Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

mam takie zapytanie czy możecie kogoś polecić do suchej zabudowy z karton gipsu?Nie wiem czy dobrze to napisałem,chodzi mi o zrobienie półki w kształcie

 

"eski" na ścianie w salonie.Niby nic trudnego ale żona się uparła na "fachowca" bo ja to do końca roku sie za to nie zabiore:).

 

I jakiegoś może glazurnika do jakiś poprawek,ogólnie drobnej robótki.

 

Z Góry Dziękuje,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy możecie polecić firmę, która tanio układa kostkę brukową razem z zaprojektowaniem podjazdu na terenie Grodziska?

W ogóle nie wiem jak się zabrać za ułoznie kostyki tzn, nawet nie wiem jak ją rozplanować, żeby było funkcjonalnie i ładnie na małym podwórku. Jakieś rady, może fajne zdjęcia, albo jakiś program?

 

Dziękuję.

J.

 

Ja mogę polecić firmę TCG - Rafał Przybylski. Telefon 609 610 989

 

Robili u nas kostkę w zeszłym roku i wyszła ładnie. Co prawda wg. naszego projektu i koncepcji, ale mają też projektanta.

Przy powierzchni powyżej 150 m2 projekt jest gratis.

 

Firma rzetelna i szybka. Dają 3 lata gwarancji na materiał i usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o kable elektryczne - gdzie kupowaliście kable do instalacji prądowej? 3x2,5mm, 3x1,5mm? Jakaś hurtownia w naszej okolicy? Może warszawa? Jakieś konkretne firmy, czy brać jak leci?

 

Cały osprzęt elekrtyczny (kable, tablice, bezpieczniki, różnicówki w poniższych firmach:

 

Merkurion Grodzisk

 

Elektromag Brwinów

 

CSEiE Ursus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zawsze polecam panią architekt z Grodziska - Teresa Firlej http://www.pkt.pl/firlej-t-mgr-inz-architekt/2335199/5-1/?type=local

pozdrawiam

 

A nas Pani Firlej bardzo zawiodła. Projekt do adaptacji zawieźliśmy do niej w marcu dokumenty o pozwolenie złożyła 28.04. Co robiła przez 2 miesiące z gotowym projektem? Adaptowała. Ciągle nie uchwytna, nie ogarniała kto do niej dzwoni, o co chodzi. Potrafiła się umówić na konkretny dzień i godzinę i się bardzo zdziwić, że jesteśmy. Może ma wiedzę ale chyba przeliczyła się z ilością pracy i nie daje rady. My się nią rozczarowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

potrzebujemy dobrego sposobu na utwardzenie drogi. Droga w Brwinowie, teren dość podmokły i torfowy. Chodzi o to, żeby w czasie budowy była przejezdna dla samochodów ciężarowych itp, jak to na budowie. Jest to odcinek ok 150 m długi i 4 m szeroki. Może ktoś ma jakiś kontakt, sam miał problem z drogą dojazdową ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Proszę o opinie na temat szamba szczelnego z firm:

1. Eko-Trans

2. Ekobet

3. BUDMAR

 

Z tego co wiem to wszystkie trzy montowały już swoje szamba w tych okolicach.

Te z Radomia są sporo tańsze i nie wiem jak jest z ich jakością. Buduje się w Jaktorowie gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych i zależy mi na szczelnym szambie.

Bardzo proszę o pomoc przy wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. BUDMAR

Budmar jak najbardziej ok. Zrobili, zogdnie z zaleceniem właściciela (tj. mnie) nie zasypali - pooglądałem, zatwierdziłem, zasypałem. Ciekło - uderzyli się w pierś że ich wina i naprawili. więcej nie ciekło (przynajmniej dopóki tego szamba żeśmy używali bo cywilizacja z kanalizacją dotarła...
Potrzebuję namiaru na producenta sklep/ z siatką ogrodzeniową (ocynk) słupkami i podmurówką (płyty). Ktoś może się ostatnio grodził i może coś polecić?
Jeśli jeszcze potrzeujesz, to ja tradycyjnie siat-mar polecam. Swego czasu najlepsza oferta, teraz warto sprawdzić.

Potrzebuje kontakt na sprawdzonego glazurnika kogoś i schodów.
Glazurnik - p.Piotr z okolic Błonia 504448175 schody - drewniane lub drewniane zabudowy (też drzwi i wszystko co może być w drewnie) - p.Stanisław 603690638

gdize najtaniej kupic piasek pod fundamenty, gazobeton 24, bloczek fundamentowy
gazobeton - dobrą cenę dostałem w Autopolu kiedyś, ale zamówienie było w styczniu :) bloczek - proponuję ci certus - rozpada się trudniej, niż ten z budokruszu (niektóre dotarły od razu połamane do mnie) i lepiej trzyma wymiar.

