Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Do tego mój wylewkarz mówi, że wylewki nie trzeba polewać i nacinać, co mam o tym myśleć? Co wy o tym myślicie?

 

Zwykłe posadzki betonowe to zawsze trzeba dzielić na pola jeśli większe niż 25m2 lub co najmniej 2 razy dłuższe niż szersze.

Cudów nie ma.

 

No i styropian, że twardy to wiem, skłaniam się ku Knaufowi. Pytanie, czy lambda ma ogromne znaczenie (bo cenowo na pewno) i czy jest sens kupować Parking za 300zł/m3 do garażu?

 

1. Jaka różnica tej lambdy? Jak 5% to nie ma wielkiego znaczenia, jak >20% to już warto pomyśleć.

2. Garaż nieogrzewany albo ogrzewany tyle, żeby 5 st.C było? To nie warto, zimą ziemia oddaje ciepło, nie warto blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Potrzebuję fachowca od podłogówki, takiego, który nie powie mi "paaani, podłogówki bez grzejników to się nie robi, bo przyjdzie zima i za zimno będzie". Jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia z fachowcem od tego tematu i poleca, to poproszę na priv. Z góry dziękuję :-)
Pogadaj ze starn'em. Jest hydraulikiem, robił już takie rzeczy (a przynajmniej opowiadał, że robił :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałabym ostrzec przed grasującymi złodziejami w Ruścu - dzisiaj w nocy ukradziono nam napęd do bramy przesuwnej firmy Nice model Rodus 350 wraz z anteną (pomarańczową lampą). Przyszli w nocy (między północą a 6 rano), odkręcili napęd, obcięli kable, zdjęli lampę i tyle ich było.

Jeśli komuś proponowano by tanią sprzedaż takiego napędu, bardzo proszę o kontakt. Sprawa zgłoszona na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję fachowca od podłogówki, takiego, który nie powie mi "paaani, podłogówki bez grzejników to się nie robi, bo przyjdzie zima i za zimno będzie". Jeśli ktoś ma pozytywne doświadczenia z fachowcem od tego tematu i poleca, to poproszę na priv. Z góry dziękuję :-)

 

robi się robi...

U nas robił Starn. warto tylko ustalić wyższą temperature w pomieszczeniach niż zwyczajowe 20 stopni by mieć zapas mocy podłogówki na wieksze mrozy...

 

 

 

 

------

potrzebujesz świadectwa energetycznego- daj znać. Dla forumowiczów korzystna cena. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłogówkę robił Starn, nie mam kaloryferów. Przy -30 na zewnątrz (mieliśmy takie temperatury zeszłej zimy) w domu było bardzo przyjemnie, więc rozwiązanie jest sprawdzone. Jedyna wada podłogówki to jej zdolność do zmieniania temperatury pomieszczenia w krótkim czasie - podłogówka niestety potrzebuje nawet parę godzin na zmianę o 1-2 stopnie - mi to osobiście nie przeszkadza.

 

Jeżeli ktoś się chce zdecydować na "samą podłogówkę" to radzę, żeby wcześniej zaprojektował to fachowiec, który ma w tym doświadczenie (polecam właśnie Starna).

 

robi się robi...

U nas robił Starn. warto tylko ustalić wyższą temperature w pomieszczeniach niż zwyczajowe 20 stopni by mieć zapas mocy podłogówki na wieksze mrozy...

 

 

 

 

------

potrzebujesz świadectwa energetycznego- daj znać. Dla forumowiczów korzystna cena. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko fachowe :-):

Zamierzam zrobić w tym tygodniu wylewki i mam dylemat co do styropianu i cementu.

Cement Ożarów, I czy II? Składy i współpracujący z nimi wylewkarz chcą I (wiadomo droższa więc lepszy zarobek) jednak od kilku osób słyszałam żeby brać II. Mówi się, że I jest lepsza, ale pod jakim kątem? Sprawdziłam na stronie producenta i jeśli dobrze interpretuję to są tak samo twarde a różnią się czasem wiązania. No i ponoć tu lepsza jest II bo wiąże wolniej i unikam pęknięć.

Do tego mój wylewkarz mówi, że wylewki nie trzeba polewać i nacinać, co mam o tym myśleć? Co wy o tym myślicie?

No i styropian, że twardy to wiem, skłaniam się ku Knaufowi.

 

Pytanie, czy lambda ma ogromne znaczenie (bo cenowo na pewno) i czy jest sens kupować Parking za 300zł/m3 do garażu?

Liczę na wasze opinie i doświadczenia, a że leję w tym tygodniu to miło będzie gdy odpowiedzi posypią się szybko :-) :-) :-)

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

 

 

U mnie chyba robili z II. Pamiętam, bo duuużo worków po cemencie zostało.

