Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Eeee Osówka...nie zajarzyłaś w tym żartu...oni się śmieli (w sumie nie przestali :-) ) że jesteś już n-tą w kolejce w tej samej sprawie... :-)

I "oni" już też się nie mogą doczekać...powody podawałem już wcześniej...nie znoszę bylejakości do której byłbym zmuszony pracować na tym co do tej pory miałem w rękach...

 

No to w końcu i ja się uśmiałem o tym nietakcie :-)

Co ja jaki Kat jestem?? :lol:

 

Senser nie pij więcej

 

????? :o

 

Senser, chodziło o to, że nic nie zrozumiałem z tego posta ale pewnie po prostu nie jestem w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senserowi i jego rodzinie składamy najserdeczniejsze życzenia.

Aby pociecha z Oli była wielka. Większa z posiadania i mieszkania "na swoim"!

 

Mamy też pytania do Was drodzy grupowicze. Właśnie zabraliśmy się za kosztorys. W związku z tym troszkę podzwoniliśmy po producentach, sprzedawcach i majstrach. Okazuje się, że ceny jakie zdobyliśmy są bardzo smutne. Dlatego:

 

Czy ktoś z Was może polecić jakiego dobrego hydraulika? Polecony przez znajomego okazał się dość drogi, bo porównując jego 150zł za punkt do cen podanych na forum jest kwotą z górnej półki. Co Wy na to, żeby dzielić się nazwą, wykonawcą i ceną tego co już macie/mamy zrobione?

 

My niestety jeszcze mamy wszystko na papierze i w "ołówku". Ale jak tylko cuś to będziemy Was informować.

 

Już dziś mogę podać nazwę i model kotła jaki wybraliśmy:

gazowy jednofunkcyjny Genio 210 firmy Windhager (21.2kW max.109,3% sprawności - 10.089 PLN (sam kocioł)

http://www.cichewicz.com

 

Aczkolwiek rozważaliśmy jeszcze:

Broetje BBS2N.20SS P

20KW + zbiornik CWU 135l - 12.804 PLN (pełny komplet)

http://www.bimsplus.com.pl

i

firmę WOLF

CGB-24 - 24kW kondensacyjny + zbiornik 115l + akcesoria - 14.690 PLN

albo CGS-20/160 20,5 kW kondensacyjny + zbiornik 160l i akcesoria - 13.419 PLN

http://www.wolf-polska.pl/

 

Jeśli chodzi o dachówkę to musimy zmienić zdanie. Myśleliśmy o koramiku i jego glazurowanej zielonorązowej holendrce. Okazała się jednak strasznie droga a, że to tylko element dekoracyjny, to zadowolimy się czymś tańszym. Nasz dach będzie miał jakieś 280m2 i cena wyniosła 40.000 bez montażu. A wy czym przykryliście dachy?

 

Najpewniej zafundujemy sobie rekuperator z GWC i dlatego mamy pytanie do wg: czy możesz powiedzieć czym kierowałeś się wybierając takiego, a nie innego producenta? I tak właściwie to na jakiej firmie u ciebie stanęło? Kto jest autorem GWC zamontowanego u ciebie, kto montował i ile cię to kosztowało?

 

Bobo30 - znalazłam post, z którego wynika, że miałaś już przyjemność z hydraulikiem, możesz powiedzieć czy jest godny polecenia? Może ktoś innych z Was mógłby kogoś polecić i podać przybliżony jego cennik?

Na marginesie: bobo30, wielkie dzięki za polecenie pana Gosa, może uda się z jego pomocą zrobić porządek z linią średniego napięcia biegnącą nad naszą działką (in spe) i zakopać ją w ziemi. To tylko drybne 20.000..., ale cóż, jest mus i już. Za to obejdzie się bez palowania pod fundamenty, bo tak zawyrokował geotechnik, więc zaoszczędzone pieniążki władujemy w skablowanie.

 

Z uwagi na to, że nasz fundament będzie duży i będzie musiał być z dobrego betonu (min. B20) zwracam sie do sylvi1 - pamiętam, że mówiłaś, że masz namiary na bardzo dobrą wytwórnię betonu. Czy mogłabyś podać do niej telefon albo jej nazwę i miejscowość?

