Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Czy ktoś na forum ma jeszcze jakieś namiary na plastikowe beczki 200L w okolicach GM.

Kupiłem 3 z pralni w GM, ale potrzebuję jeszcze 2 sztuki

Kiedyś ktoś mi pisał, że w GM przy cmentarzu sprzedają (radońska/montwiłła/spokojna) ale to było wieki temu. przegrzeb forum wstecz o rok, może znajdziesz.

a po co ci te beczki? przypadkiem nie robisz jakiegoś odwodnienia? bo jeśli tak, i chcesz wkopać te beczki w ziemię, jest to zły pomysł. jeśli masz wątpliwości, przeszukaj forum i google na zdjęcia pt. "szambo mi się zapadło" - nawet kiepsko zrobione (betonowe!) szamba padają pod naporem ziemii, twoja beczka podda się dużo szybciej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze takie pytanko mam,czy mozecie polecic jakiegos dobrego fachowca do zabudowy kominka z DGP.

 

Zeby tez jakis najdrozszy nie był:)

 

Pozdr

 

 

Ja po swoich doświadczeniach z fachowcami zaprojektowałem system i niemal w całości wykonałem samodzielnie. Nie jest to tak trudne jak się wydaje. Tylko samą obudowę kominka i osadzenie anemostatów zostawiłem ekipie, wyłącznie z racji tego, że oni to zrobili pewnie 100% estetyczniej niż ja bym to zrobił. Net jest pełen przykładów rozwiązań.

Testuję swój układ od miesiąca - temperatury za oknem nie rozpieszczają jak w domu dwójka dzieciaków. Działa ;)

Spróbuj może najpierw samodzielnie podejść do tematu? zapłaciłem wykończeniowcom 25% ceny kominkarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod prośbę o wszelkie wskazówki, bank powoli mnie zaczyna cisnąć z odbiorem...

 

Z własnego doświadczenia (bo do nas PINB się pofatygował :-) ) mogę napisać, że zwracają uwagę na:

1) certyfikat energetyczny - czy kompletny itp

2) zgodność terenu z zatwierdzonym planem zagospodarowania działki

3) nie wspominam o podstawach czyli balustrady, zabezpieczone przewody lub gniazdka, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś mi pisał, że w GM przy cmentarzu sprzedają (radońska/montwiłła/spokojna) ale to było wieki temu. przegrzeb forum wstecz o rok, może znajdziesz.

a po co ci te beczki? przypadkiem nie robisz jakiegoś odwodnienia? bo jeśli tak, i chcesz wkopać te beczki w ziemię, jest to zły pomysł. jeśli masz wątpliwości, przeszukaj forum i google na zdjęcia pt. "szambo mi się zapadło" - nawet kiepsko zrobione (betonowe!) szamba padają pod naporem ziemii, twoja beczka podda się dużo szybciej :))

 

Pożyjemy - Zobaczymy. Mam zrobione już 4, na głębokości ok. 1,5. Pod spodem jest 0,5 metra żwiru i na wierzchu trochę ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod prośbę o wszelkie wskazówki, bank powoli mnie zaczyna cisnąć z odbiorem...

 

Ja jestem w trakcie odbioru budynku, szykuję dokumentację itp. ale odweidziłem swój bank i okazało się, że poza zawiadomieniem za 30zł pobieranych z mojego konta to nie ma innych konsekwencji nieoddania budynku w terminie. Ja w każdym razie na spokojnie już szykuję dom do oddania od użytku, bez ciśnienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie odbioru budynku, szykuję dokumentację itp. ale odweidziłem swój bank i okazało się, że poza zawiadomieniem za 30zł pobieranych z mojego konta to nie ma innych konsekwencji nieoddania budynku w terminie. Ja w każdym razie na spokojnie już szykuję dom do oddania od użytku, bez ciśnienia ;)

 

dzięki Terror. A mogę spytać jaki powiat?? miałeś jakieś odstępstwa od projektu?? ja przesunąłem troszkę jedno okno i w środku ściane działową....jestem ciekaw jak na to bedą się zapatrywać urzędnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Terror. A mogę spytać jaki powiat?? miałeś jakieś odstępstwa od projektu?? ja przesunąłem troszkę jedno okno i w środku ściane działową....jestem ciekaw jak na to bedą się zapatrywać urzędnicy.

 

Pruszków. Odstępstw od projektu nie mam, naniosłem wszystko co chciałem w projekcie. AFAIK ściany działowe nie mają znaczenia przy odbiorze, okna pewnie też nikt nie będzie się czepiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Potrzebuję (znowu bardzo pilnie ;) ) namiarów na ekipę, która zrobi izolację tarasu nad garażem. Dotychczasowa ekipa "jednak nie umie". Najprawdopodobniej blacha + papa + wylewka+termoizolacja+co-tam-jeszcze-KB-wymyśli. Taras ok.30m2. Prosiłbym także o wskazówkę ile to może kosztować, bo ktoś nam 800zł/m2 zaśpiewał, a to by wyszło więcej niż za 200m2 dachu :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Potrzebuję (znowu bardzo pilnie ;) ) namiarów na ekipę, która zrobi izolację tarasu nad garażem. Dotychczasowa ekipa "jednak nie umie". Najprawdopodobniej blacha + papa + wylewka+termoizolacja+co-tam-jeszcze-KB-wymyśli. Taras ok.30m2. Prosiłbym także o wskazówkę ile to może kosztować, bo ktoś nam 800zł/m2 zaśpiewał, a to by wyszło więcej niż za 200m2 dachu :o

 

Krzysztof Miksa 501 023 755, choć wątpie aby mieli czas. U nas robili hydroizolacje balkonów czyms na co mówili "basenówka" + obkejanie kamieniem elewacji + płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Potrzebuję (znowu bardzo pilnie ;) ) namiarów na ekipę, która zrobi izolację tarasu nad garażem. Dotychczasowa ekipa "jednak nie umie". Najprawdopodobniej blacha + papa + wylewka+termoizolacja+co-tam-jeszcze-KB-wymyśli. Taras ok.30m2. Prosiłbym także o wskazówkę ile to może kosztować, bo ktoś nam 800zł/m2 zaśpiewał, a to by wyszło więcej niż za 200m2 dachu :o

 

Ja robiłem tak:

 

strop/dach garażu

 

papa termozgrzewalna

 

folia

 

styrodur

 

folia

 

wylewka (warstwa dociskowa)

 

"folia w płynie" ja dałem chyba Mapei Mapelastic (nie pamietam dokładnie - musiał bym poszukać)

 

na to poszła obróbka balkonów tzw. opierzenie

 

i na to płytki

 

 

z tym, że teraz zrobiłbym to inaczej bo miałem problemy z podciekaniem wody pod balchę okapnikową

 

przed folią w płynie dał bym opierzenie mocujac je na żywice ( na wierzch posypując jakimś piaskiem żeby było chropowate )

 

na to dopiero dał bym folie w płynie

 

a na to płytki

 

grunt to zrobić raz a porządnie ;)

 

widać, że to nie jest wiedza tajemna - ale musi zostać zrobione dokładnie...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie w sprawie szamba szczelnego.

Rozmawiałem z kaparkowym i zaproponował mi 10m3 dwukomorowe z pokrywą najazdową za 4tys. łącznie ze wszystkim. Samo wykopanie i zasypanie 600zł Może macie rozeznanie w temacie, a zbiornik nie jest klejony tylko jedna całość.

Nie wiem jak te z pod radomia co sprzedają. Czy warte swojej ceny i nie będą przeciekały, bo umnie wysoki poziom wód gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...