Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Proszę bardzo :)

Jak coś to się polecam, buduję w tej samej gminie.

 

Na tą chwile mam wiekszy problem z wodą na działce. Był studniarz, który zrobił odwiert na działce i nie znalazł wody....a kaskę policzył :(

Chcemy głębinówke, on proponował nam tradycyjną kręgową... bo woda w takiej bedzie na pewno :/

Są podobno magicy ( różczkarze, geofizycy) którzy "szukają" wody... myślicie, że warto ....

A może jakaś inna opcja ?

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na tą chwile mam wiekszy problem z wodą na działce. Był studniarz, który zrobił odwiert na działce i nie znalazł wody....a kaskę policzył :(

Chcemy głębinówke, on proponował nam tradycyjną kręgową... bo woda w takiej bedzie na pewno :/

Są podobno magicy ( różczkarze, geofizycy) którzy "szukają" wody... myślicie, że warto ....

A może jakaś inna opcja ?

Proszę o poradę

 

Zadzwoń do geobudu w Grodzisku 603894776.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Użytkowników!

Właśnie odebraliśmy z żoną pozwolenie na budowę i zaczynamy budowę w Owczarni. Prosiłbym o jakieś namiary na niedrogie materiały budowlane. Chętnie również odkupie blaszak na przechowywanie rożnych klamotów.

 

Pozdrawiam!

 

Witam sąsiadów:),

 

My mamy zamiar zacząć budowę w Owczarni w lipcu, za dwa tygodnie składamy dokumenty do urzędu - ile musieliście czekać na pozwolenie? Urzędnicy nie robili problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów:),

 

My mamy zamiar zacząć budowę w Owczarni w lipcu, za dwa tygodnie składamy dokumenty do urzędu - ile musieliście czekać na pozwolenie? Urzędnicy nie robili problemów?

 

Witamy!

Pierwsze dokumenty do wniosku złożyliśmy w lutym, a wniosek o pozwolenie na budowę złożyliśmy na początku marca i czekaliśmy miesiąc. Niestety z tym urzędem zawsze są problemy... Więc trochę musieliśmy się nachodzić i pofatygować pana architekta. Ale w końcu jakoś poszło :) Wiem też, że zmniejszyli zespół, który zajmował się wnioskami z gminy Brwinów z 3 do dwóch osób wiec pewnie się trochę czas wydłuży... :/ Ale mam nadzieje, że pójdzie Wam sprawnie :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Użytkowników!

Właśnie odebraliśmy z żoną pozwolenie na budowę i zaczynamy budowę w Owczarni. Prosiłbym o jakieś namiary na niedrogie materiały budowlane. Chętnie również odkupie blaszak na przechowywanie rożnych klamotów.

 

Pozdrawiam!

 

witam Sąsiada! widzę, że Owczarnia staje się coraz bardziej popularna na forum. Co do zaopatrzenia to ja korzystałem z hurtowni w opypach 22 734 11 27 (niedaleko), minoxie w warszawie (w zeszlym roku nie bylo problemu brac materialy na 7%, teraz robią jakieś zamieszanie i jest za dużo z tym zachodu). nie mam pod reka namiarów ale bez problemow mozna wygooglac. co do blaszaka...to moze nie dokońca coś takiego ale za jakiś miesiąc będe miał do odsprzedania barak budowlany z instalacją elektryczną i licznikiem. ocieplony itp itp...więc jak ktoś byłby zainteresowany to z chęcią odstąpię.

Mogę spytać w którym miejscu w Owczarni będzie budowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Sąsiada! widzę, że Owczarnia staje się coraz bardziej popularna na forum. Co do zaopatrzenia to ja korzystałem z hurtowni w opypach 22 734 11 27 (niedaleko), minoxie w warszawie (w zeszlym roku nie bylo problemu brac materialy na 7%, teraz robią jakieś zamieszanie i jest za dużo z tym zachodu). nie mam pod reka namiarów ale bez problemow mozna wygooglac. co do blaszaka...to moze nie dokońca coś takiego ale za jakiś miesiąc będe miał do odsprzedania barak budowlany z instalacją elektryczną i licznikiem. ocieplony itp itp...więc jak ktoś byłby zainteresowany to z chęcią odstąpię.

