Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Wszystkich którzy remontują bądź budują i będą wykańczali zapraszamy po pokrycia podłogowe

W ofercie posiadamy tylko produkty sprawdzone przez naszą firmę przez 10 lat montaży .

Posiadamy produkty :

Panele laminowane : Arbiton , Quick Step , Egger , Berry Floor , Alloc , Kaindl

Panele Drewniane : Arbiton , Kahrs , Baltic Wood , Berry Wood

Parkiety gotowe : Kopp , Finishparkiet , Pacific Line ,

Oraz ok 1000 wzorów wykładzin dywanowych i wszystkie dodatki do podłóg : listwy , podkłady pod wykładziny , podkłady pod panele , kleje do wykładzin , parkietów i inne .

Wszystkie te produkty można zakupić z usługą montażu ( z 8% VAT zamiast 23 % )

Zapraszamy do Lesznowoli (k. Piaseczna ) ul. Słoneczna 242 tel. 795 405 545 , 022 730 62 50.

Zamówić można także wchodząc do nas na stronę http://www.pokrycia-podlogowe.pl ( gdzie jest pokazana część produktów )

Wykonujemy pomiary pomieszczeń , kosztorysy , wystawiamy FV i udzielamy gwarancji .

Proponujemy specjalne rabaty i oferty .

ZAPRASZAMY

Dla Klientów z Grodziska , Nadarzyna i okolic Pomiar i wycena GRATIS

Floor 4 U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ale z kominkiem z płaszczem wodnym

 

Witaj,

 

Nie znam Pana Guzika.

W kwestii kominka z płaszczem - mam trzy rady:

- jest ciężki i dobrze jest mieć pod nim fundament lub zbrojoną płytę,

- jako urządzenie "wodne" zawsze może zdarzyć się wyciek i warto zabezpieczyć się za wczasu przed ewentualnymi skutkami zalania,

- jeśli kominek z płaszczem ma swoją dmuchawę to jest ona miejscem którędy następuje cofka gdy kominek jest zimny a temperatura w domu jest niższa niż na zewnątrz, fabryczny szyber kominka nie zamyka go na 100% trzeba wstawić szyber w kanał dymowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie znam Pana Guzika.

W kwestii kominka z płaszczem - mam trzy rady:

- jest ciężki i dobrze jest mieć pod nim fundament lub zbrojoną płytę,

- jako urządzenie "wodne" zawsze może zdarzyć się wyciek i warto zabezpieczyć się za wczasu przed ewentualnymi skutkami zalania,

- jeśli kominek z płaszczem ma swoją dmuchawę to jest ona miejscem którędy następuje cofka gdy kominek jest zimny a temperatura w domu jest niższa niż na zewnątrz, fabryczny szyber kominka nie zamyka go na 100% trzeba wstawić szyber w kanał dymowy.

 

 

Własnie jestem na etapia zakupu kominak z płaszczem wodnym czy ktoś z forumowiczą polecił by swoj kominek i dlaczego? zastanawiam się nad kominkiem Lechmy ewentualnie Byrskiego- ewentualna zmian u nas jest jeszcze mozliwa, więc bede wdzieczna za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie projekty instalacji wewnętrznych są potrzebne do pozwolenia na budowę w grodzisku mazowieckim??
żadne :) jak dasz, będą się czepiać i potem trzeba zgodnie z projektem. jak nie dasz, nikt nie spyta. wniosek o PnB składany w grudniu 2009.

aha - proponuję zlecić komuś przynajmniej załatwienie uzgodnienia lokalizacji wjazdu w urzędzie miasta grodzisk (tak tak, nie pomyłka!), a w w ogóle to za papierologię u projektanta dopłata 600pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem na etapia zakupu kominak z płaszczem wodnym czy ktoś z forumowiczą polecił by swoj kominek i dlaczego? zastanawiam się nad kominkiem Lechmy ewentualnie Byrskiego- ewentualna zmian u nas jest jeszcze mozliwa, więc bede wdzieczna za porady.

 

 

Witaj,

Odpisałem Ci wczoraj ale była przerwa techniczna tego Forum do 10:00 i mój post przepadł.

Nic nie wiem o kominkach Lechmy i Byrskiego. Mam turbokominek firmy Makroterm kupiony w ramach pakietu z kondensacyjnym piecem gazowym dostosowanym do wspólpracy z drugim źródłem ciepła, podgrzewaczem c.w.u. z dwiema wężownicami, całym osprzętem i sterowaniem. Całość pracuje już trzeci sezon. Jedno co sie zepsuło to sterownik turbokominka - wymieniony w zeszłym roku w ramach gwarancji. Kominka używałem ekstensywnie nie mogę więc nic powiedzieć o sezonowym zużyciu drewna. Zaobserwowane wady:

- klapka na wlocie do turbiny pełniąca rolę zaworu zwrotnego jest nieszczelna i przy zimnym kominku gdy wewnątrz domu jest chłodniej niż na zewnątrz wstępuje cofka - w domu czuć woń wędzonki,

- fabrycznie ta sama klapka jest słabo dociążona i gdy ogień się rozhula to nie jest w stanie pokonać siły ciągu kominowego co przy wyłączonej turbinie doprowadziło to do zagotowania się wody w płaszczu,

- na sterowniku turbokominka można ustawić minimalną temperaturę 60 st. C - w przypadku gdy woda w podgrzewaczu c.w.u. ma już zadaną temperaturę i w domu jest na tyle ciepło, że zawory termoregulacyjne w grzejnikach odcięły dopływ gorącej wody - turbina kominka jest wyłączona tak długo że ogień wygasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w końcu zrezygnowaliśmy z kominka z płaszczem wodnym. po obliczeniach okazuje się, że czas zwrotu inwestycji jest dość długi więc w naszym przypadku nieopłacalny (raczej nie planujemy palić w kominku często)

Oczywiście jeśli dla kogoś ma on stanowić jedyne źródło ogrzewania to na pewno koszty ogrzewania są niższe niż gazem.

 

Do tego dochodzi fakt, że dobre drzewo do kominków też drożeje.

 

i na koniec powtórze opinię jednego z hydraulików, która przekonała mnie na 100 % aby zrezygnować z płaszcza wodnego - im bardziej rozbudowana i skomplikowana instalacja tym większe ryzyko awarii. w naszym przuypadku gdy mamy kaloryfery+podłogówkę+ płasz wodny, instalacja zrobiłaby się dość rozbudowana.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tytułem letnich porządków:

oddam z przyczepkę gruzu betonowego

oraz cztery krawężniki takie na obrzeże do kostki. śliczne nówki sztuki szare/grafitowe - tym razem sprzedam za pół ceny.

 

wszystko transport własny z Błonia.

kontakt: 609 365 305

 

oraz bardzo poszukuję ekipy, która umiałaby położyć elementy elewacji z drewna.

będę wdzięczna, gdybyście mogli mi kogoś polecić!

pozdrawiam i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...