Możecie mi polecić kogoś niedrogiego do wykonania przyłącza wodociągowego w Jaktorowie.
Pan Naparty - szybko, sprawnie i temat. niestety - nie wiem czy najtaniej, bo cena była dla mnie akceptowalna i nie szukałem dalej :) 691 714 647, cena - 60pln/mb + wcinka 400 + mat.do wcinki 550 (cena z 2011, jak na to teraz patrzę - kupa kasy, w trakcie budowy człowiek innymi kategoriami myślał :) )

Pytanko o kable elektryczne - gdzie kupowaliście kable do instalacji prądowej? 3x2,5mm, 3x1,5mm? Jakaś hurtownia w naszej okolicy? Może warszawa? Jakieś konkretne firmy, czy brać jak leci?
Bricomann połczyńska miał niezłe ceny, ostatnio biorę z CSEiE osprzęt Legranda i mają b.dobre ceny.

Mój elektryk wszystko załatwiał samemu a zaopatrywał się w tej hurtowni

http://sklep.cseie.com.pl/

Widzę, że nie tylko ja :)

Poszukuję firmy od instalacji wentylacji mechanicznej. Może moglibyście mi jakieś polecić.
Jeśli nadal poszukujesz - TORA Częstochowa. Mają sporo realizacji w naszej okolicy, m.in. robili u mnie.

 

długo mnie nie było, więc i post długi :)

 

a poza tym, jeśli by ktoś potrzebował, sprzedam:

 

  • słup z rozdzielnią do przyłącza tymczasowego, słup 7m, drut ok. 20 mb (ok. 15m było między słupami) - 400 pln
  • rozdzielnia budowlana ruchoma (na kółkach) - 300 pln
  • siatka leśna Arcelor Mittal z Leroy'a: drut fi 1,5mm 22,7kg ~42mb drut fi 2mm 17kg ~30mb, czyli razem ponad 70mb, u mnei za 200pln
  • wychodek od stolarza, używany ;) - 100 pln
  • pompa co DAB LFP 25Por40B - u mnie 240 pln

jakby ktoś chciał cały zestaw, za 1100 pójdzie. można negocjować indywidualnie :)

zdjęcia tutaj

kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W jaki sposób rozwiązali Państwo sprawę WC na budowie? Myslę o wynajęciu kabiny, może znacie Państwo jakąs firmę godną polecania? Sprawa jest pilna, rozpoczynam budowę domu w Milanówku.

Pozdrawiam

Najlepszym rozwiazaniem przenośna kabina. Ja korzystam z WCcHatki. Dzwonisz i nastepnego dnia cieszysz się z kainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem przenośna kabina. Ja korzystam z WCcHatki. Dzwonisz i nastepnego dnia cieszysz się z kainy.

 

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź:)

Pilnie poszukuję, również geotechnika, który sprawdzi zagęszczenie gruntu pod płytę fundamentową.

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z taką osobą? Możecie kogoś polecić i jaki jest koszt takiej usługi?

Podobno w okolicach Milanówka i Grodziska nie ma takiego specjalisty.

Może ktoś z Państwa robił płytę fundamentową i chciałby się podzielić informacjami:

gdzie kupował materiał - styropian, zbrojenie itd. Czy robił ogrzewanie podłogowe w takiej płycie?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Dostaliśmy kilka dni temu pozwolenie na budowę i bardzo się śpieszymy bo chcemy rozpocząć budowę w lipcu.

Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

potrzebujemy dobrego sposobu na utwardzenie drogi. Droga w Brwinowie, teren dość podmokły i torfowy. Chodzi o to, żeby w czasie budowy była przejezdna dla samochodów ciężarowych itp, jak to na budowie. Jest to odcinek ok 150 m długi i 4 m szeroki. Może ktoś ma jakiś kontakt, sam miał problem z drogą dojazdową ....

 

Ja miałam podobny problem błoto 500m do asfaltu . Właściciel drogi miał to gdzieś że nawet piechotą ledwo sie szło niemówiąc o samochodzie. U mnie sprawdziła się cegła z rozbiórki . W zeszłym roku płaciłam za dużą wywrotkę 250zł , przyjechał wysypał na drogę koparką troche rozciàgnął ubił . Oczywiście tych wywrotek było sporo , ale i tak wyszło najtaniej i wsumie w to błoto z gliną jedyne rozwiązanie. No oczywiście można wziąć jakiś kruszeń ale koszt niebotyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź:)

Pilnie poszukuję, również geotechnika, który sprawdzi zagęszczenie gruntu pod płytę fundamentową.

Czy ktoś z Państwa miał do czynienia z taką osobą? Możecie kogoś polecić i jaki jest koszt takiej usługi?

Podobno w okolicach Milanówka i Grodziska nie ma takiego specjalisty.

Może ktoś z Państwa robił płytę fundamentową i chciałby się podzielić informacjami:

gdzie kupował materiał - styropian, zbrojenie itd. Czy robił ogrzewanie podłogowe w takiej płycie?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Dostaliśmy kilka dni temu pozwolenie na budowę i bardzo się śpieszymy bo chcemy rozpocząć budowę w lipcu.

Pozdrawiam serdecznie:)

 

Ja korzystałam z p.Henryka Walczaka z Raszyna , koszt 600 zł plus vat. W sumie wyrobił się w ciągu tygodnia z próbkami i opracowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...