Mogę spytać w którym miejscu w Owczarni będzie budowa??

 

Witam Witam,

 

Dzięki za namiary! My będziemy się budować na Książenickiej w okolicach sklepu (tego pierwszego od strony podkowy). Dzięki za info na temat blaszaka ale aż taki nie będzie mi potrzebny :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Pierwsze dokumenty do wniosku złożyliśmy w lutym, a wniosek o pozwolenie na budowę złożyliśmy na początku marca i czekaliśmy miesiąc. Niestety z tym urzędem zawsze są problemy... Więc trochę musieliśmy się nachodzić i pofatygować pana architekta. Ale w końcu jakoś poszło :) Wiem też, że zmniejszyli zespół, który zajmował się wnioskami z gminy Brwinów z 3 do dwóch osób wiec pewnie się trochę czas wydłuży... :/ Ale mam nadzieje, że pójdzie Wam sprawnie :) Powodzenia!

 

hm, czyli czepiali się projektu? A możesz powiedzieć o co mniej więcej chodziło? Miesiąc to nie jest dużo, nam mówili, że dwa i pół miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile mam wiekszy problem z wodą na działce. Był studniarz, który zrobił odwiert na działce i nie znalazł wody....a kaskę policzył :(

Chcemy głębinówke, on proponował nam tradycyjną kręgową... bo woda w takiej bedzie na pewno :/

Są podobno magicy ( różczkarze, geofizycy) którzy "szukają" wody... myślicie, że warto ....

A może jakaś inna opcja ?

Proszę o poradę

Czy ten studniarz to był pan Paluchowski?

Jeśli nie, to może spróbuj u niego (502 286 560), zna okolicę jak mało kto, i za pierwszym razem znajduje wodę.

Jeśli to był jednak on, to faktycznie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile mam wiekszy problem z wodą na działce. Był studniarz, który zrobił odwiert na działce i nie znalazł wody....a kaskę policzył :(

Chcemy głębinówke, on proponował nam tradycyjną kręgową... bo woda w takiej bedzie na pewno :/

Są podobno magicy ( różczkarze, geofizycy) którzy "szukają" wody... myślicie, że warto ....

A może jakaś inna opcja ?

Proszę o poradę

 

U nas był różczkarz i wskzał wodę w 2 miejscach. W jednym miejscu juz mieliśmy studnięy ale na 7m a zależało nam na studni głębinowej a w drugim wody nie było. Niestety jak Wy mieliśmy problem z wodą i byliśmy na tyle zdesperowani że wydaliśmy te 500 czy 600zł (dokadnie nie pamiętam)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten studniarz to był pan Paluchowski?

Jeśli nie, to może spróbuj u niego (502 286 560), zna okolicę jak mało kto, i za pierwszym razem znajduje wodę.

Jeśli to był jednak on, to faktycznie jest problem.

 

tak to własnie był ten Pan :/ panowie zrobili jeden odwiert w miejscu które wskazał architekt na planie zagospodarowania działki, wiec nie sprawdzalismy tego miejsca wcześniej.

wiec musimy chyba zatrudnic geofizyka 600 zł z polecenia pana Paluchowskiego aby zobaczył czy na terenie działki jest woda...

A moze w gminie lub w starostwie sa mapy geologiczne z opisem hydrogeologii (zalegania wód). Może tam warto sprawdzić.

Są też różczkarze, macie kogoś godnego polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, czyli czepiali się projektu? A możesz powiedzieć o co mniej więcej chodziło? Miesiąc to nie jest dużo, nam mówili, że dwa i pół miesiąca.

