Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wg, najwyraźniej nie wyglądasz najlepiej :lol: :lol: :lol: Chyba cos przeoczyłam. :lol:

Wszystkiego najlepszego w nowym roku!

 

Ula ja bywam w okolicy w tygodniu, w środy i poniedziałki koło11.00, oraz w weekendy. Kiedy Ci pasuje?

 

Senser mam parę stempli na dzialce. Mogę Ci je podrzucić na dachu mojego samochodu, np. w środe, ale musisz mi pomóc je zapakować. :D

 

Wg, napisz co konkretnie wykonal u Ciebie Eimund i za ile, please. Jeśli to nie jest tajemnicą. Właśnie poprosilam go o ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w Nowym Roku,

 

przede wszystkim serdeczne życzenia na nowy sezon budowlany 2005. Żałuję, że nie dojechaliśmy na spotkanko, ale dowiedzieliśmy się już po fakcie, może następnym razem. Sądząc po opisie wyglądu inwestorów dobrze byśmy pasowali, szczególnie, że nie dość, że przygotowujemy się do sezonu, to jeszcze do tego sprzedajemy mieszkanie (to chyba jeszcze gorsze od budowania - obcy ludzie łażą po mieszkaniu, zaglądają we wszystkie kąty, uuf) - także worki pod oczami i zielono-szare oblicza to my.

Wczoraj był u nas wykonawca i omawialiśmy kolejne etapy, ma zrobić kosztorys (ciekawe czy nas zaskoczy). Zazdroszczę Sylwestrów we własnym domku. Przeraża mnie za to ilość spraw do załatwienia (wykończeniówka to dopiero wyzwanie) ale mam nadzieję, że przebrniemy przez to bez większych obrażeń.

Mamy zamiar zacząć w marcu jeśli pogoda dopisze.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg, napisz co konkretnie wykonal u Ciebie Eimund i za ile, please. Jeśli to nie jest tajemnicą. Właśnie poprosilam go o ofertę.

Był ułożony styropian i rurki od ogrzewania podłogowego. Eimund układał siatkę zbrojącą i robił wylewkę z miksokreta za 10 zł/m2 bez rachunku. Mogę z czystym sumieniem polecić tę ekipę.

Tak przy okazji: mam kupę nie wykorzystanej taśmy brzegowej, takiej lepsiejszej, Purmo, z przyklejonym paskiem folii. Układa się to tak, że folię wsuwa się pod styropian dzięki czemu taśma brzegowa się dobrze trzyma i wylewka nie podcieka. Zostało mi tego dużo, bo wykonawca zrobił dylatacje na parterze ze styropianu, a ja już miałem kupioną taśmę na całość. Jeśli ktoś się przymierza do wylewki to możemy się dogadać :D

W szopce mam też styropian FS20, siatkę zbrojeniową, otulinę do rur, rurki miedziane, rurki plastikowe, zostały mi regulatory temp. pokojowe, które przez pomyłkę kupiłem dwa razy. Osoby budujące (to już nie ja :D ), którym się może to wszystko przydać mogą sobie pobuszować, tanio odstąpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co mają to za sobą...

Powiedzcie, jak to jest z projektami przyłączy do działki.

Raczej chodzi o to, co od granicy do budynku.

Na wiosnę ma być woda, która to ma być ciągnięta "hurtowo" wiem że w takich przypadkach pokazuje się palcem gdzie ma być prowadzona (no bynajmniej na jednej ze swoich działek na terenie tej samej gminy tak właśnie miałem) więc sądze, że tu żadne papiery mogą nie być potrzebne...

Ale co z gazowym i elektrycznym??

Czy te projekty w sensie mapek może wykonać jedna i ta sama osoba?? Czy to musi być magik z uprawnieniami na jedno i drugie?? A jeszcze ściślej to chodzi mi o to, aby za jednym razem złożyć to wszystko z ZUDzie...nie wiem czy to jakąś na jednej mapce można złożyć czy jak to się robi??

Gdzie mieści się ZUD dla Powiatu Grodzisk Maz. bo w sumie nawet nie wiem...i ile te poszczególne projekty mogą kosztować?? Jak długo trwa procedura ich zatwierdzania w ZUDzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser

Co do prowadzenia takich lacz na dzialce, to robisz je tak jak Ci pasuje. Potem robisz inwentaryzacje przylaczy (geodeta), a z tego ew. projekt jesli potrzebny. Mnie sie nikt nie czepial. Oczywiscie jesli sa juz jakies przepisy to sie stosuj.

