Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witajcie, mam pytanie do tych co już mieszkają w swoich domach, czy przy takim wietrze jaki nawiedza ostatnio nasze regiony huczy Wam wiatr na poddaszach? Chodzi mi konketnie o dostawanie się wiatru chyba przez podbitkę między dach a karton-gips, ciągle słyszę jakieś trzeszczenie, a w łazience gdzie na skosach zamontowane są światełka to kabelki ciągle latają powodując hałas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ratunku !!!!!!!!!!!!!!!! HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Witam :)

Będe bardzo widzięczyny za namiar na kogoś kto mógłby usunąć drzewka ( głownie brzozy samosiejki ) z działki w Radonioch, w tym roku planujemy rozpocząć budowę.

Chodzi mi o usunięcie drzewek z korzeniami i chuba trzeba zaorać. Możecie coś podpowiedziec i pomóć ??????????????

 

Poizdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku !!!!!!!!!!!!!!!! HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Witam :)

Będe bardzo widzięczyny za namiar na kogoś kto mógłby usunąć drzewka ( głownie brzozy samosiejki ) z działki w Radonioch, w tym roku planujemy rozpocząć budowę.

Chodzi mi o usunięcie drzewek z korzeniami i chuba trzeba zaorać. Możecie coś podpowiedziec i pomóć ??????????????

 

Poizdrawiam

proponuję pana Leszka

kontakt wysyłam na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wichurach to slychac gwizdanie z komina i trzeszczenie duzego skrzydla 3.2 x 2.4. Ale na poddaszu to nic sie nie dzieje.

 

Co do brzozek to proponuje pociac wieksze drzewka na opal a reszte to zostawic koparkowemu do czasu sciagania humusu. Orac to nie proponuje bo niczym na dzialke nie wjedziecie chyba ze to juz pod ogrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku !!!!!!!!!!!!!!!! HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Witam :)

Będe bardzo widzięczyny za namiar na kogoś kto mógłby usunąć drzewka ( głownie brzozy samosiejki ) z działki w Radonioch, w tym roku planujemy rozpocząć budowę.

Chodzi mi o usunięcie drzewek z korzeniami i chuba trzeba zaorać. Możecie coś podpowiedziec i pomóć ??????????????

 

Poizdrawiam

 

A na jakiej ulicy będziecie się budowali w Radoniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na forum.

Zamierzamy budować dom w okolicach Kampinosu- Stelmachowo.

Mamy już pozwolenie na budowę domku Mila wersja A z Horyzontu.

 

http://www.horyzont.com/projekt/pokaz/MILA/0/215

 

Nasza rodzinka to Ja i trzech chłopa.

 

Ładny projekt - choć osobiście wybrał bym wersję z podwójnym garażem.

 

Gratuluje,

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po zimowej przerwie w budowaniu. Widze, że mimo zimy, forum wciąż aktywne:-)

 

Chciałabym się podpytac sznownych forumowiczów o namiary na wykonawcę ogrodzenia a dokładnie podmurówka+słupki+siatka. ok 180 mb.

jakie są ceny rynkowe i kogo moglibyście polecić

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazywam się Marek, jest to jeden z pierwszych postów w grupie nadarzyńsko-grodziskiej.

Zaczynamy budowę w Jaktorowie i potrzebujemy na "Gwałt" :-) kierownika budowy .

Znalazłem na forum kilka osób czy ktoś z was może ich polecić lub odradzić, lub ma kontakt do sprawdzonego w bojach kb.

Henryk Adamski ( Kajetany ) - 739-81-82

Witek Kanapkiewicz ( Podkowa ) - 758-90-88

Roman Gutowski (Warszawa) - 604-719-458

Zbigniew Dąbrówka (Sulejówek) - 602-605-988

 

za pomoc serdecznie dziękuję i pozdr. Marek

 

marekm.waw

Mogę Ci zaproponować współpracę na zasadach Inwestora Zastępczego (zarządzania całym procesem budowlanym, organizowanie ekip, zakupów materiałów, odbiory robót, rozliczenia). W pakiecie będzie również kierownik budowy. Jeżeli Cię to interesuje, to możemy się umówić na krótką rozmowę i przedstawienie szczegółów. Działam na Mazowszu a mieszkam pod Grodziskiem.

