Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa nadarzyńsko - grodziska


Recommended Posts

O kurcze, to byla Legionella... "choroba legionistow" jest faktycznie bardzo powazna...

 

Tu w zeszlym roku zmarl na nia starszy pan, ktory poszedl sobie do centrum ogrodniczego, a tam stala wanna jaccuzzi, przy ktorej odbywaly sie demonstracje. No i niestety, okazalo sie, ze w rurach bylo skazenie Legionella i przy owych demonstracjach bakterie unosily sie wraz z pylkiem wodnym. Zachorowalo sporo osob, on akurat z tego zapalenia pluc nie wyszedl. Podobno starszym osobom najtrudniej przezyc...

 

Dlatego kaza raz na tydzien podgrzewac wode w instalacjach do 80 stopni, zeby na wszelki wypadek uniemozliwic rozwoj tym bakteriom...

 

A ja musze przyznac, ze za kazdym razem jak moje dzieciaki w Polsce np. w TTW Opex rzucaja sie do uruchamiania wanien z hydromasazem, ktore sa pelne ewidentnie nie za czystej wody... to ja sie rzucam za nimi i za kolnierze... :-? Wielokrotnie mialam wrazenie, ze tymi wannami robia sobie wieksza antyreklame, niz maja z tego korzysci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

No Senser, now wiesz :oops: :lol: Młody ojciec, no ja wiem, że z małym dzieckiem to marnie :oops: :lol: , ale chyba naskarżę M. :lol: Jeszcze mnie zamkną za sutenerstwo :lol:

Ale namiary na agenta, co pokazuje za darmo to mogę Ci dać :lol: :lol: :lol: jak lubisz. :lol:

Włodzimierz Bróż 7226217, 609873454 (starn - tak na poważnie to dobry numer)

 

Senser, jesli szukasz niedrogich bram to ja biore swojego Normstahla z AB serwis z Zielonki - bardzo elastyczni cenowo. Nie znam niestety ich pełnego asortymentu: 7610757

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starn Ty lepiej ogladaj te dzialki jak pogoda jest niewyklarowana... Bedziesz mial mozliwosc ocenienia jaki jest tez dojazd i zobaczyc gdzie stoi woda itd... A latem czy w sloneczku wszystkie dzialki sa ladne.

 

Senser Nie pamietam nazwiska p. Pawla. Nr bezp. to +48 600 870 179.

 

Co do Legionelli, to moze jednak nie ma jej u nas. Jest tyle miejsc. Wystarczy wanna z hydromasazem. Swoja droga, znacie jakies sposoby na zbadanie takich spraw?

 

Kominiarza....

 

Pozdro

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też chce zrobic,jak przestanie dawać po oczach sniegiem i deszczem ruszam w teren.

A co do bram dwa lata temu szukałem jakiegoś taniego producenta,nie wiem jak dziś przedstawia się oferta ale podaje namiary

firma "SELENA" kom.600143824,co prawda zamawiłem bramy uchylne oczywiscie z dostawą na miejsce ale robią chyba też segmentowe.

A jak by Cię to nadal nie urządzało, wejdz na Allegro i tam poszukaj bram można natrafic całkiem niezłe okazje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IA jak by Cię to nadal nie urządzało, wejdz na Allegro i tam poszukaj bram można natrafic całkiem niezłe okazje

 

OK. Tylko że okazje tam polegają na tym że ty do otworu 2 x 2,5 musiałbyś kupić bramę 2 x 2,1 okazja jest tylko po co mi to?? :-)

Temat Allegro ćwiczyłem...to jest jedna ze specyficznych rzeczy, których jak sądze nie idzie tam kupić....trzeba mieć dużo szcześćia aby udało się zgrać aż tyle rzeczy...rodzaj bram, firma, kolor, wymiar etc...jak totolotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser, zadzwoń do tej mojej firmy od bram, po prostu zapytaj, co Ci mogą zaproponować. Byłam tam dziś , mają jakieś promocje, zapytaj koniecznie o inne bramy, nie tylko Normstahl. powiedz, że ja Ci dałam namiary. Wspomnialam o Tobie. Dostałam u nich super rabaty na bramy garazowe i wjazdowe- przesuwna samonośna, i zwykłe rabaty na napędy. Aż się gość pytal który jego pracownik przygotowal tę ofertę :lol: Nic nie doliczają za transport w nasze rejony, a firma z Zielonki, autoryzowany przedstawiciel Normstahl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dość zimy?! To poczekajcie na wiosenne roztopy, gdy ziemia będzie jeszcze zmarźnięta i nie wchłonie szybko wody. Wtedy to na naszych polnych drogach zacznie sie koszmar. Trzeba od razu zapisać sobie telefon do właściciela traktorka. Zeszłej wiosny sporo zarobił wyciągając samochodziki z błotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

chciałam Wam donieść, że wczoraj odebraliśmy warunki zabudowy z zapisami o jakie walczyliśmy (po ponad 2 miesiącach... sprawa była trudna, ale udało się). Tego samego dnia działkę kupiliśmy i złożyliśmy pismo w słynnym ZEW-T Pruszków o wydanie warunków przebudowy linii średniego napięcia, która biegnie nad działką i przeszkadza. Dziś kuliśmy żelazo i złożyliśmy bardzo podobne pisemko w centrali ZE w Rembertowie jednocześnie podejmując próbę nadania sprawie lepszego toru. Przypuszczam, że gdybyśmy jedynie złożyli tę prośbę w kancelarii to najpewniej nie otrzymalibyśmy zgody na skablowanie. Mówię Wam, nic nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz, aczkolwiek nie wiadomo jaka będzie pisemna odpowiedź. Trzeba być dobrej myśli i nie dać odczuć, że odpuściliśmy. Sama jestem ciekawa kiedy i jak to się wszystko skończy.

Z uwagi na to, że i tak mamy śnieżną zimę postaram się co jakiś czas zdawać Wam relacje z postępu prac.

 

A teraz do tych, których czeka uzgadnianie przyłączy w ZUDzie. Pewien miły pan dał nam dobrą radę: warto składać uzgodnienia wszystkie razem. Za każde złożone osobno ZUD pobiera ok. 350zł. A gdyby zrobić to razem kwota będzie niższa: pierwsze uzgodnienie 350zł, ale kolejne 80zł. Wiedzieliście o tym?

 

Proszę Was też o wszelkie informacje, gdybyście słyszeli o zbędniej ziemi, piachu albo gruzie. Przyjmiemy każdą ilość z prawdziwą radością! Z wyliczeń wyszło nam, że potrzebujemy tego naprawdę dużo. A na tę cergielnię to chyba nie ma co liczyć, prawda? Ale co tam, udało się tyle to i uda się więcej.

Pozdrawiam, ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...