Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ja Ci nie podam ceny ani nie polecę składu. Tak się składa, że ostatnio mocowałem na swoich 12 cm styropianu różne gniazda, włączniki i lampy. Te rzeczy mają małe otwory na wkręty mocujące, problemy stwarzają też łby tych wkrętów. Doszedłem do tego, że największe jakie mogę zastosować to zestaw wkręt z kołkiem o średnicy 8mm. Najdłuższy jaki znalazłem to 16 cm a więc tylko 4 cm w bloczku. Są dłuższe kołki ale o średnicy 10 mm i ich łby nie mieszczą się w obudowie (puszce) gniazda lub włącznika zewnętrznego. Mając tę wiedzę, jak przeczytałem Twojego posta to zacząłem się zastanawiać w jaki sposób poradzisz sobie z zawieszeniem/zamocowniem czegokolwiek na takim grubym styropianie. Mam nadzieję, że Ty wiesz albo znajdziesz dobrego doradcę.

 

A teraz moja odpowiedź

 

Ja sam planuje ocieplenie 20cm styropianem i również się nad tym zastanawiałem aż znalazłem gdzieś na FM taki TIP DIY - po prostu w miejscu gniazdka, puszki itp naklejasz bloczek np. z y-tonga odpowieniej grubości a na to "cieniej" styro

 

Ja mam ocieplenie 20tką zrobione, puszki osadzali majstry od ocieplenia, na klej do siatki, trzyma dosyć, wiadomo że mocniejsze walnięcie i "puści" ale chyba nie w tym rzecz by napierać na gniazdo. Jedno jest pewne gniazdko musi "lekko chodzić"- niestety te tanie się nie sprawdzają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dobrzy dekarze:

- Pan Janusz "vel Diablo" vel "Diabel" wspolpracujacy z dachluxem, robi szybko i dobrze, zadnych przeciekow przy kominie itp, tel. 607 144 038

- Pan Jan z Brwinowa z ponad 35 letniem doswiadczeniem, tel. 506 391 113.

 

Co do deskowania i papa to ABSOLUTNIE TAK!!!

1. lepiej chroni przed przechodzeniem ciepla w lato do pomieszczen

2. ciszej podczas deszczu

3. cieplej w zime zimno mniej wnika, cieplo mniej ucieka ;)

4. sztywniejsza konstrukcja dachu.

 

Z doswiadczenia swojego jako inwestora polecam:

- deskowanie + papa termozgrzewalna (bo przybijajac gwizdziami ktos trafi miedzy deski, dziurka zostanie)

- plyty OSB + papa przybijana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrzy dekarze:

- Pan Janusz "vel Diablo" vel "Diabel" wspolpracujacy z dachluxem, robi szybko i dobrze, zadnych przeciekow przy kominie itp, tel. 607 144 038

- Pan Jan z Brwinowa z ponad 35 letniem doswiadczeniem, tel. 506 391 113.

 

dzięki wielkie RL. A nie znasz może stawek za położenie dachówki i blachodachówki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna&Tomasz dziekuje za odpowiedz, jakiej firmy macie piec, cwu, sterowanie? ja rozmawialem ze specjalista z vaillanta i powiedzial mi ze nie moze byc 2 sterowan (pewnie takich z czujnikiem) gdyz piec by wariowal, jakie wy macie?

 

Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C, zasobnik 120l Galmet, znalazłam taki temat:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149738-Kocioł-Junkers-Cerapur-Smart-ZSB-14-3C-w-praktyce&highlight=Kocio%C5%82+Junkers+Cerapur+Smart+14-3C+praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja się chciałem spytać o instalacje ogrzewania podłogowego, czy Ci z was, którzy takowa posiadają mieli robione jakieś projekty? wyliczenia? czy po prostu przyszedł hydraulik i położył rurki? jak macie rozwiązane sterowanie tym systemem? jedno sterowanie i 1 temperatura na cały dom czy w każdym pokoju sterowanie?

 

Już kiedyś pisałam, że projekt to pierwszy krok do dobrze działającego centralnego. Musi być określone zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu dla każdego pomieszczenia oddzielnie po to żeby określić moc poszczególnych płyt grzewczych, przekrój rur, rozstaw rur, temp. zasilania itd. Jeżeli chodzi o sterowanie to każde pomieszczenie można oddzielnie wysterować czyli ustawiać sobie temp. w każdym pomieszczeniu według potrzeb. Robi się to po to żeby jak najoszczędniej i najwydajniej wykorzystać ogrzewanie w domu. I do tego najlepiej dodać kominek z płaszczem wodnym to już oszczędności są naprawdę duże - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam planuje ocieplenie 20cm styropianem i również się nad tym zastanawiałem aż znalazłem gdzieś na FM taki TIP DIY - po prostu w miejscu gniazdka, puszki itp naklejasz bloczek np. z y-tonga odpowieniej grubości a na to "cieniej" styro

 

No i do tego jest to Forum, które bardzo sobie cenię. Dzięki Qter, już dwojgu znajomym w międzyczasie podpowiedziałem Twój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

parę postów wcześniej był poruszany temat wiercenia studni ----- więc przypomniałem sobie że została mi pompa ( zakupiona od Pana Paluchowskiego) - chętnie odsprzedam za niewielkie pieniądze ( płaciłem 250 , więc 50%) lekko przechodzona :) sprawna.

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś z forumowiczów potrzebuje porothermu 25 cm?? mam do sprzedania 5 palet :) zostały mi z budowy. Towar oryginalnie zafoliowany, nie ruszany. Mam jeszcze jakieś dwa nadproża i troche stępli - 3 m. Do odbioru w Owczarni, obok Milanówka. W razie zainteresowania porszę o kontakt: 604 246 525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dwie sprawy:

1. dziękuję wszystkim Forumowiczom za namiary na działki - od miesiąca posiadamy już nasz własny "areał" :) do zagospodarowania,

2. a co się z tym wiąże, trzeba by coś tam pobudować :) ... Wszelkie sprawy papierkowe w toku, więc choć drewutnia przed zimą by się przydała, żeby kilka rzeczy pod dach schować.

Może znacie pana - cieślę, stolarza, "złotą rączkę", który podjąłby się zbudowania szopki drewnianej? Prosta konstrukcja 5x3 m., towar mamy, tylko czasu brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcielibyśmy, żeby drewniak został stałym elementem ogrodu, marzy nam się coś takiego:

http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/12/29/82/73/1229827364

byłoby i gdzie drewno "przewietrzyć"... :)

Dzięki za namiar, jutro zadzwonię, mam nadzieję, że nie będzie to zbyt drobna robota dla kogoś kto stawia domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...