Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

witajcie. Chciałam się z wami podzielić informacją odnośnie wykonania Hydrauliki w moim domu. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego wykonawcy - (bałam się bardzo, aby nie trafić na partacza, bo na hydraulice się ZUPEŁNIE nie znam) zdecydowaliśmy się na polecanego, również na tym forum, Pana Kazimierza Rutkowskiego. Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM PANA KAZIMIERZA, zdecydowałam się aż tak go zareklamować, bo na prawdę na to zasłużył. Jestem bardzo zadowolona z jego usług - super rady, ogromne doświadczenie, fajne pomysły jak rozwiązać trudne sprawy i usprawnić działanie hydrauliki, jednym słowem - trafiony wybór - dla chętnych podam namiary na priv. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...a przy okazji zwracam sie do was z następującym pytaniem

kończę elewację (styropian 15 cm+siatka+klej) bez struktury - mam wątpilwości co do sposobu obliczania metrów do rozliczenia

CZY LICZY SIĘ MURY PRZED STUROPIANEM CZY TEŻ PO POŁOŻENIU STUROPIANU?

 

jest to dość istotne ponieważ po położeniu sturopianu (dom jest parterowy i ma b. dużo narożników) doszło sporo metrów

proszę napiszcie jak to było u was

 

z góry dzięi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a przy okazji zwracam sie do was z następującym pytaniem

kończę elewację (styropian 15 cm+siatka+klej) bez struktury - mam wątpilwości co do sposobu obliczania metrów do rozliczenia

CZY LICZY SIĘ MURY PRZED STUROPIANEM CZY TEŻ PO POŁOŻENIU STUROPIANU?

 

jest to dość istotne ponieważ po położeniu sturopianu (dom jest parterowy i ma b. dużo narożników) doszło sporo metrów

proszę napiszcie jak to było u was

 

z góry dzięi i pozdrawiam

 

Tak na logikę - siatkę i klej naciaga sie na zewnątrz, strypoian jest położóny w narożniku (przy wewnątrznych narożnikąch jest go więcej, przy zewnętrznych mniej niż powierzchnia elewacji), pozatym duża ilość narożników to zanacznie więcej pracy dla wykonawcy - sama sobie uczciwie odpowiedz na to pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę - siatkę i klej naciaga sie na zewnątrz, strypoian jest położóny w narożniku (przy wewnątrznych narożnikąch jest go więcej, przy zewnętrznych mniej niż powierzchnia elewacji), pozatym duża ilość narożników to zanacznie więcej pracy dla wykonawcy - sama sobie uczciwie odpowiedz na to pytanie

 

po kilku konsultacjach okazało się, że jest kilka sposobów rozliczania się za elewacje, m.in.

1. metry liczone po położeniu styropianu (bez odliczania okien bramy i drzwi) ale nie dolicza się dodatkowo za winkle

2. metry liczone przed styropianem ale dolicza się dodatkowo winkle

 

ustaliliśmy u nas pierwszy sposób rozliczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś może polecić sprawdzonego wykonawcę który podejmie się:

- ułożenie kostki granitowej (granitowej, nie betonowej)

- odwodnienie terenu

- dowiezienia ziemi

- zapiaszczenia ziemi i przygotowania gruntu pod sadzenie trawy.

 

będe wdzięczna,

i

 

Witaj Iskanna,

 

Nikogo Ci nie polecę gdyż nie znam firmy, która ma tak szeroki zakres oferowanych usług ale kostkę granitową układa poleceny kilka stron temu (chyba) Pan Piotr. U mnie wczoraj się rozpoczęło układanie kostki więc za wcześnie, żeby polecać. Firmy, która w zeszłym roku robiła mi trawniki, nie polecam. Dowóz ziemi zapewni firma, którą wybierzesz do zrobienia trawnika.