 

projektu raczej sie nie czepiali, ale tu jakiegoś słówka brakowało, tak jakiejś formułki itp itd. Chodziło mniej więcej: że w tytule wniosku nie było, że dom jednorodzinny z garażem dwustanowiskowym oraz szambem szczelnym, na brakowało "oraz szambem szczelnym" wiec trzeba było uzupełnić, tam gdzieś wg. nich brakowało podpisu architekta więc pan architekt musiał się pofatygować.... dwa miesiące i pól to raczej sporo, z tego co się orientuję to mają 65 dni na wydanie pozwolenia. Mam nadzieje, że traficie na Pana, który tam pracuje. Generalnie jest bardzo pomocny i nie robi wiele problemów, a w zasadzie sporo pomaga. My niestety nie mieliśmy tyle szczęścia... Ale projekt już odebrany, opieczętowany więc jest ok :))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, czyli czepiali się projektu? A możesz powiedzieć o co mniej więcej chodziło? Miesiąc to nie jest dużo, nam mówili, że dwa i pół miesiąca.

 

projektu raczej sie nie czepiali, ale tu jakiegoś słówka brakowało, tak jakiejś formułki itp itd. Chodziło mniej więcej: że w tytule wniosku nie było, że dom jednorodzinny z garażem dwustanowiskowym oraz szambem szczelnym, na brakowało "oraz szambem szczelnym" wiec trzeba było uzupełnić, tam gdzieś wg. nich brakowało podpisu architekta więc pan architekt musiał się pofatygować.... dwa miesiące i pól to raczej sporo, z tego co się orientuję to mają 65 dni na wydanie pozwolenia. Mam nadzieje, że traficie na Pana, który tam pracuje. Generalnie jest bardzo pomocny i nie robi wiele problemów, a w zasadzie sporo pomaga. My niestety nie mieliśmy tyle szczęścia... Ale projekt już odebrany, opieczętowany więc jest ok :))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projektu raczej sie nie czepiali, ale tu jakiegoś słówka brakowało, tak jakiejś formułki itp itd. Chodziło mniej więcej: że w tytule wniosku nie było, że dom jednorodzinny z garażem dwustanowiskowym oraz szambem szczelnym, na brakowało "oraz szambem szczelnym" wiec trzeba było uzupełnić, tam gdzieś wg. nich brakowało podpisu architekta więc pan architekt musiał się pofatygować.... dwa miesiące i pól to raczej sporo, z tego co się orientuję to mają 65 dni na wydanie pozwolenia. Mam nadzieje, że traficie na Pana, który tam pracuje. Generalnie jest bardzo pomocny i nie robi wiele problemów, a w zasadzie sporo pomaga. My niestety nie mieliśmy tyle szczęścia... Ale projekt już odebrany, opieczętowany więc jest ok :))

Pozdrawiam

 

Ja też jechałem do starostwa dopisać "i szamba szczelnego" :). Z tym "czepianiem się" urzędników jest prosta reguła - jak trafisz na dobrego architekta (my mieliśmy to szczęscie) to poprawek nie będziesz mieć wogóle. Oczywiście trzeba skompletować wcześniej dokumentację np. o dostępie do drogi, warunki techniczne przyłączenia prądu itp. - ale to jest stała lista i architekt powinien o tym wiedzieć.

 

Powodzenia,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczelismy budowe. Prad i woda pociagniety do domu, humus zdjety i w poniedzialek beda lac fundamenty.

Pytanie:

1. gdzie (okolice Grodziska ) i za ile mozna kupic Stal zbrojeniowa fi6,12 oraz Drut wiazalkowy

2. Beton b20 i b15 - nam zaproponowana w budokruszu 205 netto czy to dobra cena ?

 

Witam sąsiadow - zostało mi sporo drzewa dachowego- krokwie, murłaty, jętki i inne. Czy jest ktoś zainteresowany aby to odkupić za połowę ceny?

 

drzewo mam na placu budowy w Strzeniówce (obok Nadarzyna) - oczywiście nie dsponuję samochodem ciężarowym więc potrzebny będzie własny transport aby to przewieźć. Dla zainteresowanych moge przesłac zdjęcia na priv.

