Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję stali na płytę fundamentową i stąd moja prośba do osób które mogą pomóc: gdzie mogę kupić siatki zgrzewane (fi 8mm w roztawie co 15cm) oraz gotowe elementy zbrojenia (według projektu) - czyli interesuje mnie firma handlowo-usługowa?

Siatki - Konsorcjum Stali - Ursus, gotowe zbrojenie: Konsorcjum Stali - Ursus, Odmet Moszna (tam też siatki, ale w KS były taniej jak ja szukałem)

 

Konsorcjum Stali - są jednymi z drozszych na rynku; poza tym w zakresie zbrojen nie obsluguja detalistów. Polecam Odmetalbo skład w Regułach ( przy skrzyżowaniu z Alejami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Potrzebuję stali na płytę fundamentową i stąd moja prośba do osób które mogą pomóc: gdzie mogę kupić siatki zgrzewane (fi 8mm w roztawie co 15cm) oraz gotowe elementy zbrojenia (według projektu) - czyli interesuje mnie firma handlowo-usługowa?

Siatki - Konsorcjum Stali - Ursus, gotowe zbrojenie: Konsorcjum Stali - Ursus, Odmet Moszna (tam też siatki, ale w KS były taniej jak ja szukałem)

 

Też polecam KS, brałem specjalnie wykonane wg projektu profile na konstrukcję dachu - spisali się bez zarzutu, ceny mieli OK. Ale to był maj 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no nieźle...

:-? , tak na serio to zgroza... mieszkam na terenie pruszkowskiego nie wiem czy jest dużo lepiej, jednak współczuję wszystkim którzy zmuszeni przez los borykają się z tymi problemami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie do Was, czy zakładaliście solary, jaki mniej więcej koszt i jaką firmę polecacie.

Pozdrawiam

 

instalację solarną zakładał mi razem z systemem grzewczym nasz hydraulik cena zależy od wielkości domu i rozbudowania instalacji u nas przy 180m2 trzy solary + automatyka + zbiornik na ciepłą wodę 400 l to ok 15 000zł - z montażenem

p. Mirek 504 186 567

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam gazownia sprawiła świąteczny prezent - dostaliśmy warunki przyłączenia naszego domu w Starej Wsi do sieci gazowej! :D

 

Fizyczne przyłączenie może jeszcze potrwać ze dwa lata, ale perspektywa gazrurki jest cudowna! Istnieje szansa, że tylko rok pomęczymy się ze zbiornikiem w ogrodzie.

 

Wszystkim mieszkającym w Starej Wsi, którzy nie mogą się doczekać gazu, mocno sugeruję składanie wniosku o przyłączenie. Nas zebrało się 20 domówi nagle inwestycja "spełnia kryteria ekonomiczne". :D

Dzięki za radę, razem z sąsiadem już działamy na Poziomkowej. My dopiero zaczynamy ,ale sąsiad ma już zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam gazownia sprawiła świąteczny prezent - dostaliśmy warunki przyłączenia naszego domu w Starej Wsi do sieci gazowej! :D

 

Fizyczne przyłączenie może jeszcze potrwać ze dwa lata, ale perspektywa gazrurki jest cudowna! Istnieje szansa, że tylko rok pomęczymy się ze zbiornikiem w ogrodzie.

 

Wszystkim mieszkającym w Starej Wsi, którzy nie mogą się doczekać gazu, mocno sugeruję składanie wniosku o przyłączenie. Nas zebrało się 20 domówi nagle inwestycja "spełnia kryteria ekonomiczne". :D

Dzięki za radę, razem z sąsiadem już działamy na Poziomkowej. My dopiero zaczynamy ,ale sąsiad ma już zamknięty

 

na jeden rok zbiornik w ogrodzie się nie opłaca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam gazownia sprawiła świąteczny prezent - dostaliśmy warunki przyłączenia naszego domu w Starej Wsi do sieci gazowej! :D

 

Fizyczne przyłączenie może jeszcze potrwać ze dwa lata, ale perspektywa gazrurki jest cudowna! Istnieje szansa, że tylko rok pomęczymy się ze zbiornikiem w ogrodzie.

