Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ja to wiem, rozumiem, ale własnie żaden użytkownik tego nie potwierdza, ani też nie neguje. Ot, po rostu interesuje mnie strona ekonomiczna.

A co do tych 7C delty - chyba zbyt optymistycznie do tego podchodzisz ;)

Zawsze w wyliczeniach podają optymistyczne wartości, przy, powiedzmy, idealnych warunkach, gdzie nie ma żadnych, ale to żadnych strat.

A jak wiadomo, ideał baaaardzo trudno stworzyć, o ile to jest w ogóle możliwe.

Przykładowo - samo niedokładne zaizolowanie kanałów, już może powodować stratę 1 czy 2 stopni i wtedy, nie będzie delty 7C, tylko 5 czy 6. I tak na kilku kanałach na raz.... i już teoria mija się z praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja to wiem, rozumiem, ale własnie żaden użytkownik tego nie potwierdza, ani też nie neguje. Ot, po rostu interesuje mnie strona ekonomiczna.

A co do tych 7C delty - chyba zbyt optymistycznie do tego podchodzisz ;)

 

Być może ;) ale IMHO lepiej być optymistą niż pesymistą....

 

jedna uwaga - ja bede miał GWC po drodze więc kilka KW prawie gratis wpadnie...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam napisać, że czasami w ramach pewnych uzgodnień, starostwo rozsyła powiadomienia do różnych urzędów i dopiero od dostarczenia ich do poszczególnych stron i otrzymaniu zwrotek następuje liczenie czasu, dlatego też warto czasami urząd wyręczyć i samemu porozwozić, zajmie to 1 dzień, a ma się kilkanaście dni czekania do przodu.

 

Samemu nic nie można rozwozić, bo Urząd korzysta z kolejnego godnego polecenia Urzędu czyli Poczty:)

Jakiekolwiek próby pro-aktywnych zachowań są niemile widziane przez pracowników Grodziskiego Urzędu. Z mojego doświadczenia oczywiście to mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu nic nie można rozwozić, bo Urząd korzysta z kolejnego godnego polecenia Urzędu czyli Poczty:)

Jakiekolwiek próby pro-aktywnych zachowań są niemile widziane przez pracowników Grodziskiego Urzędu. Z mojego doświadczenia oczywiście to mówię.

Samemu można ewentualnie doki z melioracji rozwieźć, ale niewiele to daje. Jak liczyłem z Panią z melioracji to oszczędza się ok. 3-4 dni co przy całym procesie jest grą niewartą świeczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamawiam kominy IBFu z AirWentem.
Gdzie kupujesz kominy? Ile? Za ile?
nastawiam się na studnię i szambo z oczyszczalnią więc wodociągi już pomijam, nie mam niestety prądu... tzn fizycznie nie jest problemem pociągnąc od sąsiada ale rozumiem że oficjalnie to trwa...
pomijanie wodociągów musisz sprawdzić w planie zagospodarowania - jeśli taki masz - lub warunkach zabudowy - jeśli planu nie ma. możesz tam mieć wpisane, że jeśli wodociąg lub kanalizacja jest, to podłączyć się musisz i już. z prądem - najlepiej jak najwcześniej podpisać umowę i dostarczyć prawomocne PnB - ponieważ od podpisania umowy liczy się czas wykonania przyłącza, co może np. trwać 2 lata :) ale jest kruczek - po podpisaniu umowy trzeba za kilka mc dostarczyć PnB - jak nie, to ten czas się zwykle wydłuża o tyle, ile się opóźniłeś z dostarczeniem. Oczywiście, jeśli wszystko zrobisz szybko, PnB i wpłata w terminie etc. to również może się przesunąć :) a co, konkurencji nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu nic nie można rozwozić, bo Urząd korzysta z kolejnego godnego polecenia Urzędu czyli Poczty:)

Jakiekolwiek próby pro-aktywnych zachowań są niemile widziane przez pracowników Grodziskiego Urzędu. Z mojego doświadczenia oczywiście to mówię.

 

 

 

 

 

 

My rowoziliśmy sami melioracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie źle.... czyli jeżeli mam działkę narożną i do wyboru z jednej strony asfaltową drogę gminną lub prywatną (nieutwardzoną)aby ominąć część papierologii wybieram drogę prywatną :) , nastawiam się na studnię i szambo z oczyszczalnią więc wodociągi już pomijam, nie mam niestety prądu... tzn fizycznie nie jest problemem pociągnąc od sąsiada ale rozumiem że oficjalnie to trwa... ok to zacznę od geodety i mapek tak jak radzisz, dzięki.

 

Tylko pamiętaj, że jeżeli to droga prywatna, to musisz mieć udziały.

My, chcąc mieć wjazd z drogi prywatnej, musieliśmy wykupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie jest ulica Tarczyńska , ale nr 64/14.... kompletnie nie mam rozeznania, tak czy inaczej moja ulica Kresowa niemalże odchodzi od Tarczyńskiej jadąc od trasy Katowickiej zaraz za Pałacem w Ojrzanowie w prawo potem pierwsza w lewo jakieś 150-200m i jestem na miejscu :)

wg jakiego projektu budujecie jeśli można zapytać?

były jakieś problemy z zezwoleniem?

 

wiem wiem gdzie to jest. My na " skrzyżowaniu" przed Pałacykiem jedziemy w lewo i jakieś 300 m na lewo przy ul. Tarczyńskiej.

Długo nie moglismy zdecydwać sie na projekt.

Wybraliśmy w końcu Zieloną równinę wariant I M32a. Pozwolenie na budowe dostaliśmy w październiku, czekaliśmy ok. 3 tyg. Nie była żadnych problemów. Nasz architekt z Zabiej Woli złożył wszystkie wymagane dokumenty, wiec sami nie musielismy jeżdzić.

