Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

marecki a ile płaciłeś za ekogroszek? Ja kupuję za 900 zł/ t ale co do jakości to nie mam porównania bo ogrzewamy dom dopiero od 2 tygodni. Dom ze ściany 3-warstwowej, ok 200m2 i wychodzi nam ok. 25-30 kg na dobę. Piec mam Elektrometu.

 

Może ktoś ma namiary na dobry ekogroszek z okolic Nadarzyna? :D

 

900 zł :o strasznie drogo

W Żyrardowie na Jaktorowskiej za workowany płaciłem 750 zł/tona

W LeruaMerlen workowany kosztuje 758zł/tona a jak masz kupony sodexo to wychodzi za tonę 720 zł :D , ładnie spakowany w czyste woreczki i na palecie na samochód wrzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

marecki a ile płaciłeś za ekogroszek? Ja kupuję za 900 zł/ t ale co do jakości to nie mam porównania bo ogrzewamy dom dopiero od 2 tygodni. Dom ze ściany 3-warstwowej, ok 200m2 i wychodzi nam ok. 25-30 kg na dobę. Piec mam Elektrometu.

 

Może ktoś ma namiary na dobry ekogroszek z okolic Nadarzyna? :D

 

900 zł :o strasznie drogo

W Żyrardowie na Jaktorowskiej za workowany płaciłem 750 zł/tona

W LeruaMerlen workowany kosztuje 758zł/tona a jak masz kupony sodexo to wychodzi za tonę 720 zł :D , ładnie spakowany w czyste woreczki i na palecie na samochód wrzucą.

Czy w Leroyu i na Jaktorowskiej transport trzeba mieć swój? czy jest szansa że przywiozą? możesz na priva dać mi namairy na ten punkt na Jaktorowskiej?

A jak z jakością tego ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Leroyu i na Jaktorowskiej transport trzeba mieć swój? czy jest szansa że przywiozą? możesz na priva dać mi namairy na ten punkt na Jaktorowskiej?

A jak z jakością tego ekogroszku?

 

W Leroyu trzeba raczej mieć własny transport (ich jest dośc drogi).

Skład na Jaktorowskiej jest jadąc do Żyrka po lewej stronie (mają szyld) jakieś 800m przed światłami z McDonaldem. Mają swój transport, ale nie wiem ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytałem już i szukałem ale bez powodzenia, więc powtarzam pytanie. Czy ma ktoś może lub wie gdzie można by znaleźć jakiś używany i tani piec gazowy na propan-butan? Chodzi mi, żeby powiesić go teraz w domu i podłączyć butlę do sprawdzenia instalacji!

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytałem już i szukałem ale bez powodzenia, więc powtarzam pytanie. Czy ma ktoś może lub wie gdzie można by znaleźć jakiś używany i tani piec gazowy na propan-butan? Chodzi mi, żeby powiesić go teraz w domu i podłączyć butlę do sprawdzenia instalacji!

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

ja właśnie wymieniłam dwufunkcyjny piec bo stary gdzieś przecieka :roll:

na jak długo go potrzebujesz? i jaka cena pieca Cię interesuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie wymieniłam dwufunkcyjny piec bo stary gdzieś przecieka :roll:

na jak długo go potrzebujesz? i jaka cena pieca Cię interesuje ?

Na tydzień lub dwa. A jaka cena - oczywiście jak najniższa! Piec będę kupował dopiero pod koniec roku, bo w tej chwili nawet gazociągu nie mam. wiec szukam czegoś do czego można by podłączyć zwykłą butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 miesiącach od września do listopada, gdzie grzanie było jako takie - były ekipy wykończeniowe, wyszło w komin 240msześć gazu - rachunek na 550pln - chyba zerkne na licznik dzisiaj i zobaczę ile jest teraz......

no ...zerknąłem, poleciało w komin i patelnię 480msześć od 18listopada do wczoraj.....trochę mnie zmroziło, za pełne 2 miesiące (do 18stycznia) wyjdzie jakieś ponad 1000pln :o

co myślicie ? mogło być gorzej? wiedziałem że ta przyjemność kosztuje ale sporo - dom 140mkw +garaż i gosp 60mkw gazobeton 24cm+15cm styro na ścianach, sufity KG-wełna 20cm (garaż i gosp nie ogrz. - przejście do domu przez kotłownię)

no i do tego trochę brykietu i drzewa w kominku za około 120pln poleciało

pocieszam się że to 1 sezon i zawsze jest więcej

no i mam rozprowadzone kanały do reku przez które także sporo sobie umyka - chyba zaciągnę raz jeszcze bankowy na reku :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem ze starostwa (Grodzisk Maz.) w odpowiedzi na wniosek o PnB dokument zawierający m.in. następujące pozycje:

1. Brak uzgodnienia projektu zagospodarowania działki z rzeczoznawcą d/s przeciwpozarowych w związku z planowanym posadowieniem naziemnego zbiornika gazu,

2. Należy wyjaśnić sprawę dostępności działki do drogi publicznej - brak dokumentu potwierdzającego tytuł własności (współwłasności) lub dokumentu, z którego wynika służebność przejazdu i przechodu przez działkę prywatną nr ewid. xx

 

ad.1. Czy ktoś wykonywał podobne uzgodnienie i może podesłać kontakt do osoby wykonującej tego typu uzgodnienia? lub może ktoś otrzymał podobne żądanie od starostwa i się wybronił?

ad.2. Tutaj pytanie / prośba o pomysł na rozwiązanie - sytuacja wygląda tak, że między moją działką oraz drogą jest faktycznie inna działka z tym, że jest ona własnością gminy i jest przeznaczona na poszerzenie drogi (oczywiście w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości) - stąd starostwo się przyczepiło, że nie mam dojazdu do działki mimo, że decyzja/zezwolenie na lokalizację zjazdu została przez gminę wydana i dostarczona wraz z wnioskiem o PnB. W sumie trochę racji mają, bo działka przy drodze nie jest moją własnością, ale z drugiej strony jest własnością gminy i jest przeznaczona na drogę.

