Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Jak co roku w imieniu rodziców prosimy o przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację małego Stasia :)

 

http://stasioblicharz.blogspot.com/p/pomoz-stasiowi.html

 

„… Pierwsze dni Stasia

Staś był Stasiem na długo przed swoimi narodzinami. BARDZO na niego czekaliśmy...

Ciąża była za to pełna stresów: najpierw choroba i śmierć mojego dziadzia Stasia, potem śmierć babci Marysi. Zaczęły sie problemy z ciążą - bóle, skurcze, pobyt w szpitalu, konieczność leżenia...

Staś zaczął się rodzić we wtorek w nocy - 26 czerwca - ponad miesiąc za wcześnie! Niestety nie udało się utrzymać ciąży dłużej - nasz długo oczekiwany synek urodził się w piątek 29 czerwca 2007r. o godzinie 13:20.

Od razu go zabrano, nie informując nas za bardzo o jego stanie, ale myśleliśmy, że z wcześniakami tak po prostu jest. Zobaczyłam go dopiero w sobotę rano - widok był dla mnie przerażający - maleńki, siny człowieczek w inkubatorze, opleciony rurkami, podłączony do kroplówek, czujników. Męczyły go ciągłe drgawki. Bałam sie go dotknąć...

Zaraz po urodzeniu wykryto u Stasia szmer nad sercem. Miał cztery dni gdy pojechał do Zamościa na konsultację kardiologiczną. Okazało się, że ma ubytek w przegrodzie międzykomorowej i międzyprzedsionkowej (VSD i ASD). Dostał leki i mieliśmy go obserwować…”

„…Dla nas, rodziców Stasia, zespół Downa nie jest chorobą. Jest wynikiem loteryjnego układu genów, na który nie mamy wpływu. Nie możemy z nim walczyć. Możemy się pogodzić z tym odmiennym stanem Stasia i zrobić wszystko, by zapewnić mu możliwie optymalny rozwój. W tym momencie, oprócz możliwie szerokiej rehabilitacji, istotna jest walka z współistniejącymi z zespołem chorobami…”

 

Więcej na stronie: http://stasioblicharz.blogspot.com/p/problemy-zdrowotne.html

Liczymy na Wasze wielkie serca :)

Z góry wielkie dzięki!!!

 

Asia i Tomek

 

http://images28.fotosik.pl/293/65c29e42c5b5ceb1gen.jpg

http://lh3.ggpht.com/_RAxazl-R8wo/TSrYncKXTFI/AAAAAAAAFC4/R8mfzIulTfQ/s512/P9140028.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie za robociznę - 15 tyś za kompletny stan zero tj. ręczny wykop, chudziak, szalowanie, zbrojenie, wylewanie ław, ziolacja pionowa i pozioma, przepusty, płyta itd.

Powierzchnia fundamentów - około 170m2, dom niepodpiwniczony, okolice Grodziska Maz.

 

Pozdrawiamy,

A&M

cześć

 

my płaciliśmy rok temu za taki stan 10 tyś. z wszystkimi pracami ziemnymi

 

Za cały dom: czyli wyżej wymienione fundamenty + ( ściany nośne + działowe) + schody wewnętrzne (bez tarasów i schodów zew) 29 tyś. Za kanalizację w fundamentach 850 zeta ( cena za materiał z robocizną)., oczywiście w Owczarni :) Pow domu 200 m , dom Marina G2

Pozdr

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam blaszak "na zbyciu", miejscowość Komorów Wieś, szczegóły:http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-sprzedam-inne-BARAK-BUDOWLANY-KOMORoW-WIE-K-PRUSZKOWA-W0QQAdIdZ236259134

zapraszam

 

Witam,

dzięki za odpowidź. Ale to co załączyłeś to raczej nie to co szukam... Nam potrzeba blaszaka. Czyli pomieszczenia gdzie wstawisz upierniczoną betoniarkę, blachę jak Ci zostanie z dachu, drzewo z które zostanie z dachu, cement (żeby na deszczu nie leżał), większe narzędzia, których nie zabierzesz ze sobą, inne pierdoły, żeby nie leżały na widoku, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

