Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

WItaj, 3mam kciuki dużo cierpliwości życzę :), drewno (deski) z firmy Drewpłyt 698616820 p. Rafał, ceny wg mnie w 2008 i 2009 były konkurencyjne - ale nie kupowałem też wielkich ilości (do 5m3 desek + legary na taras + trochę materiałów na dach bo zabrakło) zamówienia realizowali na telefon - rozliczałem się przelewem lub jeśli w danym dniu był majster na budowie to jemu zostawiałem gotówkę (miałem i mam nadal do niego zaufanie), beton kupowałem w betronice k mszczonowa bo taniej było (choć np. mój brat w budokruszu uzyskał cenę zbliżoną), co do składów to bardzo dobry pomysł o którym pisze psed, zwykle po kilku transakcjach (może nawet od razu?) dostajesz fv na termin - w moim przypadku to było bardzo pomocne gdyż nie miałem możliwości być w ciagu dnia na budowie a wracałem jak skład był zamknięty, więc rozliczenia przelewem były bardzo wygodne

Kierownik budowy - zależy jakie masz oczekiwania - moja Pani kierownik za 600zł wypełnia dziennik i "załatwia odbiór" na budowę nie przyjeżdża (dokładnie to 2 czy 3 razy miała być ale sam zrezygnowałem gdyż i tak nic by to nie dało - chodziło o już sp.. tynki) To moje doświadczenie pokazuje że jednak gdyby była "przy robocie" to może uniknąłbym krzywych ścian i nerwów

 

Igrek - dziękuje za namiary, wszystko się przyda, zadzwonię nawet do Twojej Pani kierownik bo od dwóch dni walczę z tym tematem i chyba zwariuję bo ceny są bardzo rozstrzelone od 1000 - 4000 zł w tym do 5- 8 przyjazdów na budowę (2x fundamenty, ściany, wieniec i więźba) wczoraj miałam spotkanie z kierownikiem z 3500 (8 przyjazdów i pełna dokumentacja do odbioru) a dzisiaj rozmawiałm z młodym za 1600 za taką samą robotę - oczywiście zdaję sobie sprawę, że kierownik kierownikowi nie równy ale nie ma możliwości tego zweryfikować dopóki samemu się nie sprawdzi - chyba, że masz kogoś z polecenia.

Generalnie pierwsze dwa dni udowy były straszne, mnóstwo pytań, budowlańcy narzekają, wszystko nie tak, mam czego chciałam - ale nie moge narzekać bo obiecałam mężowi, że sobie poradzę więc tak będzie :-)

dzisiaj zebraliśmy humus i geodeta wytyczył mi budynek , jutro kopiemy pod ławy i podobno mają zacząć drutować, z tego co się chwalą w poniedziałek mam mieć wylane ławy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dodam jeszcze do powyższego, że zamierzam sporo podnieść działkę, więc będę potrzebowała sporo wywrotek - na oko ocenieli , że ok 100 - będe bardzo wdzięczna za namiary.

 

dziękuję

 

Ja też się podłączam do pytania. Póki co mam ofertę 600 zł za 28t piachu do wysypania fundamentów od środka. Na zewnątrz może być coś niższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja już niedługo oszaleję! Mamy w projekcie dwa kominy fi20 do kominka i fi18 do kotłowni na paliwo stałe - oba Schiedla Rondo Plus. Chcę jakiś tańszy zamiennik. Tylko jaki? Mamy oferty Leyera, Kom-Wentu, Manexa, Presto... Nie wiem, który producent oferuje dobrą jakość za niską cenę. A czas murowania komina się zbliża.............. ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmarne te nowe forum :-(

 

Kartagina te 28 ton to pewnie jeden transport 18 m3 ... Przygotuj sie ze bedziesz wiecej potrzebowala bo np u mnie pod 170 m2 poszlo 10 ciezarowek . Ale to zalezy jak gleboko masz scianki fundamentowe do poziomu 0.

 

Ja mam Leiera i sie nie zepsul po sezonie :-) Takze moge polecic.

 

japriw Tani piasek mozna zalatwic z budowy S8. Maja zrzutke gdzies w Nadarzynie ale jak sie dogadasz to sprzedaja na lewo. Niestety trzeba ich lapac na CB bo nie mam namiarow ale warto sie zakrecic jak potrzebne sa wieksze ilosci. Wiekszosc nie dojezdza juz do Nadarzyna bo sprzedaja gdzies po drodze.

 

Ramotki Z kim robicie podjazd ? Tez sie zastanawiam czy dawac tylko piasek ( nie wislak bo za gladki ) i cement na sucho czy kliniec bo mam w sumie piach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kartagina te 28 ton to pewnie jeden transport 18 m3 ... Przygotuj sie ze bedziesz wiecej potrzebowala bo np u mnie pod 170 m2 poszlo 10 ciezarowek . Ale to zalezy jak gleboko masz scianki fundamentowe do poziomu 0.

 

 

Szacuję, że będę musiała sprowadzić 7-8 ciężarówek (130 m kw), ścianki na 8 bloczków. Tylko nie chcę samego piachu, bo co mi na tym urośnie?

 

Dzięki za Leyera. Dobrze wiedzieć, jaki wybór sąsiadów. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą grupę ;)

 

Można powiedzieć, że należę do grupy z miejscowości Rusiec.

