Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Koszmarne te nowe forum :-(

 

tu się zgadzam:(

Tani piasek mozna zalatwic z budowy S8. Maja zrzutke gdzies w Nadarzynie ale jak sie dogadasz to sprzedaja na lewo.

Jeśli źle to odczytałem to przepraszam, ale z powyższego Twojego wpisu ciężko domyślić się że chodzi o ziemię a nie o piasek (co jest powyżej napisane??...)

Raz jeszcze przepraszam, nie chciałem Cię urazić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

1. Chyba zastosowałaś skrót myślowy - dwa kominy po dwa kanały, ten drugi to kanał wentylacyjny. Bez niego kominiarz nie odbierze kominów.

 

Dokładnie rzecz biorąc mam w projekcie Schiedla 18+W, 2 kanały went. w przypadku komina do pieca i 4 kanały przy kominku. Ale nie chodziło o uściślanie, czego technicznie potrzebuję, bo zakładam, że rozwiązania zastosowane w projekcie są ok. Pytam o tańszy zamiennik.

 

W każdym razie dzięki. Zdecydowaliśmy się faktycznie na Leiera. Dobrą cenę dostaliśmy w jednym ze składów w Żyrardowie. Cena poniżej 7k.

 

Pozdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, mija kilejny tzn. 5 dzień mojej budowy do tego czasu już 5 razy planowałam ja zakońzyć i około 10 razy straciłam nadzieję, że uda mi się przebrnąć przez fundamenty.....

 

To mija, kiedy wreszcie wyjdziecie z robót ziemnych. Gdy zobaczysz, jak pną się mury, zmienisz zdanie. :-)

A Strzeniówka jest przepiękna. Gratuluję wyboru miejsca pod dom. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki. ..

Poszukujemy niani dla naszej 6 miesięcznej córki. Czy znacie może kogoś z doświadczeniem, kto akurat nie ma pracy?

znam taką Panią - moja była sąsiadka - pilnowała naszych dzieci, jednak mieszka w Woli Krakowiańskiej (nauczycielka emerytka) i nie bardzo jest zmotoryzowana, wiem że przez jakiś czas pilnowała 6mies dziecka u znajomych z Ruśca (chyba ją dowozili) Nie mogę złego słowa powiedzieć ale - zajmowała się dziećmi i niczym więcej.....

jeśli mimo wszystko będziecie zainteresowani mogę podać kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mija, kiedy wreszcie wyjdziecie z robót ziemnych. Gdy zobaczysz, jak pną się mury, zmienisz zdanie. :-)

A Strzeniówka jest przepiękna. Gratuluję wyboru miejsca pod dom. :)

 

Darcy - dziękuje za pocieszenie, to mnie trzyma przy zyciu.

obecnie poszukuję cementu i izolacji pionowej i poziomej - fajnie, że jest internet :-)

pozdrawiam wszystkich sąsiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałam ostatnie kilka stron i chętnie się przyłączę do grupy. Niedawno zaczęliśmy budować w Pruszkowie :) Jest super.

Temat był już kilkakrotnie poruszany, ale mam pytanie do osób, które mają wentylację mechaniczną o namiary na solidnego fachowego wykonawcę. Polecany nam fachowiec od kilku tygodni się nie odzywa, a tu by się jakiś projekt przydał, bo murarze zbliżają się do stropu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już kilkakrotnie poruszany, ale mam pytanie do osób, które mają wentylację mechaniczną o namiary na solidnego fachowego wykonawcę. Polecany nam fachowiec od kilku tygodni się nie odzywa, a tu by się jakiś projekt przydał, bo murarze zbliżają się do stropu....

 

U nas trochę ponad tydzień temu misie z link-air układali rury - mamy strop gęstożebrowy teriva - nie było problemów z przekuciami. Jeśli nie robicie stropu monolitycznego i nie macie jeszcze projektu wentylacji to śmiało można zostawić robienie dziur na później. W każdym razie ja nie żałuję że nie zostawialiśmy dziur wcześniej, bo projekt po przemyśleniach się trochę zmienił i mielibyśmy dziury nie tam, gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ,

Możemy się pochwalić - MAMY JUŻ TYNKI ( w piatek EKIPA SAINA wychodzi od nas ) i mam pytanie odnośnie glazurnika- jaka cena za położenie glazury i terakoty jest teraz obowiązująca? i może jakiś namiar na godnego polecenia człowieka?

I druga sprawa odnosnie sufitów z płyt na poddaszach także jakis namiar na ekipę i przykladową cenkę.

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Chcialabym pozbyc sie betonowego, szczelnego, uzywanego 2 lata zbiornika na szambo 10m3. Widzialam kiedys ogloszenia kogos kto chcial takie szambo sprzedac. Ja bym chetnie swoje oddala (zapewne da sie to jakos zdezynfekowac) jakby ktos chcial je sobie wykopac i przewiezc. Czy ktos sie orientuje czy taka operacja jest wykonalna ew czy moze ktos znalby chetnego ?

 

mieszkam w okolicy Grodziska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że namiary na solidnego fachowca od rekuperatorów też by się przydały.

 

Tak jak napisałem: u mnie robi link-air (http://www.linkair.pl/). Bazują na rekuperatorach Bartosz i gł. dla tego wybrałem ich ofertę. Ofertę cenową dali rozsądną (nie najtańsza, ale sporo tańsza od najdroższej). Póki co kanały zainstalowali i nie narzekam - szybko, zgodnie z ustaleniami, miła i fachowa obsługa. Jak będzie dalej - okaże się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...