Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Geodeta to wielokrotnie polecany Jacek Szpilarski 602 673 059
też polecam p. Jacka, bardzo dobra współpraca, przeżył nawet scysję z moim wykonawcą i dalej ze mną pracował :) szybko. sprawnie i na temat - do niego nie trzeba dzwonić i wypytywać, czy coś mu jeszcze potrzebne, czy już do odbioru etc. umawiasz się na termin i do tego terminu masz gotowe, sam dzwoni z informacją, żeby odebrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kolejny temat którego nie ogarniam. Fachowcy, którzy budują mi dom będą wkrótce wylewać beton w garażu, zaś w domu jak to określili: "się zrobi szlichtę" (domyśliłem się, że chodzi o podłogi na gruncie). Macie jakieś doświadczenia z takimi podłogami? Na co uważać?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat którego nie ogarniam. Fachowcy, którzy budują mi dom będą wkrótce wylewać beton w garażu, zaś w domu jak to określili: "się zrobi szlichtę" (domyśliłem się, że chodzi o podłogi na gruncie). Macie jakieś doświadczenia z takimi podłogami? Na co uważać?

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Pewnie chodzi o chudziak. Zwróć uwagę aby podsypka pod chudziakiem (beton o małej zawartości cementu - dopiero na nim powstanie wylewka na której położysz docelową podłogę) była dobrze zagęszczona i było w "miarę" sucho (choć to akurat przy obecnej pogodzie nie problem).

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz namiar? Chociaż nie wszyscy polecają...

 

Ten nie polecany tartak z Iłży to chyba jakiś inny. Ten do którego podaliśmy linka kilka osób na forum polecało (podany był numer telefonu a to ten sam numer co na tej stronie internetowej)

Właśnie przed chwilą rozmawiałam z właścicielem, bardzo konkretny i można się dogadać

710 zł netto m3 z impregnacją zanurzeniową i transportem

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę Jar-Bruk, układali u moich rodziców w Komorowie...i u sąsiadów...tel. do właściciela p. Jarek 509 496 421

 

Dzięki za namiary. A gdzie w Komorowie? Mieszkam tam teraz, podeszłabym zobaczyć i pogadać, jeśli Twoi rodzice nie mieli by obiekcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat którego nie ogarniam. Fachowcy, którzy budują mi dom będą wkrótce wylewać beton w garażu, zaś w domu jak to określili: "się zrobi szlichtę" (domyśliłem się, że chodzi o podłogi na gruncie). Macie jakieś doświadczenia z takimi podłogami? Na co uważać?

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

- w garażu, jeśli masz kratkę ściekową to muszą zrobić tzw kopertę ze spadkiem w stronę tej kratki a jeśli nie masz kratki to spadek w kierunku wrót garażowych,

- w domu, jeśli mowa o "szlichcie" to chudziak, ocieplenie i nadbeton już są, szlichta musi być równa najlepiej samo-poziomująca bo potem idzie dużo kleju pod terakotę aby wyrównać poziomy na nieudolnie zrobionej szlichcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o ten tartak: http://www.drewnobudowlanetartak.pl/

 

Dzisiaj dostałem ofertę na więźbę z dwóch tartaków:

1. Konar sc - 790 m3 (z impregnacją)

2. Drewpłyt - 770 m3 (z impregnacją)

Ja ostatecznie mam stąd: http://forenda.pl/

Ten tartak jako pierwszy robił mi wycenę, jeszcze w lutym - przez mojego cieślę (on z nimi gada, nie ja, co najwyżej mailem rysunek więźby wyślę...) Teraz coś zaczęli gadać, że inne ceny, już się rozglądam za innym tartakiem, ale ich cieśla chyba ostatecznie zgasił :) Wyszło 730zł/m3 (podobno - bo mi jakbym nie liczył, taniej wychodzi...) Polecać będę, jak skończą u mnie, bo jeszcze sporo może wyjść po drodze bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam pytanie odnośnie tych, którzy mieszkają na poddaszach - czy możecie sie wypowiedzieć poproszę w kwestii hałasu podczas deszczu na poddaszach zadeskowanych i nie? jestem właśnie w trakcie intensywnych dyskusji z mężem na temat sensowności deskowania i chciałabym usłyszeć opinie osób, które mogą coś w temacie powiedzieć

.