 

Działka już jest, a teraz pozostają kwestie formalne :(

 

Szczerze mówiąc mamy jeszcze malutką wiedzę na temat budowania wymarzonego domku. Myślę, że po analizie forum nasza wiedza będzie ogromna ;)

 

 

EDIT: Jakby ktoś potrzebował gruzu to mam trochę do oddania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :-) Ludzik ja chętnie przyjmę gruz, ale jak z transportem (do Kajetan)

Zonzi - dziękuję za praktyczną radę - jutro zatem czeka mnie jeżdżenie z CB, bo w przyszłym tygodniu czeka mnie nawożenie

 

Dzisiaj miałam pierwsze spotkanie z kierwnikiem budowy - młody chłopak niespełna 30 lat - ale bardzo rzeczowy - uspokoił mnie jeśłi chodzi o fundamenty, stwierdził (po obejrzeniu badań geotechnicznych,) , że grunt jest niezły, więc usadawiamy ławy na 1,2m, wytłumaczył cala biurokrację, pogadał z budowlańcami, ustalili jak mają wyglądac ławy i zbrojenie i pożegnaliśmy się do poniedziałku kiedy przyjedzie skontrolować zbrojenie i zmierzyć czy głebokość ławy jeśt odpowiednia, tak więc jestem zadowolona z wyboru - a do tego umówiliśmy się na nieduże pieniądze - ok 1400-1600 zł

Jutro kopią mi studnie a w poniedziałek podłączają prąd od sąsiadów (prowizorka)...ufff pomalutku się rozkręca (a co za tym idzie rozkręca się również wydawanie pieniędzy)

 

..... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas dołączyć do grupy:)

Będziemy się budować w przyszłym roku, ale już teraz robimy rozeznanie, narazie nasza wiedza jest co najmniej zerowa:eek:

Chwała Bogu, istnieje to forum, dzięki, że jesteście:)

 

I już pytanie: czy możecie mi polecić niedrogiego architekta do adaptacji projektu i umiejscowienia domu na działce?

Jeżeli podobny wątek już ktoś poruszał, to proszę o wybaczenie, trochę się gubię jeszcze na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuję, że będę musiała sprowadzić 7-8 ciężarówek (130 m kw), ścianki na 8 bloczków. Tylko nie chcę samego piachu, bo co mi na tym urośnie?

do środka wsypałem (dom z garażem w bryle 200mkw) około 130ton tzw podsypu

Dzięki za Leyera. Dobrze wiedzieć, jaki wybór sąsiadów. ;-)

też mam leyera - był tańszy niż schiedel, mała uwaga odnośnie montażu pod piec, kominy stawiał murarz wg instrukcji - tymczasem przy instalacji pieca gazowego okazało się że wpust jest o wiele za nisko, efekt? zaklejanie wpustu i wykucie otworu pod kwasówkę, niby nic wielkiego ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja już niedługo oszaleję! Mamy w projekcie dwa kominy fi20 do kominka i fi18 do kotłowni na paliwo stałe - oba Schiedla Rondo Plus. Chcę jakiś tańszy zamiennik. Tylko jaki? Mamy oferty Leyera, Kom-Wentu, Manexa, Presto... Nie wiem, który producent oferuje dobrą jakość za niską cenę. A czas murowania komina się zbliża.............. ;-(

 

1. Chyba zastosowałaś skrót myślowy - dwa kominy po dwa kanały, ten drugi to kanał wentylacyjny. Bez niego kominiarz nie odbierze kominów.

2. Fi20 i fi18 - te średnice zawężają Ci wybór wkładu kominkowego i pieca na paliwo stałe. Zrób szybki rekonesans np po supermarketach budowlanych i zobacz jakiej średnicy są czopuchy oferowanych tam wkładów kominkowych i pieców. Weź ze sobą miarkę, bo rzadko ten wymiar jest podany. Ale najpierw musisz wiedzieć jakiej mocy piec będzie Ci potrzebny. Przy okazji zrobisz wstępne rozeznanie w ofercie kominków i pieców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas dołączyć do grupy:)

Będziemy się budować w przyszłym roku, ale już teraz robimy rozeznanie, narazie nasza wiedza jest co najmniej zerowa:eek:

Chwała Bogu, istnieje to forum, dzięki, że jesteście:)

 

I już pytanie: czy możecie mi polecić niedrogiego architekta do adaptacji projektu i umiejscowienia domu na działce?

Jeżeli podobny wątek już ktoś poruszał, to proszę o wybaczenie, trochę się gubię jeszcze na forum

 

Witaj,

 

Architekta szukaj tam gdzie będziesz się starać o pozwolenie na budowę. Jeśli jest to Grodzisk to polecam Panią Firlej - naprzeciwko Urzędu. Aby szybko przejść przez fazę papierkową w Urzędzie Gminy i Starostwie potrzebujesz architekta, który ma dobre układy w tych instytucjach.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Architekta szukaj tam gdzie będziesz się starać o pozwolenie na budowę. Jeśli jest to Grodzisk to polecam Panią Firlej - naprzeciwko Urzędu. Aby szybko przejść przez fazę papierkową w Urzędzie Gminy i Starostwie potrzebujesz architekta, który ma dobre układy w tych instytucjach.

 

Powodzenia.

 

Dokładnie, też korzystaliśmy z usług pani Firlej,wszystko szybko i sprawnie tak jak ,,urząd lubi''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, nie powinno się takich rzeczy rozpowszechniać, może kol. Zonzi nie uczestniczył w procederze ale nie powinien pisać, wstyd

 

Ej kolezanko i kolego :-( Zanim sie cos napisze wypada sie co najmniej zastanowic zanim sie cos chlapnie !

 

Piach, ziemie etc. WYWOZA z budowy S8 i zrzucaja na wysypisku u chlopa za co musza placic .... Czy to jest jasne ? Takie cos nie moze byc uzywane do budowy drogi i musza sie tego pozbyc. Takze uprzejmie prosze nie gadac bdzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...