Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

mam pytanie do osób które ostatnio uzyskały PnB. Czy przy składaniu papierów o PnB w Ożarowie Mazowieckim potrzebne jest jakieś zaświadczenie o odbiorze śmieci (ponoć potrzebne jest dla osób budujących w gm. Leszno ?). Czy na początku całej dokumentacji należy zamieścić jakiś spis treści, ze względu na ilość papierów :D. Ile średnio trwała u Was procedura uzyskania PnB ?

Pozdrawiam

Zaswiadczenia o odbiorze smieci nie potrzeba, zwłaszcza, ze zmieniaja sie teraz przepisy w tej kwestii.

 

Tak, na poczatku całej dokumentacji powinien byc spis treści, a strony wszystkie ponumerowane.

Przykład:

 

Spis treści

 

 

 

  1. Strona tytułowa str.1
  2. Zawartość teczki str.2

 

CZĘŚĆ/TOM - I

 

  1. Opis rodzaju i zakres wykonywania prac str.3
  2. Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania str.4-18
  3. Projekt zagospodarowania działki i szkic sytuacyjny str.19
  4. Decyzja OŚ.6224-xxx/xx – likwidacja drenażu str.20-23
  5. Decyzja Nr xxx/xx/B – wyłączenie z produkcji rolniczej str.24

 

CZĘŚĆ/TOM – II

 

  1. Projekt architektoniczno-budowlany altany ogrodowej ze
    stanowiskiem do grillowania i wędzenia „Wędzarnia W-03” str.25-38

 

To akurat było do dokumentacji w sprawie zgłoszenia robót nie wymagajacych pozwolenia na budowę, ale to tak samo.

 

W starostwie w Ożarowie, srednio czeka sie dwa miesiace zakładając, ze wszystkie papiery masz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje wewnątrz budynku czyli te które są razem z projektem, to sa oddzielne instalacje niezależne od tego co łączy skrzynki w granicy a budynkiem.

jesli wystapisz o pozwolenie na budowe instalacji gazowej wraz z PnB, to zapewne bedziesz musiał dołaczyc projekt tejże instalacji, czyli odcinka pomiedzy przyłaczem a budynkiem

 

Dodam tylko, że właśnie zajmujemy się organizowaniem takiego przyłączenia gazu od skrzynki w drodze do budynku. Na to jest cała procedura, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę takiego przyłącza. Po pierwsze geodeta musiał zrobić aktualizację mapy i nanieść istniejący budynek i złożyć tę mapę w urzędzie. Potem urząd na tej podstawie wydaje mapę do celów projektowych i dopiero na tej mapie można wrysować przyłącze (tzn. najpierw należy mieć projekt przyłącza - ok. 750 zł na dziś). Występuje się o pozwolenie na budowę przyłącza gazowego, należy odczekac swoje i dopiero wtedy można przystąpić do prac na działce. Nam to wszystko będzie załatwiała firma z Grodziska - powiedzieli, że bieganie po urzędach zajmuje ok. 1,5 miesiąca.

Podobno można to przyspieszyć i już na etapie robienia fundamentów poprosić geodetę o aktualizację mapy. Chodzi o to, że projekt przyłącza gazowego można zrobić do istniejącego już budynku (czy nawet jego części) a nie do projektu budynku - tak się dowiedzieliśmy ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje wewnątrz budynku czyli te które są razem z projektem, to sa oddzielne instalacje niezależne od tego co łączy skrzynki w granicy a budynkiem.

jesli wystapisz o pozwolenie na budowe instalacji gazowej wraz z PnB, to zapewne bedziesz musiał dołaczyc projekt tejże instalacji, czyli odcinka pomiedzy przyłaczem a budynkiem

 

Dokładnie tak. My pomimo, że mieliśmy projekt instalacji wewnętrznej w PnB wpisaliśmy piec na paliwo stałe a dopiero później kompleksowo przyłącze i instalacja domowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam namiarów na elektryka, który zna i rozumie wymogi Pruszkowskiej energetyki, żeby nie było problemów przy wykonywaniu dokumentacji do podlicznikowania. Możecie kogoś polecić?

 

Rozumiem, że chodzi Ci o WLZ a nie instalację wewnątrz. Pan Marek Szyszka zwany na tym forum Borowiec - 604 603 979.

Załatwia rzeczy NIEMOŻLIWE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nadal problem > brak glazurnika porposze o jakieś sprawdzone kontakty godne polecenia

Może ktoś polecić człowieka/firmę do położenia płytek na balkonach?
P. Piotr z Bramek, tel. poszedł na priv.

moze ktoś poleci jakiej firmy bramę garażową wybrac i gdzie nabyć Pruszków i okolice
Brałem z firmy Aprel - forumowy Stary, cena rozsądna (sporo poganiałem po sprzedawcach nim do niego trafiłem) www.aprel.pl/

Mam pytanko, gdzie jest dobra i tania mieszalnia tynków zewnętrznych? Jaki tynk wybraliście? Kosbud, Kabe, Kreisel, Bolix? Jeszcze jakiś inny?
Bardziej będzie ci się opłacało, jeśli wykonawca kupi materiały w twoim imieniu - u mnie robiła firma Sain, mieli na tyle dobre rabaty w hurtowni, z którą pracowali, że "moja" hurtownia (w której z kolei ja mam rabaty :) )nie była ich w stanie przebić.

Czy możecie polecić sprawdzonego instalatora do centralnego ogrzewania, który doradzi i wykona instalację: podłogówka, kanałowe, dobór pieca, instalacja pompy ciepła powietrze-woda.

Mam projekt, kwestia jego zweryfikowania i realizacji.

Jacek Starnecki, na forum - Starn, ale ostatnio mocno zajęty. U mnie wykonuje (jeszcze) większość instalacji hydrulicznej (co/cwu/kotłownia) i centr.odkurzacza. Pompy ciepła nie robiłem, nie wiem jak z tym u niego, wiem że wykonuje i sprzedaje went.mech.

szukam namiarów na elektryka, który zna i rozumie wymogi Pruszkowskiej energetyki, żeby nie było problemów przy wykonywaniu dokumentacji do podlicznikowania. Możecie kogoś polecić?
P. Henryk, tel. na priv. Tempo ekspresowe (jak na współpracę z energetyką).

Jeszcze jedno pytanie odnośnie papierów związanych z PnB domu jednorodzinnego, w którym będę miał instalację gazową podłączoną do gazowni. Jeśli mam gotowy projekt, który zawiera również wewnętrzne instalacje branżowe, między innymi projekt instalacji gazowej, to czy przy składaniu wniosku o PnB należy dopisać, że się występuje również o pozwolenie na budowę instalacji gazowej (tak mi zaproponowała Pani w informacji), czy wystarczy tylko standardowa formuła, że się występuje z wnioskiem o pozwolenie na budowę domu. Jak w waszym przypadku było?

Nadmienię, że projekt przyłącza i jego realizację, czyli odcinek od gazociągu do skrzynki z gazomierzem w ogrodzeniu, będzie realizowała gazownia zgodnie z warunkami przyłączeniowymi, ja mam zapłacić za to standardową opłatę w wysokości 1644,37 zł + VAT. Realizacja instalacji wewnętrznej od skrzynki w ogrodzeniu do pieca gazowego w domu jest po mojej stronie.

Widzę centrion że ciągniesz budowę do przodu :) a jaki projekt wygrał - bergamotka czy coś innego? Na budowę instalacji gazowej, również wew. jest potrzebne pozwolenie na budowę, być może da się je połączyć z PnB na budowę domu, ale faktycznie wtedy trzeba dołożyć uzgodnione projekty. U mnie się tym zajmował osobny człowiek, jakbyś potrzebował kontaktu daj znać. Ale kosztował trochę - 4,5kPLN za wykonanie instalacji wew.do szafki oraz opędzenie większości papierologii - samodzielnie tylko wykonałem projekt przebiegu instalacji na działce, projekt inst.wew.miałem gotowy i raz pojechałem do starostwa (odebrać PnB), reszta była po jego stronie.

1. Gdzie kupowaliście/wycenialiście dachówkę? Ceramiczna/cementowa - jeszcze nie wiem.

2. Jakieś speca - dekarza - od układania dachów możecie polecić? Tylko błagam, żeby nie liczył sobie jak za zboże... bo powoli wydaje mi się, że syna zamiast wysyłać na uczelnię, to mu będę odkładał kasę na zakup koparki... koleś za 2x8 godzin pracy skasował mnie coś koło 1800 pln...

Wykonanie dachu, montaż rynien, obróbki blacharskie, wykonane szybko (8panów rzucających sobie i układających dachówkę) i poprawnie (nic nie przecieka zwłaszcza przy kominach).

Pan Janusz Kempa (Diablo / Diabeł) współpracujący z Panem Michałem.

telefon: 607-144-038

Dachlux Puławska p. Paweł Sawicki 513 153 155 (tel.ogólny do punktu na puławskiej). Wykonawca - Diablo/Diabeł, czyli p. Janusz Kępa, współpracuje z dachluxem. Obu polecam, chociaż p.Janusz nie najtańszy :) ale jak wyszły przecieki po zimie, przyjechał bez gadania i poprawił. Właśnie - dobrym pomysłem jest zostawić (jeśli to możliwe) dach "goły" od spodu, tj.bez ocieplenia, na zimę - zimą, a najdalej wiosną, wychodzą wszystkie błędy wykonawcze i wełna nie moknie tak sobie potem :)

A ja zapytam ponownie o ekipę/ firmę do instalacji rekuperatora. Czy ktoś z Was ma i może polecić swoich fachowców. Póki co znalazłam na forum namiary na firmę tora - wentylacja z Częstochowy i firmę z Płocka - http://www.rekuperator.mazowsze.pl/. Ktoś może słyszał lub korzystał i jak przebiegała współpraca? Jeśli macie kogoś sprawdzonego, piszcie proszę.
Ja instalacje zrobiłem samemu a sam rekuperator kupiłem z Jan-Gaz-a. Z tego co wiem LinkAir cieszył się kiedyś dobrą opinią. Duży ten twój domek? Jakieś GWC przewidujesz?
Ja korzystam (bo jeszcze in progress) z TORA częstochowa, znają się na rzeczy, działają sprawnie, cena za samą instalację (materiał+robocizna) lekko niższa niż w Link-air, a materiały dużo lepsze - od link-air dostałem ofertę instalacji (cała instalacja!) na spiro giętkich, co jak dotkniesz to dziura jest :) , a TORA wykonali na sztywnych oraz uni-flex (rury w warstwie wylewki). TORA nie sprzedaje chyba jednak Bartosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno - nie chce ktoś słupa do przyłącza? pozbędę się w dobrej cenie :)

 

i szukam sprzedawcy/wykonawcy barierek metalowych na taras/balkon (pewnie z nierdzewki, ale nie upieram się na razie, bo nie mam w tym temacie zdania) - czy ktoś wykonywał i może podpowiedzieć gdzie kupić?

 

Ja się pokusiłem o samodzielny montaż w oparciu o elementy z chrom-system. Powiem szczerze, że drugi raz bym się nie zdecydował.

Miałem co prawda problem z uwagi na ocieplenie balkonu i musiałem wklejać szpilki na 35 cm wgłąb, ale to jest do zrobienia.

 

Masakra z tym, że wszelkie złączki (kolanka, itp) oraz rury są nie nawiercane / gwintowane a aby obrabiać nierdzewkę trzeba mieć naprawdę dobry warsztat.

Mi otwory w złączkach narożnych zrobił ślusarz z Milanówka - 10 PLN za otwór :-(.

 

W Grodzisku jest człowiek, który robi balustrady i możesz jego podpytać o coś takiego. Wpisz w googlach ślusarz Grodzisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...