 

Przy okazji napomknę, że znalazłam na forum nazwę dość taniego producenta wyposażenia łazienek: aquaform - mają np. tanie szklane kabiny prysznicowe.

 

Ceny okien też nie są niskie, dlatego proszę, powiedzcie, jakiej firmy macie lub będziecie montować? Może podajcie jakiś cennik? Wymieńmy się informacjami!

My szukamy takich:

szyba P4, okucia antywłam, drzwi balkonowe bezprogowe, w oknach jak najmniej rowków, czyli z extra listewkami maskującymi te rowki wszędzie gdzie to możliwe, klamki na kluczyk. Dlatego, że bezpieczeńswo ważniejsze od estetyki, możliwe, że stanie na plasikach, bo z P4 nie zrezygnuję. Póki co zapytania wysłaliśmy do firm: Glaspol, Hugo-europa (sprzedającej okna KRC) i Zbymar (sprzedającej okna Internorm). Jak tylko przyjdą odpowiedzi to Was poinformuję.

 

Zasypałam Was pytaniami, ale myślę, że jeśli podejmiecie temat, to będziemy mądrzejsi. Może nawet wspólnie zaczniemy zamawiać okna i walczyć o zniżki, bo to będzie już hurt? Rozważam wspólne przedwsięwzięcia typu jeden inspektor nadzoru dla kilku budów.

Korzystajmy z tego, że budujemy się blisko siebie. W tej sytuacji jeśli uda nam się zgrać niektóre teminy, to każdy może na tym finansowo skorzystać. Proszę, rozważcie moją propozycję. Wspólnie zamawiamy kotły, wspólnie wyposażenie łazienek... Może to tylko idee fix, ale hasło rzucam. Do Was należy następny krok!

xxx ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny okien też nie są niskie, dlatego proszę, powiedzcie, jakiej firmy macie lub będziecie montować? Może podajcie jakiś cennik? Wymieńmy się informacjami!

My szukamy takich:

szyba P4, okucia antywłam, drzwi balkonowe bezprogowe, w oknach jak najmniej rowków, czyli z extra listewkami maskującymi te rowki wszędzie gdzie to możliwe, klamki na kluczyk. Dlatego, że bezpieczeńswo ważniejsze od estetyki, możliwe, że stanie na plasikach, bo z P4 nie zrezygnuję. Póki co zapytania wysłaliśmy do firm: Glaspol, Hugo-europa (sprzedającej okna KRC) i Zbymar (sprzedającej okna Internorm). Jak tylko przyjdą odpowiedzi to Was poinformuję.

 

ula

 

Ula, a nie myslalas, zeby zapytac jareko? W koncu jest "okoliczny" :) , a z jego wypowiedzi w watku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2695 (Szukam dobrych okien) wynika, ze to swietny fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser Gratulacje. Sie naczekales chopie. Ale teraz masz swoje szczescie. To juz na cale zycie zostanie :-). Byles przy porodzie?

 

BTW do grupy

Wlasnie pisze swoj dziennik budowy, ten prawdziwy, bo czas juz formalnosci zalatwic :-). Mam pytanko. Jakie wpisy maja sie w nim znalezc. Chodzi mi o to, czy prace wykonczeniowe (takie jak ukladanie podłog czy montaz drzwi wew. itd itp.) tez maja sie znalezc w dzienniku budowy? Czy moze tylko te najwazniejsze informacje, czyli sciany, dach, instalacje?

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o dachówkę to musimy zmienić zdanie. Myśleliśmy o koramiku i jego glazurowanej zielonorązowej holendrce. Okazała się jednak strasznie droga a, że to tylko element dekoracyjny, to zadowolimy się czymś tańszym. Nasz dach będzie miał jakieś 280m2 i cena wyniosła 40.000 bez montażu. A wy czym przykryliście dachy?

