Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Mam do sprzedania drewniany słup do budowlanego przyłącza energetycznego wraz z rozdzielnicą. Słup jest kompletny z bezpiecznikami (16A), różnicówką i uziemieniem. Do słupa zamontowany jest warkocz linii napowietrznej NN o długości ok. 10m. Jeszcze niedawno pracował u mnie na budowie. Stan bardzo dobry. Wystarczy zainstalować licznik, odbiór i jest prąd. Ze względu na gabaryty preferuję odbiór osobisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam dwa pytania - jedno o namiar na hurtownie a drugie o możliwość podłączenia prądu.

1. Szukam lepszej ceny niż 4,60 brutto na Leier Thermopor 25 P+W. Miejsce - Żyrardów, potrzebuję niestety na poniedziałek.

2. Mam problem z podlączeniem prądu od sąsiada - tzn. sąsiad zaczął kręcić nosem i nie mogę się z nim dogadać. Myślę, czy by nie podłączyć się do drugiego, który buduje się ok. 200 metrów ode mnie. Kabel przechodziłby przez puste działki. Czy taka odległość jest w ogóle możliwa? Jeżeli tak, to ile orientacyjnie kosztowałby kabel z licznikiem?

 

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam architekta z okolic Grodziska. Niedrogiego i sprawnego.

Planuję budowę domu parterowego w Radoniach. Potrzebuję projekt architektoniczno-budowlany >adaptacja projektu gotowego + wrysowanie przyłączy.

Oprócz tego przydałby się geodeta i geolog :)

 

Kogo możecie polecić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Szukamy ekipy do rozbudowy domu w Jaktorowie ok.66 m2 zrobienie wieźby dachowej i pokryciem dachu blachodachówką.

Jeśli ktoś ma aktualne namary na sprawdzone ekpy to z góry dzięki.Bo te które są polecane na forum i znalazłem są zajęte.

A może ktoś polecić zakup materiałów w danej hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Może zostało komuś z 1,5 - 2 m bednarki? Albo może ktoś wie gdzie można kupić na m czy kg (nie wiem na co się to kupuje)?
Chyba będę mógł oddać jakieś 2mb, o ile mam 25mb, jak mi się zdaje :) sprawdzę w sob. i dam znać. Ew. daj tel. na priv. to napiszę i od razu będzie można podjechać (Bronisławów). Ew. możesz podjechać np. do autopolu błonie, ostatnio wygrzebałem tamże taki kawałek 25mb jakoś niedrogo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam architekta z okolic Grodziska. Niedrogiego i sprawnego.

Planuję budowę domu parterowego w Radoniach. Potrzebuję projekt architektoniczno-budowlany >adaptacja projektu gotowego + wrysowanie przyłączy.

Oprócz tego przydałby się geodeta i geolog :)

 

Kogo możecie polecić?

pozdrawiam

 

A gdzie się budujecie w Radoniach?

Ja również polecam panią Teresę Firlej, robiła nam adaptację projektu i byliśmy zadowoleni. Z tego, co się orientuję, zna też jakiegoś geologa, ale z jego usług nie korzystaliśmy.

Geodeta to wielokrotnie polecany Jacek Szpilarski 602 673 059

Witamy na radońskiej ziemi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich serdecznie, przyłączamy się do grupy ponieważ w czasie wakacji zamierzamy rozpocząć budowę domu w Ojrzanowie. Jesteśmy na razie na etapie organizowania zezwolenia na budowę..... właśnie otrzymałam broszurę z Gminy Żabia Wola odnośnie procedur, yhh, co za labirynt, tak na prawdę nie wiadomo od czego zacząć, zanim przeczytałam ową broszurkę wydawało mi się to mniej zagmatwane :)

Chcemy budować wg projektu Archon "Dom w marakui". Próbowałam się zorientować czy są w grupie sąsiedzi z Ojrzanowa... ale 784 strony tekstu utrudniają mi nieco zadanie... więc jeśli tu jesteście... odezwijcie się ;)

Po przeczytaniu parunastu stron naszej grupy widzę że wszyscy stanowią tu duże wsparcie dla innych, mam nadzieję że zdobywając doświadczenie w trakcie budowy również będę mogła takowe zaoferować a puki co liczę że znajdę w postach odpowiedzi na pytania nasuwające się wraz z kolejnymi etapami budowy.

Takie forum to na prawdę skarbnica wiedzy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi sąsiedzi, którzy pobudowali się wcześniej i mają dalej do asfaltu nie ogąldali sie na Gminę tylko sami zamawiali gruz i koparko-spycharkę do rozgarnięcia. Tak sobie utwardzli gruntową drogę gminną. Ponieważ gruz z czasem wtapia się w glinę to akcja taka miała miejsce kilka razy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Ubocznym efektem jest konieczność podwyższania działki, furtki, bramy bo miejscami droga jest wyżej niż sąsiadujące z nią działki a wody roztopowe i opadowe stoją tam gdzie ich wcześniej nie było. Takie niemiłe zaskoczenie spotkało mnie w grudniu. Po roztopach przyszedł silny mróz a w weekend nie było nikogo. Jak wróciłem do domu w niedzielę wieczorem to miałem problem z otwarciem furtki, której dół stał w wodzie i właśnie zamarzał. Przytomnie odsunąłem bramę, której dół też stał w wodzie i w poniedziałek rano już tylko przez tę bramę mogłem wyjść i wejść na działkę.

