Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam wszystkich budujących .Zastanawiam się nad zainstalowaniem pompy ciepła .Czy ktoś ma jakieś doświadczenia oraz namiary na wykonawców?

Mój domek będzie miał ok 90m

Odstąpię 120 stempli dł2m 90cm. budowa w Owczarni

Witam!

Buduję dom w Nektarynkach - zdecydowałem się na pompę ciepła instalowaną przez firmę EKORYNIEC. Obecnie inwestycja jest w trakcie realizacji - jak narazie wszystko idzie zgodnie z planem. Wykonawca wydaje się być, jak do tej pory dość solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki wszystkim za porady! Niestety, jak wspomniałem - wady dostrzegłem po wyschnięciu tynków, jak były mokre wyglądały dobrze. Jak wiecie tynki schną minimum dwa tygodnie, a zapłaciłem po wykonaniu usługi .... Jednym słowem mam potężny kłopot! Umowa ustna... wykonawca zorientowany na zyski ... i na dodatek bez większych zasad.

HankaBE - ja płaciłem za balustrady 330 zł za mb poręczy i wydaje się być to całkiem dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierza, się do wyceny dachu. W związku z tym pytanko do forumowiczów:

1. Gdzie kupowaliście/wycenialiście dachówkę? Ceramiczna/cementowa - jeszcze nie wiem.

2. Jakieś speca - dekarza - od układania dachów możecie polecić? Tylko błagam, żeby nie liczył sobie jak za zboże... bo powoli wydaje mi się, że syna zamiast wysyłać na uczelnię, to mu będę odkładał kasę na zakup koparki... koleś za 2x8 godzin pracy skasował mnie coś koło 1800 pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierza, się do wyceny dachu. W związku z tym pytanko do forumowiczów:

1. Gdzie kupowaliście/wycenialiście dachówkę? Ceramiczna/cementowa - jeszcze nie wiem.

2. Jakieś speca - dekarza - od układania dachów możecie polecić? Tylko błagam, żeby nie liczył sobie jak za zboże... bo powoli wydaje mi się, że syna zamiast wysyłać na uczelnię, to mu będę odkładał kasę na zakup koparki... koleś za 2x8 godzin pracy skasował mnie coś koło 1800 pln...

 

Już kiedyś już to gdzieś pisałem tu na forum ale wkleję jeszcze raz (nie wiem czy dane nadal aktualne):

 

Drewno na więźbę:

 

DREWLUX P.P.H.U. z Iłzy (a dokładnie wioska Seredzice, położona na końcu drogi pod Lasem).

Bardzo fajny tartak rodzinny prowadzony przez Pana Mariusza z żoną. Drewno legalnego pochodzenia.

Przywożą w rejony podwarszawskie bez problemu bo jeżdżą często, dobrze zabezpieczone i cenowo konkurencyjne.

 

telefon: 48 616-35-76 (dane dostępne w Internecie)

 

--

 

Dach (kontakt z forum):

 

Dachówka, blacha, rynny:

Pan Michał Dąbrowicz z Dachluxu na Modlińskiej.

telefon: 500 116 292

 

Wykonanie dachu, montaż rynien, obróbki blacharskie, wykonane szybko (8panów rzucających sobie i układających dachówkę) i poprawnie (nic nie przecieka zwłaszcza przy kominach).

Pan Janusz Kempa (Diablo / Diabeł) współpracujący z Panem Michałem.

telefon: 607-144-038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam ponownie o ekipę/ firmę do instalacji rekuperatora. Czy ktoś z Was ma i może polecić swoich fachowców. Póki co znalazłam na forum namiary na firmę tora - wentylacja z Częstochowy i firmę z Płocka - http://www.rekuperator.mazowsze.pl/. Ktoś może słyszał lub korzystał i jak przebiegała współpraca? Jeśli macie kogoś sprawdzonego, piszcie proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam ponownie o ekipę/ firmę do instalacji rekuperatora. Czy ktoś z Was ma i może polecić swoich fachowców. Póki co znalazłam na forum namiary na firmę tora - wentylacja z Częstochowy i firmę z Płocka - http://www.rekuperator.mazowsze.pl/. Ktoś może słyszał lub korzystał i jak przebiegała współpraca? Jeśli macie kogoś sprawdzonego, piszcie proszę.

 

Ja instalacje zrobiłem samemu a sam rekuperator kupiłem z Jan-Gaz-a. Z tego co wiem LinkAir cieszył się kiedyś dobrą opinią. Duży ten twój domek? Jakieś GWC przewidujesz?

