Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem tuż tuż przed zdecydowaniem się na firmę od co i wod-kan.

Firma to Fibex pan Filip Gałkowski z Grodziska Maz. (http://fibex.com.pl).

 

Ponawiam pytanie: czy miał ktoś do czynienia z tą firmą? Polecacie? Odradzacie?

 

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Zrobiliście te badania na Sobolowej?

Pytanie jeszcze z innej beczki :) : A może orientujecie się trochę odnośnie wodociągu?

Bo nie wiemy, czy kopać szambo, czy poczekać.

 

 

Badania zrobiliśmy na drugiej działce na Gogola.

 

Super że z gazem można liczyć na podłączenie, w takim razie biegniemy do gazowni i też składamy wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam namiarów na dobrego gazownika, który zamontowałby skrzynkę, a w późniejszym czasie podłączył piec, znacie kogoś takiego?

A może Wy zanjdziecie sposób na rozwiązanie mojego problemu: marzenie o płycie gazowej na kuchennej wyspie (tak żeby było estetycznie) czy to w ogóle da się zrobić?

pozdrawiam

 

Witam,

Przyłącze gazowe wykonywał u mnie p. Aleksander Wiensko - 601 241 546. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

znalazłem chwilkę czasu, więc podaje namiary na fachowców, z których jestem zadowolony.

 

Mała podpowiedź dla świeżo upieczonych inwestorów: umawiajcie się dużo, dużo wcześniej, większość osób z poniższej listy ma zarezerwowane terminy na kilka miesięcy w przód.

 

--

 

Projektowanie wnętrz:

 

Wamhouse, Pani Karina Wiciak.

 

Miła, bezproblemowa współpraca, fajne pomysły, przystępne ceny więc można sobie pozwolić za dodatkowe wizualizacje.

Co dla nas było ważne, już w początkowym etapie jest opracowywana wstępna wizualizacja 3D, dzięki której widać jaki może być efekt końcowy. Inne firmy, z którymi rozmawialiśmy wizualizacje robiły na końcu, już po wszystkich etapach typu wybór materiałów, dokładne rysunki techniczne i jeśli na końcu po zobaczeniu wizualizacja stwierdzimy, że to jednak nie tak jak sobie wyobrażaliśmy to zaczynamy wszystko od nowa i płacimy też od nowa.

 

http://www.wamhouse.com

 

--

 

Drewno na więźbę:

 

DREWLUX P.P.H.U. z Iłzy (a dokładnie wioska Seredzice, położona na końcu drogi pod Lasem).

Bardzo fajny tartak rodzinny prowadzony przez Pana Mariusza z żoną. Drewno legalnego pochodzenia (co ważne). Przywożą w rejony podwarszawskie bez problemu bo jeżdzą często, dobrze zabezpieczone i cenowo konkurencyjne.

 

telefon: 48 616-35-76 (dane dostępne w Internecie)

 

--

 

Dach (kontakt z forum):

 

Dachówka, blacha, rynny:

Pan Michał Dąbrowicz z Dachluxu na Modlińskiej.

telefon: 500 116 292

 

Wykonanie dachu, montaż rynien, obróbki blacharskie, wykonane szybko i poprawnie (nic nie przecieka).

Pan Janusz Kempa (Diablo / Diabeł) współpracujący z Panem Michałem.

telefon: 607-144-038

 

--

 

Okna i drzwi zewnętrzne:

 

Wielokrotnie chwalony i polecany na forum Stary, czyli Pan Krzysztof Wycech, firma Aprel.

Wiedza ogromna, porady szczere i przydatne co może ustrzeć zarówno przed błędem jak i niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy.

 

http://www.aprel.pl

 

--

 

Hydraulik (kontakt z forum):

 

Pan Andrzej Matusik.

 

Robił u wielu osób w okolicach Warszawy. U nas wykonał ogólną hydraulike, podłogówkę i montaż kotłowni (sprzęt Vaillanta).