 

 

My mamy jasnoszarego syriusa Von Mueller. Był bardzo drogi, ale kupiliśmy go 40 % taniej : 10% promocja producenta, 15% zniżki od sprzedawcy, bo duże zamówienie, 15% zniżki bo 7% Vat, bo dekarz był ze składu. Bardzo polecam Ci mój skład: uczciwie doradzą, solidnie zrobią: Europol Dach z Piseczna 22 - 750-23-90 i mojego dekarza Robert Koprowski: 0509050629. Będziesz pewna,że w trakcie robót nagle nie okaże się,że koszt urósł dwukrotnie.

 

 

Bobo30 - znalazłam post, z którego wynika, że miałaś już przyjemność z hydraulikiem, możesz powiedzieć czy jest godny polecenia? Może ktoś innych z Was mógłby kogoś polecić i podać przybliżony jego cennik?

 

Ja mam hydraulika od mojego kierownika budowy; chyba jest dobry; bierze 100-110 zł za punkt, był już raz u mnie na budowie, bo hydraulik polecony mi przez Bard13 niestety u nas sie nie sprawdził( tak sie zawsze niestety może zdarzyć, bierz to pod uwagę)- zrobił 4 błedy przy pierwszej robocie. Nasz nowy gość to pan Henryk Jużysta: 0601953987

 

 

Z uwagi na to, że nasz fundament będzie duży i będzie musiał być z dobrego betonu (min. B20) zwracam sie do sylvi1 - pamiętam, że mówiłaś, że masz namiary na bardzo dobrą wytwórnię betonu. Czy mogłabyś podać do niej telefon albo jej nazwę i miejscowość?

 

 

My braliśmy z budokruszu, punktualnie, solidnie, znakomity beton i cena też znośna

 

 

Ceny okien też nie są niskie, dlatego proszę, powiedzcie, jakiej firmy macie lub będziecie montować? Może podajcie jakiś cennik?

 

My chyba weźmiemy gorana lub gebauera, jeśli dadzą nam super rabat.

Ale Jayer ma rację, zwróć się do Jareko z forum, jestem pewna, że to znakomity fachowiec, świetnie zna się na plastikach, jest z naszych okolic, sprzedaje okna. Jakbym brała plastikowe, to bym się w ogóle nie zastanawiała.

 

 

Może nawet wspólnie zaczniemy zamawiać okna i walczyć o zniżki, bo to będzie już hurt?

Pomysł dobry, tylko,że budujemy w różnych terminach. Ja okna będę zamawiała za miesiąc, półtora. Musiałybyśmy zamówić razem. Poza tym biorę niemal wszystko od brata :D nigdzie nie dostanę lepszych rabatów. :D Ale niech wypowiedzą się Ci, którzy niedługo zaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Alicja się uaktywniła to jeszcze jeden stary rupieć jak ja też nie zaszkodzi, prawda Alu droga sąsiadko?

Pozdrawiam wszystkich i ciesze się, że tak wielu sie buduje. Będzie raźniej!

 

Czytając prośbę Uli i Sławka to mam taką radę: znajdżcie taki piec, który wam obsłużą w miarę blisko domu. Urządznia mająto do siebie że lubią się psuć w piątek wieczorem. Zazwyczaj jest to drobiazg ale perspektywa weekendu bez ogrzewania jest - wierzcie mi - bardzo stresująca. To, co napisaliście to te modele słysze pierwszy raz. Czy naprawdę nie macie na oku jakiegoś Viesmanna, Junkersa albo Buderusa? Pamiętajcie, że pieca będziecie używać długo a te firmy z rynku naszego raczej nie znikną...

 

Jak już znajdziecie dostawcę pieca - najlepiej takiego co ma też firmę hydrauliczną co robi hydraulikę ma hurtownię i handluje całym szpejem to wtedy z nim się dogadacie na kulturalna cenę i wszelkie upusty. Nie dajcie się nabrać na nowinki techniczne: lepiej rzeczy sprawdzone, TAKIE KTÓRE FACHOWCY UMIEJĄ WYKONAĆ. Jak im zadacie za trudna robotę to ją sp...

 

Jesli chodzi o okna to nie napalałbym się na P4 a to dlatego, że od niczego to nie uchroni. Chroni uważny sąsiad i alarm. P4 to zwykłe naciągactwo i wyrzucanie pieniędzy, które się nigdy nie zwróci.