 

U nas jest ta sama sytuacja ludzie muszą zostawiać auta kilkaset metrów od domu bo nie da rady przejechać.Ostatnio wysypali nam tłuczeń wielkości 40-50 cm z drutami gwożdziami.W sobote mamy spotkanie podchmurka w sprawie natarcia na urząd,bo niestety nic nieskutkuje w pojedynke nieudaje nam sie nic jesteśmy odsyłani z kwitkiem.Napisaliśmy to telewizji gazet i radia miejmy nadzieje że ktoś nas wysłucha.

 

Na spoty reklamowe to jest a na odwodnienie i drogi to już niestety nie.Trzymajcie się dużo cierpliwości i musicie sami działać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania - jedno o namiar na hurtownie a drugie o możliwość podłączenia prądu.

1. Szukam lepszej ceny niż 4,60 brutto na Leier Thermopor 25 P+W. Miejsce - Żyrardów, potrzebuję niestety na poniedziałek.

2. Mam problem z podlączeniem prądu od sąsiada - tzn. sąsiad zaczął kręcić nosem i nie mogę się z nim dogadać. Myślę, czy by nie podłączyć się do drugiego, który buduje się ok. 200 metrów ode mnie. Kabel przechodziłby przez puste działki. Czy taka odległość jest w ogóle możliwa? Jeżeli tak, to ile orientacyjnie kosztowałby kabel z licznikiem?

Odległość jest możliwa - tylko uwaga na spadek napięcia, od jednego z sąsiadów jak siłę podłączyłem to nawet diaksy nie szło uruchomić (diaksa na 220v oczywiście :) ), ale jak pociągnąłem kabel 220v to spokojnie wszystko działa. Jakby co, będę miał na zbyciu trochę kabla do siły oraz rozdzielnicę z licznikiem :) jeśli będziesz zainteresowany, to pisz na priv.

Z innej bajki - jakie firmy ochroniarskie, które działają na naszym terenie, możecie polecić? korzystne cenowo i jakościowo oczywiście :) potrzebuję zawrzeć umowę na ochronę placu budowy - bawił się ktoś z was w takie działanie? większość pewnie bierze ochroniarzy jak już dom stoi, ale chyba będę musiał szybciej, bo wzrosło zainteresowanie moją budową osób postronnych niestety... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki - jakie firmy ochroniarskie, które działają na naszym terenie, możecie polecić? korzystne cenowo i jakościowo oczywiście :) potrzebuję zawrzeć umowę na ochronę placu budowy - bawił się ktoś z was w takie działanie? większość pewnie bierze ochroniarzy jak już dom stoi, ale chyba będę musiał szybciej, bo wzrosło zainteresowanie moją budową osób postronnych niestety... :/

To faktycznie nieciekawie :(

 

Co do firm ochroniarskich, do działają: Juwentus i Solid. Jeśli chodzi o skuteczność ochrony placu budowy, to nie mieliśmy na szczęście takiej potrzeby - zaczynaliśmy współpracę, gdy był stan surowy zamknięty. Warto wysłać do obu firm zapytanie i później negocjować warunki mając warunki konkurencji. Rozejrzyj się też po okolicy po sąsiadach, której firmy jest więcej, to też może być wskazówką, którą warto wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich serdecznie, przyłączamy się do grupy ponieważ w czasie wakacji zamierzamy rozpocząć budowę domu w Ojrzanowie. Jesteśmy na razie na etapie organizowania zezwolenia na budowę..... właśnie otrzymałam broszurę z Gminy Żabia Wola odnośnie procedur, yhh, co za labirynt, tak na prawdę nie wiadomo od czego zacząć, zanim przeczytałam ową broszurkę wydawało mi się to mniej zagmatwane :)

 

Optymistycznie podchodzisz do tematu licząc na to, że teraz rozpoczniesz procedurę pozwolenia na budowę a w wakacje zaczniesz budować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość jest możliwa - tylko uwaga na spadek napięcia, od jednego z sąsiadów jak siłę podłączyłem to nawet diaksy nie szło uruchomić (diaksa na 220v oczywiście :) ), ale jak pociągnąłem kabel 220v to spokojnie wszystko działa. Jakby co, będę miał na zbyciu trochę kabla do siły oraz rozdzielnicę z licznikiem :) jeśli będziesz zainteresowany, to pisz na priv.

 

A ile tego kabla masz? Bo ja się dziś dowiedziałem, że prąd, który miałem mieć w listopadzie 2010 będę miał w listopadzie...

i chcę od sąsiada pociągnąć. Ile za rozdzielnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistycznie podchodzisz do tematu licząc na to, że teraz rozpoczniesz procedurę pozwolenia na budowę a w wakacje zaczniesz budować ;)

 

Nie jest to ostateczny termin ZERO :)

Trzeba sobie na początek coś "założyć" :lol: a nóż się uda...

