Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

To mój dom. Pozdrawiam serdecznie.

 

Witamy Sąsaidów :),

 

My będziemy prawie na wprost, działka z dużym dębem.

Ładną mamy okolice w naszych Radoniach :) .

Już nie możemy się doczekac aby tam zamieszkac , ale jeszcze troche sie zejdzie.

Jeśli to nie problem pozwolimy sobie podpytać was o kilka spraw w trakcie realizacji.

 

Pozdrowienia

Monika i Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba budujecie z drugiej strony lasku. My od ulicy Sobolowej:)[/quot

 

my będziemy budować bliżej ul. Centralnej ( działka z dużym dębem )

Wy bydujecie na tej narożnej działce ( kiedyś była nasza ) :) czy na działce nstępnej ?? na której widac już ściany .

 

PS. Musimy się zorganizować ze sprawą gazu, kanalizacji a potem nawierzchni na Gogola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że tyle Was sie buduje w Radoniach.A mam pytanko jak u Was ze stanem wód na działkach stoi coś macie tam drenaże odprowadzenia??

 

 

I jeszcze jedno pytanka do tych którzy juz kładli styropian na elewacje albo maja wiedze o tym jaki klej do przyklejenia styropianu a jaki na zatopienie siatki??

 

 

Pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba budujecie z drugiej strony lasku. My od ulicy Sobolowej:)[/quot

 

my będziemy budować bliżej ul. Centralnej ( działka z dużym dębem )

Wy bydujecie na tej narożnej działce ( kiedyś była nasza ) :) czy na działce nstępnej ?? na której widac już ściany .

 

PS. Musimy się zorganizować ze sprawą gazu, kanalizacji a potem nawierzchni na Gogola.

 

Tak tak, to nasze własne ściany!

Na działce woda się pojawiła jak zaczęli kopać, ale nasz szef budowy się zupełnie nie przejął i z wodą sobie poradził.

Podobno tam jest wiele podmokłych terenów.

Jak to, ta narożna działka była Wasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie!

Ul. Gogola jest często nieprzejezdna i dlatego bardzo Was proszę o wykonanie telefonu do Zarządu Dróg Gminnych tel 22 755 20 06. Im więcej osób zadzwoni i poprosi o zadbanie o tą ulicę, tym szybciej zrobią. Tak nam powiedział pan w Urzędzie.:yes:

 

Witaj,

To prawda. Musimy się zorganizować i dzwonić masowo. Witam sąsiadów z ul. Gogola. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecam ekipę p. Jarka 509 496 421. Układali u moich rodziców w Komorowie.

 

Poza tym Witam wszystkich i zgłaszam się do Grupy...w tym roku zamierzam rozpocząć budowę w Henryszewie. W tej chwili gromadzę dokumenty do pozw. na budowę i rozglądam się za ekipą. Szukam również sprawdzonego kier. bud.

 

Pozdrawiam

 

Witam polecam ekipę p. Piotra 608 852 708 u nas budowali od podstaw do więźby dachowej i jesteśmy zadowoleni, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

powoli przygotowujemy sie do rozpoczecia budowy. POszukuje aktualnie desek na szalunki? Czy ktoś może odsprzedać? albo wiecie gdzie w naszych okolicach mozna kupic za rozsądną cene.

dzieki z góry

pozdrawiam

roslanka

 

witam my drewno na budowę kupowaliśmy na al.krakowskiej ( skład - jadąc w kierunku Warszawy przed światłami w Magdalence)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak tak, to nasze własne ściany!

Na działce woda się pojawiła jak zaczęli kopać, ale nasz szef budowy się zupełnie nie przejął i z wodą sobie poradził.

Podobno tam jest wiele podmokłych terenów.

Jak to, ta narożna działka była Wasza?

 

Kupiliśmy ją od Pana Sobola a potem sprzedaliśmy.

Tak może tam byc troche mokro ale zrobiliśmy na naszej działce badania geotechniczne i nie ma tragedi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak tak, to nasze własne ściany!

Na działce woda się pojawiła jak zaczęli kopać, ale nasz szef budowy się zupełnie nie przejął i z wodą sobie poradził.

Podobno tam jest wiele podmokłych terenów.

Jak to, ta narożna działka była Wasza?

 

Jeszcze słówko w sprawie gazu. Jakiś czas temu wystąpiliśmy do gazowni z prośbą o ustalenie warunków dot. przyłączenia. Okazało się, że gazu nie będą nam przyłączać gdyż zbyt mało osób się zgłosiło (4 domy). Jednak w zeszłym roku latem gazowania zmianiła zdanie i podpisaliśmy umowę na przyłączenie. W najgorszym wypadku mamy mieć gaz pod koniec tego roku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiliśmy ją od Pana Sobola a potem sprzedaliśmy.