 

Nie wiem, gdzie się budujecie dokładnie ale Budokrusz a także prywatna betoniarnia Stam-bet w Grodzisku oferują przyzwoitej jakości beton.

 

Powodzenia

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządznia mająto do siebie że lubią się psuć w piątek wieczorem. Zazwyczaj jest to drobiazg ale perspektywa weekendu bez ogrzewania jest - wierzcie mi - bardzo stresująca.

 

No niewiarygodne... jasnowidz jestes, czy mowisz z doswiadczenia? :D Mnie wlasnie rabnal piec w zeszly piatek... i mimo ze mily pan przyszedl, to i tak musial wracac w poniedzialek z czescia. Wiec weekend mialam dosc zimny.

 

Madrze gada! Sluchac go! :D

 

(Oprocz tego, ze i tak sie nie dam przekonac do rezygnacji z P4, bo "somsiady" za daleko... 8) )

 

A poza tym co za zaraza, po taz czwarty chyba w ciagu trzech dni wyrzucilo mi opcje sledzenia tematu!!! :evil: Musze sprawdzac recznie i domagac sie sledzenia od nowa! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuuuję!

 

Sylvia1 - jeśli nadal myślisz o drewnianym domu to może będę mogła Ci pomóc? Nadal myślimy o takim i jeśli chcesz, to możemy mieć jedną ekipę. Musiałybyśmy się spotkać, albo zdzwonić, jakby co to mój nr jest taki: 671 68 31.

 

Ewak39 - przyznam się, że ten wątek mnie przeraża. Kontaktowałaś się z jareko? Co doradza? Jak tylko skończę ten list, to zabieram się za czytanie podanego przez Ciebie wątku.

 

Bobo30 - jasne, że chętnie odwiedzę polecany przez Ciebie skład. Ekipa, która będzie stawiać nasz dom ma w zakresie robót położyć też dachówkę, jednak materiał musimy dostarczyć. Zobaczymy co nam zaproponuje Europol Dach. Ale na 15% dodatkowego upustu z tytułu vatu to już liczyć mi nie wypada. Budokrusz? Dobra, rozejrzę się. Choć nazwa nic mi nie mówi, ale myślę, że znajdę tę firmę. Co do okien to jeszcze nie zapadł wyrok, może jednak drewniane? Podobają mi się Internormu, są drewniane, ale mają plastikowe obicia, a ich "k" jest poniżej 1. Wszystko jeszcze czas zweryfikuje. Co do terminów składania zamówień to faktycznie za Tobą nie nadążę, ale zaproponuję coś takiego: podawajmy tu na forum planowane terminy zakupów. Może akurat ktoś się podłączy i uda się zgrać czasowo? Z bracichem fajnie masz, ale i my nie mamy gorzej. Mojego brata firma będzie stawiać nasz dom!

 

EM - rupieci nigdy dość! Wasze uwagi są szczególnie cenne! Ale muszę jednocześnie zabrać głos w obronie mało znanych producentów kotłów. Dla nas są to bardzo znane firmy. Np. Windhager wymyślił palnik modulowany, a nazwy Wolf i Broetje są nam jak najbardziej znane nie od dziś. Ale prawdą jest, że serwis jest podstawą. Póki co wystarczy mi, że gwarantem na kotły Windhagera jest Cichewicz z Płońska i myślę, że ta firma dłużej będzie na polskim rynku niż junkers czy wieśman. Ale oczywiście, bierzemy na siebie ryzyko jak też zorientujemy się na ile można liczyć podczas ewentualnej awarii (tfu tfu). A jeśli zajdzie konieczność szukania czegoś innego to będziemy posiłkować się firmą BIMS Plus, a oni mają Broetje w ofercie i współpracują z wieloma hydraulikami. Uważamy, że jak hydraulik jest dobry to nie ma szans nawet spie... tego czego nie zna. Jedynie pozostaje znaleźć takiego... Dodam jeszcze, że wymienione przeze mnie firmy mają kotły lepsze nawet od viessmanna, choć tańsze.

