Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

Witam.

Jaki rezultat wiercenia studni głębinowej.

Kto jest wykonawcą?.

Też szukam dobrego studniarza, Poza Paluchowskim oczywiście.

 

Rezultat jest taki, że studnia została wywiercona i płynie z niej woda :)

A tak bardziej serio to mogę polecić studniarza, p. Marka Bojanowskiego tel. 696-292-503.

Miły starszy Pan przyjechał na działkę z dwoma pomocnikami. W ciągu kilku godzin wywiercili mi abisynkę, podłączyli pompę elektryczną i kazali korzystać :) Wszystko jak należy. Podlałem fundament, strop, panowie pracujący korzystają codziennie i jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mogę wiedzieć dlaczego poza Paluchowskim? Też mam w najbliższych planach wykopanie studni i myślałem właśnie o nim.

 

U mnie też robił Pan Paluchowski i nie do końca byłam zadowolona. Po pierwsze to umawiałam się właśnie z Panem Paluchowskim, a na miejsce przyjechał już jego syn, o czym mnie nie poinformował. Po drugie pytałam i dopytywałam ile może to kosztować, powiedział, że studnia będzie na max 15 m, jak przyszło do rozliczenia okazało się, że jest na 30 m, więc koszty 2 razy w górę. Gdyby powiedział, że może być na 15-30 m to ok, ale skoro powiedział max 15 m to z jakiej racji na 30m? Rozmowa z synem na ten temat zakończyła się skwitowaniem: studnia zrobiona trzeba zapłacić :-) ot takie podejście. No i wielkie zdziwienie, że o rachunek poprosiłam.

Studnia niby ok, ale podejście do klienta niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też robił Pan Paluchowski i nie do końca byłam zadowolona. Po pierwsze to umawiałam się właśnie z Panem Paluchowskim, a na miejsce przyjechał już jego syn, o czym mnie nie poinformował. Po drugie pytałam i dopytywałam ile może to kosztować, powiedział, że studnia będzie na max 15 m, jak przyszło do rozliczenia okazało się, że jest na 30 m, więc koszty 2 razy w górę. Gdyby powiedział, że może być na 15-30 m to ok, ale skoro powiedział max 15 m to z jakiej racji na 30m? Rozmowa z synem na ten temat zakończyła się skwitowaniem: studnia zrobiona trzeba zapłacić :-) ot takie podejście. No i wielkie zdziwienie, że o rachunek poprosiłam.

Studnia niby ok, ale podejście do klienta niekoniecznie.

 

Z p. Markiem Bojanowskim zupełnie inna rozmowa. Na początku zapytał na jakiej głębokości mniej więcej mają studnie sąsiedzi. Miałem możliwość sprawdzenia więc powiedziałem, że ok. 18-20m. U mnie studnia została wybita na 17m. Wszystko w temacie. Co lepsze poprosiłem go o zakup pompy, która kosztowała 295pln. Zapłaciłem 300pln i widzę w jego ręku 5pln, które miał już wcześniej przygotowane. Pełna kultura i profesjonalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też robił Pan Paluchowski i nie do końca byłam zadowolona. Po pierwsze to umawiałam się właśnie z Panem Paluchowskim, a na miejsce przyjechał już jego syn, o czym mnie nie poinformował. Po drugie pytałam i dopytywałam ile może to kosztować, powiedział, że studnia będzie na max 15 m, jak przyszło do rozliczenia okazało się, że jest na 30 m, więc koszty 2 razy w górę. Gdyby powiedział, że może być na 15-30 m to ok, ale skoro powiedział max 15 m to z jakiej racji na 30m? Rozmowa z synem na ten temat zakończyła się skwitowaniem: studnia zrobiona trzeba zapłacić :-) ot takie podejście. No i wielkie zdziwienie, że o rachunek poprosiłam.

Studnia niby ok, ale podejście do klienta niekoniecznie.

 

Witam.

Dokładnie jak Piszesz, u mnie było tak samo.