Pozdrawiam

Artur Stocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie do tych co już mieszkają w swoich domach, czy przy takim wietrze jaki nawiedza ostatnio nasze regiony huczy Wam wiatr na poddaszach? Chodzi mi konketnie o dostawanie się wiatru chyba przez podbitkę między dach a karton-gips, ciągle słyszę jakieś trzeszczenie, a w łazience gdzie na skosach zamontowane są światełka to kabelki ciągle latają powodując hałas....

 

Jeżeli do tej pory nie zaciekła Wam woda, to spokojnie możecie doczekać do wiosny i zaprosić kogoś do sprawdzenia od góry (żeby nie rozrywać płyt od wnętrza) co poszło nie tak w trakcie budowy. Generalnie wiatr powinien przemieszczać się pomiędzy dachówką lub blachą a membraną dachową (wiatroizolacją), aby osuszyć ewentualną wodę pojawiającą się tam w naturalny sposób lub nawet pochodzącą z wbudowanej wilgotnej więźby dachowej. Wiatr nie powinien natomiast dostawać się głębiej, do izolacji termicznej. Mogę Wam jeszcze zasugerować, aby dekarza poszukać już teraz, i umówić się na później. Pisze tak, ponieważ mogą Wam te poszukiwania zająć trochę czasu.

Wszystkiego dobrego

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mi wycenili na 16k, ale jeszcze czekam na wycenę Diabla (taki forumwicz, z Dachluxem też współpracuje), oby była niższa to i u mnie popracuje :) (piszę tak, bo mam nadzieję, że przeczyta :D )

 

Witam,

 

czy dostałeś może już wycenę od pana Janusza (DIABLA)? Jestem ciekawa jak wyszedł cenowo w porównaniu z innymi? Czy konkurencyjnie?

 

Ja robię wycenę u pana Emila też współpracuje z Dachluxem i powiedział mi coś takiego, że jak wezmę fakturę z Dachluxu na materiały z robocizną (8% VAT) to nie będę miała gwarancji producenta na blachodachówkę ( w moim przypadku BUDMAT 30 letnia gwarancja).

 

Mąż twierdzi, że to bzdura, ale może tak jest, a może jakoś źle zrozumiałam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po budowie pozostała mi rozdzielnica/prowizorka budowlana. Skrzynka była zakupiona przeze mnie jako nowa i używana przez 5 miesięcy na budowie. Jest w 100% sprawna i kompletna. Stan bardzo dobry. Posiada: - 2 gniazda 220 V, - 2 gniazda siłowe 16 i 32, - zabezpieczenie przeciwporażeniowe. Skrzynka jest zamykana na klucz, przeznaczona do postawienia na ziemi. Odbiór osobisty w miejscowości Radonie k. Grodziska Mazowieckiego. Osoby zainteresowne prosze o kontakt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku !!!!!!!!!!!!!!!! HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Witam :)

Będe bardzo widzięczyny za namiar na kogoś kto mógłby usunąć drzewka ( głownie brzozy samosiejki ) z działki w Radonioch, w tym roku planujemy rozpocząć budowę.

Chodzi mi o usunięcie drzewek z korzeniami i chuba trzeba zaorać. Możecie coś podpowiedziec i pomóć ??????????????

 

Poizdrawiam

 

W temacie nie pomogę. Mam jednak pytanie, gdzie będziecie się budować? I rzecz jasna witam serdecznie sąsiadów z Radoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Poczytaj to:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?114044-O-wentylacji-co-i-po-co-wzd%C5%82u%C5%BC-i-w-poprzek!

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74235-Jak-quot-to-quot-si%C4%99-robi-czyli-bufor-ciep%C5%82a

 

 

rekuperacje bede rozkładał sam, "alternatywne" źródło może kiedyś będą (instalacja będzie gotowa - wystarczy dostawić PC lub solary albo kominek)...

 

PZDR

 

 

Qter

 

 

 

 

Hej,

 

dzięki za tak obszerne źródło informacji :)

na pewno poczytam,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wygląda na to, że będziemy sąsiadami. Zacząłem budowę na Rzecznej w Osowcu.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

Witam Sąsiada w takim razie

 

- a na jakim etapie jest budowa ?

My generalnie ruszamy dopiero w wakacje ze stanem surowym.

I jeszcze chciałam zapytac, jak długo czekałeś na pozwolenie na budowę w Grodzisku ? były jakieś problemy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...