 

my płaciliśmy rok temu za taki stan 10 tyś. z wszystkimi pracami ziemnymi

 

Za cały dom: czyli wyżej wymienione fundamenty + ( ściany nośne + działowe) + schody wewnętrzne (bez tarasów i schodów zew) 29 tyś. Za kanalizację w fundamentach 850 zeta ( cena za materiał z robocizną)., oczywiście w Owczarni :) Pow domu 200 m , dom Marina G2

Pozdr

Ewa

 

Dzięki za odpowiedź. Już "zaprzyjaźnioną" ekipę (naciągaczy) wygoniłem z budowy. Niestety przez to że rozgrzebali temat poniosę dodatkowe koszty. Tak przy okazji co sądzicie na tamat odświeżenia bazy nieuczciwych wykonawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno jak z Waszego doświadczenia wyglądało wykańczanie domu. czy wszystkim zajmowała się jedna firma czy każdy etap robił ktoś inny?

Jak się tak zastanawimy, to każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Proszę o opinie jak to się odbywało na Waszych budowach i ku jakiemu rozwiazanie się skłaniacie.

 

witam

my powierzaliśmy wszystko jednemu wykonawcy. w razie jakichkolwiek problemów nie ma spychologi bo odpowiedzialna jest jedna osoba. bardzo wygodne.

z innej beczki. chcielibyśmy podziękować Wam za wszystkie rady, wiele z nich wykorzystaliśmy. właśnie od wczoraj mieszkamy legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za kontakt.

 

Poszukuje tez betoniarni. Jakiś kontak?

Pozdrawiamy :)

 

Korzystałem z betoniarni Kasob, można się "dogadać" (radzę dobrze ponegocjować). Mają też tanią pompę do betonu.

 

Tel. 602-390-606

022 7555-496

 

http://www.kasob.pl/

 

05-825 Grodzisk Mazowiecki

Ul. Gen. Orlicz Dreszera 5

 

pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z takim pytaniem...na działce mam dość sporą warstwę gliny, powiedzmy że miejscami 30 cm...może gdzieniegdzie i więcej (nie pytajcię skąd się wzięła :( ), pod spodem jest ziemia przepuszczalna. Ogródek chciałbym doprowadzić do porządku ale nie wiem czy dobrze planuję. Myślę o nawiezieniu kilku cenymetrów piasku (lub ewentualnie innej warstwy "spulchinającej" do gliny), głebokiej orce i na wierzch nawiezienie kilku centymetrów czarnoziemu. Myśliie, że to dobry pomysł?? ktoś może miała podobny problem i mógłby poratowac?? jeżeli ktoś miałaby również namiary na jakiegoś Pana z ciągnikiem i glebogryzarka (chyba) to również bym nie pogardził. Pozdrawiam i czekam na wszelkie uwagi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

dzisiaj z następującym problemem... otoz mam drzewo-brzozę do wycięcia w Kajetanach- nie znacie może jakiejś sprawdzonej firmy (nie muszę dodawac, że niedrogiej:p) , która chętnie by sie tym zajęła. Dodatkowo chciałabym aby pociąc to drzewo i przewieźć w inne miejsce oddalone o ok 800m.

 

z góry dzięki za namiary.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie!

Ul. Gogola jest często nieprzejezdna i dlatego bardzo Was proszę o wykonanie telefonu do Zarządu Dróg Gminnych tel 22 755 20 06. Im więcej osób zadzwoni i poprosi o zadbanie o tą ulicę, tym szybciej zrobią. Tak nam powiedział pan w Urzędzie.:yes:

 

 

Od momentu kiedy mrozy puściły przejazd ulicą Gogola jest prawie niemożliwy. Dlatego zwracam się do wszystkich, którzy korzystają z tej drogi, aby dzwonili na powyższy numer do Zarządu Dróg Gminnych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...