W Gdańsku mieliśmy własne ogrzewanie i była nim instalacja miedziana z kotłem Saunier duval i wisi sobie ten kociołek już ponad 5 lat bez żadnej awarii. Dodam też, że po wyprowadzce nie dbaliśmy o regularne jego przeglądy i mimo to wszystko gra, nowy właściciel zadowolony. Ogrzewa 64 metry kw.i bieżącą wodę, a rachunki za gaz w okresie grzewczym nie przekraczały 180zł, z kuchenką gazową włącznie.

Przy okazji zapytam: preferujecie miedź czy plastik? Jak sądzicie?

I jakiej firmy grzejniki? W Gdańsku mieliśmy kermi, grzały dobrze, ale podczas wyprowadzki w lipcu zauważyłam rdzę!

 

Co do P4 - jeszcze poczytam, choć wydaje mi się, że ten temat mam już zgłębiony i uważam, że P4 dają większą gwarancję na zapobieżenie włamowi. Po prostu opóźniają wejście złodziejowi do domu, a ich sforsowanie jest bardziej hałaśliwe. Mylę się? Zakładam, że będę często sama, nawet kilka dni, a taka szyba daje więcej czasu ochronie na przyjazd. Sąsiad niczego nie zauważy gdy będzie ciemno. Od ogrodu mamy łąkę i nikt niczego nie zauważy nawet gdyby chciał. Na psa (ci co byli na ostatnim spotkaniu pewnie zauważyli) liczyć nie mogę, więc co mi pozostaje? Może mylisz P2 z P4? Najchętniej P8, ale to musi być być dopiero drogie!

Za Stam-bet dziękuję. Budować będziemy się w Odrano-Woli tuż przy Grodzisku, dosłownie wystarczy wyjść przez furtkę i już będziemy na Tarnowskiej w Grodzisku.

 

Jayer - nie mam pojęcia, ale ja pisałabym wszystko jak leci. Lepiej więcej niż za mało.

 

Pozdrawiam Wszystkich cieplutko,

xxx ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewak39 - przyznam się, że ten wątek mnie przeraża. Kontaktowałaś się z jareko? Co doradza? Jak tylko skończę ten list, to zabieram się za czytanie podanego przez Ciebie wątku.

 

ula

 

Nie, nie kontaktowalam sie z jareko w sprawach okien, oprocz jakichs drobnych zarcikow :D Natomiast sledze temat wlasnie dlatego, ze chcialam podjac decyzje w sprawie okien a wypowiedzi sa bardzo interesujace. Poza tym podejrzewam, ze jareko bedzie potrafil tez doskonale doradzic, a z wypowiedzi forumowiczow wynika, ze mozna mu ufac. Tak samo, jak po alarm bede uderzac do _zbycha_! :D

 

No i oczywiscie liczy sie tez to, ze nie torpeduje bezlitosnie pomyslow jak najsolidniejszego zabezpieczenia (jak czytam niektore wypowiedzi, ze nalezy darowac sobie szyby anty, okucia itp a zainwestowac w alarm, to az mna trzesie! :evil: Alarm fajnie, ale co jak mi akurat ekipa dojedzie w 15 minut a w tym czasie zdaza mi sie wlamac, wyniesc pol domu, nie mowiac o tym, ze rodzina akurat moze spac...). A propos, wasz pies jest cudowny! A nasza Bella tez owszem, obszczeka, ale na tym sie skonczy... tez mi owczarek... :-?

 

Natomiast zawsze mozesz pogadac z jareko i zobaczyc, co proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, Camel to też owczarek! Czyli pies z grupy psów stróżująco-pasterkich, z tym tylko, że on bardziej pastuch niż stróż!

Psy z wysp nie musiały walczyć z wilkami i innymi drapieżnikami, choć charta wilczarza tam właśnie wyhodowano w czasach kiedy wilków było więcej niż ludzi. Ale porównując bearded collie (http://www.beardedcollie.pl/) z owczarkiem francuskim briardem, to ten drugi jest o nieeebo groźniejszy.

 

Ugrzęzłam w poleconym przez Ciebie wątku. 60 stron!!!!!! Ratunku!!

ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...