Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa łódzka


Karolka

Recommended Posts

Zaczynam robić przymiarki do pieca. Jako medium zasilające biorę pod uwagę tylko ekogroszek i pellet. Czy macie takie piece zainstalowane u siebie? Jakie mają wady i jakie zalety? Gdzie kupujecie opał? Chętnie zobaczę na żywo piec w akcji :) Osobiście wolę na pellet ale może ktoś mnie przekona do ekogroszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zaczynam robić przymiarki do pieca. Jako medium zasilające biorę pod uwagę tylko ekogroszek i pellet. Czy macie takie piece zainstalowane u siebie? Jakie mają wady i jakie zalety? Gdzie kupujecie opał? Chętnie zobaczę na żywo piec w akcji :) Osobiście wolę na pellet ale może ktoś mnie przekona do ekogroszku.

 

Ja też robiłem przymiarki do pellets'ów ale cenowo bywa z tym towarem różnie. Druga sprawa , że czase wogóle trudno kupić a po trzecie to trzeba mierć torchę miejsca do magazynowania.

Ja mimo wszystko stawiam na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drzwi - stanęło na Włoszczowej - a okna to stary sprawdzony Bartek z Koluszek.

Mam nadzieję, że sie spiszą ;)

 

Wloszczowa tez przez Bartka?

Od "Bartka" mam brame garazowa i schody strychowe - moge potwierdzic, bez klopotow. Pewnie drzwi z Porty tez bym przez nich przepchnal, ale tu Belpol byl bardziej konkurencyjny cenowo.

 

 

Dziękuję mmmad :)

Dzieki Tobie moje zamówienie w Bartku powiekszyło sie jeszcze o bramę z automatyką 8)

 

Wyszlismy od nich ostatecznie "lżejsi" o dużo kasy- ale mamy okna (plastik, 5-komorowe, aluplast, dwustronna okeilna, P4 + okucia wk),

drzwi drewaniane (z szybą p4 i pakietem antywłam) z przyszklem i bramę segmentową 425 cm z automatyką.

Negocjajcie trwały 2 godziny - ale jestesmy zadowoleni z efektu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS jak tam u ciebie sprawa kanalizacji? Ja dopiero dzisiaj wróciłam do życia, bo byłam z dzieckiem w szpitalu i nie udało mi się do tej porty spotkać z tym fachowcem od kanalizy. Ciekawa jestem, czy masz coś ciekawego i jakiś kosztorys. :-?

 

Nijak. Czekam na wycenę z miejskigo zakładu, bo każdy prywatny (do 3 dzwoniłam) na hasło Łódź mówi, że za dużo załatwiania i mia ma czasu!!! jakaś ciekawostka...

Na razie nie śpieszę się, bo coś mi się wydaje, że z budowy w tym roku nici. Nadal nikt nie wie, co robić z tym zawieszonym planem. Powsatał problem prawny "plan jest ale go nie ma" A miało być tak dobrze :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytania do budujących w Łodzi i okolicach

 

1.jakie polecacie składy budowlane na terenie Łodzi i okolic

 

2.Czy lepiej kupowac materiał na cały dom w jednym składzie budowlanym ,czy jednak jeżdzić po naszym kochanym zakorkowanym mieście i szukać ...poszczególnych materiałów

 

3.Jaki polecacie skład godny zaufania ,ze nikt mnie nie oszuka ,ze da rabat ,ze zawiezie materiał na miejsce i rozładuje:) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaus - ja Ci napisze, jaką opcję ja wybrałam - ale zastrzegam, że nie wiem, czy ona jest najlepsza ;)

 

Wiekszość materiałów kupuje w jednym, sprawdzonym składzie -

porównałam ceny i najtaniej wyszło w "Wega" na Janosika przy Pszczyńskiej.

Od nich mam bloczki, Porotherm, cegłę, nadproża, cement, folie izol., plastyfikatory itp.

Ważne, że jeśl coś mi zostaje - przyjmują zwroty i korygują fakturę :)

 

Na innym składzie (K 4 w Brzezinach) zamówiłam cały dach (dachówkę, folie, rynny, okna dachowe itd).

 

Więźbę biorę za pośrednictwem dekarza - z tartaku.

 

Beton- przez cała budowę z jednego składu na Demokratycznej.

 

Okna, drzwi, brame garażową - z "Bartka" z Koluszek.

 

Czyli nie mam jednego jedynego dostawcy - ale staram sie grupować zakupy, bo po pierwsze to spora oszczędność czasu -

a po drugie spora szansa na wynegocjowanie lepszych cen 8)

 

Z dowozem przy poważnych zamówieniach nie ma problemu -

w tej chwili transport+ rozładunek to już na szczęście w porządnych firmach norma 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS napisał:

 

Czekam na wycenę z miejskigo zakładu, bo każdy prywatny (do 3 dzwoniłam) na hasło Łódź mówi, że za dużo załatwiania i mia ma czasu!!! jakaś ciekawostka...

 

Jak ja przestałam dzwonić do fachowca z racji kłopotów z maluchem, to facet sam zaczął mnie poszukiwać. To też ciekawostka... 8) Tak więc wstąnie umówłam się z nim na sobotę. Jak znów coś na nas nie spadnie jak grom z jasnego nieba, to w weekend napiszę jakie są ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość materiałów kupuje w jednym, sprawdzonym składzie -

porównałam ceny i najtaniej wyszło w "Wega" na Janosika przy Pszczyńskiej.

Od nich mam bloczki, Porotherm, cegłę, nadproża, cement, folie izol., plastyfikatory itp.

ostatnio jak byłaś mieli na składzie maksa U-220 ?? albo cokolwiek innego ??

 

Dużo wszystkiego stoi za sklepem - ale czy konkretnie u-220 nie wiem :-?

Jeśli chcesz, to może do nich zadzwoń (679 20 33) i zorientuj się (tylko koniecznie porozmawiaj z właścicielem lub właścicielką, bo pracownice są niezbyt komunikatywne...)

 

A z innej beczki dostałem wycenę na kwotę 154 tyś zł za robociznę za swój domek 134,5 m2 + drugie tyle piwnica + garaż na 2 samochody. Normalnie ceny jak w Londynie. Chyba to lotnisko zaczyna szkodzić niektórym, bo latają do wielkiego świata i przywożą stamtąd zachodnie ceny.

 

Sto pięćdziesiąt cztery tysiące?? :o

Za robociznę?? :o

Mpoplaw - co Ty budujesz? Rezydencję Carringtonów? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba - super pilnie potrzebujemy transport z HDS'em ... gdyby ktos mial namiary ... (w Gratce nic nie ma)

 

do przewozu 8 palet materialu na dzialowki .... sklad moze dac transport dopiero w czwartek :x

 

Jarosław Jarecki, 602 770 619, 680 13 83.

Nie wiem, jakie ceny, bo facet był awaryjnie wynajęty przez skład budowlany, ale HDS-a ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...