 

średnio ile czasu trwa załatwienie tych wszystkich formalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ostateczny termin ZERO :)

Trzeba sobie na początek coś "założyć" :lol: a nóż się uda...

 

średnio ile czasu trwa załatwienie tych wszystkich formalności?

To wszystko zależy od tego co chcesz mieć i co na chwilę obecną masz.

 

- Załatwienie mapek do celów projektowych - 2-3 tyg. Tylko też trzeba pamiętać, że mapki mają swoją ważność. Nie pamiętam ile miesięcy.

 

- Czy masz teren zmeliorowany? Jeśli tak, to projekt usytuowania domu na działce musisz uzgodnić z melioracją. Wtedy najlepiej jest zlecić najpierw projektantowi zrobienie mapki do celów projektowych i załatwianie z melioracją uzgodnień i w trakcie prowadzić adaptację projektu.

 

Jeśli chcesz mieć w wodociąg - załatwianie papierów, Jeśli zaczniesz ze studnią, to masz już doprowadzenie wody do budynku i wtedy nie masz papierów z tym związanych.

 

Jeśli przed działką masz drogę publiczną - pozwolenie na zjazd. Jeśli droga prywatna, to nie musisz mieć pozwolenia.

 

Czy masz już warunki techniczne przyłącza energetycznego? Jeśli tak, to masz już trochę do przodu. Jeśli masz już skrzynkę elektryczną, to już w ogóle dużą część z głowy.

 

Czasami oczekiwanie na projektanta, też trwa. Niektórzy są obłożeni i na same ich prace trzeba poczekać nawet 2 miesiące. (tak mieliśmy z panią Teresą Firlej, ale akurat nam się nie spieszyło).

 

Niektórzy projektanci za dodatkową opłatą pomagają zebrać potrzebne dokumenty do pozwolenia na budowę.

 

 

Samo pozwolenie na budowę - starostwo ma na to 60 dni, w Pruszkowie wydali w 30.

PINB - zgłoszenie rozpoczęcia robót - uprawomocnienie, chyba 7 dni.

 

Niektóre prace można urównoleglić, a niektórych się nie da... zacznij od geodety i mapki do celów projektowych....

Jeśli są jeszcze jakieś pytania, to pisz...

 

Na pewno coś pominęłam, także nie myśl, że to wszystko..:) Trochę tego jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od tego co chcesz mieć i co na chwilę obecną masz.

 

- Załatwienie mapek do celów projektowych - 2-3 tyg. Tylko też trzeba pamiętać, że mapki mają swoją ważność. Nie pamiętam ile miesięcy.

 

- Czy masz teren zmeliorowany? Jeśli tak, to projekt usytuowania domu na działce musisz uzgodnić z melioracją. Wtedy najlepiej jest zlecić najpierw projektantowi zrobienie mapki do celów projektowych i załatwianie z melioracją uzgodnień i w trakcie prowadzić adaptację projektu.

 

Jeśli chcesz mieć w wodociąg - załatwianie papierów, Jeśli zaczniesz ze studnią, to masz już doprowadzenie wody do budynku i wtedy nie masz papierów z tym związanych.

 

Jeśli przed działką masz drogę publiczną - pozwolenie na zjazd. Jeśli droga prywatna, to nie musisz mieć pozwolenia.

 

Czy masz już warunki techniczne przyłącza energetycznego? Jeśli tak, to masz już trochę do przodu. Jeśli masz już skrzynkę elektryczną, to już w ogóle dużą część z głowy.

 

Czasami oczekiwanie na projektanta, też trwa. Niektórzy są obłożeni i na same ich prace trzeba poczekać nawet 2 miesiące. (tak mieliśmy z panią Teresą Firlej, ale akurat nam się nie spieszyło).

 

Niektórzy projektanci za dodatkową opłatą pomagają zebrać potrzebne dokumenty do pozwolenia na budowę.

 

 

Samo pozwolenie na budowę - starostwo ma na to 60 dni, w Pruszkowie wydali w 30.

PINB - zgłoszenie rozpoczęcia robót - uprawomocnienie, chyba 7 dni.

 

Niektóre prace można urównoleglić, a niektórych się nie da... zacznij od geodety i mapki do celów projektowych....

Jeśli są jeszcze jakieś pytania, to pisz...

 

Na pewno coś pominęłam, także nie myśl, że to wszystko..:) Trochę tego jest:)

 

Ooo, fajne podsumowanie. W naszym przypadku najwięcej czasu zajęła melioracja (przemiłe panie w Grodzisku, ale całość trwała prawie 3miesiące z pozw. wodno-prawnym. No i energetyka. To osobna historia. U nas mija 10 miesięcy od otrzymania warunków i pół roku po pierwszym terminie realzacji przyłacza i wczoraj się dowiedziałem, że jeszcze pół roku. Ból w tym, że budowa wyszła z ziemi i trzeba piąć sięw górę ;) Na szczęście sąsiad poratuje swoim prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...