Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Napisał Pan, że w ostatniej chwili zdecydowaliście się na reku. Czyli generalnie dom macie z kominami ze wstępnym założeniem wentylacji grawitacyjnej?

Zainteresowało mnie to bo właśnie budujemy dom, na dniach lejemy strop więc kominy już w połowie wybudowane. O istnieniu WM + GWC nie miałam pojęcia wcześniej. Nie wiem czy jest sens zakładać to teraz. Właściwie to ostatni dzwonek by podjąć decyzję. Czy można zrobić WM+ GWC w budynku zaprojektoanym na WG? Kusi mnie ta perspektywa mniejszych rachunków za gaz. Czy trzeba starać sie o jakieś nowe pozwolenie? Zaślepiać kominy? W ogóle w jaki sposób się za to zabrać?

Będę wdzięczna za uwagi.

Dodam że teren gliniasty poziom wód wysoki :( - to w kontekście rur do GWC - nie wiem czy ma znaczenie

 

Witam,

 

kominy wentylacyjne u nas były już wymurowane razem z kominem, w pomieszczeniach po prostu zamurowaliśmy otwory. GWC nie mamy.

Instalacje reku i odkurzacza centralnego wykonała nam firma Gomar z Radomia, na kanałach TuboFlex firmy NedAir i reku też tej firmy, wykonali też przewierty przez strop żelbetowy. Kanały są średnicy chyba 8 czy 10cm więc łatwiej je schować w styropianie bądź wełnie skosów, a nawet jak są w pomieszczeniu to zabudowanie ich nie rzuca się tak w oczy jak przy rurach spiro 20cm. My jesteśmy zadowoleni z tego rozwiązania, choć było trochę droższe niż rury spiro. Teraz na rynku jest chyba sporo systemów rur o małej średnicy, a nawet kanały prostokątne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma być wentylacja mechaniczna to w stropie należało by zostawić przepusty aby łatwiej było przeprowadzić potem rury
zgadza się. najprostsza metoda - zadzwonić/napisać do jednej z firm, która oferuje wykonastwo WM z prosbą o ofertę i zaznaczyć, że za tydzień lejesz strop, więc żeby rozrysowali ci położenie otworów, nawet jeśli do tego czasu nie udostępnią ci projektu (ponieważ zwykle za projekt się płaci lub wykonują go dopiero jak podpiszesz umowę).

Kominy mozna należy zaślepić - ale tu dużo jeszcze zależy od projektu WM
Najlepiej ich w ogóle nie budować :) a jak się już wybudowało - po co zaślepiać? Chyba że o zaślepianiu otworzu przyłączeniowego na dole mówimy :)

ja u siebie np. mam grawitacyją w kotłowni a mechniczną w pomieszczeniach mieszkalnych)
Correct. Bo w pewnych przypadkach nie można nawet robić grawitacyjnej. Opisują to warunki techniczne-cośtam dot. budowy domów, np. nie można w garażu, w pomieszczeniu z kominkiem można, ale tylko jeśli w tym samym pomieszczeniu jest i nawiew, w kotłowni chyba można, ale jeśli piec na paliwo stałe, to tylko na warunkach jak obok, tutaj nie jestem pewien - ja się nie zdecydowałem na WM w kotłowni (piec na paliwo stałe).

jak jest wysoka woda gruntowa to robi sie glikolowe GWC - droższe trochę od rurowego ale działa...
Droższe i lepsze :) wykonawcy twierdzą, że w przypadku glikolowego GWC lepiej, jak jest wysoki poziom wód gruntowych - lepiej wtedy działa.

do wszystkiego mozna wziąć firmę alebo zrobić samemu (ja tak zrobiłem)
A ja wziąłem firmę. jak się patrzę, jak oni to zrobili to bym nie dał rady. Ale jest w tym pewien minus - to kosztuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które już zakończyły budowę w powiecie grodziskim

 

1) Czy po złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy, był u Was na kontroli PINB ?

2) Czy do PGE o zmianę prądu budowlanego można wystąpić od razu po złożeniu zawiadomienia czy dopiero po odbiorze ?

AD.1 - Nie :)

AD.2 - Ja tego samego dnia, którego odebrałem pozwolenie na zamieszkanie,

pojechałem z tymi papierami do Pruszkowa a tam pani zmieniła mi taryfę od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisał kosik76

Mam pytanie do osób, które już zakończyły budowę w powiecie grodziskim

 

1) Czy po złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy, był u Was na kontroli PINB ?

2) Czy do PGE o zmianę prądu budowlanego można wystąpić od razu po złożeniu zawiadomienia czy dopiero po odbiorze ?

 

AD.1 - Nie

AD.2 - Ja tego samego dnia, którego odebrałem pozwolenie na zamieszkanie,

pojechałem z tymi papierami do Pruszkowa a tam pani zmieniła mi taryfę od ręki."

 

hej,

 

gdzieś mi się obiło o uszy, że żeby zmienić taryfę z budowlanej na "normalną" wystarczy oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu prac budowlanych - nie trzeba miec dopuszczenia budynku do urzytkowania... trzeba poszukac albo zapytać w swoim zakładzie energetycznym..

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniej ekipy do wykonania ogrodzenia (podmurówka + osadzenie ogrodzenia kupionego przeze mnie u tej samej lub innej ekipy).

Termin "na już" :)

 

Polećcie proszę kogoś taniego, bo jak słyszę cenę 18 tysięcy za 34 metry bieżące (w tym brama z napędem) za proste, niemal hipermarketowe ogrodzenie, to mnie szlag trafia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które już zakończyły budowę w powiecie grodziskim

 

1) Czy po złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy, był u Was na kontroli PINB ?

2) Czy do PGE o zmianę prądu budowlanego można wystąpić od razu po złożeniu zawiadomienia czy dopiero po odbiorze ?

 

Ad.2. Mi w Pruszkowie udało się zmienić taryfę bez odebrania budynku.

 

Ad. 1. nie orientujecie się czy w powiecie pruszkowskim PINB przyjeżdżają na kontrole na zakończenie budowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które już zakończyły budowę w powiecie grodziskim

 

1) Czy po złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy, był u Was na kontroli PINB ?

2) Czy do PGE o zmianę prądu budowlanego można wystąpić od razu po złożeniu zawiadomienia czy dopiero po odbiorze ?

 

ad. 1 - nie

ad. 2 - w Konstancinie - wymagane było uprawomocnione pozwolenie na użytkowanie (tak było w 2010 roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisał kosik76

Mam pytanie do osób, które już zakończyły budowę w powiecie grodziskim

 

1) Czy po złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy, był u Was na kontroli PINB ?

2) Czy do PGE o zmianę prądu budowlanego można wystąpić od razu po złożeniu zawiadomienia czy dopiero po odbiorze ?

 

AD.1 - Nie

AD.2 - Ja tego samego dnia, którego odebrałem pozwolenie na zamieszkanie,

pojechałem z tymi papierami do Pruszkowa a tam pani zmieniła mi taryfę od ręki."

 

hej,

 

gdzieś mi się obiło o uszy, że żeby zmienić taryfę z budowlanej na "normalną" wystarczy oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu prac budowlanych - nie trzeba miec dopuszczenia budynku do urzytkowania... trzeba poszukac albo zapytać w swoim zakładzie energetycznym..

 

PZDR

 

Qter

to samo mi powiedział elektryk; jak tynkarze skończą robote to wystarczy oswiadczenie kierownika budowy o zakończeniu prac i reszte załatwi tj. zmiane taryfy z budowlanej na użytkową czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś 1-2 miesiące temu ktoś podawał na forum namiary na Pana od konteneru z Pruszkowa.

Jeden kontener mieliśmy z okolic Grodziska (12 m3) za 700 PLN a drugi wziąłem już od niego j KP-7 (7m3) za 400 PLN.

 

Generalnie jestem zadowolony. Załadowaliśmy go (tego 7m3) na maxa objętościowo i Pan trochę pomarudził, ale zabrał.

Namiary na Pana z Pruszkowa - 601953430

 

Pamiętajcie tylko, że każdy kontener, niezależnie od wielkości można załadować max do 4,5-5 ton. Inaczej samochód go nie dźwignie.

dzięki za info, zastanawiam się czy będą mogli go zostawić na kilka dni no może tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Jestem świerzynką na Waszym forum i pewno od samego początku zrobie coś nie tak, ale potrzebuje pomocy. Postanowiłam sié budowć w Nadarzynie i się zaczeło . Muszé zrobić do pozwolenia na budowé badanie geologiczne gruntu , czy ktoš z Państwa mógłby mi kogoš polecič ? z góry bardzo dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Jestem świerzynką na Waszym forum i pewno od samego początku zrobie coś nie tak, ale potrzebuje pomocy. Postanowiłam sié budowć w Nadarzynie i się zaczeło . Muszé zrobić do pozwolenia na budowé badanie geologiczne gruntu , czy ktoš z Państwa mógłby mi kogoš polecič ? z góry bardzo dziękuje.

 

pan kociszewski, 228256223, 3 odwierty w marcu 2012 900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniej ekipy do wykonania ogrodzenia (podmurówka + osadzenie ogrodzenia kupionego przeze mnie u tej samej lub innej ekipy).

Termin "na już" :)

 

Polećcie proszę kogoś taniego, bo jak słyszę cenę 18 tysięcy za 34 metry bieżące (w tym brama z napędem) za proste, niemal hipermarketowe ogrodzenie, to mnie szlag trafia...

 

Zadzwoń tutaj http://www.ogrodzeniabetonowe.yoyo.pl/kontakt.html

 

Nam Pan Waldemar robił i wstawiał bramę przesuwną z furtką i cena była dość konkurencyjna jak na Grodzisk.

Zapłaciliśmy za 4m bramy i furtkę z podmurówką i obsadzeniem 4,5 k PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...