Teraz czekamy na wykonanie przyłącza energii :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mirbud-bis.waw.pl/

 

kominy IBFu:

 

1 komin do odprowadzania spalin z pieca gazowego z zamkniętą komorą spalania, 1 komin do kominka + air venty A2 i A4 razem 5500 zł z transportem (tanio bo niski dom, parterowy)

 

Wentylacja grawitacyjna w parterowcu - zanim zacząłem budować swojego parterowca w 2008 sprawdziłem na forum i w rocznikach Muratora co o tym piszą użytkownicy i specjaliści. Opinie były zgodnie - dobrze działa tylko przy dużej różnicy temperatur, natomiast im cieplej na dworze tym słabiej aż przestaje działać wgóle gdy w domu jest chłodniej niż na zewnątrz. Wyjściem z tej sytuacji jest:

- wyprowadzenie kanałów wentylacyjnych przez czapę komina do góry (a nie jak zwykle na boki komina poniżej czapy) i założenie turbinek wiatrowych lub elektrycznych,

- opcjonalnie jeśli planowany jest kominek to doprowadzenie duktu powietrznego z wylotem pod kominkiem, zakończonym przepustnicą i wentylatorem z zewnętrznym regulatorem obrotów, jeśli zewnętrzną czerpnię powietrza zrobimy daleko od domu to ten dukt zakopany w gruncie będzie pełnił rolę prawie GWC i latem dostarczy nam chłodne powietrze do domu (ja tak mam i w zeszłe lato najwyższa temperatura w moim domu to 26 C)

- na otwory wentylacyjne w pomieszczeniach nakładamy kratki z żaluzjami do regulacji przepływu tak aby zimą gdy wentyalcja szaleje, dławić przepływ.

 

Warto mieć wentylację w każdym pokoju oraz w wiatrołapie gdzie zwykle suszą się buty. Wtedy trzeba pamiętać o otworach w drzwiach do tych pomieszczeń.

 

To tyle co mi przyszło do głowy na hasło "dom parterowy" i "wentylacja grawitacyjna" o czym pisałeś w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Doradźcie mi gdzie w okolicach Grodziska można zamówić więźbę dachową.

Ile płaciliście za m3 z impregnacją?

 

pozdr

Ania & Marcin

 

Cześć,

 

Ja zmawiałem tu: http://www.konarsc.pl/index.php/kontakt

 

Ceny z "głowy" nie pamietam. Ale wszystko było zgodnie z zamówieniem, na czas i tak jak należy (a był to czas kiedy okoliczne składy drewna już więźby nie miały za bardzo ze względu na wyczerpane limity - jesień).

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, rozumiem, ale własnie żaden użytkownik tego nie potwierdza, ani też nie neguje. Ot, po rostu interesuje mnie strona ekonomiczna.

A co do tych 7C delty - chyba zbyt optymistycznie do tego podchodzisz ;)

Dla zobrazowania kilka odczytów:

data/ t1 -zewnętrzna/ t2 - nawiew/t3 - wewn./ sprawność/wilgotność

19-09-2009/4/18/22/77,78%/60%

31-10-2009/-4/13/23,5/61,82%/40%

15-12-2009/-4/10,5/20/60,42%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od 3 lat ostrzegam na tym forum przed bardzo nieuczciwą firmą z podkarpacia. Nazwa: REM-BUD Kazimierz Robert Lasik. Wyjątkowo nieuczciwi, prowadzą budowę w ten sposób aby wykonawcę blokować przed zmianą firmy - ciągle coś zostawiają niedokończone. Dodatkowo robią złośliwości, o których wiedzą tylko oni a inwestor dowie się w trakcie zamieszkania bez możliwości udowodnienia krzywdy. Na budowie nie ma tych samych ludzi - ciągle się zmieniają, czasami nie mają szlifierki więc tydzień lub więcej na nią trzeba czekać a budowa stoi- ciągle komuś ktoś umierał. Nie potrafią stawiać kominów a stawiają, więźba dachowa wbrew technice budowlanej, blacha obcinana bez lini prostej a skośnie, spływ brodzika w innym kierunku niż syfon!!! itp

 

NIE POLECAM - JEDNOCZMY SIĘ - ONI NAS ... - A MY IM DZIĘKUJEMY - niech poznają, że pracę należy szanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dobrzy ludziska, podpowiedzcie poproszę -

jestem znów na etapie castingów na wykonawców i zakłopotały mnie mocno zaproponowane w tym sezonie ceny - 10 złotych za metr2 deskowania (sama robocizna), 130 zł za m2 za położenie blachodachówki (tu cena za robociznę oraz za średnią blachę pruszyńskiego - tak sobie fachman liczy i niewazne, ze my nie ta blachą jesteśmy zainteresowani) - czy to nie są ceny jakieś z kosmosu? czy tak właśnie sobie panowie liczą?

 

i jeszcze mam pytanie odnośnie tych, którzy mieszkają na poddaszach - czy możecie sie wypowiedzieć poproszę w kwestii hałasu podczas deszczu na poddaszach zadeskowanych i nie? jestem właśnie w trakcie intensywnych dyskusji z mężem na temat sensowności deskowania i chciałabym usłyszeć opinie osób, które mogą coś w temacie powiedzieć

 

i proszę, proszę nie odsyłajcie mnie na inne fora - tam strach zadać jakieś pytanie bo zamiast odpowiedzi na moje pytanie dostanę milion ironicznych uwag okraszonych mało zrozumiałym dla mnie dowcipem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...