Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

potrzebuje gruzu na utwardzenie terenu przed domem i koparkowego do rozprowadzenia ziemi na działce w Jaktorowie,możecie kogos polecic?I wogóle jakie ceny są za taki gruz i ile koparkowy za taką usługe.

Pozdrawiam

 

U mnie koparką jeździł p. Marek, 601 088 750. Nie pamiętam już niestety ile ta usługa kosztowała.

 

Szukam natomiast namiarów na niedrogą siatkę ogrodzeniową 3mm oraz na człowieka, który ją zamontuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuje gruzu na utwardzenie terenu przed domem i koparkowego do rozprowadzenia ziemi na działce w Jaktorowie,możecie kogos polecic?I wogóle jakie ceny są za taki gruz i ile koparkowy za taką usługe.

Pozdrawiam

 

ceny :

 

gruz z przywozem - 500 zł - 12 ton

koparkowy 100 godzina

 

w Sochaczewie takie ceny były w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje gruzu na utwardzenie terenu przed domem i koparkowego do rozprowadzenia ziemi na działce w Jaktorowie,możecie kogos polecic?I wogóle jakie ceny są za taki gruz i ile koparkowy za taką usługe.

 

Polecam Sebastiana Pindora: http://www.przesypownia-grodzisk.pl/

W tamtym roku "patelnia" 30t gruzu betonowego 1050zł. Koparki też mają, cen nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam Pana Mirka z firmy ASMIN 502-28-43-43. Pracuje w okolicach (Błonie, Żyrardów, Radziejowice, ale z tego co wiem również okolice Janek.

 

Sam osobiście projektuje całą instalacje i później ją montuje. Potrafi doradzić tak aby nie pakować się w koszty.

Co najważniejsze ma długie doświadczenie w branży i pracuje na sprawdzonym sprzęcie.

 

Robił u nas instalacje i jesteśmy bardzo zadowoleni. Oczywiście po jest 2letni serwis gwarancyjny.

Pan Mirek proponuje rozwiązania nietyopwe, na centrali produkcji izraelskiej, ponieważ kolega jest dystrybutorem(sic!), a instalacja którą wykonał u sąsiada ma ciekawy zwyczaj samowzbudzania się. Niby że zwierzęta łażą po domu, bo pusty, ale jakoś u mnie udało się dość sprawnie "ogarnąć" problem włączającego sie samodzielnie alarmu po uszczelnieniu szpar, a u sąsiada jakoś nie poszło... u mnie robił p. Robert z ARM.pl (czyli forumowy a***pl czy jakoś tak - vide posty wyżej), z tym że on do alarmu w podstawowej wersji (na czujkach) przyjedzie zdaje się o tyle, jeśli ma jeszcze inną robotę tutaj... ale próbować można, człowiek godny polecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przekopałam forum w poszukiwaniu podobnego problemu, o jaki chciałam się dopytać. Mianowicie, czy ktokolwiek z Was miał podczas budowy taką sytuację, że jego planowany dom, kolidował z istniejącym przyłączem elektrycznym? U mnie sytuacja wygląda następująco: projektowany dom będzie usytuowany na zabudowanej już częściowo działce. Od istniejącego domu biegnie napowietrzy kabel do słupa w ogrodzeniu, a pod tym właśnie kablem będzie powstawał mój dom. Elektrownia ma niby go przepiąć na inny, niekolizyjny słup, ale jak się okazało może to potrwać całe wieki, bo PGE robi do wszystkiego przetargi, wymaga milionów pism, zaświadczeń. Chyba nie zostanie mi nic innego jak podeprzeć kabel na kijku, żeby nie stykał się z dachem :) i czekać na elektrownię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przekopałam forum w poszukiwaniu podobnego problemu, o jaki chciałam się dopytać. Mianowicie, czy ktokolwiek z Was miał podczas budowy taką sytuację, że jego planowany dom, kolidował z istniejącym przyłączem elektrycznym? U mnie sytuacja wygląda następująco: projektowany dom będzie usytuowany na zabudowanej już częściowo działce. Od istniejącego domu biegnie napowietrzy kabel do słupa w ogrodzeniu, a pod tym właśnie kablem będzie powstawał mój dom. Elektrownia ma niby go przepiąć na inny, niekolizyjny słup, ale jak się okazało może to potrwać całe wieki, bo PGE robi do wszystkiego przetargi, wymaga milionów pism, zaświadczeń. Chyba nie zostanie mi nic innego jak podeprzeć kabel na kijku, żeby nie stykał się z dachem :) i czekać na elektrownię...

Nie wiem tylko jak u Ciebie będzie z projektem budynku, gdyż na mapie geodezyjnej najprawdopodobniej jest narysowana napowietrzna linia i możliwe, że budynek będzie z nią kolidował.

Nie wiem jak do tego się ustosunkuje starostwo... czy zezwoli, aby budynek znajdował się pod linią i jak zweryfikuje bezpieczną odległość dachu budynku do linii. najlepiej zadzwoń i zapytaj się w starostwie, może coś Ci doradzą, co robić w takiej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zabawa w mojej gminie polega na tym, że na żadnych mapach nie mają narysowanych linii napowietrznych, mają tylko podziemne. Kabel zgłaszałam, że wisi tu i tu i że trzeba będzie przewiesić. Pozwolenie na budowę dostałam, więc nikt widocznie nie uznał kabla za kolizyjny... bo da się go przewiesić, tylko, że elektrownia to państwo w państwie i takie przewieszenie trwa u nich do dwóch lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktoś mógłby polecić osobę do zrobienia świadectwa energetycznego????? Z góry dziękuje

 

Witaj, mamy na naszym forum Koleżankę, polecała swoje usługi ale chyba już dawno nie pisała na forum i umknął mi z pamięci jej nick. Użyj "szukajki" na hasło "świadectwo" to może się odnajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...