 

Podpał trochę ostatnio. gdyż zaciął się zawór trójdrożny (nie z jego winy, siła wyższa), miał przyjechać naprawić, niestety tego nie zrobił i dodzwonić się nie mogłem, więc wezwałem lokalnego hydraulika. Poza tym incydentem, wcześniejsza jego praca przebiegała jak najbardziej OK.

telefon: 502-358-661

 

Lokalny hydraulik okazał się fachowcem na poziomie i choć tylko lub aż rozebrał zawór trojdrożny i naprawił, miałem okazje z nim porozmawiać i uważam, że zna się na robocie. Jest z Brwinowa, polecać nie będę bo robótkę miał niewielką, jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę podać namiary na priv.

 

--

 

Posadzki:

 

Mixo-Bud

Pan Marian Krzysztof Górecki.

telefon: 603-633-529

 

Wybraliśmy wylewkę anhydrytową Lafarge Agilia Sols A.

Panowie przyjechali, wymierzyli podłogi, poziomy, obliczyli ile trzeba materiału i zamówili. Sprawdzili jak ułożony jest styrpian, jak umocowanę są rurki podłogówki. Gdzie trzeba posklejali odpowiednio folie i różne krawędzie. Materiał przyjechał z fabryki gotowy z certyfikatem jakości. Wylewanie oraz wyrównywanie trwało jakies 45 min na kondygnację, tak więc w 1.5h było po wszystkim :)

 

Po przeczytaniu wielu wątków o spapranych posadzkach (co wychodziło później przy układaniu parkietów) postanowiłem się zabezpieczyć umową. Pan Krzysztof był pewien swoich fachowców, nie bał się podpisać umowy, w której zawarty był możliwy odchył 2 mm na 2m posadzki.

 

Firma wykonuje również posadzki cementowe, mixo-kretem.

 

--

 

Alarm:

 

Wielokrotnie chwalony i polecany na forum _ZBYCH_, czyli Pan Sławomir Trojak, firma Delta Technic.

Profesjonalne doradztwo oraz wykonanie. Zgłoszoną usterkę przyjechał, naprawił.

 

telefon: 502-255-017

 

--

 

Zabudowa G-K, ocieplenie podasza.

 

Wielokrotnie chwalona na forum firma Selki, czyli Pan Robert Hawryluk.

Panowie doradza, podpowiedzą, jak trzeba poprawią.

 

telefon: 502-469-645

 

--

 

Szambo:

 

Polecana na forum firma Budmar, Pan Mariusz Kucharski.

Cena przystępna, tzn na pewno można kupić taniej, ale szamba tej firmy mają odpowiedni certyfikat, są szczelne i wytrzymują duże obciążenie.

Oglądanie pracy tej firmy to czysta przyjemność. Przyjechały 2 samochody i koparka, dól wykopali, ziemię zabrali. Mieli problem ze zdjęciem szamba ze względu na ogrodzenie oraz przewody energetyczne i telefoniczne. Panowie pojechali na najbliższy plac, poukładali odpowiednio towar na samochodach, wrócili i że tak powiem dali radę, zdjąć te zbiorniki i zmieścic się między płotme a przewodami, budząc podziw osób obserwujących całą sytuację. Dodatkowo ponowie powiedzą jakie są przepisy, ile metrów od budynku, ile od sąsiada, ile od drogi itp.

 

http://www.budmar-kucharski.pl

 

--

 

Kominek:

 

Pan Michał Zwęgliński, firma Miro Les Foyers z ul. Modlińskiej.

 

Bardzo dobry kontakt, świetne wykonanie i doradztwo. Co prawda niedawno odbyło się dopiero pierwsze palenie, ale jak na razie jesteśmy zadowoleni.

 

http://www.mirolesfoyers.pl

 

--

 

Glazura:

 

Wielokrotnie chwalony i polecany na forum Vadiol czyli Pan Robert.

Specjalista przez duże S z dużym doświadczeniem. Podpowie, wytłumaczy, wykona bardzo dokładnie.

 

Ustalaniem terminów zajmuje się żona Pana Roberta, telefon: 664-837-837

 

--

 

Odkurzacz centralny oraz rekuperator:

 

Firma Gomar, Pan Marek Ziółkowski.

Dobry kontakt, doradztwo.

 

Jak na razie mamy wykonaną instalację, jeszcze nie użytkujemy, więc napiszę więcej jak już zamieszkamy.

 

--

 

Sklepy, które możemy polecić:

 

Glazura:

- euro-ceramika.pl

- eurolazienki.pl

 

Wyposażenie łazienki:

- http://www.lazienkaplus.pl - jedne z najniższych cen, świetny kontakt, a co NAJWAŻNIEJSZE mają swoje samochody, więc nie wysyłają towaru firmami kurierskimi, które jak wiadomo, niezbyt delikatnie obchodzą się z przesyłkami a np. produkty firmy KOŁO to karton w a nim porcelana bez jakiej kolwiek ochrony w postaci chociażby styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie polecić kogos do adaptacji projektu i pomocy w formalnościch z pozwleniem na budowę? Kiedyś wydawało mi się że były takie namiary na stronie grupy nadarzyńsko-grodziskiej, dziś zaglądałam tam - i nic. Chyba dotknęła mnie pomroczność jasna.

 

 

Witam , a ja polecam bardzo fajnego projektanta do adaptacji projektu - który ma przy tym dużo cennych rad - Pan Mariusz tel 602 823 923, finansowo tez ok.

 

A przy okazji chciałam zapytac, czy jest ktoś może na formu z rozpoczynających budowę w Osowcu ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a ja polecam bardzo fajnego projektanta do adaptacji projektu - który ma przy tym dużo cennych rad - Pan Mariusz tel 602 823 923, finansowo tez ok.

 

A przy okazji chciałam zapytac, czy jest ktoś może na formu z rozpoczynających budowę w Osowcu ?

 

Pozdrawiam.

 

ulica Rzeczna w Osowcu (fundamenty)

 

pozdrawiamy

M&A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy może ktoś polecić kogoś do wyciecia brzózek z działki ?????? niewielka robota polecony ostatnio jeden PAN wycenił to na 4500pln co jest grubą PRZESADĄ !!!!!

 

Nie wiem jaką dużą masz działkę i ile tych drzew bo cena zapewne od tego zależy.

W Kozerkach jest facet, który sprzątnął mi niezły las z działki. Wycięcie brzózek, wykopanie i wywiezenie karp (coś około 3 ciężarówki) + wstępna niewelacja terenu, razem - 1400 zł za prawie trzy dni roboty - wg mnie cena ok.

 

tel. do gościa 606116823

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To witamy Sąsiadów :)

A na kiedy planujecie koniec budowy ? i czy długo czekaliście na pozwolenie ?

 

Załatwialiśmy pozwolenie w czasie "szczytu sezonu" (w zeszłym roku) i trwało to około trzech tyg. Ogólnie starostwo w Grodzisku jest ok tzn. działają szybko i nie robią problemów. Dużo zależy od tego, czy adaptacja przygotowana przez architekta nie będzie wymagała poprawek (jedyny problem jaki my mieliśmy, to brak dopisku na podaniu "oraz budowy szamba szczelnego" :). Inna sprawa to kompletowanie dokumentów do pozwolenia na budowę - to jest po prostu masakra.

 

 

To witamy Sąsiadów :)

A na kiedy planujecie koniec budowy ?

 

Mamy ambitny plan wprowadzić się pod koniec roku 2011, tyle że nasz dom jest dosc niewielki, parterowy i zakładamy, że będzie jeszcze sporo roboty przy urządzaniu wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwialiśmy pozwolenie w czasie "szczytu sezonu" (w zeszłym roku) i trwało to około trzech tyg. Ogólnie starostwo w Grodzisku jest ok tzn. działają szybko i nie robią problemów. Dużo zależy od tego, czy adaptacja przygotowana przez architekta nie będzie wymagała poprawek (jedyny problem jaki my mieliśmy, to brak dopisku na podaniu "oraz budowy szamba szczelnego" :). Inna sprawa to kompletowanie dokumentów do pozwolenia na budowę - to jest po prostu masakra.

 

 

 

Mamy ambitny plan wprowadzić się pod koniec roku 2011, tyle że nasz dom jest dosc niewielki, parterowy i zakładamy, że będzie jeszcze sporo roboty przy urządzaniu wnętrz.

 

 

My już kompletowanie dokumentów mamy w zasadzie za sobą, w marcu składamy pozwolenie na budowę. W tym roku planujemy się ogrodzić i stan surowy ortwarty z dachem. A koniec łacznie z wprowadzeniem się to wakacje 2012. Mamy trochę mało sasiadów, bo po naszej stronie ulicy jest 1 dom ( zresztą od roku dopiero stoi ), po drugiej stronie troche juz zamieszkały wczesniej teren.

Generalnie mamy działke przy ul. Krętej. A jak u Was z Sąsiadami ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już kompletowanie dokumentów mamy w zasadzie za sobą, w marcu składamy pozwolenie na budowę. W tym roku planujemy się ogrodzić i stan surowy ortwarty z dachem. A koniec łacznie z wprowadzeniem się to wakacje 2012. Mamy trochę mało sasiadów, bo po naszej stronie ulicy jest 1 dom ( zresztą od roku dopiero stoi ), po drugiej stronie troche juz zamieszkały wczesniej teren.

Generalnie mamy działke przy ul. Krętej. A jak u Was z Sąsiadami ?

 

Pzdr

 

Rzeczna to już całkiem spore osiedle :) Ja się będę wprowadzał jako jeden z ostatnich. Za 2-3 lata zapewne na Krętej będzie tak samo.

 

Pozdrowienia,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja znów z prośbą...czy ktoś może kupował ostatnio płaskowniki?? potrzebne będą mi do ogrodzenia, chce z nich zrobić rusztowanie pod sztachety a później takie "przęsło" połączyć ze słupkami betonowymi...znacie może jakiś sklep metalowy gdzie mógłbym je kupić lub jakiś składzik?? szukałem na allegro ale tam praktycznie wszystkie ozdobne...nie mówie, że ozdobne złe ale gdyby ta cena była niższa :)

 

pozdrawiam,

RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Budujemy się a właściwie kończymy budowę na odrano woli.

Poszukujemy stolarza/firmę stolarską, który wykona:

- meble kuchenne - białe na wysoki połysk lakierem

- kilka szaf wnękowych w tym garderoba

- schody drewniane jako okładzina na beton z balustradą metalową z drewnianą poręczą.

- drzwi drewniane sztuk 12 z regulowaną ościeznicą

 

Jest co robić :)

Jeśli macie kogoś godnego polecenia z przystepną ceną to dajcie znać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Budujemy się a właściwie kończymy budowę na odrano woli.

Poszukujemy stolarza/firmę stolarską, który wykona:

- meble kuchenne - białe na wysoki połysk lakierem

- kilka szaf wnękowych w tym garderoba

- schody drewniane jako okładzina na beton z balustradą metalową z drewnianą poręczą.

- drzwi drewniane sztuk 12 z regulowaną ościeznicą

 

Jest co robić :)

Jeśli macie kogoś godnego polecenia z przystepną ceną to dajcie znać.

 

pozdrawiam

 

Jeżeli chodzi o balustrady metalowe to polecam firme ARKIT z Grodziska Maz. - http://www.arkit.pl, co do schodów to wiem, że w Opypach jest dobry i w miarę tani zakład, ale nie mogę znaleźć namiarów aktualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...