Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie, myślę, że ja, jakbym teraz zaczęła, to akurat skończę na Boże Narodzenie.

 

na a.legro znalazłem przypadkiem coś takiego: http://allegro.pl/siatka-ocynk-150cm-z-montazem-kompleksowo-slupki-i1696424339.html

 

dla potomnych piszę: cena 50 PLN/mb na gotowo (z opisu aukcji wynika, że z materiałem)

 

login sprzedającego: subaru107

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qter mam do Ciebie pytanie,

czy mogłbyś opisać krok po kroku jak zabezpieczyłeś u siebie taras, który masz nad garażem?

my też mamy taki taras (same z nim problemy) a jak zwykle ile ludzi tyle opinii jak to zrobić.

Będę wdzięczna za info

pozdrawiam

b.

 

Hej, jest to opisane w tych tematach:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167704-papa-termozgrzewalna-na-balkon-taras-przed-na-zim%C4%99/page2

 

oraz

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?95859-Obr%C3%B3bka-blacharska-kraw%C4%99dzi-balkonu-czy-mo%C5%BCna-bez/page7

 

 

ja zrobiłem niestety z błędami (nie dopilnowałem wykonawców, nie dałem okapnika pod wylewką) i muszę troche popoprawiać

 

teraz bym to zrobił tak:

 

- strop (z jakimś tam spadkiem),

- 2 x papa podkładowa termozgrzewalna na zakład nachodząca na ściany,

- folia 0,3

- dwie warstwy styropianu 10cm na mijanke (ułożone nie klejone, stykające się z izolacją ściany - brak mostka - dajesz ile wejdzie , może też byc np. styrodur)

- obróbka blacharska przyklejona na pasek papy termo na przykład (okapnik)

- mocowanie rynien jeśli takie będziesz miał

- folia 0,3

- wylewka z 10 cm ze spadkiem (już tym właściwym)- trzeba przypilnować aby zostało dozbrojone siatkami na krawędziach tarasu przy wiekszych powierzniach i gróbej warswie styro

- szlam - czyli folia w płynie (ja dałem Ceresit CM 166 o ile pamietam, można też zastosować Mapei Mapelastic)

- klej elastyczny do płytek

- płytki

 

Jak bys miał pytania to zapraszam na prv.

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

Dawno nie gościłem na tym forum ale wiele się zmieniło. Wykonawca został przegnany na cztery wiatry no i budowa ruszyła "z kopyta". Mam teraz prośbę choć znalazłem kilka wpisów to prosiłbym o namiary na godnych polecenia:

1. Elektryk

2. Hydraulik

3. pan od elewacji zewn.

 

To tyle na początek :). Może ktoś odkrył nowych super fachowców i do tego niedrogich ?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na a.legro znalazłem przypadkiem coś takiego: http://allegro.pl/siatka-ocynk-150cm-z-montazem-kompleksowo-slupki-i1696424339.html

 

dla potomnych piszę: cena 50 PLN/mb na gotowo (z opisu aukcji wynika, że z materiałem)

 

login sprzedającego: subaru107

 

PZDR

 

Qter

Dzięki :)

Cena do przyjęcia, siatka ok. Mamy w ogóle straszną ilość metrów, więc jeszcze dogaduję się z sąsiadem - jak ogrodzimy obie nasze działki, to prawdopodobnie wyjdzie taniej. W kupie siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

Dawno nie gościłem na tym forum ale wiele się zmieniło. Wykonawca został przegnany na cztery wiatry no i budowa ruszyła "z kopyta". Mam teraz prośbę choć znalazłem kilka wpisów to prosiłbym o namiary na godnych polecenia:

1. Elektryk

2. Hydraulik

3. pan od elewacji zewn.

 

To tyle na początek :). Może ktoś odkrył nowych super fachowców i do tego niedrogich ?

Z góry dziękuję.

 

Elektryk: pan Grzegorz 691 464 022

Hydraulik: Piotr Rothmiel 601 335 163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Cena do przyjęcia, siatka ok. Mamy w ogóle straszną ilość metrów, więc jeszcze dogaduję się z sąsiadem - jak ogrodzimy obie nasze działki, to prawdopodobnie wyjdzie taniej. W kupie siła.

 

tak, to - prawda - w kupie siła bo kupy nikt nie ruszy ;)

 

a poważnie jak przetestujesz wykonawce to daj znac co i jak...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj 100/h (bez dojazdu) - też Grodzisk. Krzyczeli nam też 1500 - 1700 za całość (humus + fundamenty)

 

Chłopak kopał w sumie 8h godzin, bo nie miał dużego doświadczenia w fundamentach.

 

pozdrawiam

 

Rozmawiałem z koparkowym i wycenił mi humus 400zł, fudamenty +/- 500zł w Młochowie. Chyba bardziej się opłaca za robote niż na 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z koparkowym i wycenił mi humus 400zł, fudamenty +/- 500zł w Młochowie. Chyba bardziej się opłaca za robote niż na 1h

Ja mogę polecić koparkowego - pana Roberta Banasiaka z Młochowa - szybki, sprawny i naprawdę myślący.Cena: chyba 100 zł/godz + dojazd. Do Ruśca i z powrotem liczył razem 0,5 godz.

Spróbuj z nim zagadać, niech Ci wyceni, przynajmniej będziesz miał porównanie ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, instalacje hydrauliczne i elektryczne w toku. Mam nadzieję, że będę mógł polecić obie firmy :)

Tak bardzo się skoncentrowałem na instalacjach, że zapomniałem z większym wyprzedzeniem umówić ekipę od tynków (cementowo-wapiennych). Polecana firma na forum (SAIN) mogłaby rozpocząć pracę za ok. 4 tygodni. Może jest jakaś dobra ekipa która mogłaby zacząć wcześniej, np. pod koniec lipca?

 

Na podłogówkę teoretycznie możesz położyć każde panele ( każdy producent dopuszcza ich zamontowanie ) jednak to co wybierzesz zależy od tego jakie masz oczekiwania co do jej wyglądu i jakości

Pozdrawiam

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, czytałem ją wcześniej i widzę, że nie podziękowałem :) Prawdopodobnie użyję tych paneli:

http://sklep.czestochowaonline.pl/Balterio_Senator_Dab_Bialy_491.html Cena całkiem przyjemna. Będę zamawiał w Komforcie, w Żyrardowie - razem z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktos kto zrobił juz odbiór lub ma świadomość jakie dokumenty potrzebne są do odbioru budynku w Nadzorze w Grodzisku?

 

 

Pozdrawiam

Marzena

 

Ściągnij sobie "Zawiadomienie o zakończeniu budowy" http://www.bip.powiat-grodziski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=569

Jest tam też specyfikacja potrzebnych dokumentów. Nie ma natomiast informacj, że inspektor po uprzedim uzgodnieniu terminu może przyjechać sprawdzić zgodność projektu z wykonaniem oraz czy dom jest użytkowany bez zezwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, instalacje hydrauliczne i elektryczne w toku. Mam nadzieję, że będę mógł polecić obie firmy :)

Tak bardzo się skoncentrowałem na instalacjach, że zapomniałem z większym wyprzedzeniem umówić ekipę od tynków (cementowo-wapiennych). Polecana firma na forum (SAIN) mogłaby rozpocząć pracę za ok. 4 tygodni. Może jest jakaś dobra ekipa która mogłaby zacząć wcześniej, np. pod koniec lipca?

 

Ten pan jest też polecany na forum:

Pan S. Majchrzak, tel. 603-635-144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...