Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Kieruję tego posta przede wszystkim do mieszkańców Kuklówki, Jaktorowa i najbliższych okolic.

Chodzi o wielkie ciężarówki, ciągniki z naczepami, przez znaczną część społeczeństwa zwane tirami. Wszystkie z żółciutkimi naczepami z owadzim logo znanego marketu.

Od kilku dni skracają sobie drogę z Radziejowic do Grodziska jadąc przez Kuklówkę, Czarny Las i drogą leśną (!!!) przez Władków do Grodziska :evil: :evil: :evil:

Odcinek Kuklówka - Jaktorów to ograniczenie tonażowe do 8T DMC, więc ciężarówki wjazdu tam nie mają. Ponieważ w Jaktorowie jest ryzyko natknięcia się na patrol policji, przejeżdżają ul. Platanową (wąska asfaltówka gdzie osobówki ledwie się mijają i wjeżdżają w las. Dalej toczą się po wyboistej gruntówce, przeganiając wszystko i wszystkich na pobocze (a dokładnie do lasu) :!: :evil:

Codziennie 1-2 samochody w jedną stronę (zwykle ok. 9-10 rano), a następnie z powrotem bodajże ok. 16.

 

Zgłosiłem sprawę na policję w Jaktorowie i Grodzisku, obiecali się nią zająć. Jednocześnie "poluję" na delikwentów z aparatem/komórką, żeby jakiegoś debila sfilmować i z takim materiałem zgłosić na policję. Niestety póki co bez skutku... Gdyby komuś z Was się udało, będę wdzięczny...

Piszę też do Jeronimo Martins, żeby zdyscyplinowali przewoźników, ale tu raczej nie liczę na żaden efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczynamy kolejny sezon, SSO już jest, mam pełne deskowanie i papę, a teraz czas na dach. I oczywiście zaczynają się przysłowiowe schody, gdyż wyceny robocizny są szalone od 70 zł do 100 zł, za samo ułożenie dachówki, bez robienia więźby

 

A jak czytałam wcześniejsze ceny to w tej kwocie niektórzy robią razem z więźbą,

 

Fakt, że mamy trudny dach (ok. 313 m2) 1 bawole oko, + 3 lukarny, ale chyba nie którzy jednak podają nam ceny w tym roku z kosmos.

 

Czy możecie polecić kogoś dobrego w i miarę taniego?

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi z ekip z dachluxu polecili Andrzeja Kijaka (dachbud), zrobił mi nawet za 45zł/m2 przy dachu dwuspadowym i dwóch lukarnach. tel 602 619 796.

 

W sumie nie mogę się do niczego przyczepić, nawet później dwa razy przyjechali bo jak wchodziłem na dach to uszkodziłem jedną dachówkę (nic nie policzyli) a drugi raz za grosze zrobili obróbkę blacharską na balkonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos polecić niedrogiego i dobrego :-) glazurnika z okolic Pruszkowa najchętniej z wolnymi terminami na maj :-)

 

mi w Pruszkowie kończy robić łazienki koleś z wawy, jest dość tani jak na warunki warszawskie,

 

robi też hydraulikę i wykończeniówkę więc mi robił dużo innych pierdółek i całą hydraulikę.

 

Mirek 608 383 792

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Dachluxie u Michała Dąbrowicza (znajdziesz w ogłoszeniach drobnych) - mają kilka ekip. Ja z prosty dach w tamtym roku płaciłem około 50 zł/m2

 

Nam Dachlux spie....ł dach, robili ponad 2 miesiące...

NIE POLECAM!

 

to zależy na jaką ekipę się trafi, ja oglądałem 2 dachy jakie wcześniej zrobili i rozmawiałem z "inwestorami" i dopiero się zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Mojej siostrze z Mialnówka właśnie robiła ekipa z Dachluxa i oni biorą 65 zł za m2 położenia dachówki \, obróbki, rynny

 

Wysłałam dzisiaj do niego prośbę o wycenę materiału, zobaczę co mi poleci, bo jeszcze nie do końca zdecydowałam się. Wszyscy przekonują mnie do karpiówki bo mamy bawole oko, ale ten koszt mnie trochę przeraża, część osób mówi ze jak dobrzy dekarze to ze zwykłą też sobie poradzą.

 

Karpiówkę kazdy poleca Creatona, czy to naprawdę najrozsądniejszy wybór, czy poprostu najwięcej handlowcy na tym zarabiają,

 

Jaką karpiówkę polecacie, nie mam sprecyzowanego produktu wiem tylko, że kolor ciemny albo czarny labo ciemnobrązowy, i tutaj też jest problem bo namawiają mnie na barwioną w masie itp. Nie bardzo znam się na tym, oczywiście.

 

No i oczywiści dochodzą rynny, Galeco stalowe, czy to dobry wybór czy można jednak brać plastikowe, a jak dorzucicie jeszcze garść informacji o oknach połaciowych to będę szczęśliwa, Mam ich 4 sztuki w dachu i też nie wiem jaka firma i co będzie w miarę ok.