Tak może tam byc troche mokro ale zrobiliśmy na naszej działce badania geotechniczne i nie ma tragedi,

 

Zrobiliście te badania na Sobolowej?

Pytanie jeszcze z innej beczki :) : A może orientujecie się trochę odnośnie wodociągu?

Bo nie wiemy, czy kopać szambo, czy poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy budowę w Jaktorowie i potrzebujemy na "Gwałt" kierownika budowy . Znalazłem na forum kilka osób czy ktoś z was może ich polecić lub odradzić, lub ma kontakt do sprawdzonego w bojach kb.
Żaden w wyżej wymienionych, ale polecam swojego: Andrzej Więch, tel. na priv. Co prawda jeszcze nie skończyliśmy pracy, więc trudno całość ocenić, ale na razie (stan zero za nami) idzie nieźle.
Niestety taki agregat jest za mały. Istnieje możliwość wypożyczenia agregatu prądotwórczego np. z firmy Tytanium na czas tynkowania w cenie 120pln/doba.
Ups, ja ostatnio zgłosiłem się do RE po przyłącze tymczasowe, wpisałem 7kW i teraz zaczynam się zastanawiać, czy starczy po tym wpisie...
czy dostałeś może już wycenę od pana Janusza (DIABLA)? Jestem ciekawa jak wyszedł cenowo w porównaniu z innymi? Czy konkurencyjnie?
Dostałem, konkurencyjnie, wysyłam na priv
Ja robię wycenę u pana Emila też współpracuje z Dachluxem i powiedział mi coś takiego, że jak wezmę fakturę z Dachluxu na materiały z robocizną (8% VAT) to nie będę miała gwarancji producenta na blachodachówkę ( w moim przypadku BUDMAT 30 letnia gwarancja). Mąż twierdzi, że to bzdura, ale może tak jest, a może jakoś źle zrozumiałam?
Też tak biorę, tj. w formie usługi montażowej, faktycznie nie będą wypisane materiały jako odrębna pozycja (bo wtedy na nich vat byłby 23%) - może stąd pomysł, że nie będzie gwarancji producenta? Wydaje się, że to może mieć podstawy - na podstawie czego producent miałby uznać, że ta faktura dotyczy dachówek? Ciekawy temat, nie zastanawiałem się nad tym wczesniej, muszę spytać Dachlux jak oni to widzą. Ale czytałem ostatnio (w innym temacie niż budowlany), że umowa cywilna kupna-sprzedaży jest zawierana ze sprzedawcą, a nie producentem. W związku z tym na sprzedawcy leży obowiązek dotrzymania gwarancji (chyba że sprzedawca nie istnieje w momencie, gdy jestpotrzebne wykonanie gwarancji :) ). Inna rzecz, że sprzedawcom często wydaje się co innego :D To temat raczej prawniczy, więc pewnie na inny wątek. Ale warto z Dachluxem o tym pogadać i to jutro zrobię, a o wynikach poinformuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam namiarów na dobrego gazownika, który zamontowałby skrzynkę, a w późniejszym czasie podłączył piec, znacie kogoś takiego?

A może Wy zanjdziecie sposób na rozwiązanie mojego problemu: marzenie o płycie gazowej na kuchennej wyspie (tak żeby było estetycznie) czy to w ogóle da się zrobić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazywam się Marek, jest to jeden z pierwszych postów w grupie nadarzyńsko-grodziskiej.

Zaczynamy budowę w Jaktorowie i potrzebujemy na "Gwałt" :-) kierownika budowy .

Znalazłem na forum kilka osób czy ktoś z was może ich polecić lub odradzić, lub ma kontakt do sprawdzonego w bojach kb.

Henryk Adamski ( Kajetany ) - 739-81-82

Witek Kanapkiewicz ( Podkowa ) - 758-90-88

Roman Gutowski (Warszawa) - 604-719-458

Zbigniew Dąbrówka (Sulejówek) - 602-605-988

 

za pomoc serdecznie dziękuję i pozdr. Marek

 

Mogę dać namiar na mojego kierownika budowy. Nie jest to figurant tzn. nie ogranicza się do robienia wpisów tylko pilnuje wykonawcy. Ale naturalnie podstawa to solidny wykonawca - jeżeli jest kiepski wykonawca to najlepszy kierbud nie pomoże. Dlatego mój kierownik zanim podjął się zadania wpierw sprawdził moją ekipę. Jeżeli jesteś zainteresowany to wyślę namiar na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...