Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Drodzy,

mam prośbę,

mieszkamy już 1,5 roku, dom skończony,

czas się wziąc za to co na zewnatrz,

 

chcemy zbudować drewutnię połączoną z domkiem narzędziowym, czy możecie polecić jakiegoś " cieślę" z okolic?

 

Dopóki budowaliśmy tbył zwyzcaj wpisywania wszelkich kontaktów w do naszej forumowej książki, zgubiłam link, zresztą patrząc na wątek już się chyba tego robi :-? , poratujecie?

 

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, czy orientujecie się ile kosztuje robocizna za metr bieżący ogrodzenia. Ogrodzeni bardzo proste - podmurówka, słupki, siatka + brama + furtka.

 

Acha i jeszcze prośba o namiary na jakiegoś fachowca od ogrodzenia. Termin realizacji kwiecień/maj. A ogrodzenie będzie miało około 250 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę powinienem rozpocząć kładzenie CO (domek jednorodzinny). Zastanawiam się zlecić prace hydraulikowi czy może wykonać samodzielnie - zawsze coś zostanie w kieszeni :D

Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie?

Planuję rurki plastikowo/ aluminiowe na zaciski - chyba nie jest to tak trudne, żeby nie dało się zrobić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy orientujecie się ile kosztuje robocizna za metr bieżący ogrodzenia. Ogrodzeni bardzo proste - podmurówka, słupki, siatka + brama + furtka.

 

Acha i jeszcze prośba o namiary na jakiegoś fachowca od ogrodzenia. Termin realizacji kwiecień/maj. A ogrodzenie będzie miało około 250 m.

na

 

jesieni u miejscowego fachowca: 110 pln za siatkę na podmurówce (mat.+robocizna) lub 170 pln płot drewniany

 

za bramę oddzielnie , zalezy od szerokości

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka zamówiła taki domek w jakiejś firmie z gór przez internet i pomimo odległości (Nieporęt) z montażem i transportem wyszło cenowo dużo taniej niż w naszych lokalnych firmach.

znalazłam coś takiego: http://www.szkielet.com.pl/forum/files/thumbs/t_531177604_600.jpg

koszt około 6 tys PLN, nie wiem czy to dużo,

zastanawiam się czy można taniej u stolarza

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy orientujecie się ile kosztuje robocizna za metr bieżący ogrodzenia. Ogrodzeni bardzo proste - podmurówka, słupki, siatka + brama + furtka.

 

Acha i jeszcze prośba o namiary na jakiegoś fachowca od ogrodzenia. Termin realizacji kwiecień/maj. A ogrodzenie będzie miało około 250 m.

na

 

jesieni u miejscowego fachowca: 110 pln za siatkę na podmurówce (mat.+robocizna) lub 170 pln płot drewniany

 

za bramę oddzielnie , zalezy od szerokości

 

pzdr

 

dziękiiiiiiiii :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki, czy ktoś z szanownego- forumowego może polecić sprawdzony serwis auto-klima w naszej okolicy? (Pruszków, Grodzisk lub Piaseczno) Taki z prawdziwego zdarzenia za sensowne pieniądze, Nie zależy mi na samej wymianie filtra kabiny - to sam bez problemu zrobię. Chodzi o czyszczenie układu a i wymiana filtra-osuszacza przyda się. Autko ma parę latek i potrzebuję zlecić takową usługę ale nie chcę jechać do 1-szego nieznanego,

Jeśli chodzi o samo dobicie czynnika to najtanie i wrecz na poczekaniu robia to w ozarowie. Zakłąd znajduje sie prze skrzyżówaniu ze stacją bp, wjazd od ulicy na stare babice. Jesli zas chodzi o przetoczenie czynnika na automacie to własciwie robią to wszedzie za te same pieniadze czyli pomiedzy 100-150 plnów, nawet niektóre aso robia to czasem w wioesennej promocji w tej cenie. Imho wymianę osuszacza wykonuje sie jesli instalacja miała duże ubytki czynnika albo jexdziła dłuższy czas rozszczelniona wiec jesli od nowości smiga i chłodzi bez dobijania czynnika to imho nie ma sensu tego wymieniać. Mam fabryczny osuszacz w 15 letnim samochodzi, w którym juz ze 4 razy był przetaczany czynnik i wskaxnik nie pokazuje obecności wilgoci w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Mam na imię Kamil i niedługo (jak starostwo pruszkowskie pozwoli :)) z małżonką zaczynamy budowę naszego wymażonego domku w Michałowicach koło Raszyna.Projekt Domowe Klimaty "Stokrotka" http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2784 lekko przerobiona .

Mam pytanie do wszystkich którzy mieszkaja w powiecie Pruszkowskim ile mniej więcej czekaliście na pozwolenie na budowę??

I drugie pytanie jak można się przyłączyć do waszej grupy ???

Pozdrawiam

Kamil &Dominika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

Mam na imię Kamil i niedługo (jak starostwo pruszkowskie pozwoli :)) z małżonką zaczynamy budowę naszego wymażonego domku w Michałowicach koło Raszyna.Projekt Domowe Klimaty "Stokrotka" http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=2784 lekko przerobiona .

Mam pytanie do wszystkich którzy mieszkaja w powiecie Pruszkowskim ile mniej więcej czekaliście na pozwolenie na budowę??

I drugie pytanie jak można się przyłączyć do waszej grupy ???

Pozdrawiam

Kamil &Dominika

Witaj w naszej grupie :o)

My dosyć długo, bo musielismy robic poprawki. Generalnie za kazdym razem około 3-4 tyg czekalismy na odpowiedź ze Starostwa

 

powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, standardowo w 2007 czekałem zdaje się 60dni, poprawki były ale w samej decyzji bo Panie szanowne pomyliły się i zamiast kanalizy wpisały szambo i wpisały Nowa Wieś zamiast Rozalin(3 razy poprawiały ten błąd....)

z mojego doświadczenia: ważne kto "stemplował" adaptację projektu -

w moim przypadku był to kier. Powiatowego nadzoru budowlanego więc wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...