Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a mogę zapytać na jakim etapie było wykończenie wnętrza?? płytki wszędzie?? kafelki na podłogach itp itp?? powoli przymierzam się do odbioru i nie wiem czy na samych tynkach i wylewkach możnaby odebrać dom. Nie ma grzejników jeszcze zamontowanych ani wyposażonej kotłowni, łazienki nie zrobione itp itp itp...

 

Praktycznie wszystko skończone. Gdzieniegdzie brakowało oświetlenia to zaizolowałem przewody.

Nie wiem jak z samymi tynkami i wylewkami, ale obawiam się, że może być problem. Chociażby z instalacją elektryczną - muszą być gniazdka lub zabezpieczone przewody, musisz mieć balustrady na schodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za projekt oraz wykonanie instalacji gazowej? Podciągnęli mi gaz pod działkę i teraz muszę ruszyć z projektem aby złożyć pozwolenie na budowę instalacji....

 

Oczywiście jest to zależne od ilości metrów przyłączą po działce - na poprzednich stronach masz z dwa lub trzy kontakty do firm , które robią przyłącza i całą papierologię - zadzwoń / spotkaj się, niech wycenią. ( dla zobrazowania wielkości u mnie za 40-50 m przyłącza / trzeba liczyć po prostej , żadne "na ukos" / z projektami , mapami, odbiorami , kominiarzami - ogólnie całymi formalnościami - padało 5-7 tyś zł ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Radomiu z Jadaru, tylko transport drogi (400 zł),dlatego najlepiej kupić dużą ilość i dogadać się z sąsiadem, może też potrzebuje,żeby transport był po połowie. Ja tak zrobiłam, szary nostalit 6 cm wyszedł po 28 zł czy jakoś tak,ale w listopadzie 2012.

 

Dziękuję za info. Potrzebna jest nam bardzo duża ilość kostki brukowej, więc może uda się nam wynegocjować niższą cenę za transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Potrzebna jest nam bardzo duża ilość kostki brukowej, więc może uda się nam wynegocjować niższą cenę za transport.

 

Monsiu, a ile płaciliście za pozostałe rzeczy typu podsyp, robocizna? Mam na razie oferty za ok. 100 zł/m.kw - trochę drogo wydaje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terror, Roberto, mogę prosić o namiary na firmy od kostki. Mnie się to wydaje tanio, ja mam oferty za kompleksowa usługę za 150zł i za samą robociznę od m2 za 55zł do tego a mb dojdzie i kostka. To jest dopiero drogo. Roberto 120zł to chyba rozsądna cena, szczególnie, że libet to ta droższa kostka zdaje się? Dla mnie akceptowalna to też do 100zł/m2 więc będę wdzięczna za namiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terror, Roberto, mogę prosić o namiary na firmy od kostki. Mnie się to wydaje tanio, ja mam oferty za kompleksowa usługę za 150zł i za samą robociznę od m2 za 55zł do tego a mb dojdzie i kostka. To jest dopiero drogo. Roberto 120zł to chyba rozsądna cena, szczególnie, że libet to ta droższa kostka zdaje się? Dla mnie akceptowalna to też do 100zł/m2 więc będę wdzięczna za namiary.

Pozdrawiam

 

Cześć,

co prawda pytanie nie do mnie, ale w zeszłym roku z bardzo fajną firmą robiliśmy kostkę. Szukaliśmy długo i w końcu zdecydowaliśmy się na nielokalną firmę.

 

Z tego co pamiętam płaciliśmy 90 PLN / 1m2 kostki nostalit Polbruk na gotowo. Z piachem, cementem, itd. W sumie wyszło ze 130 m2.

Cena była bez papieru ale z pisemną gwarancją na 3 lata.

 

Co prawda całą ziemię wybraną pod kostkę zużyliśmy na podniesienie terenu, więc odpadł im koszt wywozu.

 

Ekipa fachowa, dokładna. Oczywiście trzeba ich sprawdzać i pilnować czy dobrze zrozumieli nasze intencje.

