Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Ja jak zwykle po prosbie...narazie jestem na takim etapie budowy ze sama moge malo polecic innym forumowiczom ale za jakis czas na pewno.

 

1. gdzie kupowaliscie styropian na ocieplenie fundamentów i jak ? tj. jaka firma i jaki symbol.

2. folię kubełkową i mazidło izolacyjne na fundament -jakie ?

3. piasek i cement do murowania bloczków i pustaków.

 

wiem duzo pytan ale moze ktos doradzi :)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

1. gdzie kupowaliscie styropian na ocieplenie fundamentów i jak ? tj. jaka firma i jaki symbol.

2. folię kubełkową i mazidło izolacyjne na fundament -jakie ?

3. piasek i cement do murowania bloczków i pustaków.

 

My kupowaliśmy styropian Termoorganiki w Kabexie w Grodzisku Mazowieckim - zarówno ten do fundamentów, jak i ten na fasadę. Wszystkie materiały budowlane zawsze okazywały się najtańsze w Tarti w Żyrardowie. Polecam tę hurtownię. Ludzie tam są czasem nieco zakręceni, ale generalnie ceny najlepsze.

 

pozdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle po prosbie...narazie jestem na takim etapie budowy ze sama moge malo polecic innym forumowiczom ale za jakis czas na pewno.

 

1. gdzie kupowaliscie styropian na ocieplenie fundamentów i jak ? tj. jaka firma i jaki symbol.

2. folię kubełkową i mazidło izolacyjne na fundament -jakie ?

3. piasek i cement do murowania bloczków i pustaków.

Odpowiadam:

 

1. Styropian: EPS-100, w Hurtowni Tarti w Żyrardowie

3. Cement: Hurtownia w Pruszkowie. Nazwy nie pamiętam, telefon: 22 758 43 61. Piasek: 608359602 (Kozery, przy Grodzisku Mazowieckim - obok jest betoniarnia z której brałem beton)

 

A ja szukam ekipy do wykonania blachodachówki - chyba nieumiejętnie korzystam z wyszukiwarki bo nic nie znajduję...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupowaliśmy styropian Termoorganiki w Kabexie w Grodzisku Mazowieckim - zarówno ten do fundamentów, jak i ten na fasadę. Wszystkie materiały budowlane zawsze okazywały się najtańsze w Tarti w Żyrardowie. Polecam tę hurtownię. Ludzie tam są czasem nieco zakręceni, ale generalnie ceny najlepsze.

pozdr.,

Rzeczywiście są zakręceni, ale trzeba przyznać, że są pomocni. Co do cen: są konkurencyjne, ale można znaleźć lepsze oferty. Leiera dostałem o kilkadziesiąt groszy taniej w innej hurtowni w Błoniu (nr tel. 604503339).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Cement: Hurtownia w Pruszkowie. Nazwy nie pamiętam, telefon: 22 758 43 61. Piasek: 608359602 (Kozery, przy Grodzisku Mazowieckim - obok jest betoniarnia z której brałem beton)

 

A ja szukam ekipy do wykonania blachodachówki - chyba nieumiejętnie korzystam z wyszukiwarki bo nic nie znajduję...

Do blachodachówki to może wujek ze szwagrem wystarczą? Spytaj Diabła (współpracuje z Dachluxem) ale zatrudniać go do blachodachówki to pewnie jak do muchy z czołgu strzelać :)

A tę betoniarnię obok polecam :)

Nie mieliście problemów z termoorganiką? słyszałem niezbyt pochelbne opinie - m.in. że krzywizna jest max. dopuszczalna normą - tj. 1% więc 1cm na 1m :) a potem ładne krzywizny na ścianach powstają.

Potrzebuję malarza pokojowego na gwałt. Polećcie kogoś i dajcie znać, jakiej ceny można się spodziewać. Dzięki!
Jak na gwałt, to może ja się zgłoszę i za ten gwałt zrobię ;-) a poważniej, to mam takiego, ale zajęty, więc na gwałt się nie da... (i ma żonkę, więc tym bardziej :))

1. gdzie kupowaliscie styropian na ocieplenie fundamentów i jak ? tj. jaka firma i jaki symbol.

2. folię kubełkową i mazidło izolacyjne na fundament -jakie ?

3. piasek i cement do murowania bloczków i pustaków.

Ja proponuję najbliższą hurtownię budowlaną :) Jak jesteś dobrze zorganizowany (ja nie byłem), to daj im ślepy kosztorys, niech wypełnią, to od razu wybierzesz najtańszą. Możesz na dzień dobry pominąć Centrobud, Adamex, Sirbud, niebyt tani są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle po prosbie...narazie jestem na takim etapie budowy ze sama moge malo polecic innym forumowiczom ale za jakis czas na pewno.