Wiercone na wiosnę 2014r. A OBSYPKĘ ROBIĄ TYM CO WYPŁUCZĄ.

U mnie była to glinka i piasek-mułowaty. Źeńć -wykonawca stwierdził , że to właśnie tak to jest robione- SZKOŁA mistrza?

 

Dlatego teraz do studni głębinowej szukam innego wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie jest problem to chetnie sie dowiem czegos.

 

Mój budynek posadowiony jest na klasycznym fundamencie+wieniec pod podwaliny . wszystko to na bloczki o szer.24cm.

Przekrój poprzeczny ściany od zewnątrz budynku:

Steico Protect 60mm.( u nas wykonany będzie tynk ).

Ściana nośna to drewno kvh C 24, o szer. 195mm.

Zasypana IsoFlock F, o gęstość ok. 50kg.\m3.

Poszło na ściany elewacyjne 1700kg.\około 180m2.

Jako poszycie wewnętrzne -OSB 3 , namawiam na 15mm.

 

Dach.

Krokwie kvh jw. 195mm.

Na nie ocieplenie na krokwie STEICO UNIWERSAL 35mm.

Łaty, kontrlaty : dalej kto co lubi (poaz gontem).

Pod gont OSB 3 , na piórowpust.

I koniecznie trzeba wykonać pustkę wentylacyjną. Czyli łacenie nieuniknione.

Jak mała pow. dachu to bym SOBIE zrobił "GERARD".

Mam 250, padło na finnerę z Ruukki.

"Dekarza" z POLECENIA Nie polecę .

Na dachu (dwuspadowym) wykonanym bardzo dokładnie , kłął jak musiał się namęczyć by równo swą robotę wyprowadzić.

 

Posadzka anhydrytowa na ogrzewaniu podłogowym gr 50mm.

W trakcie stygniecia\wiazania.

Polecę w czerwcu, albo Nie polecę. Po glazurniku.

Nie mam gazu, więc będzie pc pow-pow.+zasobnik biaw....r 300l, 2w.

Do co piec na pellet 18kw. ???TekLa??.

Komin Lzmo ....... ten lepszy.

 

Do budowy domu w tech. szkieletu drewnianego tzw. balonowa,

i wiele takich technik , zacząłem nabywać rok przed dec. o wyb. sposobu postawienia własnego domu. Chyba na początku 14r.

 

Na budynkach murowanych bywan od 2005r.

widziałem setki partanin.

Dobrze wyk. Murowaniec będzie kosztował tyle samo co ciepły Kanadyjczyk.

Ale koszty wygrzewania i nagrzania murowanego zawsze będą większe.

PISZE TO WYŁACZNIE ZE SWOJEGO DIŚWIADCZENIA I TO są wyłącznie moje prywatne zdania.!!!.

Pozdrawiam wszystkich Ze "szkieletu drewnianego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie jest problem to chetnie sie dowiem czegos.

 

Mój budynek posadowiony jest na klasycznym fundamencie+wieniec pod podwaliny . wszystko to na bloczki o szer.24cm.

Przekrój poprzeczny ściany od zewnątrz budynku:

Steico Protect 60mm.( u nas wykonany będzie tynk ).

Ściana nośna to drewno kvh C 24, o szer. 195mm.

Zasypana IsoFlock F, o gęstość ok. 50kg.\m3.

Poszło na ściany elewacyjne 1700kg.\około 180m2.

Jako poszycie wewnętrzne -OSB 3 , namawiam na 15mm.

 

Dach.

Krokwie kvh jw. 195mm.

Na nie ocieplenie na krokwie STEICO UNIWERSAL 35mm.

Łaty, kontrlaty : dalej kto co lubi (poaz gontem).

Pod gont OSB 3 , na piórowpust.

I koniecznie trzeba wykonać pustkę wentylacyjną. Czyli łacenie nieuniknione.

Jak mała pow. dachu to bym SOBIE zrobił "GERARD".

Mam 250, padło na finnerę z Ruukki.

"Dekarza" z POLECENIA Nie polecę .