Odwodnienie terenu:

- być może robią to fachowcy od trawników i ogrodów,

- u mnie opaskę odwadniającą fundament + studnie chłonne robił hydraulik,

- czy wiesz jak pozbyć się zebranej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie. Chciałam się z wami podzielić informacją odnośnie wykonania Hydrauliki w moim domu. Po długich poszukiwaniach odpowiedniego wykonawcy - (bałam się bardzo, aby nie trafić na partacza, bo na hydraulice się ZUPEŁNIE nie znam) zdecydowaliśmy się na polecanego, również na tym forum, Pana Kazimierza Rutkowskiego. Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECAM PANA KAZIMIERZA, zdecydowałam się aż tak go zareklamować, bo na prawdę na to zasłużył. Jestem bardzo zadowolona z jego usług - super rady, ogromne doświadczenie, fajne pomysły jak rozwiązać trudne sprawy i usprawnić działanie hydrauliki, jednym słowem - trafiony wybór - dla chętnych podam namiary na priv. Pozdrawiam

 

Potwierdzam,

U mnie Pan Kazimierz Rutkowski robił całą hydraulikę, kotłownię, podłogówkę, etc.

Prawdziwy fachowiec i solidna osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów z Grodziska i okolic.

Buduję dom w Grodzisku, przymierzam się do kupna okien i drzwi. I oczywiście jestem w kropce, bo od natłoku informacji, wycen i szperania w internecie dostaję tylko bólu głowy, a i tak nie wiem, które okna i jakiej firmy wybrać.

Dlatego bardzo potrzebuję od Was informacji - gdzie zamówiliście okna? Czy w Grodzisku, czy gdzieś dalej, w której firmie, jakie te okna. Może Wasze doświadczenia pomogą mi w wyborze. please

 

Witam

Okna zamawiałam w MS Globart w Wolicy. Ceny konkurencyjne. Obsługa ok, nie było problemu z przyjazdem na wyregulowanie okien. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Okna zamawiałam w MS Globart w Wolicy. Ceny konkurencyjne. Obsługa ok, nie było problemu z przyjazdem na wyregulowanie okien. Polecam

 

My polecamy firmę t-trans z Żyrardowa. Pan Tomek ma okna firmy Abakus w bardzo dobrej cenie.

Zna też produkty innych firm, bo robi regulacje w okolicy

 

Dobrze i dokładnie je też wstawia.

Jak pisaliśmy powyżej nam wstawiał również drzwi GERDY (autoryzowany montaż) i bramę wiśniowskiego.

 

Z całym sumieniem możemy go polecić. Co ważna sam jest na pomiarze i każdym montażu.

 

http://www.oknazyrardow.dzs.pl/

 

Nas namówił na trzyszybowe z termoflotem i to się teraz z upały naprawdę sprawdziło, okna od południa a słońce nie grzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie budowy

 

Pytanie do forumowiczów z powiatu Grodziskiego, którzy już zakończyli lub kończą budowę.

 

1) jakie dokumenty składaliście ? Czy razem z Zawiadomieniem o zakończeniu budowy składa się od razu Wniosek o pozwolenie na użytkowanie ?

 

2) jakie dokumenty do szamba są konieczne ? Na stronie PINBu wyczytałem, że potrzebny jest protokół odbioru szamba ? Kto go podpisuje ? Kierbud ?

 

3) czy można zakończyć budowę nie zmieniając ogrodzenia ? Zgodnie z Planem powinienem przesunąć (cofnąć) o 3 metry istniejące stare ogrodzenie działki. Tylko, że gmina nie chce nawet rozmawiać o odkupieniu tego terenu i dlatego na razie chciałem zostawić stare ogrodzenie

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jakie dokumenty składaliście ? Czy razem z Zawiadomieniem o zakończeniu budowy składa się od razu Wniosek o pozwolenie na użytkowanie ?

 

2) jakie dokumenty do szamba są konieczne ? Na stronie PINBu wyczytałem, że potrzebny jest protokół odbioru szamba ? Kto go podpisuje ? Kierbud ?

 

3) czy można zakończyć budowę nie zmieniając ogrodzenia ? Zgodnie z Planem powinienem przesunąć (cofnąć) o 3 metry istniejące stare ogrodzenie działki. Tylko, że gmina nie chce nawet rozmawiać o odkupieniu tego terenu i dlatego na razie chciałem zostawić stare ogrodzenie

 

 

1. Tylko zawiadomienie o zakończeniu budowy. Brak sprzeciwu oznacza pozwolenie na użytkowanie.

2. My mieliśmy jakiś certyfikat szamba i oświadczenie kierbuda o wykonanej próbie szczelności.

3. W projekcie, dla którego dostałeś pozwolenie masz coś o ogrodzeniu? Jak nie, to ogrodzenie PINBu na tym etapie nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...