Nie liczyłam ile jest tych krokwi - na razie wstepnie ogłaszam.

pozdrawiam

 

Czy oferta nadal aktualna ? prosze o info bo jestem wstepnie zainteresowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. gdzie (okolice Grodziska ) i za ile mozna kupic Stal zbrojeniowa fi6,12 oraz Drut wiazalkowy

2. Beton b20 i b15 - nam zaproponowana w budokruszu 205 netto czy to dobra cena ?

Stal brałem ostatnio w Autopolu (ty masz ten skład w Opypach, ja brałem w Błoniu) po 2,9zł/kg dla fi 10, 12, 3zł/kg za fi6.

Beton - 205 to chyba za b15? Ostatnio pytałem się o B20 to dostałem u nich cenę 220zł/m3. Do tego dolicz 200 zł na dojazd i 200 zł za 1h pracy pompy (wszystkie ceny podałem netto). Jeśli zaczynasz, to pewnie jeszcze nie wiesz, że musisz dokładnie policzyć, ile ci m3 potrzeba. Bo płacisz za to, co zamówisz, choćby zostało 5 m3. A jeśli zabraknie 1m3 to nikt do ciebie wozu z 1m3 nie wyśle... Zamówienie na 2 dni do przodu, płatne z góry, nie wyślą towaru bez kasy na koncie lub potwierdzenia zapłaty. Tyle moich doświadczeń z tą firmą :) możesz wypytać przedstawiciela. Jak chcesz dostać niższą cenę, spróbuj Kasob Kozerki (mają stronę, można wygooglać). b20 netto 230, pompa tak samo, ale cenę można ustalić inną ;) tylko że negocjacje osobiście, przez tel nic nie wskórasz. Zamówienie na dzień do przodu, zmiana ilości na 1,5h do przodu, płatność nawet po dostawie (sugeruję gotówką, inna cena).

I ja mam pytanie - potrzebne są stemple. 60 szt. 3m, 12 szt. 4m. Ma ktoś na zbyciu? Potrzebne od zaraz, więc pytanie aktualne tylko do godz. 12 jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczelismy budowe. Prad i woda pociagniety do domu, humus zdjety i w poniedzialek beda lac fundamenty.

Pytanie:

1. gdzie (okolice Grodziska ) i za ile mozna kupic Stal zbrojeniowa fi6,12 oraz Drut wiazalkowy

2. Beton b20 i b15 - nam zaproponowana w budokruszu 205 netto czy to dobra cena ?

 

Ja zamawiałam pręty w firmie Maglex http://www.maglex.pl - jak dzwoniłam w jakieś 2-3 miejsca to oni mieli najtaniej transport gratis.

Ceny z końca marca: FI 12 - 2,67 m, FI 6 - 3,30 kg, wiązałka - 4,80 kg - ceny brutto

Za całość do zbrojenia wieńca wyszło 1872 zł brutto

 

Co do betonu to braliśmy w Kasobie http://www.kasob.pl - braliśmy u nich beton na wszystko na budowie, zawsze byli na czas na umówioną konkretną godzinę. Niestety ceny na beton są bardzo płynne więc często jest to cena transakcji i już nie pamiętamy ile to dokładnie było. Ale można się "dogadać" :)

Wszystko w Grodzisku Mazowieckim.

 

Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,odstąpię agregat prądotwórczy 7.2kV -2 x 230V 1 x 380V-diesel,rozrusznik-bardzo ekonomiczny-polski producent BAS-serwis w Woli Mrokowskiej trasa Krakowska, działał calą budowę u nas zanim dostaliśmy zgodę od ,,sasiada'' na przyłącze,kosę spalinową Stihl-żyłka-nóż,glebogryzarkę f-my Viking.Stan bdb.Wszystkie narzędzia do przedestowania w Żabiej Woli po uprzednim tel.603989874.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...