Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kochani serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy warszawskiej, które odbędzie się 6 lutego (niedziela) w pubie Lolek na Polach Mokotowskich. Spotykamy się o godz. 14:00. Hasło: domek. Serdecznie zapraszamy wszystkich forumowiczów z rodzinami. Psy też mile widziane. W Lolku od godziny 15 - organizowane są konkury i gry dla dzieci.

 

opal

 

ps. dajcie znać w grupie warszawskiej kto będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk Tadeusz Gos 0608551567 '

:) znają się z elektrykiem Barda13 :)

 

 

Na spotkanie forum się nie wybieram, bo po paru "inteligentnych' artykułach w Muratorze nie chcę wspierać swoją osobą tego czasopisma. Wystarczy, że jestem na forum.

 

Ale może pojadę na spotkanie grupy warszawskiej. Może poznam tych, którym poleciłam swoją ekipę.

:)

 

Niestety nie dojadę w nasze okolice dziś. Dziecko ma BAL :D karnawałowy, będziemy balować. Bard13 - coś nie możemy tam do Was dojechać :( . O tym balu całkiem zapomniałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na odpowiedź z Tpsa czy dostaniecie telefon, za pierwszym podejściem?

 

U nas jest całekiem realna szansa na telekomune...

I jeśli wszystko bedzie OK to może i nawet Neostrada...

Tak się złożyło, że zorganizowałem grupę nie tylko sąsiadów "przez płot" ale również tych dalszych i sąsiadów ich sąsiadów... :-)

Wyszło z tego ba 9 osób!. Namierzyłem decyzyjnego gościa w centrali (przez Błękitną linie nie do załatwienia, odrazu dostałem odmowe, nikt tego centralnie nie koordynuje) i się okazało że ciutek dalej zawiązała się druga grupa w podobnym czasie co w sumie dało liczbę 27 osób. W każdym bądź razie, istnieje prawdopodobieństwo, że tel. będzie pod koniec tego roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spotkanie forum się nie wybieram, bo po paru "inteligentnych' artykułach w Muratorze nie chcę wspierać swoją osobą tego czasopisma. Wystarczy, że jestem na forum.

 

A to ciekawe co mówisz....

Choć ci powiem, że od momentu kiedy budowlanka mnie dot. bezp. to czytując Muratora coraz częściej mam nieodparte wrażenie, że jest ono raczej jakąś taką nowinką w stylu "Chip" "Enter", gdzie owszem dowiesz się o trendach, nowościach, w samym Muratorze może coś o zmianach prawnych i tyle...

Naprawdę, bardzo ciężko jest się na coś zdecydować. Zestawienia są tak robione, że w zasadzie nie ma złego produktu. Nie spotkałem się z jakąś definitywną oceną negatywną. Co się da wyczuć to subtelne łechcenie np. Vailanta i tego pokroju marek...

Innymi słowy, czyta to się jak woda...bez kolorytu ani w jedną ani w drugą stronę. Niby reklamy na okładce, Murator ci pomoże wybrać a po lekturze wiesz ile nie wiesz, bo w zasadzie i to dobre i to dobre...po prostu wiesz że coś jest...

Już nie powiem jak bardzo wściekła mnie porada Muratora co do założenia proądu na działce...Jak im się łatwo powiedziało, że "nawet jeśli dostaniesz warunki to i tak możesz czekać na prąd kilka lat..." no jasna cholera! To oni nie wiedzą, że mają na to tylko/aż dwa lata i ani dnia dłużej? Tak jakby się starali sami przypięczetować tą już i tak wykręconą sytuację w polskiej energetyce...no obłęd...i to w piśmie, które wspiera budujących..

Nie powiem, że wszystko w niej jest do d...y bo tak nie jest. Ale artykuły, które naprawdę ze względu na własną budowę wydają się tymi intersującymi po lekturze wydają się mało pomocnymi...

Coraz częściej traktuje Muratora jako taką ciekawostkę...i tyle... Na początku myślałem że bez Muratora to się do budowy bym nawet nie dotknął. Teraz wiem, że takie naprawde życiowe problemy i te jakie wielu z nas spotyka na budowie a nie w książkach...