Czy ktoś miał podobny problem i może wie, w jaki sposób skutecznie poinformować o tym fakcie starostwo, żeby do tematu nie wracać ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem ze starostwa (Grodzisk Maz.) w odpowiedzi na wniosek o PnB dokument zawierający m.in. następujące pozycje:

1. Brak uzgodnienia projektu zagospodarowania działki z rzeczoznawcą d/s przeciwpozarowych w związku z planowanym posadowieniem naziemnego zbiornika gazu,

2. Należy wyjaśnić sprawę dostępności działki do drogi publicznej - brak dokumentu potwierdzającego tytuł własności (współwłasności) lub dokumentu, z którego wynika służebność przejazdu i przechodu przez działkę prywatną nr ewid. xx

 

ad.1. Czy ktoś wykonywał podobne uzgodnienie i może podesłać kontakt do osoby wykonującej tego typu uzgodnienia? lub może ktoś otrzymał podobne żądanie od starostwa i się wybronił?

ad.2. Tutaj pytanie / prośba o pomysł na rozwiązanie - sytuacja wygląda tak, że między moją działką oraz drogą jest faktycznie inna działka z tym, że jest ona własnością gminy i jest przeznaczona na poszerzenie drogi (oczywiście w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości) - stąd starostwo się przyczepiło, że nie mam dojazdu do działki mimo, że decyzja/zezwolenie na lokalizację zjazdu została przez gminę wydana i dostarczona wraz z wnioskiem o PnB. W sumie trochę racji mają, bo działka przy drodze nie jest moją własnością, ale z drugiej strony jest własnością gminy i jest przeznaczona na drogę.

Czy ktoś miał podobny problem i może wie, w jaki sposób skutecznie poinformować o tym fakcie starostwo, żeby do tematu nie wracać ponownie?

 

Jeśli chodzi o pkt. 1 to nam też odrzucili wniosek z powodu braku tego wpisu. Na szczęście nasz architekt załatwił nam pieczątkę. Miałam też namiar z sekretariatu z Grodziska na jakiegoś rzeczoznawcę i niestety nie była to tania sprawa. Myślę, że raczej się z tego nie wybronisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pkt. 1 to nam też odrzucili wniosek z powodu braku tego wpisu. Na szczęście nasz architekt załatwił nam pieczątkę. Miałam też namiar z sekretariatu z Grodziska na jakiegoś rzeczoznawcę i niestety nie była to tania sprawa. Myślę, że raczej się z tego nie wybronisz.
Pieczątkę - na projekcie zagospodarowania? Czy znasz osobę, z którą załatwiał? Niestety, nie spodziewam się wybronić, więc raczej próbuję sprawę rozwiązać w jakiś sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety grzeję gazem z białej butli, tanio nie jest, ale w planie mam gazrurkę w ulicy i będziemy sie podłączać. Miało być do końca 2009, niestety jeden z chętnych udał się za ocean i gazownia rozklada ręce. Na moje pytanie czy mają wariant B, bo przecież zawsze może ktoś wyjechać, umrzeć itd. też rozkładają ręce... Zbieram się do walki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pkt. 1 to nam też odrzucili wniosek z powodu braku tego wpisu. Na szczęście nasz architekt załatwił nam pieczątkę. Miałam też namiar z sekretariatu z Grodziska na jakiegoś rzeczoznawcę i niestety nie była to tania sprawa. Myślę, że raczej się z tego nie wybronisz.
Pieczątkę - na projekcie zagospodarowania? Czy znasz osobę, z którą załatwiał? Niestety, nie spodziewam się wybronić, więc raczej próbuję sprawę rozwiązać w jakiś sposób.

Nam opinię strażaka z uprawnieniami przecipożarowymi załatwiała pani architekt, która robiła adaptację budynku. Nie była to pieczątka a osobna opinia z pieczątką.

I 4 lata temu kosztowało to 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pkt. 1 to nam też odrzucili wniosek z powodu braku tego wpisu. Na szczęście nasz architekt załatwił nam pieczątkę. Miałam też namiar z sekretariatu z Grodziska na jakiegoś rzeczoznawcę i niestety nie była to tania sprawa. Myślę, że raczej się z tego nie wybronisz.
Pieczątkę - na projekcie zagospodarowania? Czy znasz osobę, z którą załatwiał? Niestety, nie spodziewam się wybronić, więc raczej próbuję sprawę rozwiązać w jakiś sposób.

 

Tak, mam pieczątkę na mapce do celów projektowych obok wpisu z Melioracji.

Zaraz wyślę Ci priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję stali na płytę fundamentową i stąd moja prośba do osób które mogą pomóc: gdzie mogę kupić siatki zgrzewane (fi 8mm w roztawie co 15cm) oraz gotowe elementy zbrojenia (według projektu) - czyli interesuje mnie firma handlowo-usługowa?

Siatki - Konsorcjum Stali - Ursus, gotowe zbrojenie: Konsorcjum Stali - Ursus, Odmet Moszna (tam też siatki, ale w KS były taniej jak ja szukałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...