 

Witam.

 

Wiem, ze na budowie kazdy chce miec najtaniej i jednoczesnie dobrze. Nalezy jednak pamietac, ze dom buduje sie na lata, chyba ze po 2latach czy 5 ktos planuje remont.

 

Moja rada - koniecznie z deskowaniem + papa termozgrzewalna.

Niekoniecznie to musza byc deski, mzoe byc plyta osb. Jesli bedziecie miec np wylewany strop zelbetowy to wam zostana deski, ktore mozna wyczyscic i wykorzystac.

 

Rozwiazanie deskowanie/plyta osb + papa termozgrzewalna + blachodachowka/dachowka jest wg mnie najlepsza gdyz:

1. dach jest sztywniejszy

2. na poddaszu uzytkowym jest ciszej i cieplej zima

3. papa termozgrzewalna poprawnie polozona zapewnia szczelnosc dachu w przypadku nieszczelnosci/przeciekania wody przez blachodachowke/dachowke

a wiec nie bedzie potem plam na gk

4. folia pod blachodachowka/dachowka (czyli brak deskowania) bardzo czesto ulega podziurawieniu w momencie jej kladzenia

 

Policzcie ile wydacie na deski + pape + robocizne, nie bedzie to tak duzo a bedziecie miec spokoj ze macie porzadny, szczelny dach na dlugi czas.

Zastanowcie sie nad kolorem blachodachowki, ciemny dach bardziej sie nagrzewa no i z czasem blachodachowka moze zmieniac kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nie polecany tartak z Iłży to chyba jakiś inny. Ten do którego podaliśmy linka kilka osób na forum polecało (podany był numer telefonu a to ten sam numer co na tej stronie internetowej)

Właśnie przed chwilą rozmawiałam z właścicielem, bardzo konkretny i można się dogadać

710 zł netto m3 z impregnacją zanurzeniową i transportem

 

Pozdrawiam

Ania

 

Osobiscie bylem w tym tartaku i rozmwialem z wlascicielem. Zaproszono mnie do domu, przy ciasteczkach i herbacie na spokojnie z planami budynku sobie wszystko wyliczylismy, omowilismy. Drewno przyjechalo na czas, z wygladu zaimpregnowane 2 razy lepiej niz inne na okolicznych budowach.

Polecam na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać, ile płacił za wykonanie kanalizacji - samej części pod chudziakiem? chcę nająć kogoś tylko do tego, a nie chciałbym przepłacać. Dla porównania - powierzchnia zabudowy 160 mkw, 2 wpusty w podłodze, rozprowadzenia do kotłowni, pionu (tuż obok) i kuchni - chyba standard. Plus studzienka do wkopania przed domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać, ile płacił za wykonanie kanalizacji - samej części pod chudziakiem? chcę nająć kogoś tylko do tego, a nie chciałbym przepłacać. Dla porównania - powierzchnia zabudowy 160 mkw, 2 wpusty w podłodze, rozprowadzenia do kotłowni, pionu (tuż obok) i kuchni - chyba standard. Plus studzienka do wkopania przed domem.

 

Właśnie dzisiaj hydraulik coś takiego robił u mnie (bez studzienki). Za robociznę wzięli 700 zł, materiał 340 zł. Łącznie chyba 9 punktów. Usługa wykonana megaekspresowo bo ekipia przebiera nogami żeby lać chudziaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dobrzy ludzie, jeszcze raz pytam,

bardzo proszę - powiedzcie ile płaciliście z kładzenie blachodachówki oraz za deskowanie.

 

może to pomoże:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169015-Ile-za-robocizne-dachu

 

pamiętaj: święty spokój jest bezcenny ;)

 

pzdr

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...