych polegał na tym, że dom nie ma ściany szczytowej o odpowiedniej wysokości (jak to w parterowcu) aby było gdzie podwiesić kabel tak by samochody go nie zerwały. Na tzw sztycę na dachu się nie zgodziłem. Jeśli masz odpowiednio wysoką ścianę od strony ulicy to pewnie możesz mieć Neostradę.

 

Ściana od ulicy jest wysoka ale to druga linia zabudowy, nie wiem czy to nie będzie jakiś problem :-? . Z tym maszetem na Mifamie bałabym się coś załatwiać o tej porze roku - jak nie ma liści na drzewach może być OK a na wiosnę może się okazać, że klops. Na mojej działce drzew co prawda nie dużo ale w ulicy już całkiem sporo.

 

Ten iPlus dobrze działa? Miałam kiedyś "przyjemność" przebywać w Kajetanach (Nadarzyn) gdzie miałam mobilnego Orange i jakość była oględnie mówiąc średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam elektryka z uprawnieniami budowlanymi do wykonania przyłącza elektrycznego w m.Żabia Wola pow.Grodzisk Mazowiecki, PGE Rejon Energetyczny Żyrardów

 

U mnie robił pan Sobolewski (tel. 602667035). Mieszka nawet gdzieś w okolicy.

Zna też ludzi, którzy robią odbiór (podejrzewam, że u Ciebie też to będzie Mszczonów).

 

Wielkie dzięki,gość konkretny jutro umówiłem się na spotkanie.

 

Potwierdzam - u mnie robi przyłącze tymczasowe, a jak się sprawdzi, to i dalej.

 

Przy okazji - witam wszystkich!

Planuję rozpocząć budowę w Osowcu (tym bliżej Grodziska) na wiosnę - dom

parterowy z płaskim dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...