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qter, no właśnie mąż organizuje wkopanie rury do GWC na głębokości 1,5 m, ok. 40 m długości. Rura fi 200 zwykła kanalizacyjna PCV (wersja oszczędnościowa:(). Chce ją wkopać ze spadkiem i z tego co wiem żadnych innych specjalnych rozwiązań tu nie przewiduje. Jeśli masz jakieś rady co do GWC, to proszę podziel się. Ja mam wątplwości czy to wszystko będzie tak bezawaryjnie działać, czy powietrze z tych rur po kilku latach nie będzie złe, itd. Dom wyszedł duży, (w końcu wykańczamy też pomieszczenie nad garażem), 250 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qter, no właśnie mąż organizuje wkopanie rury do GWC na głębokości 1,5 m, ok. 40 m długości. Rura fi 200 zwykła kanalizacyjna PCV (wersja oszczędnościowa:(). Chce ją wkopać ze spadkiem i z tego co wiem żadnych innych specjalnych rozwiązań tu nie przewiduje. Jeśli masz jakieś rady co do GWC, to proszę podziel się. Ja mam wątplwości czy to wszystko będzie tak bezawaryjnie działać, czy powietrze z tych rur po kilku latach nie będzie złe, itd. Dom wyszedł duży, (w końcu wykańczamy też pomieszczenie nad garażem), 250 m2.

 

poszedl prv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze tyle osób a nikt nie moze polecic wykonawcy godnego uwagi do ocieplenia i elewacji na zewnątrz?

 

Witam

 

W połowie lipca podawałem namiar na bardzo dobrą ekipę od tynków zewnętrznych.

 

Tynki zewnętrzne – p. Stefan, tel: 608 181 590 – tynki zrobione super, zgrana ekipa, sprzątają po sobie; mają specjalną maszynę do elektrycznego cięcia styropianu na każdą grubość i żadne białe kulki nie latają po budowie

Co bardzo ważne, o czym się przekonaliśmy tutaj szef sam również pracuje na budowie.

 

My czekaliśmy na nich 3 miesiące, ale nikt nie polecał nam nikogo innego. Warto było. Z tego co wiem robią tylko z materiałów KOSBUDu, więc nie wiem czy to Ci będzie odpowiadało.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do osób które ostatnio uzyskały PnB. Czy przy składaniu papierów o PnB w Ożarowie Mazowieckim potrzebne jest jakieś zaświadczenie o odbiorze śmieci (ponoć potrzebne jest dla osób budujących w gm. Leszno ?). Czy na początku całej dokumentacji należy zamieścić jakiś spis treści, ze względu na ilość papierów :D. Ile średnio trwała u Was procedura uzyskania PnB ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie papierów związanych z PnB domu jednorodzinnego, w którym będę miał instalację gazową podłączoną do gazowni. Jeśli mam gotowy projekt, który zawiera również wewnętrzne instalacje branżowe, między innymi projekt instalacji gazowej, to czy przy składaniu wniosku o PnB należy dopisać, że się występuje również o pozwolenie na budowę instalacji gazowej (tak mi zaproponowała Pani w informacji), czy wystarczy tylko standardowa formuła, że się występuje z wnioskiem o pozwolenie na budowę domu. Jak w waszym przypadku było?

Nadmienię, że projekt przyłącza i jego realizację, czyli odcinek od gazociągu do skrzynki z gazomierzem w ogrodzeniu, będzie realizowała gazownia zgodnie z warunkami przyłączeniowymi, ja mam zapłacić za to standardową opłatę w wysokości 1644,37 zł + VAT. Realizacja instalacji wewnętrznej od skrzynki w ogrodzeniu do pieca gazowego w domu jest po mojej stronie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje wewnątrz budynku czyli te które są razem z projektem, to sa oddzielne instalacje niezależne od tego co łączy skrzynki w granicy a budynkiem.

jesli wystapisz o pozwolenie na budowe instalacji gazowej wraz z PnB, to zapewne bedziesz musiał dołaczyc projekt tejże instalacji, czyli odcinka pomiedzy przyłaczem a budynkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do osób które ostatnio uzyskały PnB. Czy przy składaniu papierów o PnB w Ożarowie Mazowieckim potrzebne jest jakieś zaświadczenie o odbiorze śmieci (ponoć potrzebne jest dla osób budujących w gm. Leszno ?). Czy na początku całej dokumentacji należy zamieścić jakiś spis treści, ze względu na ilość papierów :D. Ile średnio trwała u Was procedura uzyskania PnB ?

Pozdrawiam

 

Witam!

Nie pamiętam, czy był spis treści, ale musiałam ponumerować wszystkie strony, w czterech egzemplarzach.

Żadnego zaświadczenia o odbiorze śmieci nie składałam, ale ja będę budowała w okolicy Błonia.

Na wydanie decyzcji czekałam dokładnie dwa miesiące.

Złożyłam 28 VI, i dzisiaj dostałam sms, że jest decyzja do odbioru:)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...