 

 

Alicjanka

Witaj! Nareszcie odwiedzilas skromne progi grupy :-).

 

Pozdrawiam

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, kontynuowalem swoje wycieczki krajoznawcze. Tym razem w drodze z Opyp do Grodziska znow najechalem na Radonie i skrecilem w lewo. Namierzylem chate Sensera w Musulach i wiedzialem, ze gdzies gdzies tam stoi willa Wlodka, ale nie moglem wypatrzec. Najbardziej tam przykul moje oczy taki domek caly niebiesko kanarkowy. Ludzie to maja pomysly, dajcie spokoj.

 

Pozdrawiam

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, my na ZUD prądu i wody czekaliśmy miesiąc :evil: opłat to nie pamietam, bo płaciłam zbiorczo, chyba 150 zł za 1. Musialam mieć projekt przyłącza wody do budynku.(350zł) Pokazałam projektantowi jak woda ma przebiegać. Oczywiście się pomylił :evil: i przyłącze na ostatnich 10 metrach biegnie inaczej niż w projekcie. Geodeta uwzględni to gdy będzie wszystko nanosił na koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, kontynuowalem swoje wycieczki krajoznawcze. Tym razem w drodze z Opyp do Grodziska znow najechalem na Radonie i skrecilem w lewo. Namierzylem chate Sensera w Musulach i wiedzialem, ze gdzies gdzies tam stoi willa Wlodka, ale nie moglem wypatrzec. Najbardziej tam przykul moje oczy taki domek caly niebiesko kanarkowy. Ludzie to maja pomysly, dajcie spokoj.

 

Pozdrawiam

Jay

Ten niebiesko kanarkowy to zaraz koło mnie. Jadąc od Sensera trzeba skręcić w prawo jakieś 50 metrów wcześniej w ulicę Iglastą. Tabliczki z nazwami ulic są o dziwo jednostronne więc trzeba odwracać głowę. Po skręcie w Iglastą jedziesz jakieś 200 m widzisz mój dom (willę :oops: ?) po lewej za domem w stanie surowym z porotermu. Mój jest biały z brązowym dachem, a teren jest ogrodzony sztachetami. Zapraszam na herbatkę lub coś innego dla rozgrzewki przy nastęnej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć grupo!

Znów tu zajrzałam w przelocie i odkryłam nowe - stare twarze :lol:

Alicjanko - mój pies pyta, kiedy odwiedzi go ta urocza blondyna Yvette. On strasznie pożąda jakiegoś towarzystwa do biegania, a sąsiedzi mają tylko jamniki i Yorki i pozwalają tylko na kontakty platoniczne. Zdaje mi się też, że Jolka też ma psicę na stanie - myśmy się w końcu nigdy nie spotkały - może to dobry pretekst?

Ja już należę raczej do grupy weteranów budowlanych, choć jeszcze mamy wiele do zrobienia. Mąż mnie dopinguje choćby do dokończenia dziennika, ale mi się już tak strasznie nie chce.... A on dzielnie układa panele, płytki, a ja :oops:

Tak fajnie jest już być w swoim domu. Zyczę Wam wszystkim w Nowym Roku szczęśliwie zakończonych prac budowlanych i słodkiego lenistwa przed kominkiem lub ciężkich robót ogródkowych dla pasjonatów. Pozdrawiam wszystkich aktywnych forumowiczów. Czy mogę też zaistnieć na mapie? (jestem dokładnie w literce "o" w mniejszym słowie Adamowizna nad napisem Osowiec, tak naprawdę tam też jest Osowiec, aż do przecięcia szosy i rzeczki, a Adamowizna jest tam gdzie ten większy napis. ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodek

Nastepnym razem skrece :-). U nas tez postawili tabliczki z nazwami ulic, wszystkie jednostronne. Ale sa. Zaraz kolo mnie jest taka tabliczka wkopana poprostu w pole. Ciekawe zjawisko. Mam ubaw za kazdym razem jak tamtedy jade :-)

 

Bobinko

Chyba nikomu sie nie chce. Mi szczegolnie. 10% malowania za mna, a juz tylko to zostalo. I nie chce mi sie. Moze wiosna przyniesie troche checi.

 

BTW.

Udalo mi sie niezle trafic. W zeszlym tygodniu byl najnizszy kurs oleju opalowego. Kupilem po 1,72. Taniej niz latem :-).

 

 

Pozdrawiam

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...