Na dachu (dwuspadowym) wykonanym bardzo dokładnie , kłął jak musiał się namęczyć by równo swą robotę wyprowadzić.

 

Posadzka anhydrytowa na ogrzewaniu podłogowym gr 50mm.

W trakcie stygniecia\wiazania.

Polecę w czerwcu, albo Nie polecę. Po glazurniku.

Nie mam gazu, więc będzie pc pow-pow.+zasobnik biaw....r 300l, 2w.

Do co piec na pellet 18kw. ???TekLa??.

Komin Lzmo ....... ten lepszy.

 

Do budowy domu w tech. szkieletu drewnianego tzw. balonowa,

i wiele takich technik , zacząłem nabywać rok przed dec. o wyb. sposobu postawienia własnego domu. Chyba na początku 14r.

 

Na budynkach murowanych bywan od 2005r.

widziałem setki partanin.

Dobrze wyk. Murowaniec będzie kosztował tyle samo co ciepły Kanadyjczyk.

Ale koszty wygrzewania i nagrzania murowanego zawsze będą większe.

PISZE TO WYŁACZNIE ZE SWOJEGO DIŚWIADCZENIA I TO są wyłącznie moje prywatne zdania.!!!.

Pozdrawiam wszystkich Ze "szkieletu drewnianego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sprawdzonej ekipy do wszytkich prac hydraulicznych i duzej kotlowni ale szukam fachowca ktory bazuje na obliczeniach i zna sie na tym co robi, a nie jedzie schamatem niezeleżnie od projektu domu

 

Mogę polecic p. Michał Jurczak z Jaktorowa - robił u mnie 2 domy i u znajomego 2 spore inwestycje użytkowe. Na bieżąco z całą nową technologią, wylicza, robi projekty - nic na pałę - naprawdę warto, szczególnie jak się chce nowoczesne rozwiązania. Ma własne zaopatrzenie - płaci się tylko z wykorzystany materiał, nic nie trzeba kupować itd. i są to ceny lepsze niż samemu można kupić. Cała robota była zrobiona rewelacyjnie. Działa w okolicach Jaktorów/ Grodzisk Maz / Warszawa i ogólnie okolice całe - kontakt też ze strony - nie mam już w komorce - http://www.ma-box.pl Robi na porządnych złączkach i osprzęcie, nie robi instalacji "na skróty" żeby dać niższą o kilka stówek wycenę. Nie bawi się w chińszczyznę więc warto o to pytać innych wykonawców co dają projekty o kilkaset zł tańsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecic p. Michał Jurczak z Jaktorowa - robił u mnie 2 domy i u znajomego 2 spore inwestycje użytkowe. Na bieżąco z całą nową technologią, wylicza, robi projekty - nic na pałę - naprawdę warto, szczególnie jak się chce nowoczesne rozwiązania. Ma własne zaopatrzenie - płaci się tylko z wykorzystany materiał, nic nie trzeba kupować itd. i są to ceny lepsze niż samemu można kupić. Cała robota była zrobiona rewelacyjnie. Działa w okolicach Jaktorów/ Grodzisk Maz / Warszawa i ogólnie okolice całe - kontakt też ze strony - nie mam już w komorce - http://www.ma-box.pl Robi na porządnych złączkach i osprzęcie, nie robi instalacji "na skróty" żeby dać niższą o kilka stówek wycenę. Nie bawi się w chińszczyznę więc warto o to pytać innych wykonawców co dają projekty o kilkaset zł tańsze....

 

U nas też p. Michał Jurczak vel ma-box robił całą hydraulikę w domu. Dużo rzeczy podpowiedział, niektóre odradził, ma głowę na karku, bo nie trzyma się kurczowo projektu, tylko myśli. To ważne, ale nie zawsze jest to cecha wykonawców. Kominka w układzie zamkniętym co prawda nam nie wyperswadował ;-) bo się uparliśmy, ale potem cierpliwie odbierał telefony i tłumaczył, jak czegoś nie wiedzieliśmy. Jedyny sęk, to jest zapracowany bardzo ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...