 

U mnie nie polewali, ale to było w marcu i na pewno nacinali. Teraz są peknięcia w "drzwiach" i na dużych płaszczyznach

 

Jakie masz zbrojenie - siatka czy rozproszone ? Jak rozproszone to musi być dobrej jakości.

U najważniejsze to jak wygładzają czy na rurkach czy ręcznie. U mnie ręcznie gładzili.

 

Mój hydraulik uparł się na KNAUFa przy podłogówce to jest dobry i EPS80 jest tak twardy jak EPS100 np. IZOLBETu

Bezpłatny transport jest jaki kupisz dużą ilość, ale fabryka KNAUFa jest w Mszczonowie i można czasem kupić go bez dodatkowego kosztu transportu.

Zadzwoń do gościa u którego ja kupowałem i może coś wykombinuje - 508270794. Bardzo fajna mała firma. Ma tani styropian Knaufa i bardzo tanie produkty SOPRO, wszystko świeżutkie.

 

Nam do garażu dali EPS200, uparli się i tyle. Powiedzieli, że nie wezmą odpowiedzialności za wylewki na innym styropianie, że nie pękną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, autoreklama trochę :) chociaż właścicielami nie jesteście... napisz jakie ceny udało się wynegocjować z mężem ;-)

 

haha :) mikel_1 dla Ciebie jako stałego naszego odbiorcy materiałów budowlanych - ceny extra :) na priv;)

 

 

A tak serio chciałabym poprosić o namiar na dostawcę, producenta zbiornika-szamba. Potrzebuję kupić dwa zbiorniki na dwie inwestycje.

 

Druga rzecz to piec na paliwo stałe , podzielcie się proszę informacją jakie piece macie sprawdzone i gdzie można kupić taki piec w dobrej cenie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem na priv. Pozdrawiam

 

czy ja też mogę poprosić o ten kontakt w spr. podbitki? I jeszcze jedna prośba, czy ktoś może pomóc w sprawie fachowca od balustrad balkonowych? Balustrada ma być drewniano-metalowa, ale chętnie porozmawiałabym z kimś, kto mógłby nam doradzić w tej kwestii no i zająć się realizacją. Może znacie kogoś sprawdzonego z okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :) mikel_1 dla Ciebie jako stałego naszego odbiorcy materiałów budowlanych - ceny extra :) na priv;)

 

A tak serio chciałabym poprosić o namiar na dostawcę, producenta zbiornika-szamba. Potrzebuję kupić dwa zbiorniki na dwie inwestycje.

 

Druga rzecz to piec na paliwo stałe , podzielcie się proszę informacją jakie piece macie sprawdzone i gdzie można kupić taki piec w dobrej cenie.

ano dzięki, pamiętaj że jak coś raz wrzucisz do netu, to zostaje tam na zwasze - więc za 3-4 lata przyjdę i poproszę o robat :)

odnośnie szamb - korzystałem z usług p. Mariusza Kucharskiego Budmar - kontakt na ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam używane stemple budowlane, 140 sztuk długość 2,60 + gratis krótkie - myślę, że z 1,5m. Sprzedaję całość 140 sztuk- za 350 zł. Nie oferuję transportu, jedynie pomoc przy załadunku. Lokalizacja: Owczarnia koło Podkowy Leśnej tel. 606278649 Stemple dostępne codziennie po 15:30 lub o dowolnej porze w sobotę lub niedzielę.

Dodatkowo sprzedam deski na szalunki, jest tego kilka m3- używane, niektóre z gwoździami - cena do uzgodnienia, również pomoc przy załadunku.

Budowa - owczarnia, okolice podkowy leśnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja też mogę poprosić o ten kontakt w spr. podbitki? I jeszcze jedna prośba, czy ktoś może pomóc w sprawie fachowca od balustrad balkonowych? Balustrada ma być drewniano-metalowa, ale chętnie porozmawiałabym z kimś, kto mógłby nam doradzić w tej kwestii no i zająć się realizacją. Może znacie kogoś sprawdzonego z okolicy?

 

 

Wyslalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem :)

 

yaco181 - dziękuję:) Ponawiam pytanie o balustradę balkonową. Jakie macie i czy znacie kogoś kto by mi doradził w tej kwestii. W projekcie mam deski ułożone poziomo, ale zaczęłam się temu przyglądać i wydaje mi się, że to będzie dość ciężkie (chodzi o wrażenie estetyczne), nawet jeśli deski będą jasne (balkon jest duży - 5 m szerokości). ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...