W sumie to nawet zauważyłem, że w czasie budowy nie tak łakne czytania Muratora jak właśnie forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na odpowiedź z Tpsa czy dostaniecie telefon, za pierwszym podejściem?

 

U nas jest całekiem realna szansa na telekomune...

I jeśli wszystko bedzie OK to może i nawet Neostrada...

Tak się złożyło, że zorganizowałem grupę nie tylko sąsiadów "przez płot" ale również tych dalszych i sąsiadów ich sąsiadów... :-)

Wyszło z tego ba 9 osób!. Namierzyłem decyzyjnego gościa w centrali (przez Błękitną linie nie do załatwienia, odrazu dostałem odmowe, nikt tego centralnie nie koordynuje) i się okazało że ciutek dalej zawiązała się druga grupa w podobnym czasie co w sumie dało liczbę 27 osób. W każdym bądź razie, istnieje prawdopodobieństwo, że tel. będzie pod koniec tego roku....

Senser, to może chodzi o naszą grupę, ale to chyba trochę za daleko, u nas też chyba z 9 osób złożyło zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyli konsorcjum "GG" :lol:

 

Pytałem, zapytam po raz drugi...

Gdzie kupowaliście główne drzwi wejściowe??

Ja zamawiałem razem z oknami - czyli w tej samej firmie co okna. Trzy powody:

1) nie chciało mi się wybierać kolejnej firmy

2) zamknęli mi dom za jednym zamachem (wydaje mi się że zgranie dwu firm byłoby niewykonalne)

3) wydawało mi się, nie wiem czy słusznie, że przy większym zamówieniu większy upust.

 

Może firma specjalizująca się w drzwiach miałaby je lepsze jakościowo (może jakieś lepsze zamki, atesty itd) albo też większy wybór stylów drzwi. Ale jak sobie pomyślałem że od ogrodu mam 3 drzwi tarasowe to nie chciało mi się windować zabezpieczeń drzwi wejściowych – ot są po prostu o pół klasy lepiej zabezpieczone. Odnośnie zaś wyglądu - nie miałem jakiś specjalnych wymagań.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś już miał/ma jakieś doświadczenie z internetem sateleitarnym poprzez go!intenet (taka firma)?

 

Wczoraj znalazłem ich reklamówkę w swojej skrzynce pocztowej. Przyznam że zainteresowali mnie zarówno cenowo jak i odnośnie parametrów łącza.

 

Z reklamówki wynikało że najtańszy pakiet (tzw. go!256) to 107 zł netto miesięcznie i nic więcej nie płacę (nie płacę za ruch). Połączenie jest dwukierunkowe:

1) do mnie poprzez satelitę Astra (potrzebny modem satelitarny i antena)

2) ode mnie łączność poprzez GPRS (chyba Idea) (potrzebny modem GPRS).

 

Nic więcej nie napisali więc wszedłem dzisiaj na ich stronę internetową i przeczytałem umieszczony tam wzór umowy i regulaminu.

 

Przyznam się że już do małych liter się przyzwyczaiłem więc to nie zrobiło na mnie wrażenia. Ale dokumenty te uznałem za swego rodzaju majstersztyk. W skrócie - operator nie gwarantuje nic poza tym że będzie wysyłał faktury i naliczał opłaty za nieterminowe płatności. W szczególności w żadnym wypadku (kilka razy jest to wyraźnie podkreślone) nie gwarantuje ani jakiejś określonej szybkości łączności - ani nawet samej łączności jako takiej.

 

Co najśmieszniejsze - odnośnie różnych pakietów jest tylko informacja o ich nazwach i cenach - ani słowa czym technicznie się różnią. Np. może różnią się tą nie gwarantowaną szybkością? Tak by wskazywały nazwy. Ale tylko nazwy.

 

W związku z tym wysłałem do biura obsługi klienta (tylko ten e-mail podali) zapytanie. Czekam na odpowiedź. A czekając pytam Was - drodzy sąsiedzi - może już sprawę drążyliście albo inną drogą uzyskaliście informacje na interesujący mnie temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...