 

Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Mojej siostrze z Mialnówka właśnie robiła ekipa z Dachluxa i oni biorą 65 zł za m2 położenia dachówki \, obróbki, rynny

 

Wysłałam dzisiaj do niego prośbę o wycenę materiału, zobaczę co mi poleci, bo jeszcze nie do końca zdecydowałam się. Wszyscy przekonują mnie do karpiówki bo mamy bawole oko, ale ten koszt mnie trochę przeraża, część osób mówi ze jak dobrzy dekarze to ze zwykłą też sobie poradzą.

 

Karpiówkę kazdy poleca Creatona, czy to naprawdę najrozsądniejszy wybór, czy poprostu najwięcej handlowcy na tym zarabiają,

 

Jaką karpiówkę polecacie, nie mam sprecyzowanego produktu wiem tylko, że kolor ciemny albo czarny labo ciemnobrązowy, i tutaj też jest problem bo namawiają mnie na barwioną w masie itp. Nie bardzo znam się na tym, oczywiście.

 

No i oczywiści dochodzą rynny, Galeco stalowe, czy to dobry wybór czy można jednak brać plastikowe, a jak dorzucicie jeszcze garść informacji o oknach połaciowych to będę szczęśliwa, Mam ich 4 sztuki w dachu i też nie wiem jaka firma i co będzie w miarę ok.

 

Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki.

Ewa

 

W zeszłym roku jak dzwoniłem do kilku ekip to wszyscy standardowo mówili mi 50zł

 

co do karpiówki to Ci nic nie powiem bo mam dach 2-spad. i robiłem "zwykłą" betonową - bałem się że jest dużo bardziej porotowata i będzie widać to ale nic nie widać z dołu i jestem zadowolony.

Okna wziąłem Veluxa GGL z bezpieczną szybą i "ocieplanym" kołnierzem - w dachlux wynegocjowłem chyba naprawdę dobry rabat bo koledze który miał 14 okien połaciowych dali taki a ja nie mogłem być gorszy :)

 

rynny wziąłem plastikowe Marley bo takie polecał mi Kier Bud - w odróżnieniu od metalowych się nie odkształcają i podobno Marleya nie odbarwiają się ani nie pękaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaczynamy kolejny sezon, SSO już jest, mam pełne deskowanie i papę, a teraz czas na dach. I oczywiście zaczynają się przysłowiowe schody, gdyż wyceny robocizny są szalone od 70 zł do 100 zł, za samo ułożenie dachówki, bez robienia więźby

 

A jak czytałam wcześniejsze ceny to w tej kwocie niektórzy robią razem z więźbą,

 

Fakt, że mamy trudny dach (ok. 313 m2) 1 bawole oko, + 3 lukarny, ale chyba nie którzy jednak podają nam ceny w tym roku z kosmos.

 

Czy możecie polecić kogoś dobrego w i miarę taniego?

Pozdrawiam,

Ewa

 

Sprawdź kiedy ma wolny termin: Pan Pacek 692 263 844 - jest ze Świętorzyskiego. Robił więźbę, pełne deskowanie+papa oraz blachodachówkę w 2008r w Kadach k/Grodzika Mazowieckiego. Ma zwykle 4 pomocników i mieszkają w domu w którym robią dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pieca co.

Interesuje mnie piec do ogrzania ok 180 m2 powierzchni najlepiej , miał , węgiel,drzewo kawałkowe, ewentualnie zboże... niestety bez ZASOBNIKA BO SIE NIE ZMIEŚCI!!!

Podpowiecie coś na ten temat? firma ewentualnie cena - zależało by mi na sprawdzonym producencie...

 

ja mam też małą kotłownię i z zasobnikiem mi się zmieścił kocioł Cichewicz futura mini 21kW (jest też jego odpowiednik Buderusa o ile wiem i ma 24kW)

ma ok 1m szerokości, mam prawie 170m2 i ten 21kW starcza z podgrzewaniem cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupujemy czesci do instalacji wodnej w zalesiu - gosciu jest rozsadny, ceny tez i nadwyzki mozna zwrocic. Pytalismy sie tez go o piece i bojler. Zaproponowal DEFRO. Gdzie wy kupowaliscie piece?

Kupiłem piec u instalatora/hydraulika - porównałem cenę z ofertą od znajomego który pracuje w Buderusie, - sam piec u instalatora był tańszy o 500pln (oczywiście cena była "skalkulowana" w usłudze montażu kompleksowo całego ogrzewania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, przymierzam się do ucywilizowania działki (off road nie sprawdził się :), planuję "przeczesać" ziemię tzw glebogryzarką (?) i następnie wyrównać ale przed tą operacją planuję zastosować randap i tu pytanie po jakim czasie od zastosowania tego środka mogę siać trawę? Sąsiad mówi że po pół roku (?????)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...