 

Wszystkim mieszkającym w Starej Wsi, którzy nie mogą się doczekać gazu, mocno sugeruję składanie wniosku o przyłączenie. Nas zebrało się 20 domówi nagle inwestycja "spełnia kryteria ekonomiczne". :D

Dzięki za radę, razem z sąsiadem już działamy na Poziomkowej. My dopiero zaczynamy ,ale sąsiad ma już zamknięty

 

na jeden rok zbiornik w ogrodzie się nie opłaca :roll:

Wiem - koleżanka w Kajetanach ma i faktycznie koszt na rok nie do zaakceptowania. Ja się skłaniam do pompy ciepła, ale znajomy inżynier zwrócił uwagę na bardzi wysoki koszt serwisowania po 10-15 latach i sam ma gazowe. Koszt wychodzi ponoć podobny w długim okresie czasu. Nie wiem, nie znam się, nie doktoryzowałem tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam gazownia sprawiła świąteczny prezent - dostaliśmy warunki przyłączenia naszego domu w Starej Wsi do sieci gazowej! :D

 

Fizyczne przyłączenie może jeszcze potrwać ze dwa lata, ale perspektywa gazrurki jest cudowna! Istnieje szansa, że tylko rok pomęczymy się ze zbiornikiem w ogrodzie.

 

Wszystkim mieszkającym w Starej Wsi, którzy nie mogą się doczekać gazu, mocno sugeruję składanie wniosku o przyłączenie. Nas zebrało się 20 domówi nagle inwestycja "spełnia kryteria ekonomiczne". :D

Dzięki za radę, razem z sąsiadem już działamy na Poziomkowej. My dopiero zaczynamy ,ale sąsiad ma już zamknięty

 

na jeden rok zbiornik w ogrodzie się nie opłaca :roll:

 

Terror,a ile kosztował cię gaz z butli przez sezon zima + lato ?

 

Fifi72 dziękuję za odpowiedź 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chcialbym sie przedstawic i przylaczyc do grupy. Mamy dzialke w Ksiazenicach, skrzynki i meda sa nic tylko budowac :D jakos do tej pory nie mielismy odwagi zeby zaczac ale teraz jest ambitny plan na SSO w tym roku (uff). Na razie ogladamy projekty i faworytem jest cos w stylu pracowni domyzwizja.

 

Czytam forum i notuje co wazne i ciekawe bo pogoda sprzyjajaca. Generalnie wychodzi nam dom 200m. Planujemy reku, GWC i chyba solary. Z kominka raczej rezygnujemy. Jestem umysl scisly wiec porywam sie na zrobienie (prawie) samodzielnie: instalacji odkurzacza, GWC znany jako 'wodny 1' i moze reku.

 

Licze na mile przyjecie oraz wsparcie doswiadczonych inwestorow.

 

Pozdr,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terror,a ile kosztował cię gaz z butli przez sezon zima + lato ?

Mnie jeszcze nic, ale ilości jakie dostawca kazał sobie zakontraktować według koleżanki wystarczyłyby na parę lat do przodu.

 

A własnie - w którym Urzędzie starciliście najwiecej czasu? Ponoć w Grodziskim Wydziale ds. gospodarki wodnej czy jak to sie zwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Chcialbym sie przedstawic i przylaczyc do grupy. Mamy dzialke w Ksiazenicach, skrzynki i meda sa nic tylko budowac :D jakos do tej pory nie mielismy odwagi zeby zaczac ale teraz jest ambitny plan na SSO w tym roku (uff). Na razie ogladamy projekty i faworytem jest cos w stylu pracowni domyzwizja.

 

Czytam forum i notuje co wazne i ciekawe bo pogoda sprzyjajaca. Generalnie wychodzi nam dom 200m. Planujemy reku, GWC i chyba solary. Z kominka raczej rezygnujemy. Jestem umysl scisly wiec porywam sie na zrobienie (prawie) samodzielnie: instalacji odkurzacza, GWC znany jako 'wodny 1' i moze reku.

 

Licze na mile przyjecie oraz wsparcie doswiadczonych inwestorow.

 

Pozdr,

Marek

 

Witam i życzę powodzenia.

 

Ponieważ będziesz mieszkał "na wsi" gdzie są napowietrzne, podatne na uszkodzenia linie energetyczne, robiąc "elektrykę" przystosują ja do zasilania z agregatu w całości lub wybranych obwodów, które będą zasilać ważne dla domu odbiorniki.

 

Robiąc reku nie zapomnij o wiatrołapie. Buty, ubrania i sama podłoga aby wyschnąć potrzebują dużej wymiany powietrza w tym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własnie - w którym Urzędzie starciliście najwiecej czasu? Ponoć w Grodziskim Wydziale ds. gospodarki wodnej czy jak to sie zwie?

 

Czesc Terror :lol:

 

Jak juz sprawy z KW masz wyczyszczone i papiry do kredytu przygotowane to rzeczywiscie Melioracja.

Tereny byly kiedys meliorowane i teraz trzeba miec na początek warunki a później pozwolenie wodno-prawne na likwidację istniejących na mapce drenów i np. zgode sasiadów na coś takiego. Jak zalezy na czasie to można różne kwity samemu z Urrędu do Urzedu poprzewozić no i oczywiście odbierać osobiście dzwoniąc co kilka dni :D .

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...