Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

mam pytanko odnośnie zwrotu podatku VAT na materiały budowlane, czy ktoś może się podzielić wiedzą na ten temat?

 

Jak to się odlicza?

 

Pozdrawiam

 

 

ściągnij sobie z internetu bezpłatny program do wypełniania druków VZM-1 - wypełnij go zgodnie z instrukcją i złóż w urzędzie skarbowym wraz z kopią pozwolenia na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij sobie z internetu bezpłatny program do wypełniania druków VZM-1 - wypełnij go zgodnie z instrukcją i złóż w urzędzie skarbowym wraz z kopią pozwolenia na budowę

 

Tylko pamiętaj o kopiach faktur. Jeśli masz wątpliwosci czy coś można odliczyś to wpisz. My tak zrobilismy, pani z urzędu zadzwoniła, wyjaśniła co i jak więc nie ma problemu jesli się pomylisz. Jedynie musieliśmy jechać i podpisać się pod zmianami które wprowadził urząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze snajper. w mojej okolicy bardzo powszechny - też stoję przed wyborem, więc oglądam tabliczki ochroniarzy z uwagą ostatnio :) przyłączam się do pytania o ceny (od razu - za co tj. jaki zakres pi*drzwi)

A z innej bajki:

- ciąg wentylacyjny jest zbudowany z pustaka systemowego podwójnego. czy na szczycie ciągu - zakończeniu komina na samej górze - można oba ciągi połączyć? u mnie wykonano to w ten sposób, że są dwa otwory w szczycie komina po przeciwległych stronach "na przestrzał" - obawiam się, że będzie tam hulał wiatr przez takie wykonanie, poza tym być może jakieś inne zastrzeżenia?

- czy komin do pieca na paliwo stałe (nowoczesnego, dodajmy) musi mieć obligatoryjnie odprowadzenie kondensatu? a jeśli nie ma? pytanie bierze się stąd, że komin systemowy (plewa uni-fu) został wymurowany niezgodnie z instrukcją - wg niej powinien posiadać odprowadzenie, a nie zostało ono wykonane :(

- potrzebuję wykonać ocieplenie lukarn (styropian+tynk) przed wykonaniem dachu - czy ktoś może mi wskazać cenę, jaką powinienem zapłacić "fachowcowi"? np. od 1m2. celowo piszę, że lukarn, bo to trudniejsza robota niż w przypadku reszty ścian.

 

U nas jest Solid narazie zastrzeżeń nie mamy płacimy niecałe 50zł miesięcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest Solid narazie zastrzeżeń nie mamy płacimy niecałe 50zł miesięcznie...

 

Witam

Chciałam się przywitać, my już mamy domek w Jaktorowie - Chylice póki co wykańczamy.

Też mamy solid, choć ostatnio coś zawalają, tzn ich czujki zawalają i ze 3 razy w miesiącu węszą włamywacza, choć żadnego nie ma. Także weekend majowy, my w świętokrzyskim a oni dzwonią o 23 że mieli zgłoszenie nie ma włamania, kolejny dzien to samo i tak ciągle :bash: a w tamtym tygodniu co czujki tak poszalały że nie tylko dawały znaki ale również zaczęły wyć na okolicę, my że jeszcze póki co mieszkamy w Warszawie nie mieliśmy o tym zielonego pojęcia, ja w pracy telefon wyłączony a jak włączyłam to się okazało że muszę zwalniać się z pracy (co nie jest łatwe w moim przypadku bo mam poumawiane spotkania) i jechać i wyłączać alarm, bo oni sami nie mogą tego od siebie wyłączyć i jeszcze pewnie madat do mnie przyjdzie bo sąsiedzi wezwali policję że wyje :bash: także przepraszam wszystkich sąsiadów z Chylic którym niedawno przez pół dnia coś wyło.

Oczywiście zgłosiłam że czujki popsute że trzeba wymienić i miała się ze mną kontaktować pani z działu technicznego i tak od 2 tygodni coś się jeszcze nie skontaktowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałam się przywitać, my już mamy domek w Jaktorowie - Chylice póki co wykańczamy.

