Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam rozpoczynamy budowe (dokładnie fundamenty) i potrzebuję namiar na solidne i tanie :) bloczki betonowe z transportem, beton oraz namiary na wiercenie studni. Budujemy się w Urzucie, czytałam o bloczkach z BRD Kanie ale nie mogę za nic z nimi się skontaktować... Dziękuje z góry za info

pozdrawiam

 

Witam, bloczki brałem tu : http://www.wasik.pl/ , beton tylko Budokrusz -Piotr Perczyński 602 536 430 , a studnia toPan Paluchowski 502 286 560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę WAS o pilną pomoc. Miałem problem z moim wykonawcą nie dotrzymał terminów (oddałem mu plac budowy 19.10.09 i do dziś nie wyszedłem z dołu) i zostawił budowę niedokończoną. I znowu poszukuję uściwej, solidnej i wachowej ekipy lepiej z polecenia. Czekam na Wasze polecenia o to opis i stan aktualny budowy:

 

Budowa w Błoniu rozpoczęta w październiku 2009. Stan wykonany bez izolacji. Aktualnie budowa jest prawie na etapie stanu zera. piasek w całości zasypany i częściowo ubity i zagęszczony, . Do stanu zero pozostało tylko wykonać izolację pionową ściań fundamentowych styropianem 10cm lub styrodurem. Uzbroić płytę podposadzką i zalać ją betonem 15 gr 15cm z izolacją poziomą.

Projekt:

Projekt dom w mieczykach archon http://www.archon.pl/projekt_domu/do... m3f01aa25a9d1a odbicie lustrzane z następującymi modyfikacjami:

1) podział pokoju nr 5 na poddaszu na dwa mniejsze z odzielnymi wejściami.

2) podniesienie ścianki kolankowej z 89 do 126 cm.

3) Pralnia na piętrze nad garażem z wejściem od łazienki nr 2 plus okna do pralni.

4) Dobudowa pokoju nad garażem z oknami do pokoju i z przeprojektowaniem schodów.

5) poszerzenie garażu na drugi samochód w bok o 2.5 m z likwidacją bocznych okień ze wschodu i założeniem dodatkowych drzwi z tyłu garażu.

 

Ustalone zmiany materiałów w stosunku do projektu:

1. Podwyższenie poziomu domu poprzez podniesienie fundamentów.

2. Porotherm 25 dla ścian zewnętrznych i ścian wewnętrznych.

3. Ściany działowe z porothermu gr nie mniej niż 11.5.

4. Ocieplenie garażu styropianem 10cm i podłogi styropianem niemniej niż 12cm, ścian zewnętrznych budynku styropianem 15 cm.

5. Więźba dachowa z sosny impregnowanej.

Dach:

1. Dachówka cementowa firmy Bras kolor ceglasty.

2. Pokrycie dachowe wraz z izolacją w następującym układzie:

-folia paroprzepuszczalna

- kontrłata

- deskowanie

- papa

- kontrłata

- łata

- dachówka

3. Orynnowanie dachu PCV firmy Marley

4. Wkręty ocynkowane do dachu.

5. Okna dachowe pokojowe i łazienkowe firmy Velux

 

Powierzchnia domu:

Całkowita: 332 m2

Użytkowa: 280,1 m2 w tym mieszkalna 175,4 m2

Zabudowy: 248,8 m2 w tym taras ischody zewnętrzne 38,1 m2

Kubatura 1076 m2

Powierzchnia dachu ok 350 m2

Realizacja:

Budowa domu jednorodzinnego w Błoniu wraz z pokryciem dachowym

 

Oczekiwania wobec Wykonawcy:

1. Terminowość- wymagany termin ukończenia budowy połowa czerwca 2010)

2. Fachowość (Jesteśmy bardzo wymagający i dokładnie wszystko sprawdzamy)

3. Materiały w gestii zleceniodawcy wykonawca zobowiązuje się do współpracy z inwestorem w zamawianiu i dostarczaniu materiałów oraz przedstawienie najkorzystniejszej ceny, opłata za materiały na bieżąco lub etapami po przedstawieniu faktur.

4. Gwarancja na roboty budowlane.

5. Wymagamy Faktury VAT na roboty

6. Rozpoczęcie prac od zaraz.

Acha taras i schody wejściowe do domu nie zostały uwzględnione do stanu zero.

Strop monolityczny wylewany.

Karim

P.S Wykonawcy którzy sobie wysoko cenią i podają wygorowane ceny z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowa i mam nadzieję znaleźć tu pomoc w rozwiązaniu problemów na jakie napotkałam.

Kupiłam działkę rekreacyjną w Siestrzeni. Planowałam postawienie tam domku z drewna na bloczkach. Działkę kupowałam latem

bez podstawowej wiedzy i rozeznania tematu.Wyglądało ładnie, wśród działek leśnych i do dziś suchych , duża polana otoczona brzozami.

Teraz na wiosnę okazało się, że po zimie do dnia dzisiejszego stoi tam i na kilku sąsiednich, niezagospodarowanych działkach (cała polana)

wielka woda. Dziś wiem , że to teren podmokły i nieco zagłębiony.

Naczytałam się sporo na tym forum i o ile dobrze rozumuję, muszę najpierw sprawdzić jak głęboko mam warstwę piasku i poziom

wód gruntowych. Chociaż wygląda tak, że te wody wychodzą ponad powierzchnię gruntu. Nie wiem czy to możliwe , gdyż droga przed działką

na sporym odcinku jest do połowy szerokości zalana a druga połowa drogi i działki po przeciwnej stronie są suche jak pieprz.