 

1. gdzie kupowaliscie styropian na ocieplenie fundamentów i jak ? tj. jaka firma i jaki symbol.

2. folię kubełkową i mazidło izolacyjne na fundament -jakie ?

 

Jeśli chodzi o punkt 1 i 3 to masz już sporo odpowiedzi natomiast odnośnie punktu 2 "mazidło izolacyjne" - kupując je powiedz, że na zaizolowanej ścianie fundamentowej będzie styropian a więc potrzebujesz "mazidło" bez rozpuszczalników uszkadzających styropian. Nie wypowiem się na temat folii kubełkowej, nie było jej w projekcie więc się nie interesowałem ale majster się uparł i sam kupił w najbliższym składzie budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję najbliższą hurtownię budowlaną :) Jak jesteś dobrze zorganizowany (ja nie byłem), to daj im ślepy kosztorys, niech wypełnią, to od razu wybierzesz najtańszą. Możesz na dzień dobry pominąć Centrobud, Adamex, Sirbud, niebyt tani są.

 

Centrobud faktycznie odradzam, zrobili mi wycenę w ubiegłym roku - drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do blachodachówki to może wujek ze szwagrem wystarczą? Spytaj Diabła (współpracuje z Dachluxem) ale zatrudniać go do blachodachówki to pewnie jak do muchy z czołgu strzelać :)

Wujek daleko a szwagra nie mam :) Dzięki za kontakt - napisałem do Diabła.

 

Polecam ekipę, która kładzie u mnie blachodachówkę (zostały im obróbki wokół komina i ławy kominiarskie) - Andrzej Borkowski 509741266

Dzięki, dzwoniłem i spotkam się z nim niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

budujemy domek w Grodzisku i niestety z powodu źle zmierzonych okien przepadły nam pewne terminy. Szukamy dostyć pilnie, najlepiej by zacząć coś robić w maju-czerwcu:

 

- tynki, wylewki, ocieplenie domu

 

na lipiec-sierpien lub koniec czerwca:

 

- wykonczenia gipskarton, układanie glazury, ocieplenie dachu od strony wewnętrznej

 

Aktualnie kończą elektrycy, mam pewne osoby na te prace jednak z podowu opóźnienia terminy przeskoczyły na jeśnień, chętnie podzielę się kontaktami jeżeli ktoś jest w fazie planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję kogoś do postawienia ścianek działowych z k-g przed wejściem elektryka i hydraulika. Nadal poszukuję kogoś poleconego do dachu z blachy na rąbek stojący jak i do ocieplenia budynku wełną mineralną i wykonania fragmentów z elewaacji w drewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponieważ pewien etap mam już za sobą, chciałabym polecić kilku fachowców, może ktoś skorzysta:

1. Hydraulik - pan Robert; robił nam całą instalację łącznie w podłogówką, szybko, sprawnie, fachowo; bardzo pomocny;

2. Ocieplenie i tynki zewnętrzne - pan Bolesław z firmy S.T.I.S.; mieli dużo roboty, bo dodatkowo wycinanie boni, ale wszystko sprawnie, dokładnie, bez problemów,

3. Schody wewnętrzne - polecany już wielokrotnie na forum pan Lasek, schody śliczne, nowoczesne i eleganckie, montaż szybki i czysty,

4. Układanie łupka na ścianie - pan Janusz, bardzo dokładny, układał z głową i wyobraźnią, kładzie też tynki dekoracyjne, kamień elewacyjny, malowanie (ale to dopiero przed nami)

5. Montaż kominka - firma kominyikominki, również wielokrotnie już polecana na forum.

 

Jeśli ktoś ma pytania, zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

budujemy domek w Grodzisku i niestety z powodu źle zmierzonych okien przepadły nam pewne terminy. Szukamy dostyć pilnie, najlepiej by zacząć coś robić w maju-czerwcu:

- tynki, wylewki, ocieplenie domu

na lipiec-sierpien lub koniec czerwca:

- wykonczenia gipskarton, układanie glazury, ocieplenie dachu od strony wewnętrznej

Aktualnie kończą elektrycy, mam pewne osoby na te prace jednak z podowu opóźnienia terminy przeskoczyły na jeśnień, chętnie podzielę się kontaktami jeżeli ktoś jest w fazie planów.

U nas karton-gips i płytki robił Dabres. My jesteśmy zadowoleni. p. Darek 602 641 276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...