Też mamy solid, choć ostatnio coś zawalają, tzn ich czujki zawalają i ze 3 razy w miesiącu węszą włamywacza, choć żadnego nie ma. Także weekend majowy, my w świętokrzyskim a oni dzwonią o 23 że mieli zgłoszenie nie ma włamania, kolejny dzien to samo i tak ciągle :bash: a w tamtym tygodniu co czujki tak poszalały że nie tylko dawały znaki ale również zaczęły wyć na okolicę, my że jeszcze póki co mieszkamy w Warszawie nie mieliśmy o tym zielonego pojęcia, ja w pracy telefon wyłączony a jak włączyłam to się okazało że muszę zwalniać się z pracy (co nie jest łatwe w moim przypadku bo mam poumawiane spotkania) i jechać i wyłączać alarm, bo oni sami nie mogą tego od siebie wyłączyć i jeszcze pewnie madat do mnie przyjdzie bo sąsiedzi wezwali policję że wyje :bash: także przepraszam wszystkich sąsiadów z Chylic którym niedawno przez pół dnia coś wyło.

Oczywiście zgłosiłam że czujki popsute że trzeba wymienić i miała się ze mną kontaktować pani z działu technicznego i tak od 2 tygodni coś się jeszcze nie skontaktowała.

 

Witam

Solid trzeba naciskać bo będą zwlekać z tym przyjazdem wiem bo tam pracowałem do nie dawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Solid trzeba naciskać bo będą zwlekać z tym przyjazdem wiem bo tam pracowałem do nie dawna

 

Tak właśnie, a najlepsze jest to że kupiliśmy dom już z alarmem i że nie przepisali jeszcze na nas umowy i jakoś wcale im się z tym nie śpieszy wszystko jest na byłych wlaścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałam się przywitać, my już mamy domek w Jaktorowie - Chylice póki co wykańczamy.

Też mamy solid, choć ostatnio coś zawalają, tzn ich czujki zawalają i ze 3 razy w miesiącu węszą włamywacza, choć żadnego nie ma. Także weekend majowy, my w świętokrzyskim a oni dzwonią o 23 że mieli zgłoszenie nie ma włamania, kolejny dzien to samo i tak ciągle :bash: a w tamtym tygodniu co czujki tak poszalały że nie tylko dawały znaki ale również zaczęły wyć na okolicę, my że jeszcze póki co mieszkamy w Warszawie nie mieliśmy o tym zielonego pojęcia, ja w pracy telefon wyłączony a jak włączyłam to się okazało że muszę zwalniać się z pracy (co nie jest łatwe w moim przypadku bo mam poumawiane spotkania) i jechać i wyłączać alarm, bo oni sami nie mogą tego od siebie wyłączyć i jeszcze pewnie madat do mnie przyjdzie bo sąsiedzi wezwali policję że wyje :bash: także przepraszam wszystkich sąsiadów z Chylic którym niedawno przez pół dnia coś wyło.

Oczywiście zgłosiłam że czujki popsute że trzeba wymienić i miała się ze mną kontaktować pani z działu technicznego i tak od 2 tygodni coś się jeszcze nie skontaktowała.

 

Dzięki za wszelkie rady i doświadczenia.

Niecałe 50 zł to dobra cena, a z drugiej strony, jak im się tak nie spieszy, to już sama nie wiem..

A Juwentus?

Ma ktoś z nimi do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do budowy wiaty z blachy w Pruszkowie. PILNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Kurczę, kiepsko będzie, ekipy raczej nie podejmują się takich "drobnostek".

Spróbuj zapytać p. Filabera (tel 692 020 065), czy nie podesłałby kogoś ze swoich ludzi, może akurat się jakoś dogadacie.

Dla nas on jest lekiem na wszystko, co budowlane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi czy mozecie polecic jakąś firme do wywozu smieci z budowy w okolicach Pruszkowa?potrzebuje pojemnik 7m3 ale zeby zostawili go na 2 tygodnie i dopiero potem zabrali juz wypełniony.

dziekuje z góry

pozdrawiam

roslanka

 

Ja korzystam z firmy Jar-Jan. Kontener nie stał nigdy tak długo, zazwyczaj chciałam, aby go możliwie jak najszybciej zabrali, ale możesz zadzwonić i się popytać, byli elastyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z firmy Jar-Jan. Kontener nie stał nigdy tak długo, zazwyczaj chciałam, aby go możliwie jak najszybciej zabrali, ale możesz zadzwonić i się popytać, byli elastyczni.

 

dzieki wielkie , jniestety uz tam dzwonilam i max 3 dni moga go zostawić a moj kierownik chciałaby miec go 2 tygodnie zeby porzadnie uprzatnąć wszystko po stanie surowym

pozdrawiam roslanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie , jniestety uz tam dzwonilam i max 3 dni moga go zostawić a moj kierownik chciałaby miec go 2 tygodnie zeby porzadnie uprzatnąć wszystko po stanie surowym

pozdrawiam roslanka

 

ja ostatnio biorę stąd: http://www.klin.waw.pl/

 

bardzo sprawnie na telefon wszystko działa...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...