Po zimie kostka jest OK. Tylko w jednym miejscu ścieżka się trochą zapadła, ale można to wyjaśnić, że obok jest świeże szambo i ziemia jeszcze osiadała.

 

Telefon - 609610989 (Pan Rafał Przybylski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałam prosić o polecenie uczciwego i "taniego" kierownika budowy :-)

Z góry bardzo dziękuję.

 

Piszesz taniego i pytanie co to znaczy. Czy chcesz mieć kierownika, który jest codziennie na budowie, takiego co odbiera ważne etapy czy może takiego co tylko wpisy w dzienniku robi.

 

Nasz kierownik budowy - Pan Mariusz Łuniewski miał stały koszt za każdy przyjazd.

Minimalna liczba wizyt to 6-7.

My np. mieliśmy więcej, bo chcieliśmy, aby Pan Mariusz zweryfikował też tynki i wylewki oraz pokrycie dachu, ale to nie jest konieczne dla niektórych.

 

I 1000% możemy polecić Pana Mariusza za fachowość i zaangażowanie. Teraz coraz częściej kierownikowi budowy nie chce się biegać po wykopie czy dachu i tylko wpisy robi. A Pan Mariusz kilka razy zaskoczył ekipy tym, że chodził i sprawdzał. A jak trzeba to elegancko egzekwował poprawki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsiu, a ile płaciliście za pozostałe rzeczy typu podsyp, robocizna? Mam na razie oferty za ok. 100 zł/m.kw - trochę drogo wydaje się

 

sama robocizna -30 zł/m2,ale to wynegocjowana stawka z wiosny 2012 r., nie wiem, jakie w tym roku będzie miała ta ekipa.

w tej cenie podsyp i ułożenie kostki, krawęzniki osobno chyba 10zł/szt.

jestem bardzo zadowolona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Eugeniusz do września jest zajęty:(

 

czy ktoś może polecić uczciwą i fachową ekipę do stanu surowego?rozbudowa domu, robota na tydzień....

 

A mówiliście Panu Eugeniuszowi, że to taka drobna robota ? Może się da namówić ?

 

My naszego tynkarza od tynków zew. męczyliśmy jakieś 1,5 miesiąca zanim się zgodził. A chcieliśmy tego, bo każdy z wykonawców (tynki, wylewki, wykończeniówka) polecał tylko jego jako pewniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terror, Roberto, mogę prosić o namiary na firmy od kostki. Mnie się to wydaje tanio, ja mam oferty za kompleksowa usługę za 150zł i za samą robociznę od m2 za 55zł do tego a mb dojdzie i kostka. To jest dopiero drogo. Roberto 120zł to chyba rozsądna cena, szczególnie, że libet to ta droższa kostka zdaje się? Dla mnie akceptowalna to też do 100zł/m2 więc będę wdzięczna za namiary.

Pozdrawiam

 

600 823 116 p. Paweł. Gwarancja na 3 lata. namiar wzięty z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, mam wycenę instalacji gazowej. Dobrze, że się za to zabraliśmy w... październiku, bo by było ciężko ;)

Gdzie robiliście balustrady? Mam niezłą wycenę, ale gość twierdzi, że przy instalacji balustrady na elewacji będzie się chwiała? W taras nie chcemy nic wbijać, nie po to nad nim już dwie ekipy pracowały, żeby go zaizolować, żeby teraz w nim dziurę robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam. Sam trafiłem z polecenia 3 osób i mogę dalej polecić. Pan Józef to rzeczowy facet. Przespałem trochę gaz i normalną droga miałbym koło czerwca - zaproponował sensowną opcję (umowa kompensacyjna z gazownią) i gaz będę miał do końca miesiąca a zaczeliśmy sie koło tematu kręcić w końcu lipca. Załatwia w zasadzie wszystko a cenowo wyszło sensownie.

 

U mnie także Was-Gaz robił przyłącze (projekt, uzgodnienia, próby szczelności, opinia kominiarska, inwentaryzacja itp.).

Co do ceny - średnia rynkowa, ale wszystko poszło bez problemu. Gazownia bez problemów uruchomiła usługę. Profesjonaliści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...