Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Od razu po powitaniu zestaw pytań:

1) czy możecie polecić dobrą i sprawdzoną betoniarnię w okolicach Grodziska ?

2) gdzie warto kupić stal na budowę ? Z tego co dzwoniliśmy to w Grodzisku jest strasznie drogo

3) czy możecie polecić jakiś dobry i tani tartak w okolicy

4) gdzie kupić piach ?

 

Przeglądałem forum i widziałem, że jest polecanych wiele miejsc, ale może coś się zmieniło

 

pozdrawiam

kosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po powitaniu zestaw pytań:

1) czy możecie polecić dobrą i sprawdzoną betoniarnię w okolicach Grodziska ?

2) gdzie warto kupić stal na budowę ? Z tego co dzwoniliśmy to w Grodzisku jest strasznie drogo

3) czy możecie polecić jakiś dobry i tani tartak w okolicy

4) gdzie kupić piach ?

 

Przeglądałem forum i widziałem, że jest polecanych wiele miejsc, ale może coś się zmieniło

 

pozdrawiam

kosik

 

Stal polecam kupować w konsorcjum stali w Ursusie- nigdzie nie znalazłam lepszych cen - tylko trzeba placić przelewem przed transportem albo osobiscie na miejscu - ale przyjedzają od ręki i mają super ceny

Konsorcjum Stali S.A.

Oddział Warszawa Ursus

ul. Gierdziejewskiego 7, hala nr 272

02-495 Warszawa, woj. mazowieckie

 

tel. +48 22 101 14 80÷82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

czy ktos moze podac namiary na firmię, która wypozycza kontenery?

Musze uporzadkować balagan po budowie:)

 

Ja dokładnie tez szukam ale takiej która wstapi mi kontener na 2 tygodnie a z tym trudniej

ale koledzy i kolezanki z formum polecaja dwie firmy

http://www.klin.waw.pl/ i jar-jan http://www.jar-jan.pl/kontakt.html

pozdrawiam roslanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po powitaniu zestaw pytań:

1) czy możecie polecić dobrą i sprawdzoną betoniarnię w okolicach Grodziska ?

2) gdzie warto kupić stal na budowę ? Z tego co dzwoniliśmy to w Grodzisku jest strasznie drogo

3) czy możecie polecić jakiś dobry i tani tartak w okolicy

4) gdzie kupić piach ?

ad.1. ja polecam kasob kozerki, mają stronę, znajdziesz w google

ad.2. w grodzisku na królewskiej mają paskarskie ceny, faktycznie :) ciekawe, kto u nich w ogóle kupuje? jeszcze jest maglex milanówek, ale proponuję sprawdzić też lokalny skład budowlany, np. autopol opypy/błonie albo ten w książenicach - jakimś cudem mają taniej niż maglex (w autopolu) - ale tutaj raczej stal konstrukcyjna tylko (pręty, druty)

ad.3. tartak bartek, skład w ożarowie 505-176-576, tylko że są niesłowni z terminami dostaw, lepiej zamawiać z 1-2 tyg. wyprzedzeniem, ale ceny mają niezłe - kupiłem drewno na więźbę w lutym na południu Polski, a u nich w kwietniu miałbym taniej niż w lutym :)

ad.4. ja korzystam z elbet marynin, panowie Szymańscy (ojciec i syn), mają też koparkę: 510-364-673

 

A ja też mam pytanie - dostałem ofertę wykonania ocieplenia 120zł/mkw z materiałem (czyli tynkiem etc, bez styropianu, jak mi się zdaje) - drogo czy w miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja też mam pytanie - dostałem ofertę wykonania ocieplenia 120zł/mkw z materiałem (czyli tynkiem etc, bez styropianu, jak mi się zdaje) - drogo czy w miarę?

 

Drogo.

 

Zapytaj o ofertę tutaj (stosują system Knaufa):

http://forum.muratordom.pl/member.php?86208-hubertsain

 

Co prawda u mnie otynkowali tylko komin (reszta w sierpniu), ale mają mnóstwo pozytywnych opinii na forum muratora. No i cena zdecydowanie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też mam pytanie - dostałem ofertę wykonania ocieplenia 120zł/mkw z materiałem (czyli tynkiem etc, bez styropianu, jak mi się zdaje) - drogo czy w miarę?

 

To chyba ze styropianem? Bo jeżeli bez - to zdzierają skórę.

Nam wychodzi ciut taniej ze styropianem i to szarym, gr 15 cm.

 

To pewnie musi byc z materiałem bo średnia cena za sama robocizne to 45 zł za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuję namiary na projektanta zjazdu może ktoś robił projekt zjazdu??

pozdr

 

Witam,

Właśnie się biorę za formalności związane z odbiorem zjazdu. Budowa zakończona w zeszłym tygodniu:) Projekt robiła mi pracownia ARBUD z Pruszkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po powitaniu zestaw pytań:

1) czy możecie polecić dobrą i sprawdzoną betoniarnię w okolicach Grodziska ?

2) gdzie warto kupić stal na budowę ? Z tego co dzwoniliśmy to w Grodzisku jest strasznie drogo

3) czy możecie polecić jakiś dobry i tani tartak w okolicy

4) gdzie kupić piach ?

 

Przeglądałem forum i widziałem, że jest polecanych wiele miejsc, ale może coś się zmieniło

 

pozdrawiam

kosik

 

Co do piachu to mi wujek, który w branży budowlanej siedzi mówił że teraz ziemię i piach można kupić za bezcen bo robią autostradę, nie wiem ile w tym prawdy nie mam też żadnych namiarów, ale może ktoś coś o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie mogę dodać wpisu od 2 dni, może teraz się uda...

 

Od razu po powitaniu zestaw pytań:

1) czy możecie polecić dobrą i sprawdzoną betoniarnię w okolicach Grodziska ?

Kozerki. Warto się targować. :)

2) gdzie warto kupić stal na budowę ? Z tego co dzwoniliśmy to w Grodzisku jest strasznie drogo

Kupowałem w Stal Polhut, z Żyrardowa (są prawie naprzeciwko hurtowni Tarti) - 8541431

 

A ja szukam hydraulika do "wszystkiego" w okolicach Żyrardowa. Dzwoniłem do 2 polecanych hydraulików na forum, niestety mają do mnie za daleko i nie podejmą się pracy. Na razie mam wyceny ok. 200 złotych na punkt wod.-kan. i 40 złotych za m2 podłogówki - sama robocizna! Wydaje mi się, że to bardzo drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piachu to mi wujek, który w branży budowlanej siedzi mówił że teraz ziemię i piach można kupić za bezcen bo robią autostradę, nie wiem ile w tym prawdy nie mam też żadnych namiarów, ale może ktoś coś o tym słyszał?
Tak, można z pewnością. To dość proste - pytasz na cb radiu kierowców, którzy wożą piach, poza kanałem ogólnym dogadujesz warunki transakcji i piach jedzie do ciebie zamiast na budowę. Powodzenia. Pomyśl o tej metodzie również, gdy będziesz płacić wyższe podatki (z nich jest budowana autostrada) oraz wyższe myto za przejazd (z niego jest utrzymanie, którego koszty są wyższe, bo materiały "się rozeszły" i dali gorsze). Aha - jak ci sprzątną coś z budowy, to też nie myśl o tym, kto to zabrał, źle, bo on tylko chciał coś sobie i innym taniej załatwić... Mi zeszła stal kilka mc temu i nadal o tym pamiętam i niezbyt dobry mam stosunek do tych, co zabrali. Ale każdy robi, jak uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...