Na razie nic nie mogę sprawdzić z powodu rozlewiska i grzęzawiska na działce i przed nią.

Chciałabym nawieźć tam piaszczystej ziemi dla wyrównania poziomu z działkami położonymi wyżej ca30-40 cm i może ktoś z forum ma taką

ziemię do odstąpienia lub ma sąsiada , który np. kopie fundamenty . Potrzebuję pewnie kilkanaście wywrotek na 1000m.

Proszę o porady od tych, którzy mają już podobne doświadczenia za sobą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, fajnie, że istnieje taka grupa- przeczytałam prawie wszystko i już mam zapisanych sporo informacji - wielkie dzięki, oczywiście również zamierzam dzielić się z wami wszelkimi informacjami, które będe uważała ,za pomocne.

Jutro zaczynamy budowę w Strzeniówce - w czwartek mam umówionego geodetę. Jestem na samym początku i jak na razie wszystko mnie przeraża.

w związku z tym mam kilka pytań do doświadczonych "inwestorów"- szukam tanich desek calówek,, namiarów na dobrą tania betoniarnię i namiary gdzie kupić tanio cegły leier porotherm 25 P+w i najważniejsze drut do ław - podobno gdzieś w okolicy mozna kupić gotowe druty pozaginane pod konkretny wymiar - czy ktoś słyszał ?

 

Jeśli ktoś chciałby się pozbyć stempli, siatki, desek calówek, lub innych pozostałości po budowie - chętnie odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj japriv,

 

Chyba my wszyscy spełnieni inwestorzy mieliśmy podobne odczucia na początku budowy - ale udało się i mieszkamy.

Odnośnie dostawców materiałów czeka Cię objazd okolicznych, bliższych i dalszych składów budowlanych z listą materiałów. Listę zostawiasz im do wyceny. Potem ponownie objeżdżasz i zbierasz oferty. Istotne dla Ciebie jako inwestora jest gwarancja szybkiej dostawy "na telefon", możliwość rozliczania się np w soboty, rabat na wszystkie materiały, cena wbrew pozorom o ile znacznie nie odbiega od przeciętnej, nie ma większego znaczenia na tym etapie budowy. Faktem jest, że chyba nie ma składów budowlanych, które mają deski i beton - tutaj mogę Ci podać namiary na te branżowe z których korzystałem ale to już dwa lata temu - mogło się więc zmienić na gorsze lub lepsze lub zniknąć - nie sprawdzałem. Oni realizowali moje zamówienia "na telefon" i rozliczenia były wtedy gdy mi pasowało ( ale bez przesady):

- drewno, skład tuż za granicą Grodziska przy szosie na Żyrardów, po lewej stronie ( nie mam już ich numeru w moim telefonie, ustalę jutro jak wrócę do domu)

- beton, firma Kasob, ten sam wjazd co do w/w składu drewna, tel.602 382 301 pan Sobczak

Odnośnie stali zbrojeniowej - musisz sprecyzować czy chodzi o strzemiona czy o belki. Belki zwykle "kręci się" na budowie natomiast widziałem w składzie budowlanym BUDREM tel . 0-22 724 7260 w Milanówku gotowe strzemiona. Skład stali sąsiaduje z Budremem - też już nie mam do nich numeru, mogę ustalić jutro.

 

Powodzenia japriv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psed, wielkie dzięki za rady, rzezczywiście dobry pomysł, żeby zrobć listę potrzebnych rzeczy i puścić do składów do wyceny - problemowe tylko wydaje mi się stworzenie takiej listy - ale popytam budowlańcow i może się uda

wielkie dzięki.

aha obecnie stoję przed dylematem czy kupić porotherma Leier 25 czy 25 z owczar - jest spora róznica w cenie - może ktoś ma już doświadzenia w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psed, wielkie dzięki za rady, rzezczywiście dobry pomysł, żeby zrobć listę potrzebnych rzeczy i puścić do składów do wyceny - problemowe tylko wydaje mi się stworzenie takiej listy - ale popytam budowlańcow i może się uda

WItaj, 3mam kciuki dużo cierpliwości życzę :), drewno (deski) z firmy Drewpłyt 698616820 p. Rafał, ceny wg mnie w 2008 i 2009 były konkurencyjne - ale nie kupowałem też wielkich ilości (do 5m3 desek + legary na taras + trochę materiałów na dach bo zabrakło) zamówienia realizowali na telefon - rozliczałem się przelewem lub jeśli w danym dniu był majster na budowie to jemu zostawiałem gotówkę (miałem i mam nadal do niego zaufanie), beton kupowałem w betronice k mszczonowa bo taniej było (choć np. mój brat w budokruszu uzyskał cenę zbliżoną), co do składów to bardzo dobry pomysł o którym pisze psed, zwykle po kilku transakcjach (może nawet od razu?) dostajesz fv na termin - w moim przypadku to było bardzo pomocne gdyż nie miałem możliwości być w ciagu dnia na budowie a wracałem jak skład był zamknięty, więc rozliczenia przelewem były bardzo wygodne

Kierownik budowy - zależy jakie masz oczekiwania - moja Pani kierownik za 600zł wypełnia dziennik i "załatwia odbiór" na budowę nie przyjeżdża (dokładnie to 2 czy 3 razy miała być ale sam zrezygnowałem gdyż i tak nic by to nie dało - chodziło o już sp.. tynki) To moje doświadczenie pokazuje że jednak gdyby była "przy robocie" to może uniknąłbym krzywych ścian i nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...