Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ja taras 60m2 i schody wejściowe mam w cenie budowy domu - zostawiłam na wiosnę 1000zł. 3-4 tyś to moim zdaniem drogo. Zrobienie więźby kosztowało nas 3500.

Senser, gość chyba szuka frajera, ale na pewno lepszy drogi dobry fachowiec niż kiepski tani.

 

Ewak39 - ja zmniejszyłam dom o około 25-30m2, bo sie pani architekt rozszalała. :lol: Musiała potem skracać pomieszczenia o 30-40cm, niby niewiele, ale oszczędność na metrach duża. Jeśli liczyć po 2000zł za m2 gotowego domu, to zostaje w kieszeni co najmniej 50 tyś - to jest dużo.

Babka była bardzo skwaszona gdy musiała te zmiany wprowadzać. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dokąłdnie wsyztskie ceny są podane za m2 (oprócz schodów gdzie jest cena za metr bieżący..

obie ekipy robiły mi wycene całej mojej wykończeniówki łącznie z wylewkami tynkami ociepleniem dachu i o ile pierwsza ekipa była o wiele tańsza od tej drugiej (tak ok. 12 tyś) przy takich pracach jak: ocieplenie dachu, wylewski, tynki, hydraulika czy elektryka , to bardzo dużo pieniazków sobie zażyczyła przy takich pracach jak kładzenie podłóg, montaż sprzetu kuchennego i łazienkowego, schody, parapety, osadzanie dzrwi. W końcowym bilansie wyszło na korzyść tej drugiej ekipy (ale róznica była niewielka) ok 2-3 tyś.

Przekonało mnie natomiast to, ze ten Pan też bedzie fizycznie zajmował sie wykończeniem, nie ma zadnych innych prac, z którymi zalega i może sie poświecic tylko mojemu domowi, widziałam referencje - super dokładnie.

To mnie przekonało, mimo ze na samym poczatku szef pierwszej ekipy niesamowicie sie dprzedał - ale krowa kóra dużo ryczy nie zawsze dużo mleka daje:))

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewak39 - ja zmniejszyłam dom o około 25-30m2, bo sie pani architekt rozszalała. :lol: Musiała potem skracać pomieszczenia o 30-40cm, niby niewiele, ale oszczędność na metrach duża. Jeśli liczyć po 2000zł za m2 gotowego domu, to zostaje w kieszeni co najmniej 50 tyś - to jest dużo.

Babka była bardzo skwaszona gdy musiała te zmiany wprowadzać. 8)

 

:lol: :lol: :lol:

Ja caly czas jeszcze nie mam calkowitej powierzchni, ale jest ona co najmniej o 20 metrow wieksza, niz zakladalismy... ale jak mowilam, Malzon stwierdzil, ze on chce miec tak, jak chce, a nie tak, jak musi... nie wiem natomiast, ile lat mysli, ze bedziemy ten dom budowac! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci wieczorkiem jak bede w domku, bo przy sobie nie mam tych namiarów.

Ta za 15 zł/m2 bierze taraz jako całość ze schodami,

to ta druga rozdzieliła cene tarasu na dwie czesci czyli jendo to wylanie samego tarasu, a druga czesc to schody z tarasu do ogrodu - moze dlatego tak podwyższyło to cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody są liczone od długości czyli jeśli jeden schodek ma długosci 2 metry a mb kosztuje 150 zł to zrobienie jednego skodka kosztuje 300 PLN. jesli chcesz mieć zejście z tarasu do ogrody po 3 schodach to zapłacisz za nie 900 PLN:)

Mam nadzieje ze dobrze przekazałam to co przed momentem przekazał mi mój Małżon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ekip, to ta od tych schodów za metr bieżący, jest z Siedlec ale szef buduje swoj dom w Nadarzynie, wiec jest na bieżąco w okolicach Wa-wy,

 

a ta druga ekipa, z którą podpisałam umowe jest z Ursusa - to jest rodzinny interes i przyjmują tylko dodatkowych ludzi do wiekszych robót typu tynki.. dlatego moze robią wolniej ale dokladniej i nie będzie tak że pracownik coś zrobił a szefa nie było i że to nie jega wina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziki. Ale zadzwoniłem do teścia żeby kupił dwururkę, przyjechał i utorował drogę.

A tak na serio to mieszka się super. Dojazdy na razie mnie jeszcze nie wykończyły, a dom jest dokładnie taki jak sobie zaplanowałem, na razie praktycznie każde rozwiązanie się sprawdza. Z forum zaczerpnąłem kilka pomysłów: GWC, wentylacja i rekuperator (zero wilgoci, na razie nie otwieraliśmy ani razu okna, nie ma takiej potrzeby), pisuar (chociaż u niektórych budzi zdziwienie), bidetta (bardzo dobre rozwiązanie), ogrzewanie podłogowe w całym domu (super!).

Początkowe problemy z ustawieniem pieca były spowodowane moją ignorancją :oops: Grzebałem we wszystkich zaawansowanych ustawieniach instalatora, zmieniałem krzywą grzewczą itp itd a tu okazało się, że trzeba było wcisnąć jeden przycisk, ten najbardziej widoczny i oczywisty, żeby przestawić piec z pracy letniej :roll: na automat. Ale mi się śmiać chciało jak przyjechał wezwany instalator, naświetlam mu pół godziny sprawę, bada czy wszystko OK w kotłowni, a następnie idzie do panelu sterowniczego i wciska ten przycisk. Od tamtej pory wszystko działa perfekcyjnie. Mamy już meble w salonie (wczoraj przywieźli), ostatnie dwa dni przykręcałem półki, wieszałem obrazki, skręcałem krzesła itd do drugiej w nocy. No, ale dom nabiera wyglądu. Jestem bardzo zadowolony z drzwi Lutostański, są bardzo ładne, trafiła się bardzo dobra ekipa montująca. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WG: Jak ci się spisuje podłogówka w kuchni i w sypialniach? Ja też zastanawiam się nad założeniem ogrzewania podłogowego w całym domu (nie mam jeszcze wybranego projektu :wink: ) ale słyszałem że podłogówka nie sprawdza się np. w sypialniach (duża powierzchnia pod łóżkiem). Gdybyś mógł napisać jak to u ciebie jest rozwiązane i jaki sytem ogrzewania masz zainstalowany - byłbym wdzięczny. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej reguły, że podłogówka nie sprawdza się w sypialni. Śpi się dobrze. Podłogówka może nie wystarczyć do ogrzania niektórych pomieszczeń, kiedy powierzchnia podłogi jest zbyt mała w stosunku do zapotrzebowania na ciepło. Wymagane jest wtedy wspomaganie grzejnikiem. U mnie jest tak np. w łazienkach. Po prostu planując ogrzewanie podłogowe należy zrobić profesjonalny projekt.

Rurki w podłodze mam Purmo, piec olejowy DeDietrich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...