Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

HUROWNIA BUDOWLANA OKOLICE PRUSZKOWA

 

Moi Drodzy,

drugi temat dotyczy miejsca zaopatrzenia w materiały budowlane w okolicach Pruszkowa. Czy możecie polecić jakąś hurtownię? Jak generalnie podejść do tematu i jak Wy tym zarządzaliście?

w okolicy pruszkowa masz np. sirbud24.pl - nowa wieś na wylocie. Nie sprawdzałem ich wszystkich cen, ale np. styropian na fundamenty dostałem w rozsądnej cenie. Tylko czasem jest problem z dowozem - mi za ok. 4 m3 styro, odległość ok. 25 km, chcieli policzyć 500 zł to wyśmiałem i załatwiłem własny transport :) (niezastąpiony pan Piotr ze strzeniówki)

Jakoś się nie mogę przekonać do tego systemu "wszystko w jednej hurtowni". Biorę tam, gdzie mają taniej, albo jest bliżej (zależy od ilości towaru, np. dziś brałem 4 wiadra dysperbitu z... dowozem :cool: więc z najbliższej hurtowni). Czasem oczywiście się przejadę i później w innej hurtowni znajdę coś sporo taniej, takie ryzyko początkującego inwestora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sprzedam słup betonowy elektryczny razem z kompletnie wyposażoną Rozdzielnią Przyłączowo-Pomiarową(bezpieczniki, włączniki, gniazda zwykłe i siłowe - wystarczy zamontować licznik). Dodatkowo kable łączące skrzynkę po słupie i dalej do przyłącza ok 40 metrów. Wysokość nad poziomem na oko około 8-9m

 

Dodatkowo pomogę w formalnościach przy przyłączu tymczasowym/budowlanym napowietrznym w kilka dni.

 

 

Odbiór osobisty : Okolice Nadarzyna/ Młochów ( koszt zależnie od odległości ok 300 pln)

Telefon kontaktowy: 501235517.

Cena to 780 pln słup wraz z całym osprzetem( 3 skrzynki z wyposażeniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Dostałam ofertę od Pana kominkarza:

Rozprowadzenie DGP do 4-rech pomieszczeń z dołu na góre koszt - 3300 zł (z turbiną DOSPEL KOM 800)

Koszt obudowy to ok. 5000 zł - to cena pracy, materiałów wewnętrznych (wełna, taśmy, przepustnice, rury podłączeniowe, gk itp) bez elem. kamiennych i wkładu kominkowego

 

To dużo czy mało?

Brać nie brac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ma ktoś namiary na sprawdzoną ekipę od sprzedaży i montażu pompy ciepła wraz z wykonaniem wymiennika gruntowego? czy moglibyście się podzielić informacjami, tak po sąsiedzku, jak wam funkcjonuje ten rodzaj ogrzewania?

 

wszystkie informacje znajdziesz tutaj: http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?73-Pompy-ciep%C5%82a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! UWAGA! UWAGA! JUŻ OD 2 LAT NIEUSTANNIE OSTRZEGAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH PRZED NIESOLIDNĄ I WRĘCZ GROŹNĄ FIRMĄ BUDUJĄCĄ DOMY O NAZWIE REM-BUD KAZIMIERZ ROBERT LASIK z PODKARPACIA. SĄ WRĘCZ NIEBEZPIECZNI - JEŚLI COŚ IM SIĘ NIE SPODOBA TO TAK JAK W MOIM PRZYPADKU - ZAMURUJĄ CI WENTYLACJĘ!!!! - nie muszę chyba pisać co to oznacza. Dodatkowo: niesolidni, nieuczciwi, nieterminowi i brudasy. MÓWMY IM ....... WON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Dostałam ofertę od Pana kominkarza:

Rozprowadzenie DGP do 4-rech pomieszczeń z dołu na góre koszt - 3300 zł (z turbiną DOSPEL KOM 800)

Koszt obudowy to ok. 5000 zł - to cena pracy, materiałów wewnętrznych (wełna, taśmy, przepustnice, rury podłączeniowe, gk itp) bez elem. kamiennych i wkładu kominkowego

 

To dużo czy mało?

Brać nie brac?

 

Wydaje mi się, że sporo choć teraz dokładnie nie jestem wstanie sobie przypomnieć dokładnej kwoty jaką zapłaciliśmy,ale na pewno przynajmniej o połowę mniej.

Jedyna różnica taka ze u nas DGP bez turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

Czy ktoś z okolic Żabia Wola/Osowiec może polecić mi solidną firmę lub osobę, która uprzątnie działkę pod budowę tzn:

1. wyrwie korzenie po kilkuletnich drzewach (około 30) - konieczna koparka

2. wytnie kilka małych drzew

3. wywiezie korzenie, gałęzie itd.

 

"bałagan" jak na załączniku :)

 

pozdrawiam,

Marcin

 

aktualizacja 25.11.2010

nieaktualne, już sprzątają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Dostałam ofertę od Pana kominkarza:

Rozprowadzenie DGP do 4-rech pomieszczeń z dołu na góre koszt - 3300 zł (z turbiną DOSPEL KOM 800)

Koszt obudowy to ok. 5000 zł - to cena pracy, materiałów wewnętrznych (wełna, taśmy, przepustnice, rury podłączeniowe, gk itp) bez elem. kamiennych i wkładu kominkowego

 

To dużo czy mało?

Brać nie brac?

My płaciliśmy 13tyś. Obudowa z kamieniem i wkładem, który kosztował prawie 7tyś.

Rozprowadzenia ciepła nie mamy. Firmę mieliśmy fajną, jak chcesz dam namiary do zrobienia alternatywnej wyceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek już mamy (Pajogor dzięki!:) żołądek zdrowy?) ale wciąż poszukujemy licznika.

Moglibyśmy kupić nowy, ale może ktoś ma akurat swój już niepotrzebny i chce trochę taniej odsprzedać. My, kończąc budowę też pewnie tak będziemy robili. Jak narazie, po poczytaniu na forum różnych cennych wypowiedzi, boimy się, że czekają nas potworne koszty, więc już na wstępie staramy się oszczędzić, tam, gdzie się da:) Nawet na drobiazgach...

Odkupilibyśmy lub pożyczylibyśmy (na czas budowy) też chętnie pompę do wody, taką potrzebną właśnie do budowy, nie docelową. Może ktoś jest w posiadaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek już mamy (Pajogor dzięki!:) żołądek zdrowy?) ale wciąż poszukujemy licznika.

Moglibyśmy kupić nowy, ale może ktoś ma akurat swój już niepotrzebny i chce trochę taniej odsprzedać. My, kończąc budowę też pewnie tak będziemy robili. Jak narazie, po poczytaniu na forum różnych cennych wypowiedzi, boimy się, że czekają nas potworne koszty, więc już na wstępie staramy się oszczędzić, tam, gdzie się da:) Nawet na drobiazgach...

Odkupilibyśmy lub pożyczylibyśmy (na czas budowy) też chętnie pompę do wody, taką potrzebną właśnie do budowy, nie docelową. Może ktoś jest w posiadaniu?

Ja licznik kupiłem taki jak na tej aukcji. Jak widać, niezbyt drogo :) jakiś regenerowany, nawet z plombą. Montaż - własnymi siłami po uprzednim wyjaśnieniu znajomego elektryka :) Pompe do wody kupcie też lepiej swoją - można ją łatwo zatrzeć, a wtedy jest większy problem, jak nie swoja :) Pompę mam taką jak tutaj, ale polecam kupić inną, albo mocniejszą - my pompujemy, a żeby obniżyć poziom wody o kilka cm masa czasu schodzi... do usunięcia wody z wew. fundamentów - dało radę po kilku dniach, ale żeby z wykopów na zewn. to musimy pożyczyć pompę spalinową za ok. 70pln/doba + dowóz.... więc gdybym miał teraz kupować, od razu bym tę kasę na mocną pompę wydał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mikel:) Faktycznie licznik niedrogi i ok.

Co do pompy, to chyba powinna być inna, taka normalna do pompowania:D wody z rury, która wystaje z ziemi:D

Na pompach, jak widać, znam się jak świnia na gwiazdach...

 

A przy okazji - polecam p. Paluchowskiego (wielokrotnie polecanego na forum studniarza) - tel 502 286 560

Solidnie, cierpliwie - na moje 10000000000 pytań odpowiedział spokojnie i wyczerpująco

Na dodatek tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiliśmy z udziałem i wszyscy udziałowcy muszą na wszystko wyrażać zgodę.Sąsiad nie wyraża...

 

nie nam się na tym, ale my tez mamy udział w drodze i nam notariusz powiedział że Większość musi wyrazić zgodę ..a nie wszyscy, dodam też, że byliśmy na podpisaniu takiego aktu dla gazowni i elektrowni dla działek drogowych i nie było z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...