Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Nie wiem czy to prawda, ale spotkałem się z opinią, że to spod zarwanych stropów można później użyć do podpierania fundamentów. Ja niestety zrobiłem funadamenty bez podpierania, bo ten co mi miał sprzedać te stemple spod zawalonego stropu, też został przygnieciony...

Ale w sumie to prawda, że jak są spod zawalonego stropu to są przekoszone w rzucie poprzecznym i to podobno o ok. 2 stopnie. A to jest podobno jakaś magiczna wartość bo przy takim przekoszeniu może się zważyć cement. I dltego kazałem wylewać cały czas od prawej do lewej...ciekawe czy coś pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A wam wszystkim, życzę w nowym nadchodzącym 2005 r. nie przekraczania bużetów, no przynajmniej nie za dużo. Aby udało się skończyć to co sobie wszyscy zaplanowaliście, aby nikomu nie przyszło do głowy grzebać przy podatkach katastralnych, a jakiś inspektor z urzędu nie wlazł u was na gwoździa...

A życie w waszych nowych domach niosło jeszcze więcej radości niż sądziliście. A do tego wszystkiego udanej zabawy Sylwestrowej...

 

A swoją drogą to jak spędzacie Sylwestra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok, wytrwałości w postanowieniach dla tych co dopiero zaczynają, 'niech się mury pną do góry' tym co są w trakcie budowy, oraz szcześliwego, spokojnego zamieszkiwania dla tych, co już są po wszystkim :D

 

... i małego kaca w dniu jutrzejszym :wink:

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

 

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do zyczen

cobybylo lepiej niz wtym roku, suchow w odpowiedniej chwili i tanio przez caly rok(na mat. budowlane :p )

 

oj w domku, dzieci slabego zdrowia :evil: a nikt sie nierwie do pilnowania

 

ale mam nadzieje ze jak sie postwi conieco oj to bedzie impreza :lol: :p

 

sciskam mocno i trzymam kciuki coby glowy niepekaly na nastepny dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja troszkę inaczej:

 

Weź 12 miesięcy.

Oczyść je starannie z wszelkiej goryczy,

nienawiści i zazdrości

do każdego dnia miesiąca dodaj:

szczyptę wiary i cierpliwości,

szczyptę odwagi i pracy,

dolej trochę nadziei,

wierności i uprzejmości.

Połącz to z dużą porcją pilności.

Dopraw dobrym nastrojem i odrobiną wesołości,

niewielką dawką wysiłku

i dużą dobrego humoru.

Wymieszaj to wszystko z miłością,

dokładnie ugotuj na ogniu promieniującego szczęścia.

Przyozdób uśmiechem i podawaj w dużych porcjach

 

czego wam i sobie zycze na ten nowy 2005 rok

 

Sylvia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

WSZYSTKIEGO DOBREGO NA 2005 rok i wszystkie następne

WAM ŻYCZĘ.

 

A poza tym mam pytanko:

 

Ile kosztuje "badanie geologiczne" (czy jak tam to zwą) i czy naprawdę trzeba je robić?

 

W Żabiej Woli powiedziano mi: 1,2 m fundament i będzie dobrze. Będzie dobrze?

Do mieszkańców okolic Żelechowa, Ojrzanowa, wsi Zaręby: robiliście badanie gruntu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do badań geologoicznych nie podchodziłbym aż tak ogólnie...a już pytanie o okolice to już pomyłka. Co innego spytać o takowe sąsiada zza siatki...a tak...ja bym odradzał takie podejście do temtu.

Pytanie brzmi jak bardzo ew. masz skomplikowany (jeśli) przypadek. Czy masz na działce jakieś szuwarki?? Jaka roślinność?. Jeśli masz budynki obok swej działki...i nie masz na swojej szuwarków to może tak...ale w każdym innym przypadku, jeśli masz wątpliwość to raczej bym zrobił. Jeśli z drugiej strony chodzi ci o kwestię, że inni robią, czy raczej "wszyscy" to czy ja też muszę, nawet jeśli moja działka nie wygląda podejrzanie, odp. brzmi nie trzeba! To nigdy obowiązek. Z reguły takowe badania robi się przede wszystkim przed zakupem działki. Musisz raczej sam sobie odpowiedzieć na te pytania...Co z tego, że zrobisz fundament na 1,20 jak wlejesz beton w torf??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w nowym roku!

Urządzaliśmy sylwestra u nas w domu, było całkiem fajnie. Sąsiedzi nie mieli pretensji, że za głośno :D Straty: porysowane szpilkami schody, trzeba będzie jeszcze podlakierować. No, ale to dom a nie muzeum, więc nie należy się za bardzo przejmować. Mieliśmy gości przed świętami, teraz ten sylwester (20 osób, które zostały do niedzieli) więc produkcja śmieci i innych takich duża, musiałem już drugi raz zamawiać szambiarkę. W bloku nie było takich problemów, no ale nie wyobrażam sobie obecności 20 osób przez 3 dni.

Dla niezdecydowanych co do wielkości zasobnika cwu: mam 130 l i ani przez chwilę nie zabrakło ciepłej wody. Co prawda nastawiłem temp. na 75 stopni, ale na codzień wystarcza 55. Piec ma na tyle duży zapas mocy, że podgrzewa natychmiast następną porcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim!

Dzięki za życzenia i odbijamy: tego samego (ale już synergicznego) życzymy Wszystkim w 2005!

 

Przepraszamy, że jakiś nie udzielaliśmy, ale niestety cały czas, cały czas jesteśmy w pędzie, aczkolwiek Sylwka spędzaliśmy sami oglądając filmy, nie włączając kompa i myśląc, że to ostatni taki spokojny dzień i że trzeba korzystać z każdej wolnej chwili na ładowanie baterii, bo dosłownie minuty dzielą nas od podjęcia wielkiego wyzwania jakim jest budowa domu. Niestety muszę się przyznać, że strasznie zazdroszczę wg ostatnich 2 tygodni życia. Własny dom, trzydniowa parapetówa połączona z Sylwestrem!! Marzenie!! Ale nic to, pozostaje wierzyć, że za rok będziemy imprezować podobnie. Czego i Wam wszystkim życzymy!

 

Bobo 30 - jeśli się zgodzisz to może gdzieś spotkamy się na mieście i odbierzemy "Ładne Domy"? Co Ty na to? Ogromnie dziekuję Ci, że pamiętałaś o mojej prośbie, jesteś niesamowita!

 

PeZet - badanie geologiczne na bank będziemy robić na swojej ziemi. Słyszałam, że są geotechnicy co biorą 600zł. My wybraliśmy takiego za 1.000zł, bo raz, że mamy jeszcze kasę, dwa - spodobała nam się jego strona http://www.geotest.pl/ i trzy - wierzymy w jego profesjonalizm i odpowiedzialność. Jego opracowanie zawierać będzie expertyzę gruntu wraz ze wskazaniem, w którym miejscu najlepiej posadowiać dom i w jaki sposób. Senser ma rację mówiąc Ci, że zbyt uogólniasz. Jest tak, że nawet na jednej działce może być cała gama przeróżnych warstw i może zdarzyć sie, że jedna połowa będzie dobrym podłożem pod dom, a druga fatalnym, wymagającym kosztownego palowania przed położeniem fundamentu. Różne są powody, aby swój teren traktować wyjątkowo i nie pozwalać sobie na porónania z okolicą, czy nawet działką sąsiednią (np. przed laty w tym miejscu było wysypisko śmieci, a u sąsiada już nie).

Jednak my nie oparliśmy się pokusie porozmawiania z sąsiadami, tym bardziej, że są geologami, jednak niewiele nam pomogli mówiąc, że to co znajduje się pod ich działką niewiele może mieć wspólnego z tym co znajdzie geotechnik wiercąc w naszej. Dosłownie kawałek dalej możesz znaleźć pokłady czego innego. Za to wiemy od nich, że jak sami kopali staw u siebie to wykopali prawie wszystko co można spotkać kopiąc w ziemi.

 

Czy możecie wyjaśnić o co chodzi z tymi stempelkami? Są strasznie frapujące!

xxx usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Sąsiedzi!

 

Chodzą słuchy po Grodzisku, że duża grupa ludzi z obłędem w oczach się zjawia, w trudnych do przewidzeniach terminach, w miejscach publicznych. Niestety ponieważ ja pracuję w W-wie, nawet jeśli dostanę cynk, że ktoś ich widział, to zwykle po czasie ;-).

 

Do tej pory forumowe przyjaźnie sprawdzały się w naszych okolicach na 100%, więc przy najbliższym spotkaniu chciałabym Was poznać. Mieszkam już w swoim domu 2 lata. Mój dom (d23 Muratora) znajduje się a Grodzisku Maz. przy ul. Warmińskiej (5 min od przystanku WKD Okrężna).

 

Pozdrówka,

Alicjanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje "badanie geologiczne" (czy jak tam to zwą) i czy naprawdę trzeba je robić?

 

W Żabiej Woli powiedziano mi: 1,2 m fundament i będzie dobrze. Będzie dobrze?

Do mieszkańców okolic Żelechowa, Ojrzanowa, wsi Zaręby: robiliście badanie gruntu???

 

Ja robie badania geotechniczne, bo chce miec przydomowa oczyszczalnie, wiec i tak bede musiala. Ale pani architekt tez mi doradzila, ze ma to sens, bo ewentualnie mozna na fundamentach oszczedzic. Chciala mi tez dac namiar na pana Kotapskiego (chyba... jeszcze sie nie rozpakowalam i nie moge sprawdzic nazwiska, a nie mam sily szukac w postach), ktory juz sie przewinal we wczesniejszych postach jako postac odpowiedzialna :) , ale ze juz go spisalam, to nie musiala :D . Taka sprytna jestem, a co! No i bede do niego dzwonic na dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym 2005 roku! Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i mało kłopotów. A tym, którzy jeszcze nie skończyli (tak jak my) wytrwania do końca i pomyslnego ukończenia budowy.

Na spotkaniu nie moglismy być, z braku czasu. A szkoda, bo to pierwsze bez nas. Myslę, ż enastępnym razem się uda. My wciąż przed trudnymi decyzjami, jak zmieścić wszt=ystko co trzeba zrobic w najblizszym półroczu. Taki termin sobie wyznaczyliśmy. Mamy nadziję, że wzsystko sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...