Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję minikoparki na kilka godzin (z operatorem). Orientujecie się może kto świadczy takie usługi w okolicach Grodzisk Maz./ Żabia Wola i ile taka usługa kosztuje?

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

może tu

http://uslugi.tipy.pl/uslugi-mini-koparka-milanowek-i-okolice-mazowieckie,oferta,190841.html

Wiem tez że w Pruszkowie jest jakaś duża firma świadcząca takie usługi ale nie mogę ich namierzyć

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tu

http://uslugi.tipy.pl/uslugi-mini-koparka-milanowek-i-okolice-mazowieckie,oferta,190841.html

Wiem tez że w Pruszkowie jest jakaś duża firma świadcząca takie usługi ale nie mogę ich namierzyć

Pozdrawiam,

 

Dzięki. Mają super ceny. Polecam.

http://www.favore.pl/190841_uslugi-mini-koparka-milanowek-i-okolice-mazowieckie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie za robociznę - 15 tyś za kompletny stan zero tj. ręczny wykop, chudziak, szalowanie, zbrojenie, wylewanie ław, ziolacja pionowa i pozioma, przepusty, płyta itd.

Powierzchnia fundamentów - około 170m2, dom niepodpiwniczony, okolice Grodziska Maz.

 

Pozdrawiamy,

A&M

 

Witam,co do ceny napewno bedą tutaj różne opinie,z postów twoich wynika że budujecie w okolicach Żabiej Woli-ja dokładnie w Żabiej Woli problem jest w gruntach -a dokładnie w ziemi(misz masz).Podczas naszej budowy po wykopaniu fundamentów było wszystko ok.dopóki nnie zaczęły padać deszcze w 2009-wykopy zalane ,obsuwanie sie ziemi-generalnie budowa fundamentów w wodzie.Na dzień dzisiejszy poziom wody gruntowej jest bardzo wysoki-u nas 20 cm od poziomu gruntu po wykopaniu dołka napływa woda.Dlatego proponuję spisać umowę na papierze i zapisać wartość wykonywanej usługi.Oczywiście teren jest zdrenowany a i tak jest pełno wody ( deszcze 2009,2010 i obecne roztopy).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie za robociznę - 15 tyś za kompletny stan zero tj. ręczny wykop, chudziak, szalowanie, zbrojenie, wylewanie ław, ziolacja pionowa i pozioma, przepusty, płyta itd.

Powierzchnia fundamentów - około 170m2, dom niepodpiwniczony, okolice Grodziska Maz.

 

Pozdrawiamy,

A&M

 

Witam

mam jedną uwagę - piszesz, że kompletna robocizna, ale nic nie wspominasz o zasypce i zagęszczaniu - tylko przypominam

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam jedną uwagę - piszesz, że kompletna robocizna, ale nic nie wspominasz o zasypce i zagęszczaniu - tylko przypominam

pozdr

 

Myśle że ani i marcinowi chodzi o samą robocizne bez towaru a jeśli tak jak koleg pisał mokry teren to fundamenty wyższe co za tym idzie wieksze koszty zasypania.Jak sobie przypomne to ąz tera jestem zła ile pieniedzy musieliśmy wyłożyc na zaypanie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Już wcześniej, kilka tygodni temu proponowałem planującym budowę usługę generalnego wykonawcy lub inwestora zastępczego.

Ponieważ widzę, że wielu z was poszukuje sprawdzonych i polecanych ekip, chcę zaproponować dyskusje na temat sposobów realizacji procesu budowlanego.

Jak wiadomo, większość planujących budowę własnego domu rozważa 2 warianty:

1. Spróbuję wybudować go metodą gospodarczą, więc sam się wszystkim zajmę i w ten sposób obniżę koszty.

2. Zlecę wykonanie całości prac jednej formie, licząc się z większymi kosztami, ale zajmą się tym fachowcy i udzielą mi gwarancji na wykonaną pracę.

Czy rozważaliście 3 wariant pośredni? Nazywa się to Inwestor Zastępczy i jest mu blisko do metody gospodarczej z tym, że całościową organizację procesu budowlanego zajmuje się specjalista z branży budowlanej.

Jak to działa?

Inwestor podpisuje umowę z firmą świadczącą takie usługi na zrealizowanie całościowego (lub części) zadania inwestycyjnego w imieniu inwestora właściwego. Współpraca może się rozpocząć już na etapie wyboru projektu lub uzyskiwania pozwolenia na budowę.

 

Inwestor Zastępczy zajmuje się zaplanowaniem całej inwestycji tzn.: przygotowuje niezbędne dokumenty, przygotowuje harmonogram budowy, doprowadza do podpisania umów na wykonanie poszczególnych prac budowlanych pomiędzy wykonawcami a inwestorem właściwym, wylicza i zamawia konieczne materiały budowlane, zamawia odpowiedni sprzęt budowlany, rozlicza wykonawców z powierzonych im zakresów prac, przygotowuje niezbędne dokumenty do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Cały zakres usługi inwestora zastępczego jest oczywiście kwestią indywidualną, uzależniona od potrzeb inwestora właściwego.

Przy takim rozwiązaniu, wszelkie przepływy finansowe za materiały lub pracę ekip budowlanych reguluje osobiście inwestor właściwy.

Z inwestorem zastępczym można się również umówić, że zadba on w okresie gwarancyjnym o usunięcie ewentualnych wad przez dostawców materiałów lub wykonawców prac.

Wynagrodzenie, za jakie pracuje Inwestor Zastępczy zazwyczaj stanowi X procent od wartości inwestycji i jest rozliczane wg indywidualnych ustaleń.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Artur Stocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ani i marcinowi chodzi o samą robocizne bez towaru a jeśli tak jak koleg pisał mokry teren to fundamenty wyższe co za tym idzie wieksze koszty zasypania.Jak sobie przypomne to ąz tera jestem zła ile pieniedzy musieliśmy wyłożyc na zaypanie:(

 

Oczywiście w te 15 tyś robocizny wliczone jest zasypywanie i zagęszczanie. Akurat jeśli chodzi o teren i poziom wód gruntowych to jestem szczęściarzem - buduję w Osowcu i u mnie jest akurat sucho (robiłem nawet niedawno badania geotechniczne - poziom wód gruntowych 1.8-2.5 m). Koparkowy też mnie ostrzegał, że będzie sie zbierać woda, na szczęście po zrobieniu wykopu pod fundamet jest suchutko. Dzisiaj zalewam ławy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w te 15 tyś robocizny wliczone jest zasypywanie i zagęszczanie. Akurat jeśli chodzi o teren i poziom wód gruntowych to jestem szczęściarzem - buduję w Osowcu i u mnie jest akurat sucho (robiłem nawet niedawno badania geotechniczne - poziom wód gruntowych 1.8-2.5 m). Koparkowy też mnie ostrzegał, że będzie sie zbierać woda, na szczęście po zrobieniu wykopu pod fundamet jest suchutko. Dzisiaj zalewam ławy :)[/qu

Gratuluje wam!!! :)My niestety mamy dużo wody:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dla swoich rodziców z Grodziska solidnej ekipy do położenia ocieplenia i zrobienia elewacji (styropian+tynk).

Wiem, że jackBud jest niezły, ale byłabym wdzięczna za namiary.

A może ktoś ma jeszcze jakieś opinie o jackBudzie?

Pozdrawiam.

 

Polecany kilkakrotnie na forum Lesław Judka - solidny fachowiec. Namiary w książce adresowej. Podpisuję się pod opiniami obiema rękoma :)

 

pozdrawiam

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie za robociznę - 15 tyś za kompletny stan zero tj. ręczny wykop, chudziak, szalowanie, zbrojenie, wylewanie ław, ziolacja pionowa i pozioma, przepusty, płyta itd.

Powierzchnia fundamentów - około 170m2, dom niepodpiwniczony, okolice Grodziska Maz.

Ja wydałem za robociznę stan zero 12,3 tys. w tym ok, 2,3 za koparkę - była w cenie u mojego wykonawcy. Z tym że bez ułozenia kanalizacji, mniejsza też powierzchnia zabudowy, u mnie 159 mkw. Więc cena w miarę podobna. Z umową oczywiście może być drożej, bo wykonawca może doliczyć podatek, ale jeśli nie jest polecony przez kogoś